News

#1076 Newsy z dnia 11.07.2020

Z sobotnich wydarzeń: Zhao prezentuje możliwości Binance Card; COVID zwiększyła zainteresowanie Bitcoinem Japońskich inwestorów; Ukraiński haker przyłapany na sprzedaży rządowych danych; Aktualna sytuacja na giełdach.

Zhao prezentuje możliwości Binance Card:

Prezes Binance właśnie zademonstrował pierwsze użycie Binance Card, kryptowalutowej karty debetowej, która została po raz pierwszy ogłoszona przez Binance w kwietniu 2020 r.

W tweecie z 10 lipca dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, ujawnił, że bierze udział w testach beta karty Binance, obejmujących transakcje dotyczące natywnego tokena Binance, BNB.

CZ zauważył, że test beta obejmuje „wszystkie prawdziwe transakcje”, w tym sklep audio Amazon Audible, alternatywa Ubera – Grab i czołową platformę e-commerce, Lazada.

CZ powiedział również, że płatności BNB zostały zrealizowane bezpośrednio z jego konta Binance, podczas gdy kupcy akceptowali płatność w fiat. „Karta Binance – myślę, że w końcu mogę przejść od 99% do 100% krypto”, dodał CEO Binance.

Oprócz transakcji Grab i Amazon, lista transakcji Zhao zawiera również transakcję Swipe, filipińskiej firmy oferującej karty debetowe krypto-fiat, która została oficjalnie przejęta przez Binance 6 lipca. Wkrótce po opublikowaniu tweeta CZ, Swipe ponownie opublikował tweet, dodając krótki komentarz „Powered by Swipe”.

Najnowsze wiadomości potwierdzają oczekiwania, że Binance Card wdroży technologię Swipe. Zapowiadając plany Binance Card w kwietniu, Binance najwidoczniej nie planował integracji Swipe. Po tym, jak Binance przejął Swipe 6 lipca, dyrektor operacyjny Swipe, John Khenneth, powiedział, że obie firmy „będą ściśle współpracować, aby wprowadzić kryptograficzne karty debetowe w różnych regionach świata”. 

COVID zwiększyła zainteresowanie Bitcoinem Japońskich inwestorów:

Japan Virtual and Crypto Asset Exchange Association (JVCEA) – organizacja samoregulacyjna dla przemysłu kryptograficznego w Japonii – niedawno opublikowała marcowy raport o japońskich zasobach głównych kryptowalut.

169.376 BTC znajduje się na japońskich giełdach, o ponad 11% więcej niż w poprzednim miesiącu. XRP wzrósł o 6,4% do 3,2 mld XRP. Eter wzrósł o ponad 5,7% do 1,14 mln ETH.

Ponadto w marcu nieznacznie wzrosła także liczba Bitcoinów Cash, Monacoinów, Litecoinów i NEM. Wolumen tradingu spotowego Bitcoina wyniósł 617,3 mld jenów (około 5,8 mld dolarów), 11 razy więcej niż wolumen obrotu XRP, drugiej w kolejności kryptowaluty w tym samym miesiącu.

W marcu Bitcoin spadł o ponad 25%. Rozpoczął miesiąc od około 8.600 dolarów, ale 12 marca, zwanym „Czarnym czwartkiem”, na krótko spadł poniżej 5.000 dolarów. Bitcoin zakończył miesiąc blisko 6.400 dolarów.

Powód, dla którego japońscy inwestorzy zwiększyli swoje zasoby kryptograficzne, nie jest oczywisty.

Można powiedzieć, że japońscy zwolennicy Bitcoina nie wahali się kupić go więcej po załamaniu rynku kryptowalut. Istnieje również możliwość, że japońscy inwestorzy wysyłali więcej kryptowalut na giełdy w celu sprzedaży, w przeciwieństwie do niedawnego wycofania Bitcoina z Coinbase.

Yuya Hasegawa, analityk rynku w licencjonowanej przez FSA giełdzie kryptograficznej Bitbank, wyjaśnił, że zwykle ruch cen i holdowanie kryptowalut są „skorelowane odwrotnie”.

W czasie spadku cen można powiedzieć, że użytkownicy wysyłają krypto na giełdy w celu czerpania zysków lub ograniczania strat. Innym powodem może być japońska premia na rynku BTC w porównaniu z rynkiem opartym na dolarach amerykańskich po 12 marca.

– mówi.

Inwestorzy na całym świecie gromadzili kryptowaluty podczas pandemii koronawirusa. Zgodnie z brytyjską aplikacją do handlu kryptowalutami „Mode”, inwestorzy z pokoleń Baby Boomers (ur. 1946–1964) i Generation-X (ur. 1965–1980) od początku pandemii zwiększyli swoje miesięczne inwestycje w Bitcoiny.

Janis Legler, dyrektor ds. produktu w Mode, zauważył, że ich odkrycia „mogą potencjalnie ujawnić bezprecedensową zmianę w dzisiejszym sposobie myślenia inwestorów w wyniku globalnej pandemii”.

Ukraiński haker przyłapany na sprzedaży rządowych danych:

Ukraiński haker został przyłapany na sprzedaży poufnych informacji zebranych z baz danych ukraińskiego rządu centralnego.

Według informacji medialnej ukraińskiej Cyberpolicji haker, którego tożsamość nie została ujawniona, był w stanie włamać się do wielu rządowych baz danych, narażając osobiste konta upoważnionego personelu.

Haker podobno zastosował metody brutalnej siły, aby włamać się na adresy e-mail i konta społecznościowe. Dzięki tej prostej metodzie wydaje się, że znalazł 50 rządowych baz danych z aktualnymi informacjami. 

Następnie próbował sprzedać przechwycone informacje na forach hakerów w zamian za kryptowaluty. Władze nie ujawniły, której waluty użyto.

Policja przeszukała mieszkanie sprawcy i skonfiskowała sprzęt użyty do przeprowadzenia tych transakcji. Zdjęcie jego komputera, pokazuje rozmowę przez Skype mogącą mieć związek z tymi ofertami. Haker powiedział potencjalnemu klientowi, że cena wynosi „6,5 [rubli] za jeden ważny [wpis]”. Prawdopodobnie klient miał siedzibę w Rosji, ponieważ ukraińską walutą jest hrywna. Podana cena wynosi około 34 groszy za wpis w bazie danych.

Sprawca został oskarżony o „nieuprawnioną sprzedaż i rozpowszechnianie informacji o ograniczonym dostępie”, przestępstwo, którego maksymalny wyrok wynosi 5 lat. Biorąc pod uwagę brak zarzutów o zdradę stanu, wydaje się prawdopodobne, że dane nie były wyjątkowo wrażliwe.

Hakerzy często używają kryptowalut do sprzedaży poufnych danych. Według wcześniejszych doniesień, grupa hakerów zarobiła ponad 7 mln dolarów, sprzedając skradzione dane kart kredytowych.

Jedną z powszechnych metod hakowania kryptowalut jest oprogramowanie ransomware, w którym złośliwe oprogramowanie szyfruje dane komputera i żąda płatności w krypto, aby je odblokować. Pomimo wielu zgłoszonych ataków ostatnie odkrycie pokazuje, że częstotliwość tych exploitów w 2020 r. spadła.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach obserwujemy spokojne, wzrostowe ruchy. Bitcoin zwiększył wartość o 0,1%, Ethereum o 0,2%, XRP o 0,9%, Bitcoin SV o 0,4%. Jedyny spadek widzimy przy Bitcoinie Cash – o 0,3%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się się o 1.8 mld dolarów wynosi obecnie 272 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 50.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button