News

#1088 Newsy z dnia 23.07.2020

Z czwartkowych wydarzeń: Współzałożyciel Apple pozywa Youtube; Bank centralny Korei Płd. ustanawia Departament Innowacji Cyfrowych; Angielski klub piłki nożnej ofiarą wielomilionowego ataku ransomware; Bank Litwy emituje cyfrową monetę kolekcjonerską; Aktualna sytuacja na giełdach.

Współzałożyciel Apple pozywa Youtube:

Prawnicy Steve’a Wozniaka i 17 innych osób, które ucierpiały na skutek oszustw związanych z Bitcoinem w serwisie YouTube, pozwali platformę i firmę macierzystą Google za to, że nie podjęły szybkiego działania w celu zakazania takich treści.

Według oświadczenia kancelarii prawnej Cotchett, Pitre & McCarthy, Google i jej spółka zależna YouTube nie zdołały ochronić użytkowników przed oszukańczymi kanałami Bitcoinowymi prezentującymi zdjęcia i filmy Wozniaka i innych celebrytów. Przejęte kanały uruchamiają oszustwa typu „giveaway” stwierdzające, że każdy, kto wyśle kryptowaluty na określony adres, otrzyma w zamian znacznie więcej kryptowalut, podczas gdy w rzeczywistości nie otrzyma nic.

Gdyby YouTube działał szybko, aby powstrzymać to w rozsądnym stopniu, nie byłoby nas teraz tutaj. YouTube, podobnie jak Google, zdaje się polegać na algorytmach i nie podejmowano żadnych specjalnych wysiłków wymagających specjalnego oprogramowania do tego rodzaju przypadków działalności przestępczej. Jeśli popełnia się przestępstwo, musisz mieć możliwość dotrcia do ludzi, które są w stanie je powstrzymać. Który człowiek zobaczy takie posty i nie zablokuje ich natychmiast jako przestępcze?

– powiedział Woźniak.

Według Joe Cotchetta, jednego z partnerów Cotchett, Pitre & McCarthy, YouTube „świadomie pozwalał na oszustwa związane z Bitcoinami przez wiele miesięcy, promował je i czerpał z tego korzyści, sprzedając ukierunkowane reklamy”.

Pozew dotyczy Wozniaka i 17 innych osób ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Japonii, Malezji, Chin i Europy, którzy byli ofiarami oszustwa.

Bank centralny Korei Płd. ustanawia Departament Innowacji Cyfrowych:

Według lokalnych wiadomości Bank of Korea zdecydował się ustanowić „Departament Innowacji Cyfrowych” poprzez reformę organizacyjną w drugiej połowie tego roku.

Za pośrednictwem nowego działu bank planuje wprowadzić szereg różnych technologii, takich jak sztuczna inteligencja i Blockchain.

Dział będzie wykonywał takie zadania, jak wdrażanie nowych polityk technologii cyfrowych oraz rozbudowę najnowszej infrastruktury cyfrowej.

Dzięki wprowadzonej technologii poprawimy wydajność pracy, stosując protokoły ze spotkań do trendów wskaźników finansowych i ekonomicznych oraz audytów walutowych.

– mówi urzędnik z Bank of Korea.

Według wcześniejszych doniesień, Bank of Korea chciał wykorzystać Blockchain do technologii rynku obligacji. Pozwoliłoby to na dystrybucję zapisów obligacji wśród wszystkich uczestników. Koreańskie ministerstwa ogłosiły wcześniej, że przeznaczy do 3,2 mln dolarów finansowania, aby zachęcić do innowacji Blockchain w tym kraju.

Angielski klub piłki nożnej ofiarą wielomilionowego ataku ransomware:

Brytyjskie National Cyber Security Center opublikowało raport, w którym ujawniono rosnący trend ataków ransomware na sektor sportowy. Zwrócili uwagę na niedawny przykład, w którym napastnicy zażądali od klubu English Football League, czyli EFL, zapłacenia wielomilionowego okupu w Bitcoinie.

Według artykułu Cyber Threat to Sports Organisations, nienazwany klub był celem ataku ransomware, który uszkodził ich korporacyjne systemy bezpieczeństwa. Żądana kwota okupu wynosiła 400 Bitcoinów (3.66 mln dolarów). Klub odmówił zapłaty, co spowodowało utratę przechowywanych danych.

Badanie ujawnia, że atak mógł doprowadzić do znacznych szkód. Zauważa, że klub nie był w stanie używać ich firmowych e-maili, a system telewizji przemysłowej i bramki na stadionie nie działały.

Nie ma publicznych informacji o wektorze ataku, który pozwolił przestępcom na infiltrację ich systemu. Jedna z hipotez jest taka, że do przeprowadzenia ataku wykorzystano wiadomość phishingową. Dostęp do systemów mógł być również możliwy za pośrednictwem systemu CCTV.

Brytyjskie władze ds. cyberbezpieczeństwa ujawniły, że atak kosztował klub „kilkaset tysięcy funtów”.

Według badania około 40% ataków na brytyjskie organizacje sportowe dotyczyło złośliwego oprogramowania, a jedna czwarta dotyczyła ransomware.

Bank Litwy emituje cyfrową monetę kolekcjonerską:

Bank Litwy wyemitował cyfrową monetę kolekcjonerską opartą na technologii Blockchain, poświęconą Aktowi Niepodległości z 1918 r. i jego 20 sygnatariuszom.

Bank centralny twierdzi, że cyfrowa moneta stanowi „pomost łączący klasyczną numizmatykę i szybko rozwijające się technologie finansowe”.

Wydany dziś nowy LBCOIN ma być zarówno symbolem narodowym, jak i sygnałem strategicznego wyboru banku, aby stymulować innowacje w dziedzinie finansów i płatności.

Marius Jurgilas, członek zarządu Banku Litwy, przedstawił obszerny przegląd celów projektu, stwierdzając, że:

Pieniądz cyfrowy jest nieunikniony w gospodarce cyfrowej. Dziś LBCOIN umożliwia ludziom na Litwie i na całym świecie testowanie nowych technologii w bezpiecznym środowisku, na przykład zdalne przechodzenie przez wszystkie procedury uwierzytelniania, otwieranie e-portfela, wymianę tokenów cyfrowych z innymi kolekcjonerami lub przesyłanie ich do publicznej sieci NEM.

– mówi.

Jurgillas dodał, że dla banku emisja monety „pozwala zdobyć know-how w zakresie emisji walut cyfrowych banku centralnego, co z kolei powinno przynieść korzyści społeczności banków centralnych i całej strefie euro”.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują wyraźne wzrosty. Ethereum został liderem pod względem wyniku – notuje wzrost o 13,3%. Bitcoin zwiększył wartość o 2,3%, XRP o 4,8%, Bitcoin Cash o 3,6% a Bitcoin SV o 5,4%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się się o 9.2 mld dolarów wynosi obecnie 287.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 71 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button