News

#1052 Newsy z dnia 14.06.2020

Z niedzielnych wydarzeń: Chainnews: Milionowe opłaty za trzy małe transakcje ETH to wynik działania hakerów; Wyrocznie cenowe Chainlink dominują w sekorze DeFi; KuCoin celuje w Europę Wschodnią i Amerykę Łacińską; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Chainnews: Milionowe opłaty za trzy małe transakcje ETH to wynik działania hakerów:

W ciągu ostatniego tygodnia społeczność kryptograficzna była zdezorientowana przez trzy małe przelewy Ethereum, które pochłonęły miliony dolarów opłat. Jednak nowe raporty wskazały że siedmiocyfrowe opłaty mogły zostać celowo wydane w ramach programu szantażowania wymierzonego w giełdę kryptowalut, a chińska firma analityczna PeckShield doszła do wniosku, że transakcje prawdopodobnie wynikały z prób wymuszenia.

Chińskie centrum medialne Chainnews poinformowało, że firma analityczna PeckShield doszła do wniosku, że szereg wielomilionowych opłat to efekty ataku hakerów, próbujących przejąć giełdę kryptowalut. Raport spekuluje, że została ona shakowana podczas ataku phishingowego, pozwalając napastnikom uzyskać kontrolę nad uprawnieniami do wielu funkcji operacyjnych platformy, w tym jej serwerów.

Chociaż wdrożenie ograniczeń polegające na zabezpieczeniach za pomocą wielu podpisów, uniemożliwiło atakującym kradzież środków z giełdy do portfeli znajdujących się pod ich kontrolą, to jednak okazało się, że są w stanie dokonywać przelewów na adresy umieszczone na białej liście, określając je jako opłaty za gaz, za wspomniane transakcje. W związku z tym badacze uważają, że hakerzy mają możliwość opróżnienia portfela giełdy, jeśli nie otrzymają łapówki, a PeakShield twierdzi, że 21.000 ETH pozostaje w portfelu pod kontrolą hakerów.

Pierwsza wielomilionowa opłata za przelew miała miejsce 10 czerwca, a opłaty za przeniesienie 2.6 mln dolarów wyniosły zaledwie 0.55 ETH. W ciągu 24 godzin wykonano drugi przelew 350 ETH z tego samego portfela, ponownie wydając 2.6 mln dolarów na wspomniany wcześniej gaz. Następnego dnia sieć Ethereum przetworzyła trzeci ciekawy transfer, tym razem z innego portfela. Transakcja opierała na kwotę 2.310 ETH za przeniesienie 3.221 ETH.

Niejasne przelewy wywołały szereg różnych teorii wśród członków społeczności kryptograficznej, którzy starali się wyjaśnić siedmiocyfrowe opłaty, przypisując transakcje mściwym działaniom byłego pracownika giełdy, ogromnego błędu ludzkiego lub błędu w praniu pieniędzy.

  • Wyrocznie cenowe Chainlink dominują w sektorze DeFi:

Wyrocznie cenowe Chainlink w dalszym ciągu są szeroko rozpowszechniane wśród zdecentralizowanych protokołów finansowych (DeFi), wraz z Kyber Network (KNC), integrującym dane cenowe z usługą wymiany tokenów KyberSwap.

KyberSwap to co najmniej trzecia platforma DeFi, która w tym miesiącu integruje dane cenowe Chainlink, co oznacza rosnącą dominację Chainlink nad rynkiem niszowym. Referencje cenowe wyświetlane dla wymiany tokenów na platformie pochodzą teraz zarówno z natywnych kanałów Kyber Network, jak i wyroczni Chainlinks. Wpis na blogu opublikowany przez KyberSwap opisuje integrację jako ochronę użytkowników wykonujących zamiany tokenów przed poślizgiem, jednocześnie zabezpieczając przed manipulacją cenową.

KyberSwap z przyjemnością współpracuje z renomowanym projektem, takim jak Chainlink i jego zdecentralizowana siecią wyroczni, aby zapewnić niezawodne kanały cenowe dla naszej niedepozytowej platformy wymiany tokenów i poprawić ogólne wrażenia traderów.

– powiedział szef KyberSwap, Sunny Jain.

Cieszymy się, że możemy zintegrować dane referencyjne cen Chainlink z KyberSwap, aby zwiększyć bezpieczeństwo i niezawodność cen, na których polegają ich handlowcy w obliczaniu poślizgu.

– powiedział Johann Eid, menedżer produktu w Chainlink.

Ceny feedów Chainlink szybko stają się standardem branżowym w sektorze DeFi, a do tej pory co najmniej trzy zdecentralizowane projekty finansowe obejmowały dane spółki w czerwcu. Na początku miesiąca AVA ogłosiła, że rozpoczęła integrację kanałów Chainlink, aby udostępnić dane cenowe programistom tworzącym aplikacje w macierzystej sieci, przed uruchomieniem jej w tym sezonie.

Współzałożyciel AVA Labs, Kevin Sekniqi, stwierdził:

Chainlink zapewnia dostęp do danych finansowych i rzeczywistych informacji, niezbędnych do budowy nowych instrumentów płatniczych i kolejnej fali zdecentralizowanych finansów. […] Kiedy patrzysz na wybitny rozwój społeczności DeFi w Ethereum, jasne jest, jak ważne mogą być potężne wyrocznie, gdy zostaną wdrożone przez utalentowanych programistów.

  • KuCoin celuje w Europę Wschodnią i Amerykę Łacińską:

KuCoin, firma zajmujaca się kryptowalutami z siedzibą na Seszelach, znacznie rozszerzyła swoje fiatowe platformy, wprowadzając obsługę 17 walut narodowych. Podmiot obsługuje teraz płatności kart kredytowych denominowanych w ponad 50 walutach fiducjarnych dzięki integracji z Simplex, Banxa i OTC Trading Desk. Zgodnie z dosniesienami, ten mały afrykański archipelag obsługuje większą liczbę transgranicznych transakcji Bitcoinami niż Stany Zjednoczone.

Nowo obsługiwane waluty KuCoin są ukierunkowane głównie na kraje położone w Ameryce Łacińskiej i Azji Środkowej.

KuCoin jest zaangażowany w promowanie masowego przyjęcia blockchain i kryptowalut, a łatwy kanał do transakcji z fiat na krypto w dużym stopniu przyczyni się do tego.

– powiedział dyrektor generalny KuCoin Global, Johnny Lyu.

Zakupy fiata są teraz obsługiwane dla walut narodowych Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Azerbejdżanu, Chile, Kolumbii, Kostaryki, Argentyny, Dominikany, Gruzji, Kazachstanu, Mołdawii, Namibii, Peru, Kataru, Urugwaju, Indii, Filipin i Uzbekistanu .

Ekspansja KuCoin w zakresie obsługi fiat pojawia się, gdy dane opublikowane przez Crystal wykazały, że Seszele są największym na świecie źródłem transgranicznych transferów Bitcoinów. Pomimo tego, że liczy zaledwie 175 mil kwadratowych archipelagu z populacją ludności około 100.000, szacuje się, że giełdy z siedzibą na Seszelach otrzymały 15.83 mln dolarów i wysłały transfery w postaci Bitcoina o wartości 20.83 mld dolarów w kraju i poza nim w 2019 roku.

Stwierdzono, że najbardziej aktywne przepływy Bitcoina na całym świecie pochodzą z Seszeli do Europy, Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej, przy czym giełdy każdego kraju przetwarzają ponad 2 mld dolarów w transnarodowych przelewach BTC z kontrahentami znajdującymi się na Seszelach.

Seszele są domem dla wielu wiodących giełd kryptograficznych, w tym BitMEX, Cex.io i Bitfinex.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna dobra nie przyniosła większych zmian na giełdach. Korekty notują dziś wszystkie topowe krypto, a mianowicie Bitcoin o -0,36%, Ethereum o -0,90%, XRP o -0,27%, Bitcoin Cash o -1,14% i Bitcoin SV o 0,07%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 267.4 mld dolarów, a całkowity obrót 60 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button