News

#1073 Newsy z dnia 08.07.2020

Ze środowych wydarzeń: Secret Service ostrzega przed atakami ransomware; Władze Wenezueli zajęły ponad 300 koparek; Użytkownicy Twittera mogą przesyłać do siebie nawzajem kryptowaluty; Volvo inwestuje w Blockchain do śledzenia kobaltu; Aktualna sytuacja na giełdach.

Secret Service ostrzega przed atakami ransomware:

Secret Service wydała ostrzeżenie o zwiększeniu liczby ataków hakerskich na dostawców usług zarządzanych lub MSP zarówno sektora prywatnego w USA, jak i różnych podmiotów rządowych.

Zgodnie z dokumentem opublikowanym przez ZDNet 7 czerwca, podmioty działające w oparciu o groźby w dużej mierze polegały na atakach ransomware, włamaniach do punktów sprzedaży i oszustwach z wykorzystaniem firmowych wiadomości e-mail w celu naruszenia wewnętrznych sieci klientów MSP.

MSP to dostawcy usług związanych z oprogramowaniem do zdalnego zarządzania dla przedsiębiorstw, w tym systemami udostępniania plików dla sieci wewnętrznych, które mogą być również hostowane w infrastrukturze chmury.

Urzędnicy amerykańskiej Secret Service wydali ostrzeżenie, stwierdzając, że:

Ze względu na fakt, że pojedynczy MSP może obsłużyć dużą liczbę klientów, cyberprzestępcy specjalnie celują w tych MSP, aby przeprowadzali ataki na dużą skalę, aby zainfekować wiele firm za pomocą tego samego wektora.

– czytamy.

W 2019 r. grupy ransomware, takie jak GandCrab i REvil, stały się znane z obierania za cel MSP. Armor, firma wywiadowcza, zgłosiła, że w tym samym roku zhakowano co najmniej 13 MSP.

To drugi alert władz USA o podatnościach związanych z MSP. Narodowe Centrum Integracji Cyberbezpieczeństwa i Komunikacji (NCCIC) podniosło alarm w tej sprawie również w październiku 2018 r. 

Władze Wenezueli zajęły ponad 300 koparek:

Boliwariańska Gwardia Narodowa w Puerto Ordaz w Wenezueli zajęła 315 maszyn do wydobywania Bitcoina wyprodukowanych przez Bitmain. Właścicielom platform wydobywczych powiedziano, że nie posiadają niezbędnych zezwoleń na posiadanie i obsługę maszyn. Nie byli również upoważnieni do transportu maszyn podczas kwarantanny COVID-19.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami obywatele Wenezueli, którzy są zainteresowani prowadzeniem działalności wydobywczej związanej z kryptowalutami, muszą uzyskać odpowiednie zezwolenia w biurze rządowym zwanym Narodowym Nadzorem Kryptoaktywów. Właściciele, którzy nie uzyskają tych zezwoleń, narażają się na karę grzywny i konfiskatę sprzętu.

Użytkownicy Twittera mogą przesyłać do siebie nawzajem kryptowaluty:

Torus, singapurska platforma zarządzania kluczami kryptograficznymi, pozwala teraz użytkownikom wysyłać kryptowaluty za pośrednictwem platform mediów społecznościowych, takich jak Twitter.

Według najnowszej aktualizacji Torusa, v1.7.2, użytkownicy mogą teraz wysyłać tokeny na dowolne konto Twitter lub GitHub, nawet jeśli konto to nigdy nie korzystało z portfela kryptograficznego Torusa, jak podała firma.

Ogłaszając wiadomości w poniedziałek, Torus zaprezentował kilka transakcji na Twitterze, w tym przelewy 0,01 Ether do głównych postaci z przestrzeni kryptowalut, takich jak współzałożyciela Ethereum Vitalika Buterina, CEO Binance Changpenga Zhao oraz Elona Muska.

Zgodnie z ogłoszeniem nowa aktualizacja wprowadza sześć nowych danych logowania do portfela Torus i DirectAuth – narzędzie, które pozwala użytkownikom zarządzać kluczami prywatnymi specyficznymi dla aplikacji, jednocześnie przechowując je w rozproszonej sieci Torus. Dzięki aktualizacji użytkownicy mogą teraz utworzyć nowy portfel Blockchain Ethereum wykorzystując dowolną swoją tożsamość społecznościową, w tym Google, Facebook, Reddit, Twitch, Discord, AppleID, Github, LinkedIn, Twitter i Line.

Firma rozwinęła, że logowanie do Torus za pomocą kont takich jak Twitter opiera się na Auth0, dostawcy usług logowania, który integruje uwierzytelnianie i autoryzację dla aplikacji internetowych, mobilnych i tych starszych. Auth0 działa jako serwer proxy, który łączy konta Torus z weryfikatorem, takim jak Twitter lub Apple.

Firma Torus, założona w 2018 r., przeprowadziła testy transakcyjne ETH na kontach e-mail Reddit i Google w grudniu 2019 r. W maju 2018 r. Torus uruchomił swoje rozwiązanie do zarządzania kluczami DirectAuth, aby usprawnić logowanie do aplikacji Web 3.0.

Volvo inwestuje w Blockchain do śledzenia kobaltu:

8 lipca Volvo Cars Tech Fund ogłosił swoją inwestycję w startup identyfikowalności Blockchain, Circulor.

Volvo wykorzystuje rozwiązanie identyfikowalności Circulor do śledzenia kobaltu w akumulatorach. Większość wydobywania kobaltu ma miejsce w Afryce w wątpliwych warunkach i wiąże się z pracą dzieci. W erze, w której coraz więcej konsumentów bierze pod uwagę sposób w jaki wytwarzane są produkty, które kupują, możliwość weryfikacji całego łańcucha dostaw może zapewnić przewagę konkurencyjną, a nawet stać się koniecznością.

Volvo może również planować wykorzystanie rozwiązania Circulor do śledzenia emisji dwutlenku węgla. Według dyrektora ds. zamówień w Volvo, Martiny Buchhauser, partnerstwo przyczyni się do większej trwałości: 

Jesteśmy zaangażowani w etyczny łańcuch dostaw naszych surowców, a nasze partnerstwo z Circulor było w tym względzie instrumentalne. Wspierając ciągły rozwój Circulor, możemy rozszerzyć wykorzystanie technologii Blockchain w naszej działalności i przyczynić się do bardziej zrównoważonego biznesu.

– czytamy.

Do Volvo dołączyli trzej inni inwestorzy w tej rundzie: SYSTEMIQ, Total Carbon Neutrality Ventures oraz Plug & Play.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach obserwujemy widoczne ruchy dodatnie. Bitcoin notuje wzrost o 1,4%, Ethereum o 2,8%, XRP o 8,6%, Bitcoin Cash o 2,3%, Bitcoin SV o 2,6%. Na wyróżnienie zasługuje Cardano, ze wzrostem na poziomie 13,5%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się się o 6 mld dolarów wynosi obecnie 275.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 76 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button