News

#1060 Newsy z dnia 25.06.2020

Z czwartkowych wydarzeń: ISIS przestawia się na przyjmowanie płatności w Monero; Użytkownicy krypto mogą kupować akcje największych firm; Rosyjski system głosowania Blockchain szwankuje zaraz po starcie; Aktualna sytuacja na giełdach.

ISIS przestawia się na przyjmowanie płatności w Monero:

Organizacja terrorystyczna znana jako Islamskie Państwo Iraku i Syrii, lub ISIS, zaczyna przestawiać się na Monero, aby przyjmować darowizny od społeczeństwa.

Jak donosi firma wywiadowa Whitestream, strona informacyjna powiązana z organizacją terrorystyczną i ruchem dżihadystów zaktualizowała swoją stronę darowizn 21 czerwca, aby zaakceptować wyłącznie Monero.

Według strony z samouczkiem opublikowanej przez witrynę Monero jest bezpieczniejszą metodą płatności, której nie można prześledzić. Następnie strona wyjaśnia, w jaki sposób użytkownicy mogą kupować i wysyłać Monero, jednocześnie podając adres XMR.

Wcześniej witryna przyjmowała darowizny w Bitcoinie. Według Whitestream organizacja skonsolidowała otrzymane Bitcoiny pod jednym adresem, który obecnie zawiera 0,295 BTC o wartości około 2.700 dolarów.

Strona publikuje wiadomości na temat zgłoszonych „sukcesów” organizacji, która od czasu wyparcia z Syrii, Iraku i Libii działa przede wszystkim pod ziemią w regionie Egiptu na Synaju iw Północnej Nigerii.

Podczas gdy wiele kroków regulacyjnych podjętych dla kryptowalut ma na celu ograniczenie tego dokładnie rodzaju działalności, niedawny raport Chainalysis obala powszechne przekonanie, że kryptowaluty odgrywają znaczącą rolę w finansowaniu terroryzmu. Wśród spekulacji o skrzyniach wojennych ISIS ukrytych w Bitcoinach, Chainalysis powiedział, że dla terroryzmu w kryptowalutach zebrano mniej niż 10.000 dolarów, jak również mało prawdopodobne jest, aby używali kryptowalut do przechowywania swoich dochodów ze sprzedaży ropy.

Użytkownicy krypto mogą kupować akcje największych firm:

25 czerwca Uphold ogłosił, że pozwoli użytkownikom w Ameryce Łacińskiej korzystać z kryptowalut w celu uzyskania częściowej własności wiodących światowych firm.

Uphold obsługuje dziesiątki kryptowalut, w tym Bitcoina. Teoretycznie jego użytkownicy mogą nabyć udziały w Amazon, Apple, Google lub Tesla za zaledwie 10.000 satoshi.

Zgodnie z komunikatem prasowym firmy nowa usługa sprawia, że inwestycje kapitałowe są przystępne dla milionów ludzi w regionie:

Uphold, wiodąca platforma pieniądza cyfrowego, wprowadza dziś przełomową usługę akcji, która po raz pierwszy daje milionom ludzi w Ameryce Łacińskiej łatwy i niedrogi dostęp do amerykańskich akcji.

– czytamy.

Firma uważa, że w wielu krajach Ameryki Łacińskiej inflacja osłabia, które lokalni mieszkańcy odkładają. CEO Uphold J.P. Thieriot powiedział, że gdyby mieszkańcy mieli dostęp do tego rodzaju usług w 2010 r., byliby w stanie znacznie lepiej zachować swój majątek:

Jeśli w czerwcu 2010 r. umieściłbyś 1000 dolarów w koszyku 50 amerykańskich akcji Upholda, dzisiaj Twoja inwestycja byłaby warta około 5.785 dolarów w porównaniu z zaledwie 337 dolarami, gdybyś zostawił swoje pieniądze w realach brazylijskich; 50 dolarów w peso argentyńskim; lub szokująco mniej niż cent w wenezuelskich boliwarach.

Komunikat prasowy stwierdza, że nie ma opłat handlowych, a minimalna inwestycja to 1 dolar.

Rosyjski system głosowania Blockchain szwankuje zaraz po starcie:

Według doniesień lokalnych mediów rosyjski system głosowania oparty na Blockchain miał wyraźnie trudny początek.

Głosowanie elektroniczne, zaplanowane na 25–30 czerwca dla mieszkańców Moskwy i Niżnego Nowogrodu, oparte jest na platformie Blockchain Exonum opracowanej przez Bitfury. Blockchain rzekomo pomoże zaszyfrować głosy, aby zapewnić bezpieczeństwo i niezmienność danych.

Mieszkańcy Moskwy i Niżnego Nowogrodu mogą głosować offline lub online za pośrednictwem specjalnej strony internetowej, która według raportu agencji prasowej RIA była niedostępna przez pierwsze kilka godzin po uruchomieniu.

Według oficjalnej Centralnej Komisji Wyborczej, awaria nastąpiła z powodu „szczytowego zapotrzebowania” ze strony wyborców. Tymczasem Otkritiye Media poinformowało, że tylko 494 mieszkańców Moskwy głosowało nad poprawką online w ciągu pierwszej godziny. Zauważają, że w tym momencie wydano łącznie 65 tysięcy e-biuletynów.

Meduza, lokalny serwis informacyjny, informuje, że głosowanie elektroniczne wykazało anormalne wyniki w niektórych regionach. Na przykład prawie 7300 osób przypisanych do lokalu wyborczego w Trojickim Okręgu Administracyjnym zarejestrowało się, aby głosować online, pomimo że stacja ma tylko 2358 mieszkańców uprawnionych do głosowania, na podstawie danych ze stycznia 2020 r. Lokalna komisja wyborcza stwierdziła, że była to „usterka techniczna”.

Lokalny dziennikarz, Pavel Lobkov, opisał, w jaki sposób udało mu się dziś dwukrotnie zagłosować za pomocą systemu: początkowo głosował offline w swojej lokalu wyborczym, a następnie godzinę później online. Szef CEC, Ella Pamfilova, nazwała działania Lobkova „prowokacją”.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się niewielkimi spadkami. Bitcoin zmniejszył wartość o 0,7%, Ethereum o 0,9%, XRP o 0,5%, Bitcoin Cash o 0,4% a Bitcoin SV o 0,9%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 4.4 mld dolarów wynosi obecnie 261.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 72.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button