News

#1096 Newsy z dnia 31.07.2020

Z piątkowych wydarzeń: Trust Wallet ma już 5 milionów użytkowników; Chainlink i stan Kolorado stworzą nową loterię; Nowe informacje ws ataku hakerskiego na Twitterze; Bancor V2 wreszcie uruchomiony; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Trust Wallet ma już 5 milionów użytkowników:

Trust Wallet należący do Binance zrobił kolejny kamień milowy osiągając pięć milionów użytkowników. Gigant kryptowalut Binance nabył Trust Wallet dwa lata temu. W tak krótkim czasie usługa zdołała przyciągnąć 5 milionów użytkowników, a teraz rozszerza się na rozwijający się sektor DeFi.

Oprócz osiągnięcia pięciu milionów użytkowników, Trust Wallet twierdzi, że 10% tej szybko zdobywanej bazy użytkowników ma teraz dostęp do szerokiej gamy platform DApps i DeFi. Planuje agresywną ekspansję w tym sektorze, ponieważ inwestorzy kryptowalut szukają możliwości zarobkowania na płynności.

Aby dotrzymać kroku szybko rozwijającemu się ekosystemowi DeFi, Trust Wallet zintegrował platformy wymiany tokenów, takie jak Kyber, a także własną zdecentralizowaną giełdę BinanceDEX.

Wersja portfela na Androida ma wbudowaną przeglądarkę dapp, która zapewnia pełny dostęp do świata DeFi i wielu popularnych protokołów, w tym Aave, który niedawno odnowił swój „tokenomics” i Compound. Wykorzystuje również otwarty protokół o nazwie Wallet Connect, który łączy DApps z portfelami mobilnymi za pomocą szyfrowania poprzez skanowanie kodów QR.

Założyciel Trust Wallet, Viktor Radchenko, powiedział, że planowane jest zintegrowanie szeregu protokołów DeFi zarówno z aplikacjami Trust Wallet na iOS, jak i Android, aby zwiększyć płynność i zapewnić dostęp do protokołów łączenia płynności i pożyczek. Dodał, że natywne zintegrowanie protokołów sprawi, że będzie on bezpieczniejszy i bardziej intuicyjny dla użytkowników.

Mówiąc o gwałtownym wzroście sektora DeFi Radchenko powiedział:

DeFi zdecydowanie przeżywa teraz boom. Widać duży postęp w opracowywaniu nowych protokołów, które zapewniają programistom większy dostęp do tworzenia większej liczby aplikacji finansowych. Jest to również dobry czas na zdecentralizowane protokoły do budowania procesu zarządzania w celu tworzenia protokołów kierowanych przez społeczność.

Jeśli chodzi o powiększanie bazy użytkowników, dodał, że kluczem jest „prostota”. Dodanie funkcjonalności DApp, która spełnia większość oczekiwań użytkowników kryptowalut przez kilka następnych lat, jest również priorytetem na przyszłość, stwierdził Radchenko.

  • Chainlink i stan Kolarado stworzą nową loterię:

Chainlink (LINK) i stan Kolorado nawiązały współpracę w hackathonie, którego celem jest stworzenie nowej loterii. Dla trzech zwycięzców dostępnych jest 17.500 dolarów w nagrodach oraz dodatkowe 8.500 w nagrodach bonusowych Web3, sponsorowanych przez Chainlink.

Colorado Lottery stworzyło GameJam Hackathon, który jest otwarty na uczestników z całego świata. Loteria stanowa ma nadzieję, że nowe, innowacyjne gry pomogą jej „osiągnąć cel w wysokości 1 mld dolarów, aby sfinansować rekreację na świeżym powietrzu, ochronę terenu i szkoły w Kolorado, a także zaangażowanie w odpowiedzialne gry”.

Być może gubernator Kolorado Jared Polis, zachwycony udanymi projektami w sąsiednim stanie Wyoming, jest zdecydowany uczynić swój region liderem w dziedzinie technologii. Stwierdził:

W zeszłym roku uruchomiliśmy Colorado Digital Services, aby rozpocząć rozwijanie krytycznych relacji technologii publiczno-prywatnych, aby ustawić nasz rząd stanowy jako lidera technologicznego, ale co ważniejsze, aby lepiej służyć naszej ludności dzięki technologii.

Ceremonia otwarcia odbędzie się dziś wieczorem. Oczekuje się, że przemówią na nim gubernator Polis i Vitalik Buterin. Według informacji prasowej jest to „pierwsze w historii loterii partnerstwo publiczno-prywatne i hackathon”.

Współzałożyciel Chainlink, Sergey Nazarov, powiedział, że jest podekscytowany pracą w Loterii. Mówił też, że chce, aby technologia blockchain odniosła sukces poza jej tradycyjną sferą:

Jesteśmy podekscytowani współpracą z Colorado Lottery nad umożliwieniem programistom tworzenia prawdziwie odpornych na oszustwa aplikacji do gier. Myślę, że to pokazuje, że inteligentne kontrakty, łańcuchy bloków i wyrocznie można z powodzeniem skomponować tak, aby wykraczały poza tokeny i sieciowe produkty finansowe (DeFi ), na wiele rynków, które wymagają naprawdę odpornych na manipulacje i wysoce niezawodnych umów cyfrowych.

Ciekawie będzie zobaczyć, jak nowe gry loteryjne będą wykorzystywać technologię blockchain.

  • Nowe informacje ws ataku hakerskiego na Twitterze:

30 lipca Twitter opublikował informację, w której ujawniono, w jaki sposób hakerzy uzyskali dostęp do jego sieci wewnętrznej i narzędzi do zarządzania kontami podczas ostatniego ataku.

Podał również szczegóły dotyczące podjętych dodatkowych środków w celu poprawy bezpieczeństwa od czasu włamania, w wyniku którego uzyskano 12 Bitcoinów poprzez atakowanie kont celebrytów i firm kryptograficznych na portalu. Informacje potwierdzają, że Twitter był ofiarą ataku socjotechnicznego, co spowodowało głosy, że włamanie mogło być wewnętrznym działaniem.

Według raportu, incydent z 15 lipca rozpoczął się od ataku typu spear-phishing, w celu uzyskania danych uwierzytelniających dostępu do sieci:

Nie wszyscy pracownicy, którzy byli początkowo celem, mieli uprawnienia do korzystania z narzędzi do zarządzania kontami, ale osoby atakujące wykorzystywały swoje poświadczenia, aby uzyskać dostęp do naszych systemów wewnętrznych i uzyskać informacje o naszych procesach.

Atakujący następnie wykorzystali tę wiedzę, aby zaatakować innych pracowników, którzy mają dostęp do narzędzi obsługi konta.

Odpowiadając na zgłoszenia, gdzie ponad 1.000 pracowników miało dostęp do narzędzi administracyjnych, Twitter wyjaśnił, że ma zatrudnionych ludzi na całym świecie, którzy pomagają w obsłudze kont. Jednak dostęp do narzędzi jest ściśle ograniczony i przyznawany tylko z uzasadnionych powodów biznesowych. Od czasu ataku, Twitter jeszcze bardziej ograniczył dostęp i będzie kontynuował ciągły program edukacyjny w zakresie zagrożeń związanych z atakami phishingowymi.

Podczas włamania napastnicy uzyskali dostęp do 130 kont na Twitterze, tweetowali z 45 z nich, dostali się do skrzynki odbiorczej  wiadomości 36 użytkowników i pobrali dane od 7 twitterowiczów.

  • Bancor V2 wreszcie uruchomiony:

Po miesiącach pracy, Bancor V2 wreszcie zostaje uruchomiony, obiecując poprawę komfortu użytkowania zarówno dla traderów, jak i dostawców płynności. Projekt uruchomił mocno unowocześnioną wersję swojej zdecentralizowanej giełdy, obiecując rozwiązanie, które nazywa „brudnym sekretem DeFi”.

Według opublikowanego w dniu dzisiejszym wpisie na blogu, kontrakty zostały wdrożone w sieci głównej w wersji beta. Płynność każdej puli zostanie ograniczona do 1 mln dolarów, dopóki „zarządzający pulą” na stałe nie usunie ograniczenia, gdy zostanie ono potwierdzone jako bezpieczne.

Media informowały wcześniej, że giełda łagodzi problem nietrwałych strat, w przypadku których dostawcy płynności mogliby stracić część swoich pieniędzy, gdy ceny poszczególnych aktywów ulegały wahaniom. Rozwiązanie to obejmuje połączenie zachęt i informacji cenowych opartych na wyroczniach.

Ponadto projekt podzielił pojedynczy token puli reprezentujący zbiorczą wartość danej pary giełdowej, dzięki czemu użytkownicy nie są już zobowiązani do jednoczesnej ekspozycji na dwa aktywa. Wreszcie, ulepszona „krzywa obligacji” powinna skutkować mniejszym poślizgiem niż wcześniej, biorąc pod uwagę taką samą ilość płynności.

Uruchomienie zostało poprzedzone wydaniem kodu open source i uruchomieniem programu bug bounty.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba przynosi znaczące wzrosty. W górę poszedł Bitcoin SV o 7,04%, Ethereum o 6,30%, Bitcoin Cash o 4,23%, XRP o 3,86% i Bitcoin o 2,49%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 334.8 mld dolarów, a całkowity obrót 88.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button