News

#1113 Newsy z dnia 17.08.2020

Z poniedziałkowych wydarzeń: Gemini dodaje wsparcie 3 walut fiat; Firma miningowa oskarżona o naruszenie praw autorskich; Trump rozważa ułaskawienie Snowdena; ING i Rolls Royce dołączają do Blockchain Education Alliance; Aktualna sytuacja na giełdach.

Gemini dodaje wsparcie 3 walut fiat:

Gemini, giełda kryptowalut założona przez braci Winklevoss, właśnie dodała obsługę trzech nowych walut fiducjarnych na swojej platformie.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, Gemini umożliwia teraz użytkownikom handel dolarem hongkońskim (HKD), dolarem australijskim (AUD) i dolarem kanadyjskim (CAD).

Trzy nowe waluty fiducjarne są uzupełnieniem dolara amerykańskiego, umożliwiając użytkownikom Gemini w Hongkongu, Australii i Kanadzie kupowanie i sprzedawanie kryptowalut w rodzimych walutach.

Najnowsza ekspansja Gemini na nowe oferty walutowe następuje wkrótce po tym, jak Gemini ogłosiło partnerstwo z globalnym gigantem technologicznym Samsung. Ujawniona pod koniec maja integracja ma na celu umożliwienie użytkownikom Samsung Blockchain Wallet połączenia z aplikacją mobilną Gemini w celu kupowania, sprzedawania i handlu kryptowalutami.

Giełda Gemini z siedzibą w Nowym Jorku działa również w wielu krajach, takich jak Hongkong, Singapur, Korea Południowa, Kanada i Australia. Po ekspansji do Australii w sierpniu 2019 r. Gemini aktywnie rozwija swój europejski oddział w Wielkiej Brytanii, ponieważ Tyler Winklevos uważa, że Europa jest „kolebką nowoczesnych rynków finansowych”.

Firma miningowa oskarżona o naruszenie praw autorskich:

Lancium LLC, firma zajmująca się przetwarzaniem w chmurze ze Stanów Zjednoczonych, złożyła pozew przeciwko firmie wydobywczej Bitcoinów, Layer1, za naruszenie patentu w Western District Court of Texas.

Według złożonego pozwu model zużycia energii stosowany przez Layer1 do wydobywania Bitcoinów narusza patent Lancium LLC złożony w marcu 2020 r.

Założyciele Lancium LLC, Michael McNamara i Raymond Cline, podobno złożyli patent po sformułowaniu metody pomagającej centrom danych w zamykaniu lub rozpoczynaniu działalności w zależności od kosztu energii elektrycznej w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

Firma twierdzi, że jej system zarządzania energią w centrum danych pozwala centrom danych na większą elastyczność w zakresie zużycia energii i wydajniejszą obsługę obciążeń obliczeniowych, w tym wydobywanie Bitcoinów.

Layer1 rzekomo używał dokładnie tej samej metody do obsługi operacji wydobywania Bitcoinów, nazywając ją „swoim zastrzeżonym oprogramowaniem odpowiadającym na zapotrzebowanie”.

Lancium twierdzi, że Layer1 naruszył amerykańskie prawa patentowe, naruszając wiele części patentu Lancium LLC „poprzez produkcję, używanie, oferowanie sprzedaży, sprzedaż i / lub importowanie naruszonych systemów i metod dostosowywania zużycia energii wykorzystywanej w lub przynajmniej przez obiekty wydobywcze Bitcoin Layer1.”

Firma argumentowała w swoim oświadczeniu, że rzekome wykroczenie Layer1 wyrządziło „nieodwracalną szkodę” firmie Lancium LLC. Chociaż wartość odszkodowania zostanie ustalona podczas procesu, firma stwierdziła, że kwota „nie może być niższa niż rozsądna opłata licencyjna”.

Lancium zwrócił się również do sądu o opublikowanie stałego nakazu, który mógłby uniemożliwić firmie Layer1 lub jej pracownikom dalsze naruszanie patentu firmy.

Trump rozważa ułaskawienie Snowdena:

Edward Snowden może być w stanie wrócić do Stanów Zjednoczonych, jeśli Donald Trump zdecyduje się udzielić mu prezydenckiego ułaskawienia.

Według raportu agencji Reuters z 15 sierpnia Trump powiedział, że „zacznie szukać” możliwego ułaskawienia demaskatora, który przebywa w azylu w Rosji od czasu jego opuszczenia w 2013 r. Komentarze pojawiły się wkrótce po tym, jak Trump powiedział The Post, że „wiele osób” uważa, iż Snowden „nie jest traktowany sprawiedliwie”.

Ostatni raz słyszeliśmy, że Biały Dom rozważa ułaskawienie w 2016 r., kiedy ten sam prokurator generalny, który kiedyś mnie oskarżył, przyznał, że w sumie moja praca polegająca na ujawnieniu niekonstytucyjnego systemu masowego nadzoru NSA była służbą publiczną.

– pisze Snowden na Twitterze.

Zgodnie z sekcją 2 Konstytucji Stanów Zjednoczonych prezydent ma prawo do udzielania ulg i ułaskawienia „za przestępstwa przeciwko Stanom Zjednoczonym”. Snowden nadal stoi w obliczu zarzutów federalnych za naruszenie ustawy o szpiegostwie z 1917 r. i kradzież mienia rządowego.

Gdyby prezydent USA powołał się na ten organ, byłby kontrahent Agencji Bezpieczeństwa Narodowego był 26 osobą, którą Trump ułaskawił od czasu objęcia urzędu w styczniu 2017 r.

Z wygnania w Rosji Snowden często wyrażał swoje opinie na temat Bitcoina, wyrażając nawet obawy dotyczące jego łańcucha Blockchain jako „niszczycielsko publicznego”.

Serwery, których Snowden używał w 2013 r. do wycieku tysięcy dokumentów do dziennikarzy, podobno zostały opłacone za pomocą Bitcoina. Ponadto informator powiedział, że „ma ochotę kupić Bitcoina” podczas marcowego spowolnienia, kiedy cena monety spadła do 3782 dolarów.

• ING i Rolls Royce dołączają do Blockchain Education Alliance:

Blockchain Education Alliance uruchomione przez akcelerator Blockchain MouseBelt zyskało kilku godnych uwagi nowych członków.

Ashlie Meredith, szef edukacji MouseBelt Blockchain Accelerator, powiedziała, że nowi członkowie to firma piwowarska Anheuser-Busch InBev, holenderski bank ING, giełda kryptowalut Multi.io i firma luksusowych samochodów Rolls Royce. Dodanie tych firm daje 26 obecnych członków w organizacji.

Według MouseBelt firmy te wykorzystują technologię Blockchain nawet od pięciu lat.

Blockchain Education Alliance był zaangażowany w trzydniową konferencję, która transmitowana była nieprzerwanie w maju, kiedy wielu uczniów nie mogło uczęszczać na zajęcia. Wirtualna konferencja Reimagine 2020 gościła studentów z ponad 20 uniwersytetów.

Firma powiedziała, że za pośrednictwem Blockchain Education Alliance połączy powiązane projekty ze studentami, badaczami i protokołami Blockchain. Sojusz ma na celu wspieranie edukacji „w celu zapewnienia uczniom umiejętności, połączeń i wiedzy niezbędnych do wniesienia wkładu w ekosystem Blockchain”.

W czasach, gdy wielu studentów nie wróci do kampusu, coraz większe możliwości zdobywania doświadczeń edukacyjnych, pracy i staży mają ogromne znaczenie.

– powiedziała Meredith.

Po uruchomieniu w październiku 2019 sojusz liczył wśród swoich członków Stellar Development Foundation, Tron, Hedera, ICON, Ontology, Wanchain, Harmony One, Nervos, Orbs, LTO Network, Emurgo, Nem i ETC Labs.

Mastercard, Binance X, akcelerator Ripple’s Xpring, giełda kryptowalut KuCoin, platforma inteligentnych kontraktów NEO, startup IoTeX, firma zajmująca się bezpieczeństwem Blockchain Quantstamp i usługa Blockchain Constellation Labs dołączyły do sojuszu w lutym 2020 r.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się widocznymi wzrostami. Bitcoin zwiększył swoją wartość 4,1%, Ethereum o 1,7%, XRP o 7,1%, Bitcoin Cash o 6,1% a Litecoin o 7,9%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 12.8 mld dolarów wynosi obecnie 386.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 113.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button