News

#1097 Newsy z dnia 01.08.2020

Z sobotnich wydarzeń: Bitcoin może być lepszą opcją dla DeFi od Ethereum; Amerykanie przestają ufać dolarowi m.in. na rzecz Bitcoina; Wzrost Bitcoina bodźcem dla „uśpionych” kont w Japonii; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Bitcoin może być lepszą opcją dla DeFi od Ethereum:

Bitcoin to najbezpieczniejsza kryptowaluta, jednak to Ethereum jest „liderem”, jeśli chodzi o inteligentne kontrakty. Ponieważ zainteresowanie nimi rośnie, niektórzy Bitcoinersi pytają: dlaczego Bitcoin nie może stać się podstawą inteligentnych kontraktów, zamiast Ethereum?

Muneeb Ali, współzałożyciel i dyrektor generalny platformy Blockstack o otwartym kodzie źródłowym, uważa, że najlepszym sposobem na stworzenie internetu będącego własnością użytkownika jest zakotwiczenie aplikacji i inteligentnych kontraktów w sieci Bitcoin, w sposób, który wykorzystuje Bitcoin jako walutę rezerwową i swój potężny blockchain jako mechanizm bezpieczeństwa.

Ali stwierdził, że Bitcoin jest królem blockchain od ponad dekady, ponieważ większość ludzi zauważyła, że sieć Bitcoina jest „niezrównana”, jeśli chodzi o bezpieczeństwo:

Uważamy, że nowy blockchain Stacks 2.0, obecnie w sieci testowej, zawiera jedno rozwiązanie, dzięki któremu Bitcoin będzie podstawą inteligentnych kontraktów w sieci 3.0. Dzięki językowi programowania inteligentnych kontraktów Clarity i mechanizmowi Proof of Transfer programiści mogą tworzyć inteligentne kontrakty w znacznie bezpieczniejszym języku, który jest przewidywalny i możliwy do rozstrzygnięcia.

Według Ali, Bitcoin jest tradycyjnie uznawany za bezpieczną sieć, podczas gdy Ethereum jest „liderem”, jeśli chodzi o inteligentne kontrakty. Założyciel Blockstack rozwinął dyskusję:

Ograniczony język skryptowy Bitcoina był postrzegany jako przełamanie transakcji dla programistów pragnących tworzyć aplikacje typu dapp lub wdrażać inteligentne kontrakty. W rezultacie wielu programistów buduje własne łacuchy bloków, mając nadzieję na załadowanie natywnych protokołów proof-of-work lub proof-of-a, ale są one znacznie mniej bezpieczne. Jednym z wyników tego jest to, że programiści zakładają, że Ethereum lepiej nadaje się do uruchamiania inteligentnych kontraktów, ale uważam, że jest to przedwczesne.

Ali zwrócił również uwagę, że przyszłość Internetu nie będzie „kompromisem wygody dla bezpieczeństwa”, ale zamiast tego będzie wiązał to bezpieczeństwo z aplikacjami internetowymi w sposób, który wykorzystuje Bitcoina jako walutę rezerwową wraz z jego łańcuchem blokowym jako mechanizmem bezpieczeństwa. .

Jeśli chodzi o erę Web 3.0, Ali uważa, że na szczególną uwagę zasługuje niedawny „wzrost dyskusji na temat możliwości – DeFi on the Bitcoin” . Dla założyciela Blockstack oznacza to, że więcej osób chce zachować bezpieczeństwo Bitcoina, jeśli chodzi o produkty finansowe:

Wiele osób uważa, że ​​łatwiej jest odtworzyć Bitcoina na Ethereum, ale w rzeczywistości bardziej sensowne jest tworzenie funkcjonalności Ethereum na Bitcoinie. Przyjęcie tego jest wciąż w fazie początkowej, ale ludzie zdecydowanie zaczynają zdawać sobie sprawę z wartości budowania w ekosystemie Bitcoin, a nie równolegle z nim.

  • Amerykanie przestają ufać dolarowi m.in. na rzecz Bitcoina:

Bloomberg w swoim artykule twierdzi, że Amerykanie rezygnują z bezpieczeństwa dolara na rzecz bardziej spekulacyjnych aktywów, takich jak akcje, złoto i Bitcoin.

Z powodu sytuacji z COVID-19, stopa oszczędności osobistych w USA jest na historycznie wysokim poziomie. Rentowność oferowana przez instytucje finansowe na kontach oszczędnościowych jest jednak bliska zeru. Jednocześnie aktywa takie jak Bitcoin, akcje i złoto, od marca odnotowały dwucyfrowe zyski. To czyni je atrakcyjną opcją dla inwestorów.

Artykuł wspomina o 28-letnim Kalifornijczyku, który powiedział reporterowi, że zamierza zamienić swoje oszczędności w wysokości 15.000 dolarów na wysokodochodowym rachunku oszczędnościowym w Ally Bank na Bitcoina. Mówi, że robi to, gdyż spodziewa się długotrwałej stagnacji gospodarczej.

Rzeczywistość jest jeszcze gorsza niż to, co sugeruje artykuł Bloomberga. Nie jest tajemnicą, że dolar szybko traci na wartości w stosunku do innych wiodących walut fiducjarnych. W rzeczywistości, według Financial Times, lipiec jest najgorszym miesiącem dla dolara od dekady.

Z kolejnym etapem obostrzeń, który wydaje się być nieunikniony i większością krajów, które nadal dotknięte są poważnymi ograniczeniami z powodu COVID-19, możliwe jest, że ten problem tylko się pogorszy. Amerykanie mogą prawdopodobnie mieć bardziej deprecjonujący dekret w krótkiej perspektywie i mogą starać się przekształcić swoje zasoby w aktywa przynoszące większe zyski. Jednak nie ma czegoś takiego jak „darmowy obiad”. W świecie inwestycji wysoki zwrot wiąże się z wysokim ryzykiem.

  • Wzrost Bitcoina bodźcem dla „uśpionych” kont w Japonii:

Japońskie „uśpione” konta kryptowalutowe zaczynają wykazywać aktywność, ponieważ w tym tygodniu Bitcoin przekroczył krytyczny poziom oporu cenowego. Według japońskiej giełdy kryptowalut Coincheck, ich wolumen obrotu w tym tygodniu wzrósł od dwóch do trzech razy w porównaniu z poprzednim.

W rozmowie z wybraną liczbą japońskich punktów sprzedaży, Yusuke Otsuka, współzałożyciel Coincheck, wyjaśnił, że użytkownicy, którzy nie handlowali przez jakiś czas, ponownie stali się aktywni w tym tygodniu.

Jeśli użytkownicy mają już konta, nie muszą poświęcać czasu na przechodzenie przez kontrolę „Know Your Customer”,i mogą natychmiast wznowić kupowanie kryptowalut. W przeciwieństwie do tego, nowi użytkownicy platformy transakcyjnej musieli czekać, aż ich konto zostanie zatwierdzone, więc upłynęło trochę czasu, zanim mogli rozpocząć handel.

Jak podaje Coincheck, wolumen sprzedaży bezpośredniej w tym tygodniu był dwukrotnie większy niż w poprzednim, a popyt na usługę giełdy zwiększył się trzykrotnie. Otsuka uważa również, że jest to skorelowane z japońskimi płatnościami stymulacyjnymi w związku Coivd-19. W kwietniu japoński rząd zaczął rozdzielać kwoty w wysokości 100.000 jenów, czyli około 930 dolarów na każde gospodarstwo domowe.

Co więcej, Oki Matsumoto, dyrektor generalny Monex Group, spółki macierzystej Coincheck, zwraca uwagę na możliwość, że ci, którzy przegapili zakup złota, są teraz zainteresowani Bitcoinem. Cena złota ostatnio wzrosła, przełamując poprzednie szczyty, podczas gdy Bitcoin właśnie zaczął przełamywać opór na początku tego tygodnia.

Matsumoto stwierdził, że „rolą Libry może być samo otwarcie puszki Pandory”. Tymczasem Stany Zjednoczone są za konkurencją właśnie dlatego, że „same zmiażdżyły Librę i nie mogły już powiedzieć, że zaczną rozwijać CBDC” – analizuje Matsumoto.

Niektórzy znawcy branży martwią się niechęcią Amerykanów do pójścia naprzód z CBDC. Takaya Nakamura, dyrektor japońskiej giełdy kryptowalut Fisco, niedawno stwierdził, że rolą Japonii powinno być nakłanianie Stanów Zjednoczonych do poważniejszego traktowania CBDC.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dziś warto odnotować wzrost Bitcoina do wartości 11.657 dolarów w chwili pisania tej wiadomości. Najpopularniejsza krypto odnotowała w ciągu doby najwyższą wartość od roku, gdzie po raz ostatni miało to miejsce w połowie 2019 roku.

Dziś notujemy wyraźny wzrost XRP o 10,18%, a także Ethereum o 4,94%, Bitcoin SV o 4,84%, Bitcoin Cash o 3,27% i Bitcoina o 3,05%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 346,1 mld dolarów, a całkowity obrót 88,5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button