News

#1054 Newsy z dnia 19.06.2020

Z piątkowych wydarzeń: Bank Tajlandii rusza z projektem CBDC; Badanie odpowiada na pytanie „Czy Tron jest Scamem”; Australia zabezpiecza komunikację o COVID przy pomocy Blockchain; Aktualna sytuacja na giełdach.

Bank Tajlandii rusza z projektem CBDC:

Bank Tajlandii ogłosił, że planuje opracować prototyp do testowania biznesowych przypadków użycia waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC).

W oficjalnym oświadczeniu bank powiedział, że zanim uruchomi system płatności CBDC dla wszystkich firm, planuje przetestować go na dużych przedsiębiorstwach.

Nawiązali współpracę z największym dostawcą cementu i materiałów budowlanych w Tajlandii, Siam Cement Group (SCG) oraz tajlandzką firmą fintech Digital Ventures Company Limited w celu pilotażowego przetestowania ich prototypowego systemu płatności.

Rozpoczęcie projektu zaplanowano na lipiec 2020 r., a test pilotażowy z SCG ma się zakończyć pod koniec tego roku. Dzięki płatnościom CBDC bank dąży do wydajniejszego systemu płatności o większej elastyczności w zakresie przelewów środków i szybszego rozliczania płatności między dostawcami. Po zakończeniu pilotażu Bank Tajlandii oceni wykonalność systemu i sposób łatwej integracji płatności CBDC na innych platformach biznesowych.

Bank zapowiedział, że zbuduje prototyp płatności CBDC na podstawie doświadczenia Projektu Intathon – wspólnego projektu hurtowych płatności CBDC realizowanego przez Bank Tajlandii i osiem innych instytucji finansowych, który został ukończony w styczniu.

Chiny pozostają liderem wśród wielu krajów, które eksperymentują z opracowaniem CBDC. Podczas gdy wciąż istnieją tylko plotki o tym, kiedy Chiny wprowadzą cyfrowego juana, kraj ten nieustannie podkreśla znaczenie CBDC i przyspiesza proces jego rozwoju.

Dopiero niedawno Bank of Canada opublikował ofertę pracy zatytułowaną „Project Manager, CBDC”, co oznacza, że Kanada również wkroczyła w przestrzeń cyfrowych walut banku centralnego. Banque de France również pomyślnie przetestował cyfrowe euro w zeszłym miesiącu.

Badanie odpowiada na pytanie „Czy Tron jest Scamem”:

Najnowsze badanie Flipside Crypto przygląda się dokładnie Tron z nadzieją, że odpowie na pytanie wielu krytyków w przestrzeni kryptowalut: „Czy Tron jest oszustwem?”.

Raport zaczyna się od powtórzenia historii początków Tron – od rzekomo plagiatowanej białej księgi po obietnicę rozdania 20 mln dolarów, która nigdy nie została spełniona. Raport zawiera jednak nieoczekiwany wniosek:

Okazuje się, że analiza aktywnej podaży TRX w ciągu ostatnich 30 dni ujawnia bardzo zdrowy i aktywny ekosystem.

– czytamy.

Raport zauważa, że użytkownicy stakują, zarówno wieloryby, jak i zwykli użytkownicy używają zdecentralizowanych aplikacji, TRX jest przedmiotem obrotu na zdecentralizowanych giełdach, a zarówno operatorzy węzłów, jak i głosujący są nagradzani. Wreszcie, być może najważniejszym wnioskiem jest to, że podaż TRX nie koncentruje się wśród kilku dużych portfeli, ale jest równomiernie rozłożona.

Podsumowując swoje odkrycia, naukowcy twierdzą, że Tron jest „bardziej realny” niż 90% zbadanych przez nich projektów Blockchain:

Ale co, jeśli to tylko intelektualny snobizm w przestrzeni, zbyt duże skupienie na trollach na Twitterze, a zbyt małe na udanym modelu biznesowym TRON? Fakty dowodzą, że TRON to prawdziwy biznes. Prawdopodobnie bardziej realny nawet niż 90% Blockchainów, które obejrzeliśmy.

– stwierdzili.

Jest mało prawdopodobne, aby pozytywny wniosek raportu przekonał wszystkich niewierzących, ale być może jest to ten jeden przypadek, w którym jednomyślny konsensus nie jest konieczny.

Australia zabezpiecza komunikację o COVID przy pomocy Blockchain:

Rząd austriacki poparł nowy projekt badawczy oparty na Blockchain, mający na celu zapewnienie bezpiecznych kanałów komunikacji między władzami, instytucjami i obywatelami w czasach kryzysu.

Jak ogłoszono, projekt QualiSig, zainicjowany przez austriackiego specjalistę ds. komunikacji A-Trust, będzie korzystał z łańcucha Ignis, będącego częścią Blockchainu Ardor szwajcarskiej firmy Jelurida.

Projekt wykorzystuje przejrzystą, szyfrowaną komunikację oraz bezpieczne i zdecentralizowane przechowywanie danych. Obywatele ponoszą wyłączną odpowiedzialność za kontrolę swoich danych za pomocą kwalifikowanych podpisów cyfrowych za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Podpis telefonu komórkowego, z którego korzysta około 1.5 mln użytkowników, jest szeroko stosowanym narzędziem i od dziesięciu lat oznacza wysoce bezpieczne uwierzytelnianie w świecie cyfrowym. W ramach projektu QualiSig chcielibyśmy zapewnić osobom mieszkającym w Austrii niezbędne bezpieczeństwo w celu zapewnienia bezpiecznej i identyfikowalnej komunikacji w tych trudnych czasach.

– wyjaśnia dyrektor generalny A-Trust, Michael Butz.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się spadkami. Bitcoin spadł o 0,9%, Ethereum o 1,4%, XRP o 1%, Bitcoin Cash o 1,8% a Bitcoin SV o 1,4%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.7 mld dolarów wynosi obecnie 264.7.mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 66.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button