News

#104 Aktualności z dn. 31.10.2017

Z wtorkowych wydarzeń: Regulacje kryptowalut w Wietnamie; Praca w KryptoSpace; Telewizja o Bitcoinie; Bitcoin bije kolejne rekordy.

 Regulacje kryptowalut w Wietnamie:

Zgodnie z oświadczeniem z 30. października, wydanym przez wietnamski Bank Narodowy, kryptowaluty nie są legalnymi środkami płatniczymi w tym kraju. Od następnego roku nielegalne użycie kryptowalut jako środka płatniczego będzie podlegać karom w wysokości od 150 mln (6.600 dolarów) do 200 mln (8.800 dolarów) wietnamskiego donga (VND). W swoim oświadczeniu Bank Centralny stwierdza:

Od 1. stycznia 2018 r. prawo wydawania, dostarczania i wykorzystywania nielegalnych środków płatniczych, w tym Bitcoina i innych walut cyfrowych, może doprowadzić do postępowania karnego.

Przepisy te są częścią nowych ram prawnych dotyczących kryptowalut, które zostały zainicjowane przez wietnamskiego premiera Nguyen Xuan Phuc.

Raporty lokalne sugerują, że już teraz zakaz ten może mieć wpływ na lokalne instytucje. Dziennik VietnamPlus podaje, że FTP University w Hanoi, który niedawno ogłosił, że pozwoli studentom płacić za naukę w Bitcoinie, może zostać zmuszony do odwołania tej decyzji. Przedstawiciele Banku Państwowego poinformowali, że jeśli uczelnia nadal będzie traktować Bitcoina jako legalny środek płatniczy, to zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi popełnia wykroczenie i może na nią zostać nałożona odpowiednia sankcja.

Decyzja Banku Centralnego mogła zszokować wielu Wietnamczyków zajmujących się kryptowalutami. Gdy w sierpniu premier wzywał do opracowania nowych przepisów dotyczących walut cyfrowych, mieli oni nadzieję, że w przyszłym roku kraj uzna Bitcoina za oficjalną formę płatności.

 Praca w KryptoSpace:

Według raportu okresowego firmy Freelancer, w trzecim kwartale bieżącego roku ilość ofert prac związanych z kryptowalutami wzrosła aż o 82%. Oferty te dotyczą głównie prac powiązanych z Bitcoinem, blockchainem i rynkami pokrewnymi.

Freelancer zauważa, że znaczna część wzrostu pochodzi od firm, które poszukują freelancerów do projektowania nowych coinów w projektach ICO. Jedną z głównych cech poszukiwanych przez firmy jest umiejętność zarządzania ICO, które są postrzegane jako wysoce dochodowe. Oprócz tego pracodawcy poszukują również pracowników do pisania tych projektów.

W tym samym czasie wzrosło również zapotrzebowanie na specjalistów w tematyce kryptografii. Kryptografia jest podstawą, na której opiera się technologia blockchain i jest wysoce wymaga podczas procesu projektowania nowych, bezpiecznych coinów.

Freelancer odnotował nie tylko wyższy popyt na pracowników w obszarze walut cyfrowych, ale również zdecydowanie lepsze warunki pracy w stosunku do konkurencji. W raporcie sporządzonym we wrześniu stwierdzono, że firmy powiązane z kryptowalutami płacą średnio od 10% do 20% więcej niż firmy z przemysłu tradycyjnego, a także dają dużo  bardziej elastyczne warunki pracy zdalnej.

 Telewizja o Bitcoinie:

Bitcoin staje się czymś w rodzaju Amazona dla banków.

– powiedział  swoim widzom Brian Kelly z CNBC w ramach wypowiedzi na temat kryptowalut. W części swojego programu zatytułowanej „Fast Money”, Kelly, który jest znanym zwolennikiem Bitcoina i często doradza w inwestycjach, podkreślał, że jego widzowie powinni się w niego zaopatrzyć.

Popyt i duży rynek to dwa kluczowe czynniki, które sprawiają, że Bitcoin jest dobrą inwestycją.

– wyjaśniał Kelly.

W czasie zakazów nakładanych na Bitcoina i ICO przez Chiny, gdy cena największej z kryptowalut spadła o połowę, Kelly przekonywał widzów CNBC, że jest to doskonała okazja do większych inwestycji. W tamtym czasie kurs Bitciona wynosił 3.600 dolarów, czyli około 65% jego dzisiejszej ceny. Obchodzący swoją dziewiątą rocznicę Bitcoin wciąż przyciąga małych i dużych inwestorów, którzy są pod wrażeniem jego dynamicznego rozwoju.

Bitcoin bije kolejne rekordy:

Po dzisiejszym ogłoszeniu wydanym przez CME Group dotyczącym wprowadzenia przez nich obsługi Bitcoina, jego cena pobiła swój rekord. Warto zauważyć, że poprzedni najwyższy wynik, 6.306,58 dolarów, został osiągnięty 29. października, zaledwie tydzień po tym, kiedy ta najbardziej popularna kryptowaluta przekroczyła poziom 6.000 dolarów. Według strony coindesk.com dzisiejsza cena za BTC wyniosła 6.415,28 dolarów. Na polskiej giełdzie Bitbay.net wyniosła ona rekordową wartość 23.300 zł. Cena BTC zwiększyła się o 4,5% względem wczorajszej. Zainteresowanie kryptowalutami rośnie, co widać również po zwiekszającej się kapitalizacji całego rynku, która wynosi dzisiaj 181,7 mld doalrów. W przeciągu ostatnich 24. godzin wpłynęło dodatkowe 4,7 mld doalrów. Dzisiejszy obrót na rynku kryptowalut wyniósł 3,8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, worldcoinindex.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button