News

#1053 Newsy z dnia 18.06.2020

Z czwartkowych wydarzeń: Rosja oficjalnie znosi zakaz na Telegram; Zhao wyłącza komentarze na Twitterze; Gang ransomware uderza ponownie; Zoom wprowadza usługę szyfrowania end-to-end; Aktualna sytuacja na giełdach

Rosja oficjalnie znosi zakaz na Telegram:

Po latach nieudanych prób wprowadzenia zakazu telegramu w Rosji władze ostatecznie zdecydowały o zniesieniu zakazu używania głównego szyfrowanego komunikatora w tym kraju.

Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Komunikacji, Technologii Informacyjnych i Mediów, znana również jako Roskomnadzor, oficjalnie zniosła dwuletni zakaz Telegram.

W oficjalnym oświadczeniu w czwartek Roskomnadzor powiedział, że władza usunęła wymogi ograniczające dostęp do aplikacji Telegram w porozumieniu z Prokuratorem Generalnym Rosji. Ogłaszając wiadomości, Roskomnadzor podkreślił, że regulator pochwala gotowość prezesa Telegramu Pavla Durova do walki z terroryzmem i ekstremizmem. Ogłoszenie najwyraźniej jest odpowiedzią na niedawne oświadczenie Durowa, w którym twierdzono, że zespół Telegram aktywnie zwalczał terroryzm i ekstremizm na komunikatorze, zapewniając jednocześnie prywatność użytkowników.

W poście z 4 czerwca dyrektor generalny Telegram zauważył, że firma co miesiąc zapobiega tysiącom publicznych oświadczeń zachęcających do przemocy.

Każdego miesiąca zespół Telegram zapobiega dziesiątkom tysięcy prób rozpowszechnienia publicznego podżegania do przemocy i terroru. […] Telegram opracował system zapobiegający globalnym aktom terrorystycznym, zapewniając jednocześnie prywatność korespondencji zgodnie z polityką prywatności Telegram.

– pisał Durov.

Zhao wyłącza komentarze na Twitterze:

Znany ze swojego zaangażowania w media społecznościowe CEO giełdy kryptowalut Binance Changpeng Zhao lub CZ, powiedział, że wyłączył komentarze na swoich postach na Twitterze, aby wyeliminować oszustów.

CEO powiedział, że częściowo uniemożliwił komentowanie jego tweetów.

To nowa funkcja z Twittera. […] Wygląda na to, że została wprowadzona tylko dla niewielkiego odsetka osób.

– dodał.

Jako branża oparta głównie na technologiach cyfrowych, większość społeczności kryptograficznej i Blockchain korzysta codziennie z różnych platform społecznościowych, takich jak Twitter. CZ utrzymuje znaczącą obecność na Twitterze, przeznaczając około 20% swojego czasu na interakcje ze społecznością na platformie.

W świetle nowej opcji Twittera, CZ wyraził przyjemność z testowania nowych funkcjonalności, opisując siebie jako wczesnego użytkownika, stąd jego ostatnie eksperymenty z ustawieniem wyłączania komentarzy.

„Twitter w żadnym wypadku nie jest idealną platformą” – powiedział CZ, zauważając, że oszuści, trolle im podobni mogą utrudnić prawdziwą interakcję społeczności na platformie.

Aby wyjaśnić, moim zamiarem korzystania z nowej funkcji „osoby, które obserwujesz, mogą odpowiadać”, nie jest odcinanie opinii ludzi. Zachęcam ludzi do wypowiadania się, a także do rzucenia mi wyzwania lub naszym usługom, abyśmy mogli być lepsi.

– powiedział CZ.

Pod nadzorem Zhao Binance stała się jedną z największych firm w branży, zatrudniającą ponad 1.000 pracowników. Lista Cointelegraph 100 najlepszych osób w dziedzinie kryptografii i Blockchain pokazuje CZ jako najbardziej wpływową osobę w branży.

Gang ransomware uderza ponownie:

Grupa Ransomware REvil przeprowadziła kolejną serię ataków na trzy firmy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Do tej pory wyciekły dane z dwóch firm i grożą ujawnieniem poufnych danych z trzeciej.

Firmy te to znana kanadyjska firma księgowa, Goodman Mintz LLP, licencjonowany pośredniki w obrocie nieruchomościami Strategic Sites LLC oraz ZEGG Hotels & Store, sklep wolnocłowy.

Gang rozpoczął tydzień od wycieku poufnych danych z kanadyjskiej firmy księgowej Goodman Mintz LLP. Wyciek obejmował pliki firmowe, dokumenty księgowe i robocze klientów, bazy danych, dane do logowania do banków klientów oraz wyniki kontroli firm.

Niektóre nazwy użytkowników i hasła należące do klientów są dostępne na blogu REvil, wraz z pytaniami bezpieczeństwa. Chociaż firma nie ujawniła oficjalnego potwierdzenia, wydaje się, że nie zapłacili żądanego okupu. Grupa często żąda okupu w formie Monero lub Bitcoinów.

Zgodnie z wiadomością skierowaną do Olivera Zegga, jednego z właścicieli sklepu, podobno wyciekły również dokumenty należące do sklepu wolnocłowego ZEGG,

REvil zagroził ujawnieniem danych z trzeciej firmy, Strategic Sites LLC, jeśli nie dojdą do porozumienia z gangiem.

Rozmawiając w sprawie ataku Goodmana Mintza LLP, Brett Callow, analityk zagrożeń i ekspert ds. oprogramowania ransomware w laboratorium szkodliwego oprogramowania Emsisoft, ostrzegł, że w tym momencie REvil próbuje wyłudzić pieniądze od firmy. Mówi, że jeśli firma nie zapłaci dane mogą zostać sprzedane na aukcji.

Incydenty związane z oprogramowaniem ransomware przekształciły się w naruszenia danych, które stanowią ryzyko nie tylko dla firmy docelowej, ale także dla jej klientów i partnerów biznesowych. Dane, które zostały skradzione podczas tych ataków, mogą być sprzedawane innym organizacjom przestępczym i wykorzystywane do phishingu, kradzieży tożsamości i różnych innych form oszustw. Innymi słowy, jedno przestępstwo może skutkować wieloma.

– mówi Callow.

Zoom wprowadza usługę szyfrowania end-to-end:

17 czerwca popularna aplikacja do wideokonferencji, Zoom, oficjalnie ogłosiła, że szyfrowanie end-to-end, czyli E2EE, w końcu dotarło do ich oprogramowania. Będzie ono udostępniane zarówno użytkownikom bezpłatnym, jak i płatnym, o ile ich konto przeszło proces weryfikacji firmy.

Zgodnie z ogłoszeniem, w fazie beta, która rozpocznie się od lipca, użytkownicy powinni zweryfikować swoje numery telefonów za pomocą wiadomości SMS. Celem tego kroku jest zapobieżenie masowemu tworzeniu kont, które dokonują nadużyć.

Jesteśmy przekonani, że wdrażając uwierzytelnianie oparte na ryzyku, w połączeniu z naszym obecnym zestawem narzędzi – w tym naszą funkcją Zgłoś użytkownika – możemy nadal zapobiegać nadużyciom i walczyć z nimi.

– pisze Zoom.

Firma twierdzi, że wszyscy użytkownicy Zoom będą nadal używać szyfrowania transportowego AES 256 GCM jako domyślnego, które oceniają jako „jeden z najsilniejszych obecnie stosowanych standardów szyfrowania”.

Według oficjalnego dokumentu Zoom, E2EE będzie opcjonalną funkcją ograniczającą niektóre funkcje spotkań, takie jak możliwość włączenia tradycyjnych linii telefonicznych PSTN lub sprzętowych systemów sal konferencyjnych SIP / H.323.

7 maja Keybase, usługa bezpiecznego przesyłania wiadomości i udostępniania plików w chmurze, finansowana przez Stellar Development Foundation, stała się spółką zależną Zoom. Jej zespół poprowadzi prace inżynieryjne w zakresie bezpieczeństwa w celu opracowania kompleksowej funkcji szyfrowania dostępnej dla płacących klientów.

Współzałożyciel Keybase, Max Krohn, dołączył do Zoom jako lider zespołu inżynierii bezpieczeństwa. Usługi Keybase są weryfikowane przez Keybase i hashowane w łańcuchu Blockchain Stellar.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują niewielkie spadki. Bitcoin zmniejszył wartość o 0,2%, Ethereum o 0,5%, XRP o 1,1% a Bitcoin Cash o 0,4%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.7 mld dolarów wynosi obecnie 266.2 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 61.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button