News

#1070 Newsy z dnia 05.07.2020

Z niedzielnych wydarzeń: HyperChain: DeFi ma ogromną szansą na rozwój; Blockchain szansą na rozwój technologiczny w Ameryce Łacińskiej; Filipińska SEC ostrzega przed nieautoryzowanymi inwestycjami; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • HyperChain: DeFi ma ogromną szansą na rozwój:

Zdecentralizowane finanse, czyli DeFi, oferują potencjalne możliwości inwestycyjne, powiedział dyrektor generalny firmy zarządzającej aktywami cyfrowymi HyperChain Capital. Stelian Balta, powiedział, że DeFi „ma ogromną szansę na rozwój”, a waluty cyfrowe i łańcuchy blokowe są czymś, na co firma nadal patrzy z zainteresowaniem:

Wierzę, że przestrzeń DeFi ma ogromną szansę na rozwój, a jeden z liderów przestrzeni DeFi, Kyber Network, właśnie przekroczył 1 mld dolarów w obrotach, a kapitalizacja projektu jest warta ponad 300 milionów dolarów, co moim zdaniem jest niedoceniane. Uważamy też, że najlepsze platformy do tworzenia gier blockchain to platformy wykorzystujące technologie inspirowane EOSIO, takie jak Wax.io. Ostatnio Wax dodał wirtualne towary Topps, a Topps jest najbardziej prestiżowym producentem kart kolekcjonerskich i przedmiotów kolekcjonerskich na świecie dla MLB, Star Wars, WWE i Garbage Pail Kids. Mocno wierzymy w potencjał ekosystemu DeFi i gier blockchain, czego dowodem są nasze inwestycje, które poczyniliśmy i kontynuujemy nadal.

Balta zauważył, że zdobycie „portfela zabezpieczającego przed inflacją”, takiego jak Bitcoin w portfelu, może ograniczyć ryzyko, zwłaszcza że waluty znajdują się na skraju stóp ujemnych. Dodał, że jest „uparty na rynku kryptowalut w dłuższej perspektywie, szczególnie w DeFi i to jest powód, dla którego wciąż inwestujemy, ulepszamy i budujemy ekosystem kryptowalutowy”.

HyperChain z siedzibą w Singapurze koncentruje się na inwestycjach w projekty oparte na blockchain i zdecentralizowane protokoły. Zainwestował ponad 2 miliony dolarów w Fantom i jest jednym z największych posiadaczy tokenów Tezos.

Wcześniej pojawiły sie informacje, że DeFi for Kyber widział wiele projektów w ciągu ostatnich miesięcy, w tym blockchain prywatności Incognito, który wydał funkcję prywatności w sieci Kyber.

  • Blockchain szansą na rozwój technologiczny w Ameryce Łacińskiej:

Blockchain może przynieść rewolucję technologiczną w Ameryce Łacińskiej, powiedział Mario Blacutt, główny programista NULS i założyciel Nerve Network. Ujawnił również swoje przemyślenia na temat środowiska blockchain w regionie oraz przeszkód, jakie napotkał po tym, jak były prezydent Boliwii Evo Morales zakazał kryptowalut w 2014 roku.

Blacutt, który niedawno ujawnił swoje prawdziwe nazwisko opinii publicznej po kilku latach ukrywania się pod pseudonimem „Berzeck”, powiedział, że technologia blockchain „niewątpliwie” zainicjuje kolejną dekadę rewolucji technologicznej w Ameryce Łacińskiej oraz, że im szybciej rządy zdadzą sobie sprawę z korzyści kryptowaluty, tym lepiej dla ich krajów pod względem adopcji. „Berzeck” dalej komentuje:

W Ameryce Łacińskiej poziom szyfrowania jest stosunkowo wysoki z kilku powodów, ale przede wszystkim ludzie nie ufają swoim systemom finansowym, a teraz, gdy nadchodzi globalna recesja, ludzie nie wierzą, że ich system bankowy się utrzyma. Przyjęcie kryptografii prawdopodobnie przyspieszy. Kilka krajów może wykorzystać obecne możliwości i spróbować przyspieszyć rozwój blockchain, ale jest jeszcze za wcześnie, aby wiedzieć, które kraje mogą przejąć inicjatywę.

Główny programista NULS powiedział, że dobrą wiadomością jest to, że „coraz więcej osób zaczyna rozumieć potencjał” i coraz bezpieczniej jest zdobywać krypto, ale podkreśla, że istnieją pewne wyjątki, takie jak Wenezuela.

Biorąc pod uwagę stanowisko Boliwii przeciwko krypto pod rządami Moralesa, Blacutt uważa, że zarówno koncepcje kryptograficzne, jak i blockchain są zgodne z filozofiami państwowymi Ameryki Łacińskiej:

W Ameryce Łacińskiej była fala socjalistyczna i zwykle rządy dążą do obsesyjnej kontroli i centralizacji, aby ściślej kontrolować gospodarkę i utrzymać władzę. Krypto działa w dokładnie odwrotnym kierunku. W związku z tym firma LATAM nie skorzystała z okazji, by zachęcić do adopcji i przyciągnąć międzynarodowe firmy inwestycyjne. Na szczęście wiele z tych rządów zmieniło władzę i sprawy zaczynają wyglądać lepiej.

Ponieważ technologia blockchain jest oparta na otwartym źródle i rozwijana jest w sposób zdecentralizowany, „Berzeck” twierdzi, że stanowi „bardzo rzadką okazję” dla Ameryki Łacińskiej i innych słabo rozwiniętych regionów do otwartej rywalizacji w czołówce rozwoju blockchain.

Ale Blacutt ostrzega, że kryptowaluty, nie tylko w Ameryce Łacińskiej, nadal są postrzegane jako sposób na „szybkie wzbogacenie się” i stwierdza, że krypto to spekulacyjne aktywa, „ponieważ nie jesteśmy nawet bliscy pokazania swojego ogromnie potencjalnego rynku.”

Zrozumienie technologii blockchain w celu wdrożenia wydajnych rozwiązań nie jest trywialne, jest skomplikowane. W rzeczywistości wiele zainteresowanych firm, które się z nami kontaktują, jest zainteresowanych technologią blockchain, ale nie mają pojęcia, jak zmapować swoje procesy biznesowe na blockchain. To największa przeszkoda, której poprawa zajmie lata. Ameryka Łacińska nie jest zwolniona z tych problemów. Od poszczególnych rządów zależeć będzie próba rozwiązania problemów z technologią blockchain, aby przyspieszyć adopcję i sprawić, by przejście było płynniejsze.

– dodał.

  • Filipińska SEC ostrzega przed nieautoryzowanymi inwestycjami:

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd na Filipinach ostrzegła społeczeństwo przed osobami i grupami zaangażowanymi w nieautoryzowane inwestycje i transakcje kryptograficzne, dodając, że osoby biorące udział w programach kryptograficznych mogą zostać ukarane grzywną, 21 latami więzienia lub jednym i drugim, wyjaśniając:

Maksymalnie grzywna w wysokości 5 milionów P5, kara pozbawienia wolności do 21 lat lub obie czekają na tych, którzy działają jako sprzedawcy, brokerzy, dealerzy lub agenci podmiotów zaangażowanych w nieautoryzowane programy inwestycyjne […] The Bayanihan to Heal As One Act, również karze uczestniczących w incydentach cybernetycznych, które wykorzystują obecny kryzys powstały w wyniku wybuchu COVID-19, aby okradać społeczeństwo poprzez oszustwa, phishing, fałszywe wiadomości e-mail lub inne podobne działania.

Władze filipińskie wymieniły również trzy nieautoryzowane programy kryptograficzne Ponzi, z których jeden wykorzystuje protokół oparty na blockchain Ethreum: Forsage, RCashOnline i The Saint John of Jerusalem Knights of Malta Foundation of the Philippines, Inc.

Według filipińskiej SEC zarówno Forsage, jak i RCashOnline nie posiadają niezbędnych licencji do prowadzenia działalności. W związku z tym nie mogą przyjmować inwestycji od ludności ani wydawać umów inwestycyjnych i innych form papierów wartościowych.

Forsage, jak powiedziała filipińska SEC, jest platformą crowdfundingową opartą na blockchain Ethreum, a aktywny dochód jest generowany w zależności od liczby skierowań i składek członkowskich, które ktoś zbiera. Ponieważ zapewnia inteligentne kontrakty, filipińska SEC zauważyła, że Forsage oferuje następnie umowę inwestycyjną, która musi zostać zatwierdzona przez organ nadzoru. Forsage nie znajduje się również na liście wirtualnych podmiotów zarejestrowanych w filipińskim banku centralnym.

The Saint John of Jerusalem Knights of Malta Foundation of the Philippines, Inc, mimo że została zarejestrowana w SEC, nie spełniała wymogów sprawozdawczych i została odwołana ponad 17 lat temu.

Wszystkie trzy projekty mają jedną wspólną cechę: z natury są to schematy Ponzi. Według oświadczenia, oprócz braku niezbędnych licencji, plan kompensacyjny Forsage przypomina program Ponzi, w którym inwestorzy są opłacani z wkładu nowych inwestorów. RCashOnline polega w dużej mierze na rekrutacji członków w zamian za wysokie nagrody pieniężne, a nie na sprzedaży produktów. SEC ostrzegła, że w przypadku cofnięcia rejestracji firmy, takiej jak The Saint John of Jerusalem Knights of Malta Foundation of the Philippines, Inc, w celach innych niż likwidacja, wszelkie inne działania są nielegalne.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

W dniu dzisiejszym na giełdach dominuje kolor czerwony. Wszystkie czołowe kryptowaluty notują korekty, tj. Bitcoin o 0,46%, Ethereum o 0,43%, XRP o 0,62%, Bitcoin Cash o 0,85% i Bitcoin SV o 0,37%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 259,1 mld dolarów, a całkowity obrót 50 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button