News

#1061 Newsy z dnia 26.06.2020

Z piątkowych wydarzeń: Australijska poczta umożliwiła kupno Bitcoinów; Czołowa chińska firma planuje znaczne poszerzenie usług; Japoński gigant finansowy planuje wejście na rynek cyfrowy; Kanadyjczycy prześladowani oprogramowaniem ransomware; Aktualna sytuacja na giełdach.

Australijska poczta umożliwiła kupno Bitcoinów:

Australijczycy mogą teraz kupować Bitcoiny w punktach pocztowych jednej z najstarszych organizacji w kraju.

Dzięki współpracy Australia Post i Bitcoin.com.au klienci będą mogli korzystać z funkcji Post Billpay do zakupu Bitcoinów i innych kryptowalut w ponad 3500 sklepach pocztowych w całym kraju. Usługa pocztowa do zakupu walut cyfrowych akceptuje płatności gotówką i kartą dokonywane za pośrednictwem Bitcoin.com.au, giełdy kryptowalut z siedzibą w Cremorne.

To kamień milowy dla cyfrowych walut w Australii i na całym świecie. Dowodzi to, że istnieją firmy i organizacje, które chcą uczyć się o nowych technologiach poprzez działanie, a nie blokowanie.

– powiedział Holger Arians, CEO giełdy.

Australia Post jest jedną z najdłużej działających organizacji w kraju, założoną jako podmiot prywatny w 1809 r..

Australia Post od dawna odgrywa ważną rolę w społeczności, aby usługi były dostępne dla wszystkich. Poczta Billpay jest jedną z najbardziej zaufanych metod płatności rachunków w Australii od ponad 20 lat i cieszymy się, że możemy teraz płacić rachunki za Bitcoiny na poczcie, która zostanie wzbogacona o ulepszenie produktu umożliwiającego weryfikację tożsamości i potwierdzenie płatności rachunku w czasie rzeczywistym.

– powiedziała Susan Nicholson, szef biznesu i rządowych usług finansowych w AusPost.

Według australijskiego urzędu podatkowego od 500 000 do 1 mln mieszkańców kraju posiada już aktywa kryptograficzne. Bitcoin.com.au powiedział, że dzięki nowej współpracy ma nadzieję zwiększyć tę liczbę.

Czołowa chińska firma planuje znaczne poszerzenie usług:

Czołowy chiński producent sprzętu do wydobywania Bitcoinów, Ebang, który pojawi się niebawem na globalnym rynku Nasdaq, planuje rozwinąć działalność poprzez utworzenie giełdy kryptowalut i farm wydobywczych. Jak powiedział przedstawiciel Ebang w niedawnym wywiadzie, firma zamierza odegrać wyjątkową rolę w branży, budując „globalny Blockchain i ekosystem przemysłowy gospodarki cyfrowej”.

Wkrótce założymy własne farmy wydobywcze z [elastycznym] modelem współpracy […], a także pule wydobywcze w celu sprzedaży naszej mocy obliczeniowej, a także zaczniemy zakładać giełdę handlu kryptowalutami.

– mówi rzecznik firmy.

Ponadto firma z siedzibą w Hangzhou „zbada zastosowanie technologii Blockchain w usługach finansowych, edukacji i służbie zdrowia”.

Notowanie na Nasdaq pomoże firmie kryptograficznej w realizacji tych planów, dodał przedstawiciel Ebang, ponieważ poprawi to rozpoznawalność marki i „przyciągnie więcej talentów”. Status spółki publicznej może również pomóc w założeniu giełdy kryptowalut:

Zaufanie jest najważniejszym punktem do ustanowienia giełdy obrotu kryptowalutami, a spółka giełdowa Nasdaq regulowana przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd powinna być w stanie ściśle kontrolować zgodność i bezpieczeństwo transakcji.

Takie plany są również udokumentowane w dokumentach przedłożonych do SEC, w których opisano ustanowienie giełdy kryptowalut „w jurysdykcjach zamorskich”. Chociaż Ebang ma siedzibę w Chinach, gdzie handel kryptowalutami jest zabroniony, jego spółka holdingowa jest zarejestrowana na Kajmanach.

Japoński gigant finansowy planuje wejście na rynek cyfrowy:

Tokai Tokyo Financial Holdings, jedna z głównych tradycyjnych japońskich instytucji finansowych, przedstawiła plan opracowania giełdy tokenów security. Tokai Tokyo jest już inwestorem w Huobi Japan.

Według Nikkei, pierwszym krokiem w tej podróży było dla Tokai Tokyo zainwestowanie w firmę Hash Dash Holdings, aby wykorzystać wiedzę firmy do opracowania giełdy. Misją Hash Dash jest zastosowanie technologii Blockchain w branży finansowej do emisji cyfrowych papierów wartościowych i świadczenia usług handlowych na smartfonach.

Planowana giełda będzie prowadzić handel tokenizowanymi nieruchomościami, a Tokai Tokyo, Hash Dash i ICHX TECH zbadają ten sektor, przeprowadzając cyfryzację japońskich nieruchomości i handlując nimi w iSTOX, cyfrowej giełdzie papierów wartościowych w Singapurze. Badają także digitalizację adresów IP i obligacji korporacyjnych.

Tokai Tokyo ma nadzieję połączyć planowaną japońską giełdę z iSTOX, aby inwestorzy mogli bezproblemowo kupować i sprzedawać cyfrowe aktywa na obu giełdach, umożliwiając japońskim korporacjom zbieranie pieniędzy na giełdzie w Singapurze.

W grudniu zeszłego roku Tokai Tokyo zainwestowało 500 mln jenów (około 4,7 mln dolarów) w Huobi Japan, licencjonowaną giełdę kryptograficzną w Japonii. Planowano rozpocząć również IEO, aby pomóc korporacjom w zbieraniu pieniędzy. Firma rozważała także handel niektórymi walutami społecznościowymi na IEO Huobi.

Kanadyjczycy prześladowani oprogramowaniem ransomware:

Nowe oprogramowanie ransomware o nazwie CryCryptor atakuje kanadyjskich użytkowników Androida. Jest ono dystrybuowane przez wiele stron internetowych, które stanowią portale dla wspieranej przez rząd aplikacji śledzącej COVID-19.

Według badań opublikowanych przez ESET 24 czerwca, CryCryptor pojawił się wkrótce po tym, jak rząd Kanady ogłosił aplikację śledzącą COVID-19, która wykorzystuje dobrowolne informacje przekazywane przez obywateli.

Po tym, jak ofiara zainstaluje fałszywą aplikację, ransomware szyfruje wszystkie pliki, pozostawiając notatkę „readme” z e-mailem atakującego zamiast blokować urządzenie. W przypadku tego konkretnego ataku instrukcje dotyczące okupu wydają się być dystrybuowane wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Kod ransomware jest oparty na projekcie open source, który jest dostępny za pośrednictwem GitHub. Eksperci odrzucają twierdzenie, że ten „projekt” ransomware ma cele badawcze:

Twórcy oprogramowania ransomware o otwartym kodzie źródłowym, którzy nazwali go CryDroid, musieli wiedzieć, że kod zostanie wykorzystany do złośliwych celów. Próbując ukryć projekt jako badania, twierdzą, że przesłali kod do usługi VirusTotal. Chociaż nie jest jasne, kto przesłał próbkę, rzeczywiście pojawił się na VirusTotal tego samego dnia, w którym kod został opublikowany na GitHub.

– czytamy.

Analitycy ESET niedawno stworzyli aplikację deszyfrującą Androida dla ofiar CryCryptor, jednak wyjaśniają, że działa tylko z bieżącą wersją.

• Aktualna sytuacja na giełdach:

Miniona doba na giełdach wykazuje widoczne spadki. Bitcoin spadł o 1,1%, Ethereum o 1,4%, Bitcoin Cash o 1,4% a Bitcoin SV o 1,7%. Niewielkie wzrosty notują XRP oraz Litecoin, kolejno o 0,3% i 1,4%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 4.4 mld dolarów wynosi obecnie 261.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 72.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button