News

#1078 Newsy z dnia 13.07.2020

Z poniedziałkowych wydarzeń: CEO OKEx: Dogecoin to nie żart; SEC i CFTC nakładają karę na krypto aplikację; Giganci telekomunikacji wykorzystają Blockchain do umów roamingu; Singapurski projekt płatności Blockchain gotowy do wdrożenia; Aktualna sytuacja na giełdach.

CEO OKEx: Dogecoin to nie żart:

Jay Hao – CEO dużej giełdy kryptowalut OKEx – wypowiedział się pozytywnie na temat memowej kryptowaluty Dogecoin.

Pomimo pokazania lżejszej strony kryptowalut, nie jest to żart i pokazał zdrowy rozwój i długowieczność.

– powiedział.

Hao wyjaśnił, że Dogecoin, który urodził się w 2013 r. z forku Litecoina, jest jedną z najstarszych kryptowalut. Powiedział także, że sposób, w jaki DOGE jest „wykorzystywany do dawania napiwków na Reddicie i Twitterze wykazał, że może osiągnąć natychmiastowy transfer mikropłatności w sposób, który nie jest możliwy w przypadku wielu głównych kryptowalut”. Hao uznał nawet walory marketingowe społeczności Dogecoin:

Społeczność i wyrafinowanie jej marketingu jest godne podziwu w sensie, że każdy altcoin może przyciągnąć tyle uwagi, co świadczy o głębokim zrozumieniu psychologii użytkownika.

– dodał.

SEC i CFTC nakładają karę na krypto aplikację:

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oraz Commodity Futures Trading Commission wydały wspólną grzywnę na Abra, krypto aplikację, która pozwala użytkownikom uzyskać syntetyczną ekspozycję na tradycyjne rynki.

Zgodnie z wydaniem SEC, Abra oferowała „swapy oparte na papierach wartościowych” inwestorom detalicznym bez odpowiedniej rejestracji, a także „nie przeprowadzała tych swapów na zarejestrowanej giełdzie krajowej”.

Abra zaoferowała rodzaj „scentralizowanego” syntetycznego składnika aktywów, w którym użytkownicy mogli uzyskać ekspozycję na tradycyjne papiery wartościowe, takie jak akcje, poprzez wprowadzenie Bitcoina i Litecoina  jako zabezpieczenia. System usuwał lub dodawał monety na podstawie ruchów w górę lub w dół bazowych papierów wartościowych. 

Zgodnie z ustaleniami SEC funkcja ta została wprowadzona w lutym 2019 r. dla wszystkich użytkowników, w tym również w Stanach Zjednoczonych. Rozmowy z pracownikami SEC doprowadziły Abrę do przerwania tej funkcji wkrótce potem. Jednak wprowadzili ją ponownie w maju tego roku, tym razem nie dopuszczając do udziału mieszkańców USA.

Wydaje się, że to nie wystarczyło, aby uniknąć kontroli. Pomimo przeniesienia części operacji na Filipiny, pracownicy Abra w Kalifornii zaprojektowali, wprowadzili na rynek i zabezpieczyli umowy, a także sprawdzili użytkowników, którzy zostali wpuszczeni.

Daniel Michael, szef Zespołu Złożonych Instrumentów Finansowych SEC Enforcement Division, ostrzegł, że firmy nie mogą „uchylać się od federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych” po prostu przez kontakt z inwestorami detalicznymi spoza Stanów Zjednoczonych „podczas prowadzenia kluczowych części ich działalności w Stanach Zjednoczonych”.

Z drugiej strony CFTC koncentrowało się na sposobie dostarczania materiałów syntetycznych, zwracając uwagę, że takie kontrakty można sprzedawać wyłącznie na „giełdzie handlowej wyznaczonej jako rynek kontraktowy” – czyli licencjonowanej giełdzie instrumentów pochodnych, takiej jak CME.

Dodatkowo, prosząc i przyjmując zamówienia na te kontrakty, respondenci nielegalnie działali jako niezarejestrowani handlowcy prowizyjni. 

– zauważył komunikat.

Abra zgodziła się na nakaz zaprzestania działalności i grzywnę w wysokości 150.000 dolarów dla każdej agencji, co daje łączną kwotę 300.000 dolarów.

Giganci telekomunikacji wykorzystają Blockchain do umów roamingu:

Trzej światowi liderzy branży telekomunikacyjnej – hiszpańska Telefónica, Deutsche Telekom i brytyjski dostawca Vodafone – wspólnie sfinalizowali próbne rozwiązanie Blockchain do rozliczania umów o zniżkach w roamingu.

Oczekuje się, że rozwiązanie opracowane przez startup Blockchain Clear, obniży koszty kapitałowe operatorów telekomunikacyjnych, wesprze szybsze rozpoznawanie przychodów i zapewni bardziej wydajne rozliczanie transakcji między firmami oraz przepływów pracy.

Zarówno Telefónica Innovation Ventures, jak i Telekom Innovation Pool Deutsche Telekom uczestniczyły w inwestycji Clear wynoszącej 13 mln dolarów dla Clear na początku tego roku, aby wesprzeć startup w rozwoju systemu rozliczeń Blockchain.

Sfinalizowane rozwiązanie próbne obejmowało system automatycznego rozliczania danych w roamingu od trzech dostawców na rok 2019.

Korzystanie z systemu umożliwiło Telefónica, Deutsche Telekom i Vodafone uzyskanie rocznych wyników rozliczeń „w ciągu kilku minut” oraz uzyskanie wielostronnego wglądu w czasie rzeczywistym w rozbieżności danych. Dostawcy byli również w stanie natychmiast zaktualizować lub zmienić dane w systemie. 

Johannes Opitz – wiceprezes ds. Komercyjnych usług roamingu w Deutsche Telekom Global Carrier – wyjaśnił korzyści wynikające z zastosowania rozwiązania Blockchain w rozwijającej się globalnej infrastrukturze telekomunikacyjnej:

Uzgodnienie umowy rabatowej w roamingu jest złożonym, kosztownym procesem podatnym na błędy […] Korzystając z rozwiązania Clear, operatorzy będą teraz mogli płynnie przeprowadzać transakcje z ekosystemem partnerów – kluczowa zdolność w ekosystemie 5G i Edge, w której przewidujemy znaczny wzrost relacji i modeli biznesowych operatorów.

– stwierdził.

Trzej giganci telekomunikacyjni wzywają innych dostawców do przyłączenia się do sieci użytkowników rozwiązania Clear, mając nadzieję, że automatyczne rozliczanie w roamingu zapewni impuls dla nowych partnerstw biznesowych w celu wsparcia nowych usług potrzebnych w technologiach takich jak 5G, Edge Computing i Internet of Things.

Singapurski projekt płatności Blockchain gotowy do wdrożenia:

Władze Singapuru ogłosiły dzisiaj, że ich projekt płatności Blockchain, Project Ubin, jest kompletny i gotowy do komercyjnego uruchomienia.

Władze monetarne Singapuru (MAS) po raz pierwszy podjęły projekt Ubin w 2017 r., planując najpierw opracowanie zdigitalizowanego dolara singapurskiego (SGD). Kolejne kroki obejmowały zbadanie technologii Blockchain i DLT w celu zbudowania systemu rozliczania i rozrachunku płatności i papierów wartościowych z wykorzystaniem cyfrowego SGD.

W końcowej fazie projektu MAS współpracował z firmą inwestycyjną z siedzibą w Singapurze Temasek i amerykańskim bankiem inwestycyjnym JPMorgan.

MAS z powodzeniem ukończył opracowywanie prototypu sieci płatności w listopadzie 2019 r. od tego czasu organ testuje system pod kątem jego zdolności do płynnego działania z komercyjnymi aplikacjami Blockchain.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem MAS sieć płatności zapewni interfejs dla „innych sieci Blockchain w celu bezproblemowego łączenia się i integracji”.

Między innymi, system pozwoli na szybsze i tańsze płatności transgraniczne w wielu walutach, wymianę walut obcych i rozliczanie papierów wartościowych denominowanych w walutach, poinformował Reuters.

Oprócz wspieranych przez rząd projektów Blockchain, prywatny sektor Singapuru również kwitnie dzięki Blockchain i innowacjom kryptograficznym. W ciągu ostatnich 12 miesięcy Singapur odnotował 50% wzrost liczby firm Blockchain w całym kraju.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują niewielkie wzrosty. Wartość Bitcoina zwiększyła się o 0,5%, Ethreum o 0,7%, XRP o 1,6%, Bitcoina Cash o 0,3% a Cardano o 7,6%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się się o 2.6 mld dolarów wynosi obecnie 274.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 61.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button