News

#1079 Newsy z dnia 14.07.2020

Z wtorkowych wydarzeń: PayPal potwierdza prace nad zastosowaniami dla kryptowalut; Binance Card zadebiutuje w Europie; Dwaj promotorzy scamu OneCoin znalezieni martwi w Meksyku; Bank Anglii rozważa wprowadzenie CBDC; Aktualna sytuacja na giełdach.

PayPal potwierdza prace nad zastosowaniami dla kryptowalut:

PayPal potwierdził, że rozwija możliwości w obszarze kryptowalut, zgodnie z listem do Komisji Europejskiej. Dokument został pierwotnie przedłożony 20 marca i miał stanowić odpowiedź na konsultacje społeczne Komisji Europejskiej dotyczące budowy ram UE dla rynków krypto-aktywów.

W liście gigant płatności przyznał, że „stale monitoruje i ocenia globalne zmiany w przestrzeni kryptograficznej i Blockchain / DLT”, podkreślając, że opowiada się za „zharmonizowanym” podejściem regulacyjnym, które nie zagroziłoby innowacjom.

Ponadto PayPal odniósł się do swoich relacji z zasobami kryptograficznymi, zauważając, że w 2019 r. dołączył do Libra Associatoin, aby dowiedzieć się „więcej o proponowanym zastosowaniu technologii Blockchain w celu świadczenia usług finansowych dla populacji niebankowych na całym świecie”, ale później zrezygnował, ponieważ zaczął pracować nad własnymi rozwiązaniami w przestrzeni:

Od początku projektu PayPal podjął jednostronne i namacalne kroki w celu dalszego rozwijania swoich możliwości w tym obszarze, a zatem – nie kwestionując wartości projektu – podjął decyzję o nieuczestniczeniu w Libra Association i dalszym koncentrowaniu się na realizacji naszych obecnych misji i priorytetów biznesowych na rzecz demokratyzacji dostępu do usług finansowych.

– czytamy.

Binance Card zadebiutuje w Europie:

Wyczekiwana kryptowalutowa karta debetowa Binance, Binance Card, oficjalnie zadebiutuje w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub EOG.

Binance powiedział, że użytkownicy z EOG będą mogli ubiegać się o kartę Binance od sierpnia. Podczas gdy Wielka Brytania uzyska do niej dostęp w najbliższej przyszłości, użytkownicy w innych regionach są proszeni o „zarejestrowanie zainteresowania” za pośrednictwem strony internetowej Binance Card, jak podała firma.

Swipe jest obecnie dostępny w 31 krajach EOG, w tym między innymi we Francji, Niemczech, Włoszech i Hiszpanii. Swipe nie jest jeszcze dostępny w Stanach Zjednoczonych, ale firma prawdopodobnie planuje uruchomić usługę wkrótce po zakończeniu odpowiednich licencji i rejestracji.

Zgodnie z ogłoszeniem, Binance Card podczas premiery będzie obsługiwać w sumie cztery kryptowaluty. Kryptowaluty te to Bitcoin, natywny token Swipe SXP, a także natywny token Binance BNB oraz stablecoin, Binance USD.

Wdrożenie karty Binance pozwoli użytkownikom na natychmiastową konwersję krypto na fiat i wydanie ich u ponad 60 mln kupców w 200 regionach i terytoriach. Binance podkreślił, że karta Binance będzie w zasadzie działać jak tradycyjna karta debetowa i nie będzie wymagać od użytkowników ręcznej konwersji kryptowalut na fiat przed dokonaniem zakupu.

Użytkownicy karty Binance będą mogli doładowywać swój portfel kart bezpośrednio z portfela spotowego w Binance, a także wybierać kolejność preferencji obciążania swoich aktywów. 

Na przykład, jeśli mam 50 euro w BTC i 50 euro w BNB, jeśli dokonam transakcji za 75 euro, zostanie ona zatwierdzona, a następnie moje krypto zostaną odjęte w wybranej przeze mnie kolejności.

– wyjaśnił Prezes Swipe, Joselito Lizarondo.

Platforma Swipe umożliwi użytkownikom przechowywanie kryptowalut w portfelu kart i zamianę ich na waluty fiat tylko w trakcie transakcji.

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, powiedział, że Binance Card znacznie przyczyni się do przyjęcia kryptowalut na całym świecie:

Zapewniając namacalny sposób na transakcje, konwersję i wydawanie kryptowalut do codziennego użytku, kontynuujemy naszą misję uczynienia kryptowaluty bardziej dostępnymi dla mas. Umożliwienie użytkownikom konwersji i wydawania kryptowalut bezpośrednio u sprzedawców na całym świecie sprawi, że korzystanie z nich będzie bardziej płynne i przydatne.

– powiedział.

Dwaj promotorzy scamu OneCoin znalezieni martwi w Meksyku:

Dwóch promotorów exit scamu OneCoin znaleziono martwych w Mazatlan, Sinaloa w Meksyku.

Oscar Brito Ibarra i Ignacio Ibarra, dwaj główni promotorzy OneCoin, zostali najprawdopodobniej porwani i zabici w Meksyku, jak informuje Cointelegraph en Español. Według raportu, dwaj mężczyźni promowali OneCoin jako metodę płatności dla lokalnej firmy samochodowej, Latin American Automotive Marketing Company lub CLA.

Przerażające wieści zostały po raz pierwszy opublikowane w dużej latynoamerykańskiej publikacji La Tercera, 11 lipca. Według raportu ciała Brito i Ibarry znaleziono w pudłach i porzucono na pustej działce. Według badań dwaj mężczyźni zostali zabici przez uduszenie.

Bank Anglii rozważa wprowadzenie CBDC:

Według jego szefa bank centralny Wielkiej Brytanii rozważa możliwość wprowadzenia cyfrowej waluty.

Przemawiając podczas wydarzenia online, prezes Banku Anglii, Andrew Bailey, powiedział grupie studentów z Wielkiej Brytanii, że bank debatuje nad takim posunięciem, jak informuje Bloomberg.

Bailey powiedział, że trwające dochodzenia będą dotyczyły waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC), która miałaby wpływ na „płatności i społeczeństwo”. Nazywając to „bardzo dużym problemem”, spodziewał się, że CBDC może być realną możliwością za kilka lat, gdy minie kryzys koronawirusa.

Komentarze Bailey’ego pojawiają się w czasie, gdy coraz więcej banków centralnych na całym świecie pracuje na różnych poziomach nad pomysłem wprowadzenia CBDC, albo jako krajowej waluty cyfrowej do handlu detalicznego, albo do hurtowego rozliczania i rozrachunku między bankami.

Szwedzki Riksbank, najstarszy na świecie bank centralny, ostatnio przeanalizował rentowność CBDC i osiągnął mieszane wyniki dla celów bankowości centralnej, powołując się na istotną zmianę i koszty związane z przejściem na technologię cyfrową.

Rezerwa Federalna Filadelfii ustaliła również, że CBDC mogą pewnego dnia zastąpić rolę banków komercyjnych, ale z dodatkowym ryzykiem potencjalnego szkodzenia rynkom pieniężnym.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Miniona doba na giełdach wykazuje przewagę spadków. Bitcoin notuje spadek wartości o 0,5%, Ethreum o 0,7%, XRP o 1,7%, Bitcoin Cash o 2,4% a Cardano o 2,5%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się się o 2.1 mld dolarów wynosi obecnie 272.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 67.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button