News

#1072 Newsy z dnia 07.07.2020

Z wtorkowych wydarzeń: Gwałtowny wzrost Dogecoin; Binance dodaje do swojej platformy 15 nowych walut; Unstoppable Domains uruchamia zdecentralizowany protokół czatu; Walka na szczycie o władzę w Bitmain; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Gwałtowny wzrost Dogecoin:

Dogecoin, uznawny za monetę memową, odnotował gwałtowny wzrost o 26% w, gdy jego cena wzrosła z 0,00229 USD do 0,0029 USD, a wszystko to w ciągu zaledwie 24 godzin. Tym samym, Dogecoin wspiął się na 33. miejsce wśród najbardziej liczących się kryptowalut, ponieważ jego kapitalizacja rynkowa wzrosła z 287 mln dolarów do 357 milionów USD.

Tzw. „moneta memowa” była na skraju przełamania się, jednak nie przypuszczano tak gwałtownego wzrostu. Wszystko to miało miało miejsce dzięki zaplanowanej akcji jednego użytkownika portalu TikTok. Użytkownik o pseudonimie „James Galante” opublikował pięć dni temu film, zatytułowany „Wszyscy się wzbogaćmy”. Film wyjaśnił wszystkim, jak zainwestować 25 dolarów w Dogecoin, ponieważ jest on bezwartościowy [0,0023 USD] i poczekać, aż osiągnie 1 dolar wartości, co spowodowałoby, że inwestorzy zyskaliby 10.640 dolarów. W chwili pisania tego filmu wideo miało ok. 60 tys polubień i ok. 4 tys komentarzy.

Przy 0,0023 USD za Dogecoin, zainwestowanie 25 dolarów przyniosłoby zysk w postaci 10.869 Dogecoin, przy założeniu, że cena osiągnie 1 dolar za token. Oznaczałoby to wzrost o 43,378%, co przyniosłoby zysk w wysokości około 10,800 dolarów.

Chociaż moneta była po prostu memem, przetrwała najgorsze, czyli bessy. W 2017 roku, wiele tokenów wzrosło wraz z biegiem byków, jednak wiele nie przetrwało w wyniku zjawiska tzw. „post-bull run”. Wydaje się jednak, że Dogecoin nie tylko przeżył, ale także kwitnie i znajduje się w czołowej „40” kryptowalut.

Wszystko wskazuje na to, że ostatnie „pompowanie i zrzut” przywraca monetę Dogecoin do łask. Ponadto dzieje się to w czasie, gdy rynek niedźwiedzi jest przedłużany, a „wybieg jest tuż za rogiem”…

  • Binance dodaje do swojej platformy 15 nowych walut:

Topowa giełda kryptowalut Binance, dodała do swojej platformy obsługę depozytów w 15 dodatkowych walutach fiducjarnych. Zgodnie z ogłoszeniem z dnia 7 lipca, Binance dodał obsługę dirhamu ZEA, dolara australijskiego, dolara kanadyjskiego, franka szwajcarskiego, korony czeskiej, euro, funta brytyjskiego, dolara hongkońskiego, korony duńskiej, forinta węgierskiego, peso meksykańskiego, korony norweskiej, dolara nowozelandzkiego, polskiego złotego i korony szwedzkiej.

Binance dodał nowe waluty poprzez partnerstwo z aktywami kryptograficznymi i depozytariuszem instytucjonalnym fiat Etana Custody.

Dyrektor finansowy Binance, Wei Zhou powiedział, że użytkownicy mogą przekazywać środki za pomocą przelewu SWIFT, dodając:

Po połączeniu kont Binance z kontami Etana ,użytkownicy Binance mogą przelać środki bezpośrednio z kont bankowych do Etana, a następnie przelać środki na odpowiednie konta Binance natychmiast i bezpłatnie, inicjując prośbę o depozyt w Binance.

Proces obejmuje czeki Know Your Customer and Anti-Money Laundering zgodne z ustawą o tajemnicy bankowej. CEO i współzałożyciel Binance Changpeng Zhao powiedział, że wierzy, że dzięki tej współpracy krypto będzie bardziej dostępne:

Dzięki integracji, dostęp do zasobów cyfrowych jest łatwiejszy dla ludzi z rynków europejskich, azjatyckich, północnoamerykańskich i oceanicznych.

Etana zrezygnował z opłat za przechowywanie i depozyt w przypadku kwot 1.000 dolarów lub wyższych, do 5 sierpnia. Jednak nadal obowiązuje opłata za przelew bankowy w wysokości 35 dolarów. Maksymalny limit wpłat i wypłat zależy od poziomu połączonego konta Binance, a minimalny limit wpłat i wypłat wynosi 150 dolarów.

To najnowsza inicjatywa Binance mająca na celu zwiększenie wpływu giełdy na nowe rynki. Zhao wyraził swoje ekspansjonistyczne ambicje, gdy na początku ubiegłego miesiąca powiedział, że giełdy kryptowalut wymagają globalnego sposobu myślenia. Ponadto w połowie czerwca firma ogłosiła także, że rozszerzy swoją działalność o Zjednoczone Królestwo, oferując regulowaną platformę handlu kryptowalutami dla inwestorów instytucjonalnych i detalicznych.

  • Unstoppable Domains uruchamia zdecentralizowany protokół czatu:

Unstoppable Domains, wspierany przez Tima Drapera startup, skupiający się na witrynach opartych na blockchain, uruchomił zdecentralizowany protokół czatu. Tak zwany „Unstoppable Chat” lub po prostu „dChat” ma na celu promowanie poufności poprzez sieć peer-to-peer i szyfrowanie typu end-to-end. W przeciwieństwie do głównych komunikatorów, takich jak Facebook, dChat umożliwia użytkownikom posiadanie, szyfrowanie i przechowywanie własnych wiadomości na własnych serwerach.

Aby umożliwić użytkownikom pełną kontrolę nad wiadomościami, dChat integruje się z portfelem kryptowalut użytkownika i sieciami P2P. Aby zalogować się do czatu, użytkownicy muszą mieć klucz prywatny portfela Ethereum.

Brad Kam, współzałożyciel Unstoppable Domains, powiedział, że integracja portfela kryptograficznego ma na celu zapewnienie maksymalnej prywatności użytkownikom. Kam stwierdziłł, że użytkownicy mogą utworzyć osobny portfel dla zwiększenia prywatności:

Musisz użyć klucza prywatnego portfela Ethereum. To gwarantuje, że nikt inny nie będzie miał dostępu do czatu. Jeśli martwisz się o prywatność, utwórz portfel tylko do przechowywania swojej domeny. Pozostaniesz anonimowy.

Na początku czat będzie dostępny wyłącznie dla przeglądarek, a wkrótce pojawią się aplikacje mobilne, powiedział Kam. Według firmy, usługi portfela kryptowalutowego, takie jak MyEtherWallet i imToken, już zobowiązały się do obsługi dChat i wkrótce uruchomią własną aplikację przy użyciu protokołu dChat.

Nowy produkt pochodzi z Mozilla „Fix the Internet”, programu motywacyjnego, którego celem jest zgromadzenie programistów i technologów w celu opracowania rozproszonej sieci 3.0.

Program dChat umożliwia użytkownikom bezpieczne przechowywanie wiadomości i danych, nawet jeśli firma zablokuje użytkownika w aplikacji zbudowanej na protokole dChat. Według firmy, tylko sam użytkownik może uzyskiwać dostęp i usuwać czaty.

Kam powiedział, że sam protokół jest odporny na jakąkolwiek interwencję, stwierdzając:

Firma nie może zaprzestać korzystania z warstwy protokołu. Jest to zgodne z projektem. Jest to jedyny sposób na bezpieczny system. Aplikacje mogą i oczywiście nadal uniemożliwiają użytkownikom korzystanie z ich produktów. Różnica polega na tym, że wyrzucenie aplikacji nie powoduje utraty dostępu do konta ani utraty wiadomości. Mogą z nich korzystać w różnych aplikacjach.

Ponieważ nowy protokół czatu zapewnia znaczne korzyści dla prywatności, produkt budzi pytania dotyczące działań hakerskich i innych środków zapobiegania nielegalnym treściom w Internecie.

  • Walka na szczycie o władzę w Bitmain:

Walka o władzę między dwoma współzałożycielami Bitmain, Micree Zhanem i Jihan Wu, wydaje się osiągać nowy poziom, ponieważ Zhan, wydaje się przekierowywać swoje wpływy finansowe do podmiotów w pełni przez niego kontrolowanych.

Jest to część ogłoszenia o usługach publicznych opublikowanego na stronach Weibo i WeChat firmy Bitmain, które poinformowało klientów o zmianie poświadczeń płatności i adresu e-mail Bitmain. Te, wydają się wskazywać na konta kontrolowane przez Zhan.

Jednakże, zgodnie ze sprawozdaniem BlockBeat, Wu wydał oświadczenie, twierdząc, że działania te są spowodowane zaburzeniami w WeChat i zgłaszane do Weibo jako fałszywe informacje. Według oświadczenia “anomalous activity” na kontach Bitmain spowodowała, że strony wydawały fałszywe oświadczenia w imieniu firmy od 10 czerwca. W ogłoszeniu ponownie podkreślono, że postępowanie prawne zostanie zastosowane w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się fałszywych Informacji.

W czerwcu Zhan użył prywatnych ochroniarzy, aby wejść do biura Bitmain w Pekinie i przejąć rolę prawnego przedstawiciela. Wu zachował kontrolę nad podmiotami zewnętrznymi, przede wszystkim holdingiem Bitmain w Hongkongu. Zasięg Zhana rozszerzył się na Shenzhen, ponieważ podobno zablokował dostawy górników ASIC do klientów.

Nie jest jasne, kto obecnie kontroluje Bitmain, a niektórzy dokonują odniesień typu „Bitmaina Schrödingera”. Jest prawdopodobne, że ze względu na jego strukturę prawną żadna ze stron nie może jednoznacznie usunąć drugiej strony.

Wcześniej media informowały, że Zhan zaproponował Wu nabycie jego i innych inwestorów udziałów za 4 mld dolarów, co może sygnalizować rozpoczęcie negocjacji w sprawie traktatu pokojowego między współzałożycielami. W międzyczasie wydaje się, że firma nadal działa, ponieważ podpisywane są nowe umowy.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba nie przyniosła większych zmian. Wzrosty notują Ethereum o 0,10% i Bitcoin Cash o 0,11%. Korekty zaś zauważamy po stronie Bitcoina o 0,28%, XRP o 0,27% i Bitcoin SV o 2,62%.

Warto też zauważyć wzrost Cardano o 15,68% co wyniosło tą kryptowalutę na 7. miejsce wśród topowych krypto.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 269,5 mld dolarów, a całkowity obrót 59,7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, eng.ambcrypto.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button