News

#1102 Newsy z dnia 06.08.2020

Z czwartkowych wydarzeń: NBA Top Shot: P2P dla tokenów NFT; Travala: rezerwacja wakacji za pomocą krypto; Chiny: Testy portfela dla cyfrowego juana; Niemiecka policja przechwytuje 25 mln euro w krypto; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • NBA Top Shot: P2P dla tokenów NFT:

Dapper Labs, zespół odpowiedzialny za CryptoKitties , uruchomił rynek peer-to-peer,, umożliwiający graczom jego gry NBA Top Shot, wymianę ich kolekcjonerskich tokenów NFT.

Uruchomienie rynku Top Shot da graczom możliwość posiadania tokenów, które były ograniczone do wyprzedanej już w pierwszej fali przedmiotów kolekcjonerskich, umożliwiając graczom rozszerzanie i uzupełnianie ich kolekcji kryptowalut oraz odblokowywanie unikalnych nagród.

Gra, która została zbudowana na blockchain Flow firmy Dapper Labs, zawiera NFT reprezentujące znaczące „momenty” w historii koszykówki. Tokeny oferują doświadczenia multimedialne, które pozwalają właścicielom przeglądać filmy i statystyki dotyczące konkretnego momentu, który reprezentuje każdy NFT.

Po uruchomieniu wersji beta w maju, Top Shot oferował NFT reprezentujące 150 momentów z sezonu NBA 2019-2020, w którym grało pięciu różnych graczy w każdej drużynie.

Top Shot wypuszcza teraz drugą z trzech fal nowych przedmiotów kolekcjonerskich, oferujących „solidniejsze spojrzenie na sezon 2019–20”. Rzadkie paczki będą prezentować najlepsze zdobycze sezonu, z 14 wyjątkowymi momentami „With the Strip” w trzech falach.

Nowe pakiety obejmują NFT reprezentujące Cam Reddish z Atlanta Hawks wykonujący oburęczny slam po akcji na obwodzie, Khris Middleton z Milwaukee Bucks rzucający się do jednoręcznego rzutu oraz Fred VanVleet z Toronto Raptors przypieczętujący zwycięstwo, wśród innych wyróżniających się wydarzeń z ostatniego sezonu NBA.

Te osiem momentów pojawi się we wszystkich trzech falach nowych kart, a dwa będą niepowtarzalne dla każdej z nich. Pakiety zawierają sześć kart, z których każda obejmuje pięć podstawowych momentów i jedną unikalną chwilę, With the Strip.

Po wielu pakietach obejmujących „natychmiastowe wyprzedaże” w momencie premiery, Dapper zwiększył liczbę pakietów With the Strip, które będą udostępniane graczom. Druga fala obejmie 2328 paczek wydanych łącznie po 26 dolarów za sztukę, a wśród nich tylko 499 momentów With the Strip. Co najmniej 13.000 fanów NBA jest zapisanych na listę oczekujących, aby otrzymać wczesny dostęp do NBA Top Shot.

Szefowa partnerstwa i marketingu Dapper Labs Dapper Labs, Caty Tedman, wskazała, że NBA będzie współpracować w promowaniu Top Shop, zwracając uwagę na dyskusję dotyczącą tokenów skierowanych do określonych regionów i grup językowych. Tedman wyraził nadzieję, że w przyszłości wprowadzi „tokeny w języku japońskim”, dodając, że NBA połączyło Dapper z ich grupami w regionie Azji i Pacyfiku oraz w Europie.

  • Travala: rezerwacja wakacji za pomocą krypto:

Platforma rezerwacji podróży online Travala.com, dodała do swojej witryny milion nowych kwater w 195 krajach, udostępniając specjalną sekcję rezerwacji wakacyjnych lokum o nazwie „Homes”.

Domy i apartamenty wakacyjne można rezerwować za pomocą ponad 30 różnych kryptowalut, w tym Bitcoina, Ethereum, Binance Coin i natywnej monety AVA Travala.com. Na blogu Travala ogłoszonoł, że dodanie Homes „oznacza wejście Travala.com do jednej z najszybciej rozwijających się branż w branży turystycznej”.

W rozmowie telefonicznej z firmą macierzystą Booking Holdings o wynikach za pierwszy kwartał ujawniono, że istnieje trend w kierunku rezerwacji krajowych alternatyw dla tradycyjnych hoteli. Dyrektor generalny Travala.com Juan Otero odniósł się do tego trendu:

Popyt na zakwaterowanie inne niż hotelowe rośnie szybko, więc wprowadzenie Homes nie mogło nastąpić w lepszym momencie.

Dzięki tym dodatkom liczba produktów turystycznych Travala.com, które można rezerwować za pomocą kryptowalut, przekroczyła 3 miliony, dodał Otero.

Wcześniej w tym tygodniu Travala.com ogłosiła współpracę z gigantem rezerwacji Agoda, natomiast partnerstwo z Expedią ogłoszono w lipcu 2020 roku, a z Booking.com w listopadzie 2019 roku. Platforma rezerwacji podróży nawiązała również współpracę z usługą rezerwacyjną TravelByBit opartą na blockchain i jest wspierana przez Binance.

  • Chiny: testy portfela dla cyfrowego juana:

Grupa państwowych banków komercyjnych w Chinach prowadzi podobno wewnętrzne testy na dużą skalę portfela cyfrowego, zaprojektowanego dla chińskiej waluty cyfrowej – juana cyfrowego.

Według raportu Reutera z 5 sierpnia banki testują aplikację portfela do przesyłania pieniędzy i dokonywania płatności w cyfrowej walucie banku centralnego Chin, czyli CBDC. Jak informowaliśmy, proceder został początkowo ujawniony w chińskiej gazecie państwowej 21st Century Business Herald przez kilku pracowników zaangażowanych banków stanowych w miastach, w tym w Shenzhen.

Ten nowy projekt stanowi kolejny ważny krok w postępach Chin we wdrażaniu cyfrowego juana i jest zgodny z kluczowym celem wyznaczonym przez chiński bank centralny, Ludowy Bank Chin. 3 sierpnia PBoC podobno stwierdziło, że Chiny powinny aktywnie promować rozwój cyfrowego juana w ramach swoich głównych priorytetów na drugą połowę 2020 roku.

Chociaż Chiny stały się jednym z najbardziej rygorystycznych krajów pod względem regulacji kryptograficznych, to są liderem na świecie pod względem rozwoju krajowej waluty cyfrowej. Chiński bank centralny stale rozwija się dzięki swojemu CBDC, które nazywa elektronicznymi płatnościami w walucie cyfrowej . W kwietniu Chiny z powodzeniem przeprowadziły pilotaż projektu w czterech miastach, w tym w Shenzhen, Chengdu, Suzhou i Xiongan.

4 sierpnia w mediach branżowych pojawiła się informacja, że PBoC rzekomo planuje wykorzystać cyfrowy juan, aby wyjść naprzeciw dominacji gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent, w sektorze płatności cyfrowych. Pod koniec lipca Reuters poinformował, że Bank Centralny formalnie zalecił, aby komitet antymonopolowy Rady Stanu wszczął dochodzenie w sprawie działalności tytanów płatności cyfrowych Alipay i WeChat Pay.

  • Niemiecka policja przechwytuje 25 mln euro w krypto:

Po długotrwałym wspólnym dochodzeniu z amerykańskim FBI, niemiecka policja przejęła kryptowalutę o wartości ponad 25 mln euro związaną z nielegalnym serwisem streamingowym movie2k.to.

Zamknięty wiosną 2013 roku z powodu obaw o naruszenie praw autorskich serwis, dwóch głównych operatorów witryny wraz ze wspólnikami zostało oskarżonych o rozpowszechnianie ponad 880.000 pirackich kopii filmów w okresie od wiosny 2013 roku do jesieni 2018 roku. Oskarżono ich o prowadzenie nielegalnej usługi przesyłania strumieniowego, która umożliwia użytkownikom oglądanie pirackich filmów bez ich pobierania.

Jeden z dwóch, który pracował jako programista serwisu, przebywa w areszcie policyjnym od listopada 2019 roku. 3 sierpnia prokuratura w Dreźnie, wspierana przez Krajowy Urząd Kryminalistyki w Saksonii i Departament Śledztw Podatkowych w Lipsku, ogłosiła, że programista współpracował przy nielegalnym zarobku na ponad 25 milionów euro czyli 29,6 miliona dolarów.

Od połowy 2012 roku, dwaj główni operatorzy rzekomo wykorzystali zyski z opłat reklamowych na movie2k.to i przychody z subskrypcji na zakup dużych ilości Bitcoinów. Podejrzewa się, że programista witryny nabył z tego ponad 22.000 Bicoinów, później wykorzystując krypto głównie do nabycia różnych nieruchomości za pośrednictwem berlińskiej firmy zajmującej się tym rynkiem. Podobno jest on również podejrzany o komercyjne pranie brudnych pieniędzy w związku z jego działalnością jako przedsiębiorcy na rynku nieruchomości w Berlinie.

Śledzenie i identyfikacja powiązanego z tym Bitcoina, zostało podobno przeprowadzone w ramach wspólnych prac śledczych między niemieckim Federalnym Urzędem Kryminalnym i FBI.

Utracony Bitcoin został zajęty przez prokuratora na poczet naprawienia szkody, po jego dobrowolnym oddaniu przez pozwanego. Programista kompleksowo przyznał się też do zarzutów i według doniesień wspiera organy ścigania w dalszych dochodzeniach w sprawie drugiego głównego operatora, który pozostaje na wolności.

Jak donosi niemiecka gazeta Der Spiegel , movie2k.to był – obok kino.to i neu.to – jest jedną z wiodących na świecie platform dystrybucji nielegalnych filmów pirackich od lat. W 2012 roku główny założyciel i operator kino.to został skazany na karę do czterech i pół roku pozbawienia wolności.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba nie przyniosła większych zmian. Nadal wszystkie topowe krypto świecą się na zielono. Wzrosty notują Bitcoin Cash o 5,88%, Litecoin o 1,85%, Bitcoin SV o 1,84%, Bitcoin o 1,31%, XRP o 0,85% i Ethereum o 0,07%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 358,3 mld dolarów, a całkowity obrót 87 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button