News

#1091 Newsy z dnia 26.07.2020

Z niedzielnych wydarzeń: Rosnące opłaty górników Ethereum zagrożeniem dla bezpieczeństwa?; Rośnie popularność NFT w grach opartych na blockchain; Binance rozpoczął wydawanie swoich kart debetowych; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Rosnące opłaty górników Ethereum zagrożeniem dla bezpieczeństwa?:

Zużycie gazu i opłaty Ethereum rosną z każdym dniem. Chociaż opłaty za gaz nie są najwyższe w historii (miało to miejsce w 2018 roku), to od połowy maja gwałtownie wzrosły. Opłata gazowa służy do naliczania kosztów, jakie należy wnieść do sieci w celu wykonania określonej transakcji, a wraz z jej wzrostem użytkownicy płacili wyższe opłaty transakcyjne.

Według Wilsona Withiama, badacza z Messari, Ethereum „było w stanie pobić swój poprzedni roczny rekord całkowitego zużycia gazu w rodzimych jednostkach”. Ten rosnący koszt gazu miał dwustronne znaczenie dla Ethereum, mianowicie z jednej strony oznaczało to wzrost, a z drugiej zaś zwiększało budżet bezpieczeństwa sieci – zauważa badacz. Gaz zanotował ATH w 2018 roku – opłaty te są obecnie tylko o 2.000 ETH niższe i mogą ustanowić nowy rekord.

Przychody z górnictwa również gwałtownie rosły w ciągu ostatnich dwóch miesięcy i osiągnęły najwyższy w historii poziom. Według danych dostarczonych przez Glassnode, przychody górników z opłat osiągnęły nowy szczyt. Wykres godzinowy sugerował, że ponad jedna trzecia przychodów górników ETH pochodziła z opłat, a nie z dotacji blokowych. Znak + 25% to dobry skok z poziomu mniej niż 5% w kwietniu. Chociaż dochody górników z opłat wzrosły, wpłynęło to negatywnie na wielokrotność wskaźnika opłat FRM.

FRM odnosi się do bezpieczeństwa łańcucha bloków. Stojąc przy niższej wartości między 0 a 10, FRM zasugerował, że Ethereum może utrzymać swój budżet bezpieczeństwa (dochody górników) i nie musi polegać na dotacji inflacyjnej. Obecnie FRM osiągnął 21.51. W najbliższej przyszłości Ethereum będzie wymagał dużej inflacji poprzez dotacje do nagród blokowych w celu utrzymania obecnego budżetu na bezpieczeństwo.

Ethereum utknęło w pętli problemów: wysoka cena gazu, która również wpływa na opłaty transakcyjne. DeFi i Tether przyniosły rozwój Ethereum – przyczyniły się do ruchu użytkowników w sieci, ponieważ codzienne wykorzystanie gazu również osiągnęło najwyższy w historii poziom. Jednak wysoka opłata odstrasza potencjalnych użytkowników, co nie jest dobrym znakiem do adopcji.

  • Rośnie popularność NFT w grach opartych na blockchain:

Tokeny niewymienne, zwane też sprytnymi (NFT), stają się bardzo popularnym trendem w branży gier opartych na blockchain, ponieważ są też obecnie wykorzystywane również w branży sportowej (sprzedaż biletów), usługach finansowych oraz jako sposób na sprzedaż i transfey, podkreślił Craig Russo, dyrektor innowacji firmy inwestycyjnej i ekosystemu startupów Polyient Games .

W jednym z wywiadów, Russo wyjaśnia, że NFT po raz pierwszy zwrócił uwagę głównej społeczności kryptowalut w 2017 roku wraz z uruchomieniem gry kolekcjonerskiej Ethereum, CryptoKittie. Od tego czasu uważa on, że rynek NFT stał się jedną z „najbardziej atrakcyjnych okazji” we wszystkich zasobach cyfrowych, a przypadki natychmiastowego użycia są już obecne w sztuce, kolekcjonerstwie, a nawet w branży gier.

Dyrektor ds. Innowacji w Polyient Games wyjaśnił dokładniej rolę NFT w przestrzeni gier i ich „stałą” popularność:

Jednym  z powodów, dla których gracze skłaniają się ku blockchain, jest to, że – w przeciwieństwie do tradycyjnych gier – środowiska blockchain pozwala graczom na uzyskanie prawdziwej własności swoich elementów w grze. Oznacza to, że gry typu blockchain, napędzane tokenami NFT i cyfrowymi kolekcjami, odblokowują całkowicie nowy system ekonomiczny, który umożliwia graczom zarabianie prawdziwych pieniędzy podczas gry. Napędzany tymi aplikacjami rynek przedmiotów kolekcjonerskich osiągnął 370 mld dolarów.

Russo stwierdza, że zaczynamy również widzieć NFT„jako samodzielne aktywa w ramach zdecentralizowanych finansów”, w tym pożyczki i handel częściowy, a firmy z branży, takie jak Polyient Games, są ukierunkowane na NFT w DeFi.

Jednak Russo powiedział też o głównych przeszkodach, z którymi boryka się obecnie adopcja NFT:

Brak zrozumienia na temat NFT zarówno z perspektywy opinii publicznej, jak i mediów głównego nurtu jest prawdopodobnie największą przeszkodą, ale – na podstawie opinii, które otrzymaliśmy do tej pory – z dnia na dzień obserwujemy coraz większe zainteresowanie głównego nurtu.

COVID-19 zmienił sposób, w jaki ludzie wchodzą w interakcje, podróżują, komunikują się, pracują i prowadzą interesy, mówi Russo, ale „zmienia również cały przemysł gier”. Przytacza on dane, które ujawniają, że tylko w kwietniu 2020 roku konsumenci w USA wydali rekordową kwotę 10,5 mld dolarów na gry w domu:

Ta odnowiona pasja do gier spowodowała również wzrost cen akcji. Ponieważ ludzie utrzymują dystans społeczny, ten trend będzie się utrzymywał. A gdy gracze odkrywają gry oparte na technologii blockchain, zasilane przez NFT i cyfrowe kolekcje, które oferują całkowicie nowe, w pełni wciągające wrażenia z gry – będą nadal korzystać z gier opartych na łańcuchu bloków.

  • Binance rozpoczął wydawanie swoich kart debetowych:

Po miesiącach oczekiwania, planowania i testowania Binance zaczął dostarczać klientom swoje karty debetowe.

To zaczęło. Wysyłka w ograniczonych ilościach, tak wczoraj usłyszałem.

– napisał na Twitterze CEO Binancee Changpeng Zhao, znany także jako CZ, odpowiadając na zapytanie jednego z klientów zainteresowanych produktem. Poprzednie raporty mówią o sierpniowym wprowadzeniu karty w regionach europejskich, więc można wywnioskować, że wypowiedź CZ oznacza obecnie wysyłkę do klientów europejskich.

Binance, jedna z największych marek w branży kryptowalut, ujawniła plany dotyczące karty debetowej zasilanej kryptowalutami w kwietniu 2020 roku, o nazwie Binance Card. Firma przystąpiła do przejęcia firmy Swipe z kryptowalutowymi kartami debetowymi, zgodnie z lipcowymi raportami, wykorzystując przejęcie z planami dotyczącymi Binance Card. CZ przetestował opcję płatności w lipcu, ujawniając to w poście z 10 lipca na Twitterze, w ramach wstępnych eksperymentów z produktem.

Do 14 lipca Binance opublikowało swoje plany dotyczące sierpniowej premiery kart w niektórych regionach Europy, reklamując kompatybilność z czterema zasobami cyfrowymi, w tym Bitcoinem i zasobem BNB Binance. Ostatni Tweet CZ pokazuje dalszy rozwój karty Binance, o której w lipcu pojawiły się liczne nagłówki. Sam Binance również opublikował mnóstwo nagłówków w 2020 roku.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dziś zauważamy znaczne wzrosty na giełdach. W górę szybują kolejno Ethereum o 8,03%, Cardano o 7,23%, XRP o 4,03%, Bitcoin o 3,14%, Bitcoin SV o 2,29% i Bitcoin Cash o 1,39%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 300 mld dolarów, a całkowity obrót 87.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, eng.ambcrypto.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button