News

#1106 Newsy z dnia 10.08.2020

Z poniedziałkowych wydarzeń: Facebook uruchamia nowy oddział fintech; Nowojorski regulator daje zielone światło 10 kryptowalutom; Loop: Dominacja miningowa Chin najprawdopodobniej nie przetrwa; Aktualna sytuacja na giełdach.

Facebook uruchamia nowy oddział fintech:

Facebook Inc. utworzył nową grupę zależną w celu promowania „możliwości płatności i handlu”, powierzając Davidowi Marcusowi, współtwórcy Libry, odpowiedzialność za ten oddział.

Spółka zależna o nazwie Facebook Financial lub „F2” będzie realizować projekty płatnicze, w tym planowany Facebook Pay, poinformował Bloomberg.

Wydaje się, że oddział łączy poprzednie przygody Facebooka w przestrzeni FinTech pod jednym szyldem – Marcus podobno zarządzał zarówno Novi, portfelem Libry, wcześniej znanym jako Calibra, jak i niedawnymi próbami wprowadzenia płatności do komunikatora WhatsApp.

Uruchomienie dedykowanego działu sugeruje, że firma zamierza w pełni zaangażować się w branżę płatności, kontynuując kilkuletnie wysiłki na rzecz integracji płatności z aplikacjami Facebooka.

Były dyrektor generalny Upwork, Stephane Kasriel, będzie wiceprezesem ds. płatności pod kierownictwem Marcusa.

Na Facebooku dzieje się wiele rzeczy związanych z handlem. Czuliśmy, że należało zracjonalizować strategię na poziomie firmy pod kątem wszystkich płatności.

– powiedział Marcus.

Pomimo wysiłków zmierzających do stworzenia waluty opartej na Blockchain, bezpośrednim celem dywizji będzie podobno wprowadzenie płatności za pośrednictwem WhatsApp w krajach rozwijających się, takich jak Brazylia i Indie.

Firma natomiast stoi w obliczu silnego sprzeciwu regulacyjnego na wszystkich frontach, kiedy to oskarżenia o zachowanie monopolistyczne pogłębiają historię nieufności regulatorów wobec wejścia Facebooka do sektora płatności.

Nowojorski regulator daje zielone światło 10 kryptowalutom:

Departament Usług Finansowych stanu Nowy Jork opublikował zieloną listę 8 wirtualnych walut zatwierdzonych do sprzedaży i handlu oraz 10 zatwierdzonych do przechowania przez licencjonowane podmioty.

Zgodnie z opublikowaną aktualizacją na stronie internetowej New York Department of Financial Services (NYDFS), stanowe organy regulacyjne zatwierdziły 8 kryptowalut do notowania i handlu. Tokeny te obejmują Bitcoina, Ethereum, Bitcoina Cash, Litecoina, Binance USD, Gemini Dollar, Pax Gold i Paxos Standard Token. NYDFS dał również zielone światło dla tych samych monet do przechowywania, oraz ponadto dla XRP i Ethereum Classic. 

Każdy podmiot, któremu DFS dał licencję na prowadzenie działalności gospodarczej związanej z wirtualną walutą w Nowym Jorku, może używać monet znajdujących się na Zielonej Liście w zatwierdzonym celu.

– stwierdził NYDFS.

Wyjaśnił jednak, że każda licencjonowana firma musi poinformować organ regulacyjny przed użyciem dowolnego tokena z zielonej listy.

W ogłoszeniu stwierdzono również, że NYDFS ma prawo usunąć dowolny token z zielonej listy w dowolnym momencie, ograniczyć aktywność dowolnej monety, a także całkowicie usunąć listę.

Loop: Dominacja miningowa Chin najprawdopodobniej nie przetrwa:

Dominacja Chin w wydobywaniu Bitcoinów może nie trwać długo, ponieważ produkuje się więcej chipów do kopania, a inne kraje oferują tanie źródła energii, powiedział Jameson Lopp w poście na blogu.

Lopp zauważył, że Chiny mają wirtualny monopol na wydobywanie Bitcoinów, głównie dlatego, że większość zakładów produkujących chipy górnicze znajduje się w Azji i jest tam tania energia.

Spodziewam się, że w perspektywie długoterminowej odlewnie półprzewodników poza Azją zaczną produkować więcej chipów miningowych, a kraje z jeszcze tańszymi źródłami energii będą nadal stawały się bardziej uprzemysłowione, zapewniając w ten sposób większą konkurencję, gdy górnicy będą szukać nowych lokalizacji do założenia warsztatu. Dominacja Chin w górnictwie raczej nie będzie trwała.

– czytamy.

Zdecentralizowanie wydobycie z puli wydobywczych daje poszczególnym haszerom większą kontrolę, powiedział Lopp. Wskazuje na dwa projekty wdrażające dalszą decentralizację w Bitcoinie: Betterhash i Stratum V2.

Jednak pomimo dominacji Chin w górnictwie Lopp nadal uważa, że kraj ten nie stanowi całkowicie zagrożenia dla Bitcoina. Nawet jeśli podmiot państwowy zechce przejąć kontrolę nad całą działalnością wydobywczą, w sieci Bitcoina jest zbyt wielu niezależnych obserwatorów. Jak powiedział Lopp, istnieją boty monitorujące osierocone bloki. Każde działanie państwa lub nawet pojedynczego złoczyńcy jest natychmiast zauważane.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach po upływie doby obserwujemy widoczne wzrosty. Bitcoin zwiększa swoją wartość o 2,6%, Ethereum o 2%, XRP o 3,2%, Bitcoin Cash o 2,3% a Bitcoin SV o 2%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się się o 9 mld dolarów wynosi obecnie 364 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 95.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button