News

#1042 Newsy z dnia 04.06.2020

Z czwartkowych wydarzeń: Bloomberg: Bitcoin może osiągnąć 28.000 dolarów; Chaos w USA wykorzystywany do sprzedaży nowego tokena; Przeglądarka Brave osiąga nowy kamień milowy; Bitfinex i Tether zaprzeczają wniesionym zarzutom; Aktualna sytuacja na giełdach.

Bloomberg: Bitcoin może osiągnąć 28.000 dolarów:

Najnowszy raport Bloomberg ujawnia, iż firma spodziewa się, że Bitcoin ponownie przetestuje rekordowe wyniki z 2017 r., oraz że może nawet sięgnąć 28.000 dolarów.

Raport sugeruje, że COVID-19 przyspieszył dojrzewanie Bitcoina jako aktywa, pokazując jego siłę wśród malejących akcji. Ponadto wskazuje na stale rosnący apetyt inwestorów instytucjonalnych, a w szczególności Grayscale lub GBTC, która pochłania około 25% nowej podaży.

Bloomberg uważa zwężenie premii GBTC / BTC za wymowny znak:

Stale spadająca premia w GBTC pomimo silnych wpływów wskazuje na, że podaż jest usuwana z rynku oraz dojrzewanie. W oparciu o średnią 30-dniową premia 20% funduszu powierniczego w stosunku do bazowej wartości aktywów netto jest porównywalna ze historyczną średnią 39%.

– czytamy.

Raport mówi, że „coś musi pójść naprawdę źle”, aby Bitcoin nie wzrastał. Następnie stwierdza, że osiągnie najwyższy poziom z 2017 r. wynoszący 20.000 dolarów, oraz że może nawet osiągnąć nowy najwyższy poziom 28.000 dolarów.

Według raportu, kolejnym ważnym powodem uznania Bitcoinów jest szybki wzrost Tether. W maju jego kapitalizacja rynkowa wyniosła 4 mld dolarów. Rok później wzrosła do 10 mld dolarów. Wzrost obiegu stablecoinów wskazuje na większe przyjęcie aktywów kryptograficznych.

Mając za sobą halving i prawie połowę 2020 r., nie powinniśmy długo czekać, aby sprawdzić, czy prognozy Bloomberga się sprawdzą.

Chaos w USA wykorzystywany do sprzedaży nowego tokena:

Powstał nowy projekt wykorzystujący napiętą sytuację w Stanach Zjednoczonych aby promować nowy token.

Ogromna fala protestów i zamieszek nadal ogarnia USA po śmierci George’a Floyda z rąk Departamentu Policji w Minneapolis.

Podczas gdy od społeczności kryptograficznej jako całości pojawił się napływ wsparcia, a wielu wybitnych członków ofiarowało wsparcie finansowe dla aktywizmu na rzecz praw czarnych, niektórzy postrzegali sytuację jako okazję do szybkiego zarobienia pieniędzy. 

Rezultatem jest uruchomienie „George Floyd Token” lub FLYD. Jego strona internetowa zapewnia, że pamięć George’a Floyda będzie „żyła wiecznie” dzięki tokenowi.

Pomimo wezwań do unieśmiertelnienia Floyda przez Blockchain, nie jest to kolekcjonerski lub nie-zamienny token. FLYD jest standardem ERC-20, który według projektu „pomoże protestującym i aktywistom zaakceptować więcej niż jeden strumień płatności, jeśli będą potrzebować pomocy”.

Podobnie jak wiele innych oszukańczych ICO w 2017 i 2018 r., projekt nie wyjaśnia, dlaczego protestujący mieliby chcieć strumienia płatności w niepłynnym, właśnie uruchomionym tokenie lub dlaczego protestujący potrzebują specjalistycznych rozwiązań płatniczych.

Założyciele ogłosili serię zrzutów w nadziei, że przyciągną uwagę kupujących na Uniswap, gdzie uruchomili parę FLYD na ETH. Obiecali poświęcić część dochodów rodzinie Floydów i „ruchowi BLM”.

Chociaż ruch Black Lives Matter ma scentralizowany byt, który stworzył zasady przewodnie i przyjmuje darowizny, organizacja jest w dużej mierze zdecentralizowana. Projekt FLYD nie określa, w jaki sposób będą wybierani odbiorcy w organizacji BLM.

Strona internetowa została również wyraźnie stworzona w pośpiechu, ponieważ strony „polityka prywatności” i strony „zasady i warunki” zwracają błąd „nie znaleziono”.  

Przeglądarka Brave osiąga nowy kamień milowy:

Brave Browser, przeglądarka internetowa oparta na kryptowalutach, ogłosiła, że jej miesięczna liczba aktywnych użytkowników wzrosła o 125% w ciągu ostatniego roku.

Według opublikowanego ogłoszenia, wraz z końcem maja liczba miesięcznych aktywnych użytkowników Brave Browser osiągnęła 15.4 mln. Natomiast liczba dziennych aktywnych użytkowników osiągnęła 5.3 mln po wzroście o 165% w przeciągu ostatniego roku.

Biorąc pod uwagę dane z maja około 12,32% z wszystkich użytkowników Brave Browser korzysta z funkcji kryptowalutowych oprogramowania. Współzałożyciel firmy i dyrektor generalny Brendan Eich wyjaśnił: 

Kiedy po raz pierwszy wypuściliśmy [Brave Browser] na komputery, stanowiło to 40% udziału przeglądarek w komputerach stacjonarnych, a kiedy dodaliśmy urządzenia mobilne, okazało się, że ludzie byli mniej skłonni do korzystania z niej, ale pracujemy nad tym, aby uczynić ją bardziej atrakcyjną w użyciu, czyniąc ją wygodniejszą.

Brave Browser to przeglądarka internetowa typu open source stworzona przez założyciela Mozilli i twórcę JavaScript Brendana Eicha, która koncentruje się na zapewnieniu lepszej prywatności i blokowaniu natrętnych reklam i trackerów. Przeglądarka zapewnia także opcjonalny system reklamowy oparty na Blockchainie Ethereum i własnościowym Basic Attention Token (BAT) firmy.

Bitfinex i Tether zaprzeczają wniesionym zarzutom:

Bitfinex i Tether zaprzeczyli wszelkim zarzutom zawartym w zmienionym pozwie zbiorowym wniesionym przeciwko ich spółce dominującej, iFinex Inc, zgodnie z postem na blogu opublikowanym dzisiaj przez Bitfinex.

Zaktualizowany pozew, złożony 3 czerwca w południowej dzielnicy Nowego Jorku, oskarża Bitfinex, Tether, Poloniex i firmy powiązane o rzekome manipulowanie rynkiem kryptograficznym. Pierwszy pozew został złożony w październiku 2019 r.

Odnosząc się do „bezpodstawnego” procesu, radca generalny Bitfinex Stuart Hoegner powiedział:

Nawet po upływie trzech pełnych miesięcy na poprawienie swojego pozwu zarzuty powodów pozostają niezwiązane z faktami lub prawem. Łączą one postrzeganą korelację z przyczynowością, próbując poprzeć teorie, które są nieprawdziwe i nieuzasadnione.

– czytamy.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach po upływie doby obserwujemy widoczne wzrosty. Bitcoin notuje wzrost o 1,9%, Ethereum o 1,5%, XRP o 0,3%, Bitcoin Cash o 2,6% a Bitcoin SV o 1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 4.5 mld dolarów wynosi obecnie 276.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 89.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button