News

#1066 Newsy z dnia 01.07.2020

Ze środowych wydarzeń: Tether przekracza próg 10 mld dolarów; Sąd Najwyższy zamyka podejrzaną giełdę;  Prawnicy w Waszyngtonie mogą przyjmować opłaty w krypto; KE nagrodziła projekty Blockchain 5 mln. euro; Aktualna sytuacja na giełdach.

Tether przekracza próg 10 mld dolarów:

Messari, agregator danych rynku kryptograficznego, informuje, że kapitalizacja rynkowa wiodącego stablecoina Tether po raz pierwszy przekroczyła 10 mld dolarów.

Oprócz Bitcoina i Ethereum, Tether jest obecnie jednym z trzech zasobów kryptograficznych z 11-cyfrową kapitalizacją.

Kapitalizacja rynkowa w wysokości 10 mld dolarów pojawia się po wzroście o 144% od początku roku – kiedy to Tether stanowił 4.1 mld dolarów.

Agregatory danych nie zgadzają się jednak co do kapitalizacji Tether – CoinGecko i CoinMarketCap szacują kapitalizację rynkową USDT na nieco ponad 9 mld dolarów.

Drugi co do wielkości stablecoin pod względem kapitalizacji rynkowej, USD Coin, również odnotował trzycyfrowy wzrost od początku stycznia – wzrósł z mniej niż 450 mln dolarów do ponad 930 mln dolarów na dzień dzisiejszy.

Od czasu wprowadzenia na rynek w październiku 2018 r. kurs USDC stale rośnie i obecnie stanowi 18. największy zasób kryptograficzny ogółem.

Od momentu wprowadzenia na rynek we wrześniu ubiegłego roku, stablecoin BUSD firmy Binance również szybko stał się ważnym graczem w sektorze stablecoinów – obecnie zajmuje czwarte miejsce wśród stablecoinów z kapitalizacją rynkową wynoszącą prawie 166 mln dolarów.

Sąd Najwyższy zamyka podejrzaną giełdę:

Sąd Najwyższy w Wielkiej Brytanii wyznaczył Oficjalnego Syndyka jako likwidatora platformy obrotu kryptowalutami, GPay Ltd.

Zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym przez brytyjską Służbę ds. Niewypłacalności giełda kryptograficzna wykazywała oznaki bycia „wyłącznie oszustwem”.

Firma, znana również wcześniej jako XtraderFX i Cryptopoint, reklamowała swoje usługi online i za pośrednictwem kanałów mediów społecznościowych. The Insolvency Service twierdzi, że reklamy fałszywie twierdzą, iż usługa została poparta przez przedsiębiorców, którzy pojawili się w nienazwanym brytyjskim programie telewizyjnym z czasów największej oglądalności oraz w głośnej witrynie internetowej poświęconej oszczędzaniu pieniędzy. 

Po skargach otrzymanych przez lokalne władze, Biuro ds. Niewypłacalności kontynuowało poufne zapytania dotyczące działalności GPay. Ujawniło to, że co najmniej 108 klientów stwierdziło, iż straciło około 1.5 mln funtów podczas handlu na platformie. 

GPay przekonał klientów do rozstania się dużymi kwotami pieniędzy aby zainwestować w handel kryptowalutami. To było wyłącznie oszustwo, ponieważ GPay nabrał swoich klientów, aby korzystali z platformy internetowej pod fałszywym pretekstem a żaden ich klient nie odniósł zysków, ponieważ ich inwestycje zostały utracone.

– skomentował David Hill, główny śledczy w brytyjskiej służbie niewypłacalności.

Trybunał otrzymał również informacje, że klientom odmówiono wypłaty środków, jeśli nie handlowali aktywnie zdeponowanymi środkami w GPay.

Prawnicy w Waszyngtonie mogą przyjmować opłaty w krypto:

Jak donosi Bloomberg, kryptowaluty mogą być teraz wykorzystywane do płacenia za usługi prawne, o ile umowa opłat jest uczciwa i jest to dozwolone tylko wtedy, gdy prawnik jest w stanie bezpiecznie przechowywać zapłatę, mówi District Bar Columbia.

[Adwokaci] nie mogą powstrzymać fali zmian, nawet gdyby chcieli, a kryptowaluty są coraz częściej akceptowane jako metoda płatności przez dostawców i usługodawców, w tym prawników.

– powiedziała organizacja.

Komitet uznał niestabilność kryptowalut i dodał, że uczciwość wobec klienta powinna być uwzględniana w ustaleniach opłat.

Organizacja powiedziała, że klienci prawników rejonowych mogą konsultować się z zewnętrznym radcą prawnym w sprawie każdej transakcji krypto-opłat, a prawnicy muszą mieć pisemną zgodę dotyczącą umowy opłat od klientów.

Grupa twierdzi również, że prawnicy muszą być również kompetentni w zakresie Blockchain, podstawowej technologii Bitcoina i innych kryptowalut, aby zapewnić bezpieczeństwo i ochronę wszystkich opłat z góry.

Wymagamy od prawników zrozumienia i ochrony przed wieloma sposobami kradzieży lub utraty kryptowalut.

– czytamy.

KE nagrodziła projekty Blockchain 5 mln. euro:

Europejska Rada ds. Innowacji (EIC) przyznała 5 mln euro na sześć inicjatyw Blockchain w ramach programu „Blockchains for Social Good”.

Ogłaszając wiadomości, EIC zauważyła, że nagroda ma na celu promowanie rozwoju Blockchain w obszarach identyfikowalności, uczciwego handlu, włączenia finansowego i zdecentralizowanej gospodarki o obiegu zamkniętym.

Nagrodzone startupy to holenderska firma autentyzmu treści WordProof, brytyjski startup PPP, fiński GMeRitS,  UnBlocked Cash Project OXBBU, francuska platforma handlu elektronicznego CKH2020 oraz włoski projekt rynku cyfrowego PROSUME. Wszyscy zwycięzcy zaprezentowali swoje projekty w open source.

Warto podkreślić, że jednym z wymagań było przedłożenie rozwiązań opracowanych w Open Source. Umożliwi to większej liczbie innowatorów korzystanie z zaawansowanych rozwiązań technologicznych opracowanych przez laureatów i innych uczestników.

– mówi EIC.

Zgodnie z ogłoszeniem od czasu otwarcia w maju 2018 r. do programu ubiegało się łącznie 176 uczestników. Wnioski pochodziły z 43 krajów, z czego 19 przybyło spoza Unii Europejskiej.

Program został zamknięty 3 września 2019 r. i początkowo miał na celu przyznanie 1 mln euro na pięć projektów w pięciu różnych obszarach innowacji społecznych. EIC ostatecznie zdecydowało się sfinansować sześć projektów, rozszerzając zakres nagrody na sześć różnych obszarów i dzieląc ją po równo, wyjaśniła organizacja.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się widocznymi wzrostami. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 1,3%, Ethereum o 2,2%, XRP o 1,8% a Bitcoin Cash o 1,6%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 4 mld dolarów wynosi obecnie 264.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 57.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button