News

#1109 Newsy z dnia 13.08.2020

Z czwartkowych wydarzeń: Władze USA przejmują miliony w krypto od terrorystów; Bitfinex przywraca usługi po 5-godzinnej przerwie; Niemcy rozważają zmodernizowanie papierów wartościowych dzięki Blockchain; Milion obywateli Korei Płd. posiada prawo jazdy na Blockchain; Aktualna sytuacja na giełdach.

Władze USA przejmują miliony w krypto od terrorystów:

Zgodnie z ogłoszeniem Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych władze przejęły kryptowaluty o wartości wielu milionów dolarów z ponad 300 kont.

W ogłoszeniu nie określono konkretnej kwoty, ale wskazano, że operacja jest największą obierającą ze cel finansowanie terroryzmu przy pomocy kryptowalut. 

W kampanię zaangażowało się wiele agencji, w tym Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego, FBI i IRS. Kampania zamknęła kilka witryn i stron na Facebooku, które jawnie lub, w przypadku jednej fałszywej witryny sprzedającej maski medyczne, potajemnie gromadziły fundusze na operacje terrorystyczne.

Według szefa śledztwa Dona Fort, IRS wykorzystał swoje nowe możliwości śledzenia kryptowalut, aby zlokalizować zaangażowane fundusze:

Zdolność IRS-CI do śledzenia funduszy wykorzystywanych przez grupy terrorystyczne aż do ich źródła oraz zlikwidowania sieci komunikacyjnych i finansowych tych radykalnych grup bezpośrednio zapobiega sianiu spustoszenia na całym świecie.

– mówi.

Bitfinex przywraca usługi po 5-godzinnej przerwie:

Bitfinex przeszedł dziś w tryb offline na ponad pięć godzin. Giełda początkowo nie potwierdziła, kiedy będzie działać ponownie.

Według tweeta opublikowanego przez giełdę, Bitfinex oficjalnie wstrzymał handel od 20:25 UTC. Strona statusu była w tym czasie nadal online i informowała, że giełda bada problemy ze zmniejszoną wydajnością na platformie.

Przyczyna została zidentyfikowana i pracujemy nad przywróceniem działalności handlowej. Wszystkie fundusze są bezpieczne.

– powiedział Bitfinex w tweecie aktualizacyjnym.

W odpowiedzi na przerwę w działaniu CTO w Bitfinex Paolo Ardoino opublikował tweet wyjaśniający, że giełda „zauważyła, że [kilku] klientów miało problem z saldem”.

Dla bezpieczeństwa wszystkich klientów Bitfinex zdecydowaliśmy się zdjąć platformę, zbadać, naprawić i przywrócić usługę.

– powiedział.

Handel wznowiono o godzinie 01:46 UTC.

Niemcy rozważają zmodernizowanie papierów wartościowych dzięki Blockchain:

Federalne organy regulacyjne w Niemczech chcą zmodernizować krajowe papiery wartościowe za pomocą technologii Blockchain.

Niemieckie Federalne Ministerstwo Finansów (BMF) i Federalne Ministerstwo Sprawiedliwości i Ochrony Konsumentów (BMJV) przedstawiły projekt ustawy o cyfrowych papierach wartościowych opartych na łańcuchu Blockchain.

W oficjalnym oświadczeniu władze podkreśliły, że przyjęcie cyfrowych papierów wartościowych jest jednym z głównych aspektów strategii Blockchain rządu federalnego.

Zgodnie z obowiązującym w Niemczech prawem instrumenty finansowe, które są klasyfikowane jako papiery wartościowe, muszą być zabezpieczone w dokumencie.

Technologia Blockchain pomogłaby w ten sposób zagwarantować płynność i zgodność, zapewniając zamiennik papierowego certyfikatu, powiedzieli BMF i BMJV.

Według władz proponowany projekt ustawy poprawia również przejrzystość przepisów, przewidując, że Federalny Urząd Nadzoru Finansowego będzie działał jako główny regulator w dziedzinie e-akcji opartych na Blockchain.

Agencja, znana również jako BaFin, będzie odpowiedzialna za monitorowanie emisji zdigitalizowanych papierów wartościowych i prowadzenie zdecentralizowanych ksiąg zgodnie z niemieckim prawem bankowym, podaje oficjalne oświadczenie.

Milion obywateli Korei Płd. posiada prawo jazdy na Blockchain:

Milion mieszkańców Korei Południowej zrezygnowało z fizycznego prawa jazdy na rzecz cyfrowej alternatywy opartej na Blockchain, używanej w połączeniu z aplikacją na smartfony PASS.

Stanowi to ponad 3% całej populacji kierowców w Korei Południowej, która według Statista liczy 32,6 mln licencjonowanych kierowców w 2019 r. Jest to pierwsza autoryzowana cyfrowa karta identyfikacyjna, która ma być używana w całej Korei Południowej i została zatwierdzona przez Ministerstwo Nauki i ICT we wrześniu 2019 r.

Projekt został uruchomiony w maju przez Krajową Agencję Policyjną we współpracy z Koreańskim Urzędem Ruchu Drogowego i trzema głównymi dostawcami usług telekomunikacyjnych w kraju: SK, KT i LG U +. Do zeszłego miesiąca 27 ośrodków egzaminacyjnych w Korei Południowej korzystało z aplikacji PASS do odnawiania i ponownego wydawania cyfrowych praw jazdy.

Uznane prawnie rozwiązanie do identyfikacji może być również wykorzystywane do identyfikacji i potwierdzania wieku, na przykład w sklepach ogólnospożywczych i sieciach detalicznych sprzedających papierosy i alkohol. Użytkownicy pokazują swoje prawo jazdy za pomocą kodu kreskowego lub kodu QR w aplikacji. Mieszkańcy spoza Korei otrzymują angielskie wersje dokumentu.

Inne branże, w tym usługi wynajmu samochodów i wspólnych przejazdów, również badają możliwość wykorzystania tych identyfikatorów jako zamiennika bezpośrednich kontroli weryfikacyjnych.

Korea Południowa nie jest jedynym krajem, który rozważa przeniesienie istniejących praw jazdy na formaty cyfrowe w Blockchain. Pod koniec 2018 r. australijski rząd NSW ogłosił test licencji cyfrowych opartych na Ethereum, które mogą zastąpić licencje fizyczne.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się mieszanymi ruchami wśród największych kryptowalut. Bitcoin, XRP, Bitcoin Cash i Bitcoin SV notują spadki kolejno o 0,3%, 0,1%, 0,3% i 0,4%. Ethereum odnotowało wzrost o 2,5% a Chainlink aż o 15,7%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 0.1 mld dolarów wynosi obecnie 358.3 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 104.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button