News

#1047 Newsy z dnia 009.06.2020

Z wtorkowych wydarzeń: Książka Bitcoin Billionaires doczeka się adaptacji filmowej; Automaty z napojami przyjmujące kryptowaluty; Część skradzionego łupu z Bitfinex wróciło na giełdę; ConsenSys uruchamia usługę zgodności; Aktualna sytuacja na giełdach.

Książka Bitcoin Billionaires doczeka się adaptacji filmowej:

Stampede Ventures – firma produkcyjna należąca do byłego prezesa Warner Bros. Grega Silvermana – współpracuje z Cameronem i Tylerem Winkelvoss przy produkcji filmu przedstawiającego historię braci opisaną w bestsellerowej książce Bitcoin Billionaires.

Według raportu opublikowanego w Deadline Silverman będzie pracował nad filmem wraz z Jonem Bergiem, znanym z filmów z superbohaterami, takimi jak Wonder Woman i Aquaman.

Książka Bitcoin Billionaires została napisana przez amerykańskiego autora Bena Mezricha w 2019 r. po tym, jak bliźniacy Winklevoss zostali krypto miliarderami.

Bracia Winklevoss wyszli na światło dzienne po innej bestsellerowej książce Mezricha „The Accidental BIllionaire”, która posłużyła jako inspiracja do nagrodzonego Oscarem filmu The Social Network.

W książce Mezrich opisuje bitwę prawną bliźniaków z Markiem Zuckerbergiem i Facebookiem oraz dochodzenia swoich praw względem giganta mediów społecznościowych, który pierwotnie był ich pomysłem. Orzeczenie sądu przyznało później braciom ugodę w wysokości 65 mln dolarów za ich roszczenia.

Bitcoin Billionaires kontynuuje podróż Winklevossów od wygrania procesu w czerwcu 2011 r. do zainwestowania 11 mln dolarów w Bitcoina w 2013 r. i stania się pierwszymi krypto miliarderami na świecie.

Silverman powiedział, że pomysł zrobienia filmu przyszedł mu do głowy zaraz po tym, jak skończył czytać książkę wraz z synem, który otrzymał wczesną kopię od bliźniaków podczas stażu w Winklevoss Capital.

Po jej zakończeniu stało się dla nas jasne, że niezwykła historia odkupienia Camerona i Tylera, w połączeniu z mistrzowskim pisarstwem Bena, nadaje się na jedyny w swoim rodzaju film. To Rocky II spotyka Wall Street w świecie pełnym unikalnych i hipnotyzujących postaci.

– mówi Silverman.

Automaty z napojami przyjmujące kryptowaluty:

Automaty z napojami obsługiwane przez głównego dystrybutora napojów bezalkoholowych w Azji i Pacyfiku, Coca-Cola Amatil, będą teraz akceptować płatności w kryptowalutach. Rozwój ten nastąpił w skutek nowej umowy z platformą cyfrowych aktywów Centrapay. 

Sieć ponad 2000 automatów vendingowych Coca-Coli Amatil w Australii i Nowej Zelandii pozwoli konsumentom wydać krypto za pomocą aparatu smartfona do zeskanowania kodu QR, pod warunkiem, że telefon ma zainstalowany inteligentny portfel Sylo.

Jerome Faury, CEO Centrapay, zwrócił również uwagę na większą świadomość potrzeby ograniczenia kontaktu fizycznego w lokalizacjach handlowych ze względu na globalny kryzys COVID-19.

Umowa firmy z Coca-Cola Amatil – rzekomo jedną z największych na świecie rozlewni produktów Coca-Coli, obsługującej 270 mln konsumentów – została przedstawiona jako pierwszy krok w zapewnieniu łatwiejszego dostępu do krypto dla konsumentów na całym świecie.

Teraz gdy już pokazaliśmy jak to może działać w Australii i Nowej Zelandii, chcemy rozwijać działalność na całym świecie. Ustanowiliśmy obecność w Ameryce Północnej i będziemy kierować się na rynek amerykański.

– powiedział Faury.

Centrapay koncentruje się na usuwaniu barier w przyjmowaniu technologii Web 3.0 – w szczególności cyfrowych aktywów i usług tożsamości cyfrowej. 

Część skradzionego łupu z Bitfinex wróciło na giełdę:

Niedawno część z 120.000 Bitcoinów, które zostały skradzione Bitfinexowi w 2016 r., zaczęło ponownie się poruszać.

Do tej pory hakerzy przenieśli mniej niż 3000 Bitcoinów z prawie 120.000, które udało im się ukraść z giełdy. Najwyższy odsetek wydanych monet trafił na ciemne rynki. Jest to niepokojące, ponieważ oznaczałoby, że duża ilość Bitcoinów może zostać zrzucona na rynek w dowolnym momencie. Z drugiej strony może to wskazywać, że przestępcom coraz trudniej jest prać skradzione kryptowaluty.

2 czerwca 82 skradzionych Bitcoinów przeniesiono do prywatnych portfeli, w których nadal się znajdują. Dwie inne transakcje miały miejsce tego samego dnia. Transakcje te pochodziły z USA, Wielkiej Brytanii i Singapuru. Prawdopodobnie oznacza to, że złodzieje używali sieci VPN, aby zataić swoją prawdziwą lokalizację.

Innym interesującym spostrzeżeniem jest to, że najwyraźniej część skradzionych BItcoinów trafiła do Huobi, Binance i Bitfinex w 2019 r.

Nie ma co do tego całkowitej pewności, ale wiemy, że nie było żadnych zidentyfikowanych podmiotów, takich jak miksery lub podmioty przetwarzające płatności między punktem początkowym a tymi giełdami. Jeśli wnioski są poprawne, giełdy te powinny mieć dostęp do nazwisk hakerów lub ich wspólników.

Ponieważ coraz więcej firm zajmujących się kryptografią zaczyna poważniej traktować przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy i KYC hackowanie giełd kryptowalut powinno stać się mniej opłacalnym przedsięwzięciem. 

ConsenSys uruchamia usługę zgodności:

ConsenSys, firma współzałożyciela Ethereum Josepha Lubina, wydaje usługę zgodności, aby mieć oko na transakcje przeprowadzane przez firmy DeFi i giełdy handlujące tokenami wydanymi na Ethereum.

Według artykułu Bloomberg zdecentralizowana firma deweloperska ConsenSys ogłosiła, że wyda usługę dla projektów zdecentralizowanego finansowania (DeFi) i giełd kryptograficznych w celu analizy transakcji dla tokenów emitowanych w sieci Ethereum.

Usługa ConsenSys będzie mogła monitorować transakcje użytkowników dotyczące ponad 280.000 monet wyemitowanych na Ethereum, koncentrując się na giełdach i firmach DeFi.

Coraz więcej osób tworzy zdecentralizowane aplikacje, które potrzebują tego jako klocka Lego. Staramy się, aby działania w zdecentralizowanej infrastrukturze finansowej były znacznie bezpieczniejsze, przejrzyste i łatwiejsze do prześledzenia.

– powiedział Lex Sokolin z ConsenSys.

Warte uwagi jest to, że ConsenSys nie wydaje się wchodzić na rynek zgodności z tokenami wydawanymi na Blockchainie Bitcoina, a jedynie na Ethereum.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się niewielkimi ruchami. Bitcoin notuje wzrost o 0,2%, Ethereum o 0,4% a Bitcoin Cash o 0,2%. Wartość XRP, Bitcoin SV i Litecoin zmniejszyła się, kolejno o 0,2%, 0,5% i 0,3%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 1.2 mld dolarów wynosi obecnie 276.2 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 74.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button