News

#1116 Newsy z dnia 20.08.2020

Z czwartkowych wydarzeń: Giełda kryptowalut głównym sponsorem reprezentacji Turcji w piłce nożnej; McAfee odchodzi od własnego projektu nowego aktywa; Japonia pierwszy raz wydała nakaz konfiskaty kryptowalut; Aktualna sytuacja na giełdach.

Giełda kryptowalut głównym sponsorem reprezentacji Turcji w piłce nożnej:

Duża turecka giełda kryptowalut BtcTurk została głównym sponsorem reprezentacji Turcji w piłce nożnej zarówno kobiet, jak i mężczyzn, na mocy umowy z Turecką Federacją Piłki Nożnej.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, ta 28-miesięczna umowa rzekomo czyni BtcTurk pierwszą platformą kryptowalutową, która podpisała sponsoring z narodową drużyną piłkarską. Tureckie reprezentacje piłkarskie nie używają logo sponsorów na swoich strojach, jednak logo BtcTurk zostanie umieszczone na koszulkach treningowych graczy.

W zeszłym roku BtcTurk podpisał umowę sponsorską z drużyną tureckiej superligi Yeni Malatyaspor.

Jesteśmy dumni, że jesteśmy jednym z 'głównych’ wspierających naszą reprezentację narodową na Mistrzostwach Europy UEFA, które odbędą się w 2021 r. – pierwszy raz, kiedy mecze odbędą się w roku o numerach nieparzystych.

– powiedział CEO BtcTurk, Özgür Güneri.

Na pytanie, czy możliwe będzie denominowanie kontraktów graczy w Bitcoinie lub innych kryptowalutach, prezes Tureckiego Związku Piłki Nożnej Nihat Özdemir powiedział:

Podstawą w takich sytuacjach są umowy zawarte między drużynami i graczami. Jeśli obie strony uzgodnią warunki płatności jako krypto, płatność może zostać dokonana w krypto. Jeśli umowa na to pozwala, można dokonywać płatności w Bitcoinach, złocie lub innych wartościach.

– czytamy.

McAfee odchodzi od własnego projektu nowego aktywa:

Pionier technologii i zwolennik kryptowalut John McAfee właśnie ogłosił odejście od swojego własnego projektu aktywa prywatności, Ghost.

„Porzucam projekt Ghost” – powiedział w tweecie z 19 sierpnia. „Kierownictwo nie jest w stanie zapewnić sukcesu projektu” – wyjaśnił, dodając: „Bez wątpienia to się nie powiedzie”.

Próbowałem wyjaśnić podstawowe zasady zarządzania, ale nie spotkały się z odzewem. Przepraszam tych, których sprowadziłem na manowce. Przepraszam.

– czytamy.

McAfee zaatakował Bitcoina w ostatnich miesiącach z powodu braku prywatności. Ekspert ds. Technologii postanowił stworzyć własny proof-of-stake, czyli PoS, aktywa skoncentrowane na prywatności, tweetując o przedsięwzięciu 11 kwietnia 2020 r. Późniejsze doniesienia w maju wykazały, że projekt plagiatował treści z białej księgi PIVX, innego aktywa kryptograficznego skoncentrowanego na anonimowości.

„Josh jest idiotą” – powiedział McAfee w komentarzach pod swoim tweetem, prawdopodobnie odnosząc się do jednego z członków zespołu projektu. Kontrowersyjny magnat technologiczny potwierdził również, że planuje usunąć swój dwumiesięczny tatuaż Ghosta po ogłoszeniu jego odejścia.

Japonia pierwszy raz wydała nakaz konfiskaty kryptowalut:

Sąd Okręgowy w Tokio wydał pierwszy w Japonii nakaz zajęcia kryptowalut. Bitcoiny o wartości 46.000 dolarów zostały skonfiskowane w związku z włamaniem na giełdę Coincheck w 2018 r.

Kyodo poinformował, że policja zajęła już Bitcoiny, które były przetrzymywane przez lekarza z Hokkaido i dyrektora z prefektury Osaka. Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych w związku z włamaniem. 

Są oskarżeni o świadome kupowanie skradzionego NEM za pośrednictwem rynku dark web, co narusza przepisy dotyczące przestępczości zorganizowanej w tym kraju.

Giełda Coincheck doznała rekordowego włamania, gdy z jej portfeli skradziono NEM o wartości 534 mln dolarów. Badania przeprowadzone przez Asahi Shimbun wykazały, że komputery osobiste należące do pracowników Coincheck zostały zainfekowane wirusem powiązanym z rosyjskimi hakerami.

Jak podał Cointelegraph Japan, giełda doświadczyła kolejnego naruszenia danych w czerwcu 2020 r., obejmującego nieautoryzowany dostęp do usługi rejestracji domen platformy.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy niewielkie wzrosty. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 0,7%, Ethereum o 2%, XRP o 0,4%, Bitcoin Cash o 0,3% a Litecoin o 3,1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 5 mld dolarów wynosi obecnie 370.6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 90.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button