News

#1115 Newsy z dnia 19.08.2020

Ze środowych wydarzeń: USA: Korea Płn. dysponuje armią 6000 hakerów; Ripple: XRP nie konkuruje z CBDC i stablecoinami; Chińscy importerzy żelaza wolą krypto do dolara; Travala.com dodaje kolejną kryptowalutową opcję płatności; Aktualna sytuacja na giełdach.

USA: Korea Płn. dysponuje armią 6000 hakerów:

Raport ujawniony przez armię amerykańską ujawnia, że Korea Północna ma obecnie ponad 6000 hakerów stacjonujących między innymi w takich krajach, jak Białoruś, Chiny, Indie, Malezja, Rosja.

Działania czterech pododdziałów są nadzorowane przez Bureau 121, jednostkę kierującą działaniami cyber-wojennymi. 

Raport zatytułowany North Korean Tactics sugeruje, że hakerzy nie przeprowadzają cyberataków wyłącznie z samej Korei Północnej, ponieważ kraj ten nie posiada infrastruktury IT do prowadzenia masowych kampanii.

Oddział ds. przestępstw finansowych o nazwie Bluenoroff Group liczy około 1700 członków i zajmuje się przestępstwami kryptograficznymi koncentrując się na długoterminowej ocenie i wykorzystaniu luk w zabezpieczeniach sieci wroga.

Najsłynniejszy zespół, Lazarus Group, przeprowadził wiele głośnych ataków hakerskich na giełdy kryptowalut i uwolnił złośliwe oprogramowanie WannaCry w latach 2016–2017. Grupa stała również za niesławnym włamaniem do Sony Pictures.

Jego misją jest „wywołanie chaosu społecznego poprzez atakowanie słabych punktów sieci wroga i dostarczenie ładunku, jeśli zostanie to nakazane przez reżim”. Armia amerykańska nie była jednak w stanie oszacować liczby hakerów w dywizji.

W marcu amerykański Departament Skarbu Urzędu Kontroli Aktywów Zagranicznych (OFAC) ukarał dwóch obywateli Chin oskarżonych o pranie kryptowalut, które zostały skradzione podczas włamania do giełdy kryptowalut w 2018 r. powiązanego z Grupą Lazarus. OFAC oskarżył Yinyin Tian i Juiadong Li o pomoc w „złośliwej działalności wykorzystującej cyberprzestrzeń”.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami podejrzewa się, że cyberprzestępcy z Korei Północnej używają niewykrywalnych monet zorientowanych na prywatność w celu zamiany skradzionych środków na gotówkę.

Ripple: XRP nie konkuruje z CBDC i stablecoinami:

XRP, trzecia co do wielkości kryptowaluta na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej, nie konkuruje z krajowymi walutami cyfrowymi, takimi jak nadchodzący cyfrowy juan, według członka zarządu Ripple.

Emi Yoshikawa, starszy dyrektor ds. operacji globalnych w Ripple, stwierdziła, że XRP nie konkuruje ani z walutami cyfrowymi banku centralnego (CBDC), ani ze stablecoinami.

W wywiadzie udzielonym dziś japońskiej giełdzie kryptowalut FXcoin, Yoshikawa powiedziała, że XRP jest uzupełnieniem globalnego postępu w rozwoju CBDC i stablecoinów.

Stwierdziła, że XRP należy uznać za „aktywa pomostowe” w rozliczeniach międzynarodowych:

Istnieją różne rodzaje aktywów kryptograficznych, ale myślę, że rola XRP jako aktywa pomostowego w rozliczeniach międzynarodowych nie konkuruje ze stablecoinami ani CBDC, a wręcz przeciwnie, jest komplementarna. Wierzymy, że różne stablecoiny i CBDC stworzą synergię, reagując na problem z płynnością, łącząc niezależne aktywa kryptograficzne, XRP.

– mówi.

Yoshikawa wspomniała o flagowym produkcie rozliczeniowym Ripple, On-Demand Liquidity lub ODL. Wcześniej znany jako xRapid, Ripple ODL został zaprojektowany do szybkiego przetwarzania płatności transgranicznych i obniżania kosztów operacyjnych. Yoshikawa podkreśliła, że ODL ma na celu wyeliminowanie pre-finansowania w płatnościach transgranicznych.

Najprawdopodobniej zarówno stablecoiny, jak i CBDC dzielą niektóre z głównych celów ODL. Część z istniejących inicjatyw CBDC, takie jak chiński juan cyfrowy, najwyraźniej stanowią zagrożenie dla dominacji SWIFT pod względem szybkości transakcji.

Chińscy importerzy żelaza wolą krypto do dolara:

Chiński sektor rud żelaza przesuwa się w kierunku platform transgranicznych opartych na Blockchain, aby przeprowadzać transakcje handlowe w juanie RMB), zamiast bardziej typowych transakcji w dolarze amerykańskim.

Według China Economic Net, niektórzy z największych na świecie górników żelaza wezwali do przyjęcia platform Blockchain, aby sprzedawać materiał bezpośrednio chińskim firmom bez jakiegokolwiek udziału dolara.

Raport sugeruje, że importerzy chcą również przyjąć nadchodzącego cyfrowego juana, gdy tylko zostanie oficjalnie wprowadzony na rynek w kraju, aby uniezależnić transakcje od waluty amerykańskiej.

Niedawno Ansteel Group International Economic and Trade Co., Ltd. i Rio Tinto Group sfinalizowały transgraniczną transakcję rozliczeniową o wartości 100 mln RMB (14.44 mln dolarów) opartą na technologii Blockchain.

W wywiadzie dla International Finance News przedstawiciel Rio Tinto skomentował wykonanie transakcji:

Już w 2014 r. przeprowadzaliśmy transakcje w RMB z Baosteel. W 2019 r. założyliśmy również biznes portowy. Teraz chińscy klienci mogą kupować nasze produkty w małych ilościach w chińskich portach i płacić w RMB. Jako główny dostawca chińskich klientów wierzymy, że sprzedaż portowa może pomóc nam lepiej obsługiwać naszych obecnych klientów.

– mówi.

Agencja informacyjna Xinhua poinformowała również, że w pierwszej połowie roku wpływy i płatności transgraniczne RMB wyniosły 1.83 mld dolarów, co oznacza wzrost o 36,7% rok do roku.

Travala.com dodaje kolejną kryptowalutową opcję płatności:

Travala.com ogłosił, że włączy token VET VeChain jako opcję płatności dla podróżnych na swojej przyjaznej dla kryptowalut platformie rezerwacyjnej. Użytkownicy mogą teraz używać tokena do rezerwacji domów i hoteli na całym świecie.

Juan Otero, dyrektor generalny Travala.com, uważa, że dzięki partnerstwu firma będzie nadal zwiększać adopcję kryptowalut w całym sektorze. Fundacja VeChain powtórzyła te odczucia i również zauważyła rosnący wzrost „apetytu konsumentów na nowoczesne alternatywy płatności i skalowalne rozwiązania Blockchain”.

Fundacja VeChain nawiązała w ostatnich tygodniach współpracę z wieloma firmami, w tym z firmą księgową i konsultingową Grant Thornton Cyprus. Ich deklarowanym celem jest rozszerzenie rozwiązań Blockchain na różne branże w sieci cypryjskiej firmy.

W czerwcu VeChain ogłosił również sojusz z chińską firmą Shenzhen Yuhongtai Foods Company, który umożliwi im śledzenie produktów wieprzowych dystrybuowanych przez filię tego sprzedawcy, Meijiada Fresh Foods.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy widoczne spadki. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 2,1%, Ethereum o 3,8%, XRP o 4,9%, Bitcoin Cash o 5,7% a Bitcoin SV o 6,3%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 11.4 mld dolarów wynosi obecnie 365.6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 99.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button