News

#1090 Newsy z dnia 25.07.2020

Z sobotnich wydarzeń: Ethereum blisko swojego maksimum; Abchazja: import maszyn wydobywczych, gdzie krypto jest zakazane; Chainlink łączy się z CenterPrime; Atak REvil na ADIF; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Ethereum blisko swojego maksimum:

Gdy cena Bitcoina spadła do 9.600 dolarów, to Ethereum jest na dobrej drodze do bicia swoich rekordów. Wartość ETH wykazała w tym tygodniu niewiarygodnie dobre wyniki, wzrastając o ponad 22% od początku tygodnia i obecnie mniej niż jeden dolar dzieli go od ustanowienia nowego rekordu w 2020 roku.

Nadchodząca aktualizacja Ethereum 2.0 i gwałtowna zwyżka sektora DeFi są przypisywane obecnemu wzrostowi nastrojów wokół drugiej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej. Silny trend w górę rozpoczął się 21 lipca, kiedy cena Bitcoina wzrosła do 9.430 dolarów, a wysoki wzrost wolumenu wypchnął cenę Ether powyżej opadającej linii trendu i poziomu widocznego profilu (VPVR), o dużej objętości na poziomie 246 dolarów. Po przekroczeniu 245 dolarów, cena Ether wykorzystała lukę VPVR z 246 dolarów do 263 dolarów i przebiła się przez poziom oporu na poziomie 263-271 dolarów. Jeśli byki są w stanie przenieść wartość powyżej poziomu 288,32 dolarów z 14 lutego 2020 roku, to możliwy jest szybki wzrost do 317 dolarów. Przekroczenie tego poziomu sprawi, że cena ETH będzie mogła ponownie przetestować czerwcowe maksimum na 367 dolarów.

Para ETH / BTC również jest bardzo mocna i według danych ze Skew, cena Ether jako procent ceny Bitcoin wzrosła do nowego maksimum.  Gdy cena Ether wzrosła do 287,23 dolarów, cena Bitcoin oscylowała wokół poziomu 9.600 dolarów. Wiele z 20 największych altcoinów również odnotowało umiarkowane wzrosty, mianowicie Cardano zyskał 8,42%, Binance Coin zyskał 7,73%, a Litecoin zyskał 6,42%.

Według danych z CoinMarketCap, w chwili pisanie tego newsa całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 289.3 miliarda dolarów. W tym samym czasie indeks dominacji Bitcoina wykazuje tendencję spadkową w stosunku do maksimum w 2020 roku wynoszącego 67% do obecnych 61%.

  • Abchazja: Import maszyn wydobywczych, gdzie krypto jest zakazane:

Republika Abchazji jest świadkiem gwałtownego wzrostu wydobycia kryptowalut, mimo że działalność związana z krypto jest nielegalna od 2018 roku. Organy celne poinformowały, że sprzęt górniczy o wartości ponad 589.000 dolarów przekroczył granicę w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Według Nuzhnaya Gazeta, import platform do wydobywania kryptowalut jest prawnie dozwolony. Importerzy są zobowiązani do płacenia podatków w wysokości 1% wartości sprzętu i 10% podatku VAT. Stan w Kaukazie Południowym, który jest uważany przez kilka krajów za „autonomiczną republikę” Gruzji, twierdzi, że od początku 2020 roku zarobił ponad 84.100 dolarów z podatków tylko z samego importu platform do wydobywania krypto.

Guram Inapshba, szef krajowego komitetu celnego, stwierdził, że zezwalają na import w celu „polowania” na nielegalnych kopaczy kryptowalut. Wyjaśnia on, że w kraju nie ma obcokrajowców związanych z prowadzeniem lub finansowaniem wydobycia kryptowalut, ale mówi też, że w import zaangażowanych jest „kilkudziesięciu obywateli” Abchazji. W grudniu 2018 roku rząd zakazał wszelkich działań związanych z wydobywaniem kryptowalut, powołując się na brak mocy w krajowym systemie elektrycznym. Zwrócili również uwagę na potrzebę zapewnienia „priorytetowego zaopatrzenia ludności Abchazji w energię”.

Niedawno Boliwariańska Gwardia Narodowa z Puerto Ordaz w Wenezueli przejęła 315 maszyn wydobywczych Bitcoina, wyprodukowanych przez Bitmain. Właścicielom platform wydobywczych powiedziano, że nie posiadają niezbędnych zezwoleń na posiadanie i eksploatację takich maszyn.

  • Chainlink łączy się z CenterPrime:

Chainlink łączy się z CenterPrime, aby dostarczać dane o kursach walutowych z koreańskich banków do przestrzeni DeFi. CenterPrime, projekt oparty na Hyperledger, ma dostęp do koreańskiego API, które przesyła strumieniowo dane dotyczące kursów walut z kilku lokalnych banków. Według informacji prasowej CenterPrime jest to kamień milowy dla koreańskiej przestrzeni fintech:

Ta integracja z Chainlink to wielki przełom dla koreańskiej branży fintech. Po raz pierwszy w historii aplikacje będą miały dostęp do zdecentralizowanych kursów wymiany walut opracowanych przez najlepsze banki w Korei.

Współzałożyciel Chainlink, Siergiej Nazarow, przemawiając na konferencji On-Chain Fintech wcześniej tego dnia, powiedział, że jest to okazja dla banków do udziału w „rewolucji inteligentnych kontraktów”:

Myślę, że banki mogą uczestniczyć w rewolucji inteligentnych kontraktów i blockchain. A potem sposób, w jaki zamierzają na nowo odkryć globalny system finansowy, polega na dostarczeniu różnych danych, zapewnieniu różnych usług dla tych produktów finansowych.

Korea Południowa to jedna z największych i najbardziej zaawansowanych gospodarek świata. Są domem dla tak zaawansowanych technologicznie jak Samsung i LG, a także mają jeden z najwyższych wskaźników adopcji kryptowalut na świecie.

Dostęp do zdecentralizowanych danych z tradycyjnych rynków finansowych teoretycznie powinien znacznie rozszerzyć bazę przypadków użycia DeFi. Dzienny obrót na rynku forex wynosi +6,6 biliona dolarów, co jest ponad 100-krotnością dziennego wolumenu obrotu kryptowalutami. Jeśli przestrzeń DeFi zdoła uchwycić choćby niewielką część tej wartości, może to przełożyć się na pozytywny impuls dla przestrzeni kryptograficznej.

  • Atak REvil na ADIC:

Gang ransomware REvil ukradł ponad 800 GB danych od ADIF, hiszpańskiego państwowego zarządcy infrastruktury kolejowej podczas udanym ataku przeprowadzonym na ich systemy. Według El Español, autorzy cyberataku należą do dobrze znanej grupy ransomware po tym, jak 22 lipca opublikowali oni post na oficjalnej stronie darknetowej REvil, który pochwalił się swoją kolejną ofiarą.

Cyberprzestępcy twierdzili, że przechwycili ponad 800 GB danych z serwerów ADIF, chociaż nie zostało potwierdzone, w jaki sposób udało im się naruszyć bezpieczeństwo zarządcy infrastruktury kolejowej w Madrycie. REvil nie ujawnił głównych informacji na temat tego, jakie dane ukradli, ale zrzut ekranu opublikowany przez gang w poście na blogu pokazuje niektóre pliki, które mogą zawierać dane osobowe, listy, umowy i informacje o koncie ADIF.

Raport ujawnia, że gang ransomware twierdził, że ma możliwość ciągłego pobierania danych z systemów informatycznych ADIF, co sugeruje, że atak nadal trwa z powodu luki, która nie została do tej pory załatana, jeśli nie zapłacą za żądanego okupu , co jest nieznane nie potwierdzone do tej pory oficjalnie.

Jednak hiszpańska firma państwowa wydała komentarz dotyczący ataku:

W żadnym momencie infrastruktura nie została naruszona, zawsze gwarantując prawidłowe funkcjonowanie wszystkich naszych usług. Adif, świadomy bycia zarządcą infrastruktury krytycznej, jaką jest eksploatacja sieci kolejowej, uważa cyberbezpieczeństwo za jeden z filarów kompleksowego bezpieczeństwa.

Niedawno REvil przeprowadził kolejną serię ataków na trzy firmy w USA i Kanadzie. Wyciekły dane z dwóch firm i zagrożono ujawnieniem wrażliwych danych z trzeciej.

W pierwszej połowie czerwca, pojawiła się informacja, iż gang ujawnił poufne dokumenty skradzione z amerykańskiej firmy zajmującej się robotyką. Według oficjalnego posta na blogu REvil z 11 czerwca, zespół zaczął wykradać poufne dane należące do Symbotic LLC.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

W chwili obecnej, najpopularniejsze krypto oznaczone są kolorem zielonym. Bardzo wyrażny wzrost widzimy po stronie Cardano, aż o 11,63%. W górę poszli też Bitcoin o 0,60%, Ethereum o 3,69%, XRP o 2,86%, Bitcoin Cash o 4,91% i Bitcoin SV o 2,39%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 290,8 mld dolarów, a całkowity obrót 63 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button