News

#1111 Newsy z dnia 15.08.2020

Z sobotnich wydarzeń: Kalifornia rusza z projektem regulacji cyfrowych aktywów; Uruchomiono pierwszą Litecoinową kartę Visa; OKEx rozważa usunięcie Ethereum Classic; Aktualna sytuacja na giełdach.

Kalifornia rusza z projektem regulacji cyfrowych aktywów:

Komisja Senatu ds. Bankowości i Instytucji Finansowych w Kalifornii przegłosowała projekt ustawy mający na celu zdefiniowanie zasobów cyfrowych i zmierzenie ich wpływu na stan i ochronę konsumentów.

Assembly Bill 2150, który może potencjalnie wpłynąć na to, jak federalne organy regulacyjne podchodzą do aktywów cyfrowych, jednogłośnie przeszedł przez komisję Senatu ds. Bankowości i Instytucji Finansowych. Będzie ona przedmiotem dyskusji w Komisji Środkowej już 17 sierpnia. Ustawa, zanim trafiła do Senatu, przeszła wcześniej przez Zgromadzenie Kalifornijskie.

Projekt ustawy, zaproponowany po raz pierwszy przez Iana Calderona, początkowo miał zakładać, że aktywa cyfrowe nie są papierami wartościowymi. Zostały jednak wniesione poprawki do projektu Senatu, które nie definiowały zasobów cyfrowych i tokenów. Obecnie koncentruje się na poleceniu Departamentowi Nadzoru Biznesowego przeprowadzenia badania, aby sprawdzić, czy Kalifornia może wprowadzić zasady podobne do proponowanej przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ustawy o papierach wartościowych.

Celem badania jest sprawdzenie, w jaki sposób traktowanie zasobów cyfrowych jako papierów wartościowych przez ograniczony czas może wpłynąć na ochronę konsumentów i korzyści dla państwa.

Departament Nadzoru Biznesowego musi również przedstawić sugestie dotyczące ram prawnych i zdefiniować kluczowe terminy. Raport powinien zostać przedstawiony władzom ustawodawczym Kalifornii w dniu 1 stycznia 2022 r. lub wcześniej.

Uruchomiono pierwszą Litecoinową kartę Visa:

Pierwsza rodzima karta debetowa Visa Litecoin została uruchomiona przez BlockCard.

Charlie Lee powiedział, że to ich druga próba podjęcia tego przedsięwzięcia, ponieważ poprzednia nie powiodła się:

Wcześniej pracowaliśmy z LitePay nad kartą debetową, ale prace ustały, kiedy LitePay wypadło z biznesu.

Lee rozróżnił również tę rodzimą kartę debetową Litecoin od innych kart kryptograficznych obsługujących tę walutę:

Obecnie dostępne są inne kryptograficzne karty debetowe, które obsługują Litecoina, ale obsługują one tylko finansowanie za pomocą LTC. Ta karta jest natywnie LTC, więc fundusze są przechowywane w LTC, dopóki nie użyjesz karty.

– powiedział.

Chociaż Litecoinerzy mogą już zarejestrować się w celu uzyskania karty, sama usługa nie będzie dostępna przez kilka następnych tygodni.

Użytkownicy będą mogli dokonywać wpłat w dwunastu najpopularniejszych kryptowalutach, w tym we wszystkich głównych stablecoinach. Według Lee, do tej pory zarejestrowało się około 300 użytkowników. W międzyczasie Litecoin stale utrzymuje się w pierwszej dziesiątce monet pod względem kapitalizacji rynkowej.

OKEx rozważa usunięcie Ethereum Classic:

ETC stoi w obliczu wycofania z OKEx po 51% ataku, który kosztował giełdę 5,6 mln dolarów.

Według raportu opublikowanego niedawno przez OKEx, sprawcy zarejestrowali pięć kont w okresie od 26 czerwca do 9 lipca 2020 r., a następnie zdeponowali na platformie 68 230,02 ZEC o wartości ponad 5 mln dolarów.

31 lipca atakujący wymienili swoje aktywa ZEC na 807 260 ETC i wycofali je z giełdy.

Tego samego dnia zaczęli tworzyć „łańcuch cieni” przy użyciu nowo uzyskanego hashratu. Wówczas łańcuch był identyczny z głównym łańcuchem ETC, ale pozostał nieznany reszcie społeczności. Następnie zdeponowali ETC na OKEx, jednocześnie przenosząc to samo ETC w swoim łańcuchu na adresy portfeli, które kontrolowali – skutecznie podwajając wydawanie monet.

Wymienili nowo zdeponowane ETC na ZEC na OKEx i wycofali ZEC z giełdy. Następnie przetransferowali swój łańcuch cienia do sieci, który była już dłuższy niż główny łańcuch.

OKEx zwrócił koszty swoim użytkownikom w następstwie ataku, pochłaniając całe 5.6 mln dolarów strat. Od tego czasu giełda tymczasowo zawiesiła wszystkie działania związane z wpłatami i wypłatami ETC i planuje wydłużyć czas potwierdzania transakcji w łańcuchu.

Giełda poinformowała, że może całkowicie usunąć ETC, chyba że społeczność podejmie kroki w celu poprawy bezpieczeństwa i stabilności sieci:

Giełda rozważy wycofanie ETC, w oczekiwaniu na wyniki pracy społeczności Ethereum Classic ukierunkowanej na poprawę bezpieczeństwa jej łańcucha.

– czytamy.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się mieszanymi ruchami. Bitcoin notuje wzrost o 0,5%, Bitcoin Cash o 2,6% a Bitcoin SV o 4,6%. Chainlink oraz EOS odstają od reszty, z dodatnimi wynikami kolejno o  12,2% i 12,6%. Ethereum i XRP notują spadki o 1,1% i 0,3%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 3.1 mld dolarów wynosi obecnie 373.3 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 104 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button