News

#1112 Newsy z dnia 16.08.2020

Z niedzielnych wydarzeń: Władze Hong Kongu aresztują złodziei Bitcoinów; Platforma mediów społecznościowych Blockchain pozostawia użytkownikom większy wybór; Aktualna sytuacja na giełdach.

Władze Hong Kongu aresztują złodziei Bitcoinów:

Władze niedawno aresztowały trzech mężczyzn po rzekomej kradzieży 226.000 dolarów hongkońskich z bankomatów Bitcoin w tym kraju.

Zatrzymani trzej mężczyźni, w wieku od 26 do 55 lat, rzekomo wykorzystali sześć różnych bankomatów Bitcoin, manipulując nimi, aby wydały około 30.000 dolarów amerykańskich w dolarach hongkońskich – jak podaje artykuł opublikowany w South China Morning Post. Domniemani rabusie zabrali gotówkę w ramach 11 transakcji.

Władze uważają, że trzej mężczyźni, o których mowa, podobno stanowią część większej operacji przestępczej. O kradzieży władze poinformowały dwie giełdy kryptowalut. Wilson Tam, dyrektor biura bezpieczeństwa cybernetycznego i przestępczości technologicznej w Hongkongu, nie ujawnił dokładnych metod wykorzystywanych do kradzieży, chociaż biuro przekazało dwóm dotkniętym firmom wskazówki dotyczące zwiększenia środków bezpieczeństwa.

Po raz pierwszy zetknęliśmy się z oszustwami związanymi z bankomatami Bitcoin.

– powiedział Tam.

Platforma mediów społecznościowych Blockchain pozostawia użytkownikom większy wybór:

W czasie, gdy ludzie wciąż zastanawiają się nad tematami, takimi jak rozwój technologii, środki ekonomiczne i wolność słowa z powodu pandemii COVID-19, Blockchain stał się rozwiązaniem wielu problemów. Iva Wisher, współzałożyciel Ignite, zdecentralizowanej platformy do mikroblogowania, powiedział, że Blockchain może być również rozwiązaniem sponsorowanej przez państwo cenzurze w dzisiejszej nowej normalności związanej z pandemią.

W wywiadzie Wisher wyjaśnił, że generalnie wolność słowa oznacza „możliwość wyrażenia dowolnej opinii, nawet niepopularnej, chyba że opinia ta jest wezwaniem do przemocy”. Technologia Blockchain mogłaby wtedy wejść, aby dać możliwość „wyrażenia swojej opinii bez ryzyka ukarania” ze strony rządu, dodał Wisher.

Vladislavs Semjonovs, również współzałożyciel Ignite, uważa, że zdecentralizowane platformy z systemami zarządzania społecznościami, takimi jak Ignite, uniemożliwiają „technicznie” sprostanie cenzurze sponsorowanej przez państwo, takiej jak niedawny zakaz TikTok wprowadzony przez rząd USA:

Przede wszystkim będziemy musieli wdrożyć konsensus Blockchain, aby wypuścić pełnowymiarowe rozwiązanie mechanizmu adekwatności treści. Zespół Prometeus [zdecentralizowany protokół] wywodzi się z najnowocześniejszych technologii big data i sztucznej inteligencji, więc po wdrożeniu mechanizmu konsensusu będziemy mogli zastosować najnowocześniejsze technologie z dziedziny sztucznej inteligencji w celu dostarczania odpowiednich treści dla naszych użytkowników.

– powiedział.

Według Wishera sieć społecznościowa lub platforma mikroblogowa oparta na technologii Blockchain powinna wdrażać oparty na sztucznej inteligencji system oznaczania poufnych treści, aby „chronić użytkowników przed wszelkiego rodzaju nielegalnymi treściami”, ponieważ moderatorzy nie powinni być częścią zdecentralizowanej platformy, której celem jest zwalczanie cenzury, dodaje.

Ponieważ użytkownicy nadal będą mogli zobaczyć posty, które inni mogą uznać za „mowę nienawiści”, Semjonovs mówi, że „będą musieli to potwierdzić za pomocą captcha. (…) Użytkownicy zawsze mogą zdecydować, że nie chcą oglądać żadnych treści od konkretnego użytkownika. ”

Semjonovs wyjaśnia w sposób techniczny, w jaki sposób jego projekt może być punktem odniesienia dla innych podobnych platform, które mogłyby zaistnieć w środowisku Blockchain sieci społecznościowych, oraz w jaki sposób platformą może zarządzać społeczność przy użyciu modeli takich jak DAO.

Aktualna sytuacja na giełdach: 

Giełdy po upływie doby wykazują niewielkie ruchy. Bitcoin, Ethereum i XRP notują spadek kolejno o 0,1%, 0,6% i 0,2%. Bitcoin Cash i Bitcoin SV spadły o 0,6% i 2,2%. Wzrosty notują Litecoin – o 4,3% oraz EOS – o 6,8%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 0.7 mld dolarów wynosi obecnie 374 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 98.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button