News

#1082 Newsy z dnia 17.07.2020

Z piątkowych wydarzeń: Coinbase notuje nową kryptowalutę; CEO Abra przyznaje Bitcoinowi status cyfrowego złota; Binance działa w Malezji bez pozwolenia?; Brazylijski mistrz Jiu-Jitsu utracił Bitcoiny kupione w 2015 r.:  Aktualna sytuacja na giełdach.

Coinbase notuje nową kryptowalutę:

Mająca siedzibę w USA i przyjazna regulacjom giełda kryptowalut Coinbase dodała Algorand (ALGO) jako swoją najnowszą nową kryptowalutę po tym, jak firma dodała monetę do swojej platformy handlowej w drugiej połowie 2019 r.

ALGO jest teraz dostępne do handlu na głównej stronie Coinbase, Coinbase.com, a także w aplikacjach mobilnych Apple i Android, poinformowano w opublikowanym dziś oświadczeniu Coinbase.

Coinbase notował ALGO na swojej platformie transakcyjnej Coinbase Pro już w sierpniu 2019 r.

Jedną z najczęstszych próśb, jakie słyszymy od klientów, jest możliwość kupowania i sprzedawania większej liczby kryptowalut na Coinbase.

– podała firma w oświadczeniu.

CEO Abra przyznaje Bitcoinowi status cyfrowego złota:

Dyrektor generalny i założyciel firmy Abra, Bill Barhydt, powiedział, że postrzega Bitcoina jako środek tezauryzacji, coraz bardziej dystansując się od korelacji cen rynkowych głównego nurtu.

Dzisiaj Bitcoin najlepiej nadaje się do przechowywania wartości, która z czasem będzie coraz bardziej nieskorelowana z tradycyjnymi rynkami inwestycyjnymi.

– powiedział Barhydt.

Po początkach Bitcoina w 2009 r., aktywa przeszły oszałamiającą drogę wzrostu cen, przechodząc od mniej niż 1 dolara aż do prawie 20.000 dolarów  w szczycie w 2017 r. Wraz z tą podróżą cenową pojawiły się różne poglądy i przypadki użycia dla tego zasobu, twierdzi PlanBm twórca modelu stock-to-flow.

Kiedy Bitcoin osiągnął 1 dolara, narracja skupiała się na wykorzystaniu monety jako waluty transakcyjnej. Ponieważ jego cena w ciągu ostatniej dekady stale rosła, aktywa znalazły się w centrum uwagi jako możliwa opcja przechowywania majątku. Aktywa odnotowały również swój sprawiedliwy udział w porównaniu do złota, często będąc określanymi jako „cyfrowe złoto”.

Pseudonim Bitcoin jako „cyfrowe złoto” jest najlepszą analogią do tego, jaką do tej pory widziałem.

– powiedział Barhydt, odnosząc się do wcześniejszej wypowiedzi.

Bitcoin teoretycznie nie ma żadnych bezpośrednich powiązań z głównymi rynkami finansowymi, ponieważ znajduje się z dala od rządowej kontroli. Jednak aktyw wykazywał pozornie skorelowane działanie z tradycyjnymi rynkami w punktach, podczas gdy w innych momentach podróżuje własną ścieżką cenową.

Bitcoin stanowi fantastyczną polisę ubezpieczeniową przeciwko tradycyjnym rynkom, podczas gdy rządy wpadają w amok nieodpowiedzialnie wpychając swoje gospodarki w ziemię. Jest to również najlepsza kiedykolwiek stworzona wizytówka globalnej decentralizacji. Po raz pierwszy mamy zdecentralizowany system menniczy, przechowywania i przetwarzania transakcji bez centralnego wyłącznika.

– dodał Barhydt.

Współzałożyciel Morgan Creek Digital, Anthony Pompliano, również wielokrotnie wyrażał swój pogląd na temat Bitcoina jako nieskorelowanego zasobu.

Binance działa w Malezji bez pozwolenia?:

Najpopularniejsza giełda kryptowalut Binance została dzisiaj dodana do listy nieautoryzowanych podmiotów prowadzonej przez Komisję Papierów Wartościowych w Malezji.

Według regulatora platforma do cyfrowego obrotu aktywami „obsługuje uznany rynek bez zezwolenia Komisji”.

Prawo Malezji wymaga, aby giełdy kryptowalut rejestrowały się jako giełdy aktywów cyfrowych. Po pierwszym zgłoszeniu mają do dziewięciu miesięcy na spełnienie norm określonych w przepisach.

Jak dotąd tylko trzy platformy kryptowalut – Luno, Sinegy i Tokenize – otrzymały pełną zgodę od lokalnego nadzorcy.

Warto zauważyć, że w marcu Binance ogłosiło, że zamierza przetestować wdrożenie swojej kryptowalutowej karty debetowej w Azji Południowo-Wschodniej w Malezji, przed innymi krajami.

Wydaje się, że Binance nadal wspiera malezyjskiego Ringgita, którego firma wprowadziła na swoją platformy P2P i aplikacji mobilnej w marcu tego roku. Platforma odmówiła komentarza na temat tej historii.

Binance zostało już wcześniej oflagowany przez organy regulacyjne w innych jurysdykcjach. W zeszłym miesiącu brazylijski organ nadzoru papierów wartościowych zakazał giełdzie kryptowalut oferowania kontraktów terminowych na Bitcoina w tym kraju.

W lutym Malta Financial Services Authority oświadczyła, że „Binance nie jest upoważnione przez MFSA do działania w sferze kryptowalut i dlatego nie podlega nadzorowi regulacyjnemu MFSA”.

Nie jest do końca jasne, gdzie Binance ma siedzibę i gdzie jest regulowana. Według dyrektora generalnego giełdy kryptowalut, Changpeng Zhao, znanego również jako CZ, giełda „ma wiele regulowanych podmiotów na całym świecie, obsługiwanych przez naszych partnerów lub bezpośrednio przez Binance.com”. Główna siedziba Binance jest podobno zarejestrowana na Kajmanach i Seszelach.

Brazylijski mistrz Jiu-Jitsu utracił Bitcoiny kupione w 2015 r.:

Craig Jones, brazylijski zawodnik Jiu-Jitsu, ujawnił, że był jednym z nieszczęśników, którzy przegapili rekord wszech czasów Bitcoina w 2017 r. przez utratę swoich monet.

Według wpisu na blogu CoinJar, 29-letni były mistrz świata No-Gi Federacji Brazylii Jiu-Jitsu i dwukrotny mistrz Abu Dhabi Combat Club Trials kupił Bitcoiny w 2015 r., kiedy cena wynosiła 200 – 400 dolarów. Nie mógł jednak na nich zarobić, gdy cena przekroczyła 20.000 dolarów w grudniu 2017 r.

Wraz z kilkoma kumplami kupiliśmy trochę Bitcoinów dla jaj, a potem prawie natychmiast o tym zapomnieliśmy. Potem, gdy kilka lat później sprawy zwariowały, wszyscy gorączkowo próbowaliśmy ustalić, kto ma hasło, ale nikt nie mógł sobie przypomnieć, jak odzyskać nasze konto.

– powiedział.

Jones, który jest znany z wykorzystywania blokad nóg do eliminacji swoich przeciwników, otrzymywał również nagrody pieniężne w postaci aktywów kryptograficznych. Zawodnikowi przyznano 1000 dolarów w Bitcoinie Cash w ramach nagrody za zwycięstwo w walce w Wielkiej Brytanii. CoinJar, giełda kryptowalut z siedzibą w Melbourne, ogłosiła również, że będzie sponsorować Jonesa kryptowalutami za pośrednictwem jego konta giełdowego.

Wiele znanych nazw wśród organizacji sztuk walki na całym świecie zainteresowało się kryptowalutami i płatnościami cyfrowymi. Zawodnik Ultimate Fighting Championship (UFC), Jon Fitch, stał się jednym z pierwszych zawodników MMA, którzy otrzymali zapłatę w Bitcoinie w 2015 r. W kwietniu zawodnik UFC Ben Askren wykorzystał swoje konto na Twitterze do promowania halvingu Bitcoina 11 maja.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują ruchy mieszane. Bitcoin notuje wzrost o 0,1%, XRP o 1,3%  a Bitcoin Cash o 0,3%. Spadki natomiast obserwujemy przy Ethereum – o 0,2%, Cardano – o 2,2% i Bitcoinie SV – o 0,6%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się się o 1 mld dolarów wynosi obecnie 270.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 50.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button