News

#1101 Newsy z dnia 05.08.2020

Ze środowych wydarzeń: Pieniądze ze sprzedaży narkotyków wymieniano na Bitcoiny; Coinbase Wallet obsługuje domeny .crypto; Coca-Cola stawia na Ethereum i DLT; FSA nieufna w stosunku do deregulacji krypto; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Pieniądze ze sprzedaży narkotyków wymieniano na Bitcoiny:

Dwóch mieszkańców Kostaryki zostało oskarżonych o sprzedaż w darknecie narkotyków, wartych 270 mln dolarów. Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych David Brian Pate jest czynnym użytkownikiem w darknecie, który wraz z kostarykańskim farmaceutą Jose Luisem Hou sprzedał klientom w „ciemnej stronie internetu” leki warte 23.903 BTC, czyli około 270 mln dolarów.

Jury w Dystrykcie Kolumbia oskarżyło Pate’a i Hou o spiskowanie w celu dystrybucji kontrolowanych substancji, dystrybucji kontrolowanych substancji, spiskowanie w celu importu tych substancji i spiskowanie w celu prania pieniędzy i instrumentów pieniężnych. Zgodnie z oświadczeniem opublikowanym przez Departament Sprawiedliwości, Pate nielegalnie kupował narkotyki, takie jak OxyContin i tabletki morfiny od kostarykańskiego farmaceuty Funga i wyprał na jego rzecz płatności.

Pate reklamował swoje leki za pomocą wielu internetowych narzędzi, twierdząc, że sprzedaje „starą formułę” OxyContin, którą można kruszyć, wdychać lub wstrzykiwać. Nowa wersja leku jest odporna na manipulacje i nie można jej zmiażdżyć. Sprzedawał on narkotyki na różnych rynkach darknet, w tym na słynnym SilkRoad i Alphabay, w zamian za płatności Bitcoin.

Aby dostarczyć swoje leki do klientów, Pate wysyłał hurtowe przesyłki z Kostaryki wraz z listą klientów i szczegółami ich zamówień do swoich partnerów re-spedytorów w USA. Następnie re-spedytorzy tworzyli mniejsze paczki i wysyłali je do klientów. Przy każdej dostawie giełda przekazywała płatność Bitcoin z portfela Escrow do portfela Bitcoin Pate.

Przemawiając w tej sprawie, pełniący obowiązki prokuratora USA Michael Sherwin powiedział:

Te zarzuty są ostrzeżeniem dla handlarzy narkotyków na całym świecie, że ani całun ciemnej sieci, ani wirtualna waluta nie mogą ukryć ich nielegalnych działań przed czujnością amerykańskich organów ścigania.

  • Coinbase Wallet obsługuje domeny .crypto:

Coinbase Wallet, usługa największej giełdy kryptograficznej w Stanach Zjednoczonych, obsługuje teraz domeny „.crypto” poprzez integrację z dostawcą domen blockchain Unstoppable Domains. Użytkownicy Coinbase mogą teraz wysyłać sobie nawzajem środki, poprostu wpisując domenę .crypto, zamiast używać długich adresów kryptograficznych, powiedział Unstoppable Domains w dniu 5 sierpnia. Wprowadzając nową integrację, Coinbase Wallet dołącza do giełdy kryptowalut Huobi, która ogłosiła podobną funkcję pod koniec czerwca.

Brad Kam, współzałożyciel Unstoppable Domains, mówi, że Coinbase Wallet to pierwsza platforma oferująca „wszystko w jednym” dla wszystkich kryptowalut oferowanych przez portfel. Według Unstoppable Domains, portfel Coinbase obsługuje domeny .crypto w Bitcoinie, Ethereum i innych walutach dostarczanych przez portfel.

Oprócz Huobi i Coinbase Wallet, domeny .crypto były również obsługiwane przez Trust Wallet, oficjalny portfel samoobsługowy należący do największej na świecie giełdy kryptowalut Binance. Poza domenami obsługiwanymi przez Unstoppable Domains, portfel Coinbase będzie również oferował wsparcie powiernicze dla domen .crypto w sekcji przedmiotów kolekcjonerskich aplikacji. Winklevoss założył wymiana Gemini także rozwijali opiekę dla domen .crypto w dniu 23 lipca.

Użytkownicy Coinbase mogą również rejestrować domeny i zarządzać nimi za pośrednictwem przeglądarki zdecentralizowanych aplikacji Coinbase. Aby wysłać transakcję do domeny, użytkownicy Coinbase muszą dodać swoje portfele do Unstoppable Domains w przeglądarce DApp, wyjaśnił Kam.

Technologia Blockchain jest coraz częściej wdrażana przez dostawców nazw domen. 21 lipca główny rejestr domen Verisign nabył patent na blockchain, aby przekształcić tradycyjne domeny w adresy użytkowników w łańcuchu bloków, aby umożliwić interakcje z innymi uczestnikami sieci. Po uruchomieniu domen .crypto opartych na Ethereum pod koniec 2019 roku, Unstoppable Domains zarejestrowało do tej pory ponad 200.000 domen.

  • Coca-Cola stawia na Ethereum i DLT:

Coke One North America, czyli CONA, partner największej firmy rozlewającej Coca-Cola w Stanach Zjednoczonych, wykorzysta Protokół Podstawowy, aby zwiększyć przejrzystość i zmniejszyć tarcia w „transakcjach łańcucha dostaw między organizacjami”.

W ramach projektu partner CONA, wraz z firmami zajmującymi się technologią rozproszonej księgi rachunkowej, a także z członkami założycielami Protokołu Baseline, Unibright and Provide, utworzą „Coca-Cola Bottling Harbour”, umożliwiając usprawnienie transakcji zarówno między wewnętrznymi dostawcami butelek, jak i zewnętrznymi dostawcami surowców.

3 sierpnia Unibright ogłosił plany CONA dotyczące rozszerzenia wykorzystania technologii blockchain w całym łańcuchu dostaw. W ogłoszeniu odnotowano, że 12 największych północnoamerykańskich rozlewni Coca-Coli zaczęło używać platformy blockchain opartej na Hyperledger Fabric do zarządzania wewnętrznym łańcuchem dostaw w zeszłym roku, zwiększając „przejrzystość i efektywność” w skomplikowanych łańcuchach dostaw rozlewni.

Nowy projekt spowoduje, że CONA rozszerzy wykorzystanie DLT poza swoją wewnętrzną sieć, aby włączyć zewnętrznych dostawców, takich jak dostawcy surowców dystrybuujących puszki i butelki. Oprócz ułatwienia niezakłóconego rejestrowania danych i „złożonej automatyzacji procesów biznesowych między organizacjami”, w ogłoszeniu zauważono, że protokół bazowy można wdrożyć w przypadku tokenów aktywów i zdecentralizowanych finansów. Dane będą „bazowe” w sieci głównej Ethereum, aby stworzyć „zintegrowaną, prywatną, rozproszoną sieć integracyjną” dla CONA.

Jak twierdzi ConsenSys deweloper i Baseline protokołu, współzałożyciel John Wolpert, opisał „baselining” jako „technikę pomocy publicznej Ethereum Mainnet aby utrzymać spójność różnych rejestrów i systemów zapisu”. Baselining wykorzystuje sieć główną jako „oprogramowanie pośredniczące” do weryfikacji autentyczności danych, podczas gdy dowody o zerowej wiedzy są stosowane, aby zapewnić, że dane podmiotów zaangażowanych w protokół nie będą dostępne dla innych uczestników sieci. Protokół Baseline został uruchomiony w marcu tego roku przez Microsoft, Ernst & Young i ConsenSys.

Oczekuje się, że wstępne wyniki zostaną zaprezentowane w czwartym kwartale 2020 roku, a Unibright będzie starać się wykazać, że dowody oparte na wiedzy zerowej można zastosować do standardowych procesów biznesowych, dane bazowe można wykorzystać do wyeliminowania problemów z koordynacją i wykorzystaniem tokenizacji faktur.

  • FSA nieufna w stosunku do deregulacji krypto:

Ryozo Himino, nowy komisarz Japońskiej Agencji Usług Finansowych, twierdzi, że agencja nieufnie podchodzi do deregulacji prywatnych kryptowalut. Zauważając, że pandemia COVID-19 może przyspieszyć przejście społeczeństwa do płatności bezgotówkowych, Himono zamiast tego podkreślił potencjalną rolę walut cyfrowych banku centralnego CBDC we wprowadzaniu innowacji w płatnościach cyfrowych.

Deregulacja Bitcoinów i innych kryptowalut niekoniecznie musi promować innowacje techniczne, jeśli te po prostu zwiększają handel.

– powiedział dziennikarzom 5 sierpnia.

Himono, którego proaktywne zaangażowanie w kryptowaluty zostało przyjęte z zadowoleniem przez głosy w branży, oparł się pomysłowi, że FSA pójdzie w kierunku deregulacji rynku.

Nie myślimy o podjęciu specjalnych kroków w celu promowania kryptowalut.

– powiedział.

Komisarz, który w zeszłym miesiącu zastąpił swojego poprzednika Toshihide Endo, wypowiedział się pozytywnie o ostatnim posunięciu Banku Japonii w celu przyspieszenia badań nad CBDC.

Martwienie się różnymi wyzwaniami związanymi z emisją CBDC nie powinno przyćmiewać próby stworzenia planu. W końcu Japonia musi naprawdę mocno się zastanowić, czy wydać CBDC, ponieważ ma to swoje zalety i wady. To, co można teraz zrobić, to trzeba być w gotowości, gdy Japonia zdecyduje się wydać CBDC, by mogła to zrobić od razu.

Himono odegrał kluczową rolę w decyzji FSA o zaproszeniu Adama Backa z Blockstream na seminarium w czerwcu 2019 roku, które odbyło się wraz z G20 Fukuoka w Japonii. Podczas seminarium różni zainteresowani zebrali się na szczycie G20, aby omówić potencjał blockchain do budowy zdecentralizowanych systemów finansowych.

Jesienią 2019 roku Himono scharakteryzował propozycję Facebooka dotyczącą wprowadzenia stablecoina jako „dzwoniącego budzika dla nas wszystkich”, wzywając do większej kontroli nad przemianami w systemie gospodarczym, aby zapobiec sytuacji, w której innowacje doprowadzą do „niekontrolowanego chaosu”.

W styczniu tego roku Bank Japonii dołączył do banków centralnych Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej, Szwecji i Szwajcarii we wspólnym badaniu potencjalnych przypadków użycia CBDC w ich odpowiednich jurysdykcjach.

Później, w tym samym miesiącu zastępca prezesa BoJ powiedział, że instytucja musi być „przygotowana” na każdy potencjalny wzrost popytu publicznego na wydanie CBDC. W międzyczasie Chiny posunęły się naprzód z własnym cyfrowym juanem, którego szczegóły nadal przyciągają znaczną uwagę mediów.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

W dniu dzisiejszym obserwujemy zielony kolor wśród topowych krypto. Wzrostu notują Bitcoin o 4,11%, Bitcoin SV o 3,17%, Litecoin o 2,81%, Bitcoin Cash o 2,61% i Ethereum o 2,34%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 353,2 mld dolarów, a całkowity obrót 84,7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button