News

#1041 Newsy z dnia 03.06.2020

Ze środowych wydarzeń: Ripple rozmawia z bankiem centralnym za zamkniętymi drzwiami; Strona Coinbase po raz kolejny ulega awarii; Nielegalna operacja miningowa w miejscach pochówku; Aktualna sytuacja na giełdach.

Ripple rozmawia z bankiem centralnym za zamkniętymi drzwiami:

Ripple, firma powiązana z kryptowalutą XRP, odbyła zamknięte spotkanie z bankiem centralnym Brazylii w celu omówienia „spraw instytucjonalnych”.  Według strony internetowej instytucji finansowej jej prezes Roberto Campos Neto odbył wideokonferencję z CEO Ripple, Bradem Garlinghouse i trzema innymi przedstawicielami firmy kryptograficznej.

Podano niewiele szczegółów dotyczących dyskusji, ponieważ była ona zamknięta dla mediów, chociaż strona internetowa wspomina o „kwestiach instytucjonalnych” jako ogólnym celu spotkania.

Ambitne plany Ripple dotyczące Ameryki Łacińskiej i Brazylii ujawniły się w czerwcu ubiegłego roku, kiedy firma otworzyła biuro w Sao Paulo w celu ekspansji na cały kontynent.

Rynki przekazów są głównym przedmiotem zainteresowania Ripple, ponieważ firma ma na celu ułatwienie rozliczeń transgranicznych za pomocą kryptowaluty XRP. Przepływy przekazów w Brazylii są wyceniane na 2,5 mld dolarów, co czyni lokalny rynek pożądanym celem firmy kryptowalutowej.

W grudniu 2019 r. Luiz Antonio Sacco, dyrektor generalny Ripple w Brazylii, który był również obecny na ostatnim spotkaniu z Neto, ogłosił zamiar firmy, aby wzmocnić partnerstwa z bankami i innymi instytucjami w Brazylii w przeciągu 2020 r.

Do tej pory Ripple zawarło sojusze z co najmniej trzema głównymi lokalnymi graczami – Santander, Bradesco i Banco Rendimento – za pośrednictwem swojej sieci usług finansowych RippleNet opartej na Blockchain.

Strona Coinbase po raz kolejny ulega awarii:

Coinbase przeszedł w tryb offline cztery razy w ciągu ostatnich trzech miesięcy podczas głównych ruchów cen Bitcoina, a wściekli użytkownicy, którzy nie mogą uzyskać dostępu do swoich portfeli, żądają odpowiedzi.

1 czerwca, kiedy Bitcoin wzrósł od 9.600 dolarów do 10.380 dolarów w niecałą godzinę, użytkownicy Coinbase próbujący uzyskać dostęp do swojego portfolio otrzymali wiadomość, że strona jest „tymczasowo niedostępna”.

9 maja, dwa dni przed przewidywanym halvingiem cena Bitcoina gwałtownie spadła o prawie 2.000 dolarów w ciągu 24 godzin, prawdopodobnie z powodu ogromnej wyprzedaży wielorybów i innych inwestorów. 29 kwietnia Bitcoin wzrósł prawie o 12%, osiągając 8.600 dolarów. W obu przypadkach wielu użytkowników Coinbase po raz kolejny nie było w stanie handlować żadnymi zasobami cyfrowymi.

Niepokojące jest to, że problem ten nie został rozwiązany nawet po wydarzeniu w połowie marca, kiedy niektórzy użytkownicy giełdy nie byli w stanie sprzedać Bitcoinów podczas spadku ceny do 3.000 dolarów.

Wielu użytkowników największej giełdy kryptowalut w Stanach Zjednoczonych zgłosiło, że nie może handlować w czasach szczytowej zmienności Bitcoinów.

Niestety ogromne spadki lub gwałtowne wzrosty cen to wydarzenia, kiedy inwestorzy chcą kupować i sprzedawać najwięcej. Gdy użytkownicy nie mają dostępu do swoich kont, aby sprzedać swoje krypto, a potencjalne zyski mogą po prostu zniknąć, gdy nic nie można kupić, straty mogą narastać,

Strona stanu Coinbase zawiera aktualizacje dotyczące bieżących awarii, ale przytacza jedynie „problemy z połączeniem” z 1 czerwca, 9 maja i 29 kwietnia oraz „przeciążenie sieci” 12 marca.

Wobec braku jakiegokolwiek oficjalnego oświadczenia prezesa Briana Armstronga lub innych przedstawicieli Coinbase, członkowie Twittera szybko zaoferowali swoje dwa grosze na temat awarii strony giełdy w kluczowych momentach handlowych.

Użytkownik Twittera CryptoWhale opublikował wykres swoim ponad 18.000 obserwującym krótko po ostatniej awarii, spekulując, że Coinbase ma wbudowany algorytm, który automatycznie wyłącza stronę za każdym razem, gdy cena Bitcoina przeskoczy o 500 dolarów.

Dan Gambardello z Crypto Capital Venture zapytał po prostu: „W jaki sposób giełda z wyceną o wartości 8 mld dolarów ulega awarii za każdym razem, gdy Bitcoin pompuje 5%?”

Nielegalna operacja miningowa w miejscach pochówku:

Chińskie organy ścigania odkryły operację wydobywania Bitcoinów w czymś, co wyglądało na podziemne miejsca pochówku. Lokalny anglojęzyczny serwis informacyjny Beijing News poinformował, że organy ścigania znalazły nielegalną działalność wydobywczą w mieście Daqing w północnych Chinach.

Policja postanowiła zbadać ten teren po tym, jak lokalna firma naftowa powiedziała organom ścigania o niewyjaśnionych stratach mocy. Policjanci znaleźli wejście w pobliżu kopców i odkryli sprzęt do wydobywania Bitcoina, który działał na kradzionej elektryczności.

Lokalne media podały, że na początku tego samego tygodnia organy ścigania znalazły 54 platformy wydobywcze Bitcoinów w hodowli psów w tym samym hrabstwie w prowincji Heilongjiang.

Gdy ceny kryptowalut znów zaczęły rosnąć, wzrosła również gotowość ludzi do ich wydobywania.

Jednak rząd chińskiej prowincji Syczuan niedawno ogłosił, że lokalne firmy muszą zaprzestać wydobywania kryptowalut. Jest to szczególnie godne uwagi, ponieważ zgodnie z badaniami na uniwersytecie w Cambridge prowincja jest odpowiedzialna za prawie 10% globalnego hashrate Bitcoina.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się wzrostami. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 0,8%, Ethereum o 2,5%, XRP o 1,3%, Bitcoin Cash o 1,2%, Bitcoin SV o 0,4% a Litecoin o 4,1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 4.1 mld dolarów wynosi obecnie 272 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 142.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button