News

#1094 Newsy z dnia 29.07.2020

Ze środowych wydarzeń: LocalBitcoins nawiązał współpracę z Elliptic; Grayscale zwiększył swoje aktywa o 1 mld dolarów w niecałe 14 dni; eToro uruchomi kartę debetową w Wielkiej Brytanii; Holenderski regulator zatwierdził platformę opartą na blockchain; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • LocalBitcoins nawiązał współpracę z Elliptic:

LocalBitcoins nawiązał współpracę z firmą Elliptic zajmującą się analizą łańcucha bloków, aby uzyskać dostęp do nowych narzędzi do monitorowania łańcucha bloków, które mogą pomóc w zapobieganiu nielegalnemu korzystaniu z jego usług.

Dyrektor operacyjny LocalBitcoins, Elena Tonoyan, powiedziała, że partnerstwo było kluczowym krokiem w stawieniu czoła wyzwaniu, przed którym stoi platforma, wyjaśniając:

LocalBitcoins obsługuje tylko Bitcoiny – nie dotykamy tradycyjnych walut – dlatego nie mamy takiej samej widoczności w tradycyjnej stronie finansowej, jak na przykład banki. Dodatkowo LocalBitcoins jest bardzo zróżnicowany i działa w ponad 150 krajach, co stwarza własne wyzwania, jeśli chodzi o stronę praktyczną.

Tonoyan powiedział, że zarządzanie i ocena legalności dokumentów  globalnej bazy klientów witryny, wymaga „ogromnego wysiłku” chociażbny ze względu na różnorodność językową.

LocalBitcoins zatrudnia pracowników z ponad 20 krajów by usprawnić to utrudnienie. Jednak poza tą różnorodnością, partnerstwo z Elliptic zapewni dostęp do większej liczby narzędzi do monitorowania łańcucha bloków, które mogą pomóc w zapobieganiu nielegalnemu korzystaniu z usług LocalBitcoins.

LocalBitcoins już zaostrzyło procedury weryfikacyjne, w ramach swoich starań o przestrzeganie przepisów, takich jak piąta dyrektywa UE w sprawie prania pieniędzy (5AMLD) i międzynarodowe przepisy KYC. Wywołało to pewien sprzeciw, jeśli weźmie się pod uwagę 50% spadek wolumenu obrotu w miesiącach po wdrożeniu środków według wartości nominalnej.

Współzałożyciel i główny naukowiec Elliptic Tom Robinson argumentował, że wprowadzenie kontroli na stronach takich jak LocalBitcoins zapewniło – bez względu na koszty popularności – znaczne efekty w ograniczaniu działalności przestępczej w kosmosie:

Podobnie jak reszta branży kryptograficznej, giełdy krypto peer-to-peer poczyniły ogromne postępy w dostosowywaniu się do nowego środowiska regulacyjnego, wprowadzając bardziej rygorystyczne, oparte na technologii kontrole zapobiegające praniu pieniędzy. Nasze dane pokazują, że doprowadziło to do 50% redukcji wolumenu kryptowalut przechodzących z ciemnych rynków na giełdy peer-to-peer.

– powiedziałą Tonoyan.

Dyrektor generalny LocalBitcoins, Sebastian Sonntag, definitywnie porzucił wcześniejszy model działania witryny, zobowiązując się w tym tygodniu do „dalszego intensywnego inwestowania w AML i KYC, aby utrzymać bezpieczną i zaufaną platformę”.

Dane udostępnione przez dyrektora marketingu LocalBitcoins, Jukkę Blomberga, wskazują, że około 2.8 mln transakcji zostało pomyślnie zakończonych na stronie między kwietniem a czerwcem 2020 roku. Te zakończone transakcje zmieniały się średnio o 19.800 Bitcoinów miesięcznie, co według Blomberga oznacza „ niewielki wzrost w porównaniu z pierwszymi miesiącami roku. ”

Nawet gdy Blomberg twierdzi, że te statystyki są świadectwem „ogólnie zdrowego poziomu aktywności na platformie”, spojrzenie na wcześniejsze dane potwierdza, że LocalBitcoins wciąż ma wiele do zrobienia przed odzyskaniem dawnych szczytowych wolumenów.

Wcześniej, Tonoyan argumentowała:

Na początku ludzie używali LocalBitcoinów, ponieważ były anonimowe. Ale obecnie używają LocalBitcoinów, ponieważ chcą bezpiecznej i legalnej usługi do kupowania Bitcoinów.

  • Grayscale zwiększył swoje aktywa o 1 mld dolarów w niecałe 14 dni:

Zarządca funduszy kryptograficznych Grayscale Investments zdołał zwiększyć swoje aktywa, o kolejny 1 mld dolarów w mniej niż dwa tygodnie.

Zgodnie z aktualizacją  na koncie Grayscale na Twitterze, firma inwestycyjna ma obecnie aktywa w AUM o wartości 5.1 mld dolarów. Środki te są głównie przechowywane w funduszach Grayscale dla Bitcoina i Ethereum, wraz z cyfrowym funduszem o dużej kapitalizacji firmy. Istnieją też mniejsze alokacje w Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Horizen, Litecoin, Stellar Lumens, XRP i Zcash.

Oznacza to wzrost AUM o prawie 1 mld dolarów w ciągu zaledwie 11 dni, zgodnie z aktualizacją z 17 lipca. Firma, ponad dwukrotnie zwiększyła wartość AUM w swoim BCH, z 6 mln dolarów do 12.8 mln dolarów w danym okresie. Grayscale dodał 782 mln dolarów do swojego trustu BTC, 174 mln dolarów do swojego trustu ETH, 12.7 mln dolarów do swojego trustu ETC i 6.7 mln dolarów do swojego trustu LTC.

Chociaż firma inwestycyjna ma obecnie 4.3 mld dolarów AUM dla Bitcoina, dokumenty złożone w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd pokazują, że Grayscale nie kupiła żadnej kryptowaluty od 19 czerwca. Tego dnia Grayscale kupiła 19.879 BTC, co w tamtym czasie wydawało się wskazywać, że firma zakupuje Bitcoina szybciej niż górnicy mogli produkować bloki.

Jednak zgodnie z raportem Grayscale z III kwartału 2019 roku, 80% wpływów w tym kwartale pochodziło z Bitcoina, który jest już w obiegu, a nie z niedawno wydobytych tokenów. Firma określa te zakupy jako handel „w naturze”.

Ryan Watkins z firmy zajmującej się analizą kryptowalut Messari powiedział w czerwcu, że oznacza to, iż Grayscale z większym prawdopodobieństwem kupuje tylko 31% nowych BTC wydobytych od 11 maja po halvingu. Według Watkinsa żadna nowa kryptowaluta nie trafiła w ogóle do zaufania firmy Ethereum.

17 lipca media informowały, iż Financial Industry Regulatory Authority w USA zweryfikował akcje Grayscale’s Bitcoin Cash Trust i Litecoin Trust, które są gotowe do rozpoczęcia notowań na rynkach OTC. Obie akcje będą wkrótce dostępne do publicznego obrotu pod symbolami BCHG i LTCN.

  • eToro uruchomi kartę debetową w Wielkiej Brytanii:

Aplikacja inwestycyjna eToro z obsługą kryptografii ma zamiar uruchomić swoją kartę debetową w Wielkiej Brytanii po przejęciu Marq Millions Ltd, licencjonowanej firmy zajmującej się e-pieniędzmi posiadającej główne członkostwo w Visa.

Jak donosi w dniu dzisiejszym TechCrunch, eToro „przejął” Marq Millions Ltd., brytyjskiego dostawcę pieniądza elektronicznego za nieujawnioną kwotę. Firma będzie teraz działać jako eToro Money i będzie bezpośrednim wydawcą planowanej karty debetowej eToro. Zespół zarządzający Marq Millions pozostanie w dziale eToro Money.

Karty debetowe, których data premiery nie jest jeszcze znana, będą początkowo dostępne dla członków eToro Club mieszkających w Wielkiej Brytanii. Nastąpi geograficzna ekspansja na Europę, a później karta będzie dostępna również dla użytkowników spoza eToro. EToro Money przejmuje zezwolenie EMI od brytyjskiego Financial Conduct Authority.

Karta podobno zapewni natychmiastową funkcję „wpłaty i wypłaty” dla klientów platformy, co powinno zapewnić handlowcom kryptowalutowym eToro dodatkową możliwość zamiany zysków na gotówkę. Dokładny mechanizm tego nie jest znany, chociaż prawdopodobnie będzie wymagał zamknięcia pozycji, zanim będzie można wypłacić środki. CEO eToro, Yoni Assia, powiedział, że firma spodziewa się, że „silna absorpcja karty”, z deklarowaną bazą 14 milionów zarejestrowanych użytkowników spowoduje, iż będą pionierem w zastosowaniu usługi.

eToro to platforma handlowa oparta na kontraktach różnicowych CFD. Jest to rodzaj kontraktu pochodnego, który naśladuje wahania ceny aktywów bazowych bez bezpośredniego ich posiadania.

Podobnie jak w przypadku kontraktów futures i swapów wieczystych, operuje on na zabezpieczeniu depozytu, który umożliwia handlowcom łatwe wprowadzanie pozycji długich lub krótkich. Obsługuje różne kryptowaluty, w tym Bitcoin, Ether, Tezos , Litecoin i wiele innych.

W grudniu ubiegłego roku pojawiła się informacja, że eToro planuje uruchomienie karty debetowej w drugim kwartale 2020 roku, który zakończył się w czerwcu. Nie jest jasne, co spowodowało to opóźnienie, a pandemia Covid-19 jest jednym z wielu możliwych wyjaśnień. Karta jest podobno bardzo pożądaną funkcją ze strony użytkowników, chociaż wydaje się, że plany firmy wykraczają poza istniejącą bazę klientów.

Wcześniej eToro przejął aplikację Delta do śledzenia portfela kryptowalut w ramach umowy wartej podobno 5 mln dolarów.

  • Holenderski regulator zatwierdził platformę opartą na blockchain:

Holenderski organ nadzoru finansowego (Urząd Rynków Finansowych w Holandii), zatwierdził platformę finansowania społecznościowego Max Crowfund opartą na technologii blockchain. Za zgodą AFM Max Property Group – spółka macierzysta platformy – rozpocznie wdrażanie projektu we współpracy z dostawcą technologii rozproszonych rejestrów, firmą Jelurida.

Inwestorzy płacą jednorazową opłatę w wysokości 0,1% ich inwestycji, poza miesięcznymi opłatami administracyjnymi w wysokości 0,1%. Opłaty zostaną wykorzystane do zakupu i wypalenia tokenów bezpieczeństwa MPG .

Platforma dąży do demokratyzacji inwestycji w nieruchomości, a inwestorzy mogą uzyskać dostęp już od 100 euro (117.50 dolara). Deweloperzy i inwestorzy mogą zbierać pieniądze od opinii publicznej za pomocą platformy i mogą prezentować się międzynarodowej społeczności. Platforma jest pierwszą tego typu, która otrzymała zielone światło od holenderskiego regulatora finansowego i będzie dostępna jako aplikacja na iOS i Androida.

Max Crowfund twierdzi, że przed uruchomieniem przyciągnęła już ponad 70.000 zarejestrowanych użytkowników.

Dyrektor ds. Technicznych MPG Erwin van Kekem stwierdził, że pomysł na globalną platformę finansowania społecznościowego opartego na technologii blockchain zrodził się w 2017 roku, czyli zaledwie 12 miesięcy po włączeniu MPG.

Platforma będzie zasilana przez łańcuch blokowy Ardor firmy Jelurida, a Kekem podkreśli swoją „architekturę multichain”, umożliwiając firmom „zrobienie niezależnego łańcucha podrzędnego” z platformy, jako atrakcyjnej dla potrzeb MPG. Kekem zauważył, że platforma otrzymała już wnioski o pożyczkę, przewidując publiczne uruchomienie „w ciągu najbliższych miesięcy”.

MPG rozpoczęła również prace nad ofertą tokenów zabezpieczających, która ma na celu zebranie 4.4 mln dolara w ciągu pięciu rund po 880.000 dolarów, które wyemitują 20% kapitału firmy. Tokeny zostaną wydane bezpośrednio przez MPG.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba nie przynosi większych zmian na giełdach. Największy wzrost notuje XRP o 5,51%, a za nim Bitcoin o 2,14%, Ethereum o 1,50%, Bitcoin SV o 0,74%. Korekty widzimy po stronie Bitcoin Cash o -0,94% i Cardano o -0,33%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 329 mld dolarów, a całkowity obrót 86,6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button