News

#1064 Newsy z dnia 29.06.2020

Z poniedziałkowych wydarzeń: Balancer zaatakowany drugi raz w ciągu doby; BitMEX uruchamia usługi dla klientów korporacyjnych; Rosyjski system głosowania Blockchain zaatakowany; Gwiazdy Counter-Strike wezmą udział w krypto-turnieju; Aktualna sytuacja na giełdach.

Balancer zaatakowany drugi raz w ciągu doby:

Niedawno pojawiły się doniesienia, że protokół Balancer DeFit w skutek ataku poniósł straty o wartości 500.000 dolarów. Niecałe 24 godziny później drugi atak pochłonął około 2.300 dolarów tokenów Compound (COMP).

Hao, inżynier z DeBank, napisał na Twitterze, że atakujący mógł oszukać system Balancer, sprawiając iż ten myślał, że jest mu winien znaczną część tokenów COMP przechowywanych w zdecentralizowanej puli.

Atak obejmował pożyczki typu flash od dYdX i Uniswap. Haker pożyczył ponad 33 miliony dolarów, które zostały wykorzystane do wygenerowania cTokenów reprezentujących własność w puli Compound.

Następnie atakujący przeniósł tokeny do puli Balancer. Spowodowało to, że Compound dystrybuował COMP zgromadzone przez pulę podczas jego normalnej pracy. Następnie haker zmusił Balancera do aktualizacji salda puli, która w tym momencie obejmowała wszystkie środki pożyczone błyskawicznie. W ten sposób system uważał, że haker był uprawniony do znacznej części COMP puli, mimo że wcześniej nie posiadał żadnych pieniędzy.

Wezwanie do wycofania COMP i wymiany ich na ETH zakończyło włamanie, które przyniosło stosunkowo niewielką kwotę około 10 COMP o wartości 2.300 dolarów.

Hao zauważył, że atak jest podobny do straty 500.000 dolarów z wcześniejszego dnia. Podobnie jak pierwszy, ten drugi atak opiera się na szczególnym sposobie, w jaki Balancer zarządza swoim stanem wewnętrznym. Od tego czasu zespół zobowiązał się do zapewnienia rekompensaty wszystkim dotkniętym użytkownikom. Przeznaczą także nagrodę badaczowi, który zgłosił usterkę w maju. 

BitMEX uruchamia usługi dla klientów korporacyjnych:

Giełda instrumentów kryptowalutowych z siedzibą w Hongkongu BitMEX wprowadza nowy program z korzyściami dla swoich klientów korporacyjnych, w tym ulepszoną obsługę bezpieczeństwa i księgowość.

Zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym na stronie wsparcia BitMEX, giełda uruchamia nowy program dla klientów korporacyjnych pod nazwą BitMEX Corporate. Konta na giełdzie kryptograficznej, które nie są własnością i nie są obsługiwane przez osobę fizyczną, mogą teraz zagwarantować, że ich zasoby BitMEX są prawną własnością korporacji.

BitMEX powiedział, że nowe funkcje zostały stworzone z myślą o klientach, którzy potrzebują „różnych struktur własności dla swoich kont”, środków dostępu do kont i zarządzania nimi oraz wymagań bezpieczeństwa. W ogłoszeniu stwierdzono jednak również, że opcje takie jak logowanie wielu użytkowników i natychmiastowe przelewy między kontami będą dostępne później w 2020 r.

Chociaż BitMEX pozostaje jedną z największych giełd instrumentów pochodnych na świecie, wielu członków społeczności kryptograficznej twierdzi, że traci do niej zaufanie.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, giełda w marcu przeszła w tryb offline na prawie 25 minut podczas krypto-krwawej łaźni, wielu użytkowników nie było zachwyconych wyjaśnieniem BitMEX dotyczącym „problemu sprzętowego z dostawcą usług w chmurze”. Ponadto gigant ds. instrumentów pochodnych musi stanąć przed nowym procesem sądowym, w którym kierownictwo jest oskarżane o wyłudzanie pieniędzy, pranie pieniędzy, oszustwa bankowe i przekazywanie pieniędzy bez licencji.

Rosyjski system głosowania Blockchain zaatakowany:

Rosyjski system głosowania oparty na Blockchain został podobno zaatakowany przez węzeł obserwatora wyborów.

Jak donosi państwowa agencja informacyjna TASS, atak miał miejsce 27 czerwca około 20:00 CET. Przedstawiciel rządu moskiewskiego powiedział TASS, że atak nie spowodował awarii systemu, co oznacza, że wszystkie e-głosy zostaną pomyślnie zarejestrowane w łańcuchu.

Według urzędnika eksperci od cyberbezpieczeństwa pracowali nad przywróceniem dostępu do zaatakowanego węzła. Nie jest jasne, czy został naprawiony.

Głosowanie elektroniczne, które odbywa się od 25 do 30 czerwca dla mieszkańców Moskwy i Niżnego Nowogrodu, oparte jest na platformie Blockchain Exonum opracowanej przez Bitfury.

Zainicjowane wcześniej w tym roku poprawki konstytucyjne, jeśli zostaną zatwierdzone, teoretycznie pozwolą Władimirowi Putinowi na dalsze dwie sześcioletnie kadencje, co oznacza, że mógłby pozostać prezydentem do 2036 r.

Według wcześniejszych doniesień strona internetowa do głosowania elektronicznego była niedostępna przez pierwsze kilka godzin po uruchomieniu.

Co więcej, głosowanie online oparte na Blockchain przyniosło pewne nieprawidłowe wyniki w niektórych regionach. Na przykład prawie 7300 osób przypisanych do lokalu wyborczego w Trojickim Okręgu Administracyjnym zostało zarejestrowanych, aby głosować online, mimo że stacja ma jedynie 2358 mieszkańców uprawnionych do głosowania. Lokalna komisja wyborcza twierdziła, że była to „awaria techniczna”.

Ponadto, niektóre osoby zgłosiły, iż udało im się zagłosować kilka razy z powodu pozornie słabej zgodności systemu z częścią głosowania offline.

Gwiazdy Counter-Strike wezmą udział w krypto-turnieju:

Gwiazdy E-sportowe popularnej gry FPS Counter-Strike wezmą udział w turnieju opartym na kryptowalutach, w którym fani będą mogli stawiać zakłady za pomocą tokenów kryptograficznych. Turniej jest sponsorowany przez Verasity – platformę do nagradzania wideo, gier i rozrywki natywnym tokenem VRA.

W turnieju wezmą udział Nathan Schmitt (NBK) i najlepszy gracz w Azji Kevin Susanto (Xccurate), który według komunikatu prasowego ma dwa mln fanów na całym świecie. Verasity podpisało długoterminową umowę z agentami graczy. Firma jest także w trakcie uzyskiwania licencji hazardowej na Curaçao.

Koncepcja tokena VRA bardzo przypomina token przeglądarki Brave (BAT), jednak CEO firmy, RJ Mark Hain, powiedział, że VRA ma pewne znaczące zalety w stosunku do swojego bardziej znanego konkurenta – jest niezależny od środowiska i 100% przychodów trafia do twórcy treści.

Wydawca musi uznać stosowanie BAT w celu uzyskania przychodu z tych nagród. To, co robimy, jest zupełnie inne. Nie mamy nic wspólnego z przeglądarką. Jeśli pracujesz dla dużej publikacji, takiej jak Bloomberg, Bloomberg ma odtwarzacz wideo obsługiwany przez Brightcove. […] Bloomberg chce mieć nagrody, czy to krypto, czy cokolwiek innego. Biorą nasz zestaw SDK, instalacja zajmuje około pół godziny, a następnie kontrolują monetyzację tego wszystkiego, wszystkiego, co dzieje się w tym odtwarzaczu wideo i stosie reklam.

powiedział Hain.

Według Haina Verasity próbuje wykorzystać boom w grach elektronicznych wywołany COVID-19. Jednak w przyszłości mogą one rozszerzyć się na inne gry, takie jak szachy, a nawet sporty na całym świecie, takie jak piłka nożna i koszykówka.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach po upływie doby obserwujemy spadki. Bitcoin zmniejszył wartość o 0,7%, Ethereum o 1,5%, XRP o 0,8%, Bitcoin Cash o 1,3% a Bitcoin SV o 0,3%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 1.1 mld dolarów wynosi obecnie 258.7.mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 54 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button