News

#1105 Newsy z dnia 09.08.2020

Z niedzielnych wydarzeń: Rozpoznawanie twarzy narzędziem do walki z oszustami w krypto; Opłaty drogowe za pomocą blockchain w Korei Południowej; Płatności krypto na koreańskich plażach; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Rozpoznawanie twarzy narzędziem do walki z oszustami w krypto:

Rozpoznawanie twarzy może pomóc w zapobieganiu oszustwom związanym z Bitcoinem, takim jak te, które miały miejsce na Twitterze i YouTube, powiedział Rod Hsu, prezes i współzałożyciel platformy wirtualnej waluty Coincurve.

Hsu powiedział, że Bitcoin to elektroniczna forma waluty, która jest nieodwracalna i nieco anonimowa, „w połączeniu z tą luką sprawia, że jest atrakcyjny dla oszustów”. Z powodu negatywnego rozgłosu, jaki kryptowaluta zyskała dzięki oszustwom, mogła zniechęcić wielu do jej przyjęcia.

W związku z tym ludzie mogą postrzegać oszustwa i Bitcoin jako synonimy. W przypadku tradycyjnych metod płatności lub Bitcoina, to osoba fizyczna musi zrozumieć sytuację i określić jej zasadność. Mamy nadzieję, że dzięki większej świadomości publicznej na temat tych programów i edukacji na temat Bitcoina uda nam się oddzielić te negatywne skojarzenia.

Hsu uważa, że rozpoznawanie twarzy jest jednym z możliwych sposobów wyeliminowania oszustw związanych Bitcoinami, ponieważ jest znacznie trudniejsze do zrealizowania. Dodaje też, że taki system opiera się na biometrii, która jest „znacznie bardziej zaawansowana niż zwykłe zdjęcie”:

Widzieliśmy uproszczoną wersję rozpoznawania twarzy, w której konsument nie tylko zapewnia swoją identyfikację, ale także przeprowadza kontrolę na żywo, która obejmuje różne kąty profilu osoby. Stwarza to dodatkowe trudności, jeśli ktoś próbuje użyć instrumentu płatniczego innej osoby.

Hsu dodał, że rozpoznawanie twarzy jest dobrym narzędziem do ponownego uwierzytelnienia osoby po jej wstępnej weryfikacji, „równoważąc cel, jakim jest lepsze doświadczenie użytkownika, przy jednoczesnym zminimalizowaniu oszustw”.

Jednak współzałożyciel Coincurve ostrzega, że systemy takie jak rozpoznawanie twarzy powinny mieć na uwadze etykę podczas weryfikacji:

Myślę, że etyka związana z rozpoznawaniem twarzy sprowadza się do zgody i bezpieczeństwa. Zgoda wymaga tego, że użytkownik musi wiedzieć i mieć kontrolę nad sposobem przechowywania, udostępniania, wykorzystywania i uzyskiwania dostępu do danych, a także musi mieć możliwość ich usunięcia w dowolnym momencie. W przypadku bezpieczeństwa dotyczy to sposobu przechowywania danych i wdrażania protokołów bezpieczeństwa. Wymagania te mogą się zmieniać również w zależności od wieku użytkownika.

Usługi muszą wziąć pod uwagę te kwestie podczas wykorzystywania nowych technologii, takich jak rozpoznawanie twarzy, ponieważ implementacja wpłynie na wiele warstw usługi, od „doświadczenia użytkownika po architekturę i bezpieczeństwo systemu.

  • Opłaty drogowe za pomocą blockchain w Korei Południowej:

KEB Hana Bank, jeden z największych banków komercyjnych w Korei Południowej, zawarł porozumienie ze wspieranym przez państwo operatorem autostrad, Korea Expressway Corporation, w sprawie wprowadzenia systemu opłat drogowych opartego na blockchain na krajowych autostradach.

Jak podaje D Daily, projekt ma ruszyć przed końcem roku. System połączy aplikację bankową KEB Hana na smartfony, Hana One Q, umożliwiając kierowcom dokonywanie płatności, odraczanie ich, a nawet otrzymywanie zwrotów opłat drogowych.

W raporcie stwierdzono, że obie strony zaangażowane w porozumienie osiągnięte w celu wdrożenia rozwiązania blockchain dążą do usunięcia płatności gotówkowych lub płatności kartą kredytową, po części z powodu pandemii COVID-19, która zachęca je do oferowania rozwiązań zbliżeniowych.

Korea Expressway Corporation i KEB Hana Bank chcą wykorzystywać blockchain do udostępniania danych w celu wzmocnienia synergii wraz z projektem systemu płatności.

Kwang-Ho Lee, szef działu sprzedaży w Korea Expressway Corporation, skomentował doniesienia:

Będziemy nadal rozszerzać spersonalizowane usługi non-face-to-face (zbliżeniowe) dla społeczeństwa, stosując technologię blockchain, która jest częścią koreańskiej wersji polityki dotyczącej nowych umów cyfrowych, mającej na celu przewodzenie globalnej gospodarce po koronawirusie.

Ministerstwo Nauki i ICT oraz Koreańska Agencja ds. Internetu i Bezpieczeństwa zatwierdziły umowę. W zeszłym roku KEB Hana otrzymała również wyróżnienie za swój program mobilnej elektronicznej weryfikacji blockchain od tych samych agencji.

Niedawno rząd Korei Południowej ujawnił zamiar zainwestowania ponad 48.2 mld dolarów w blockchain i inne technologie Industry 4.0 do 2025 roku. Celem państwa jest promowanie cyfryzacji wszystkich gałęzi przemysłu w nadchodzącej erze po pandemii.

Andong, miasto w prowincji Gyeongbuk w Korei Południowej, ogłosiło 7 lipca , że otrzymało zezwolenie na prowadzenie strefy wolnego handlu konopiami przemysłowymi.

  • Płatności krypto na koreańskich plażach:

Projekt pilotażowy prowadzony przez firmę partnerską Bitbeat CIC Enterprise chce zapewnić rozwiązania płatności kryptograficznych na dwóch najbardziej ruchliwych plażach kraju, z których mogą korzystać turyści.

Według ZDNet Korea, firma współpracowała z dostawcą płatności kartą i gotówką Innotech w zakresie rozwiązania płatności za pomocą tokenów w Haeundae Beach System na słynnych wśród turystów plażach Busan w Korei Południowej.

Program pozwoli na opłacenie zajęć związanych ze sportami wodnymi, kamizelek ratunkowych, a nawet wypożyczenia parasoli, między innymi za pomocą Bitcoina, Ethereum, a także tokenów MCI i WAY ERC20 za pośrednictwem aplikacji na smartfony.

Bitbeat powiedział, że takie płatności mogą zostać przetworzone w mniej niż 10 sekund, polegając na użyciu kodów QR dla dowolnego portfela na świecie, co różni się od podobnych projektów, które często wymagają od klientów pobrania oddzielnych aplikacji w celu ukończenia całego procesu.

Firma dodaje:

Mamy nadzieję, że wirtualna waluta używana w systemie plażowym Haeundae-gu będzie szerzej wykorzystywana w prawdziwym życiu. Postaramy się zapewnić środowisko płatności kryptowalut.

Władze Pusanu oczekują, że w letnie dni ludzie będą woleli wynajmować usługi na plażach Haeundae, zamiast przynosić własne przedmioty codziennego użytku, służace do zabawy i rekreacji, aby cieszyć się czasem spędzonym na plażach. Inna plaża w Songjeong również prowadzi podobnego pilota płatnego kryptowalutą.

Również w Busan konsorcjum prywatno-publiczne w Korei Południowej ogłosiło 20 czerwca swój zamiar zbudowania platformy turystyki medycznej opartej na technologii blockchain. Data premiery nie została jeszcze ustalona, a według Gyeongnam Ilbo inicjatywą będzie Busan Bank.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dziś na giełdzie znów notujemy znaczny wzrost Chainlink o 22,16% co daje mu teraz 6. miejsce wśród najbardziej liczących się kryptowalut. Poza tym notujemy korektę po stronie Bitcoina o -0,89%, Ethereum o -0,39%, XRP o -2,61%, Bitcoin Cash o -2,46% i Bitcoin SV o -4,01%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 355 mld dolarów, a całkowity obrót 74,9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.