News

#1119 #1120 Newsy z dni 23 – 24.08.2020

Z ostatnich wydarzeń: CEO Coinbase: Apple wciąż wrogie do kryptowalut; Chris Larsen: USA przegrywa technologiczną zimną wojnę; Rynek na darknet offline z nieznanych powodów; Minister finansów Japonii: Blockchain może pomóc w walce z koronawirusem; Aktualna sytuacja na giełdach.

CEO Coinbase: Apple wciąż wrogie do kryptowalut:

Coinbase i Apple wciąż nie dogadują się miesiące po tym, jak Coinbase ostrzegł klientów, że może usunąć aplikację ze sklepu Apple Store.

Dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, napisał na Twitterze, że Apple nadal blokuje niektóre funkcje kryptowalut, w tym możliwość zarabiania pieniędzy i nieograniczone zdecentralizowane aplikacje (dApp) przeglądarki.

Apple przez lata był bardzo restrykcyjny i wrogi wobec kryptowalut. Wciąż blokują teraz niektóre funkcje, w tym możliwość zarabiania pieniędzy za pomocą kryptowalut poprzez wykonywanie zadań i nieograniczone przeglądarki Dapp.

– powiedział.

W grudniu Coinbase ostrzegło swoich klientów, że może być konieczne usunięcie przeglądarki dApp ze swojej aplikacji, aby spełnić zasady Apple App Store. W tamtym czasie zarówno Apple, jak i sklep Google Play z aplikacjami na Androida chcieli usunąć dApps ze swojej sieci.

Apple, zwłaszcza jego App Store, był ostatnio ostrzeliwany z powodu nieuczciwych warunków, które nakłada na twórców aplikacji i wydawców. Wall Street Journal, The New York Times i deweloper gier Epic Games wezwali Apple do znalezienia bardziej sprawiedliwych warunków dla programistów.

• Chris Larsen: USA przegrywa technologiczną zimną wojnę: 

Stany Zjednoczone przegrywają z Chinami „technologiczną zimną wojnę” ze względu na surowe podejście regulacyjne do technologii Blockchain i firm związanych z kryptowalutami, uważa dyrektor wykonawczy Ripple.

W artykule dla The Hill, Chris Larsen, współzałożyciel i prezes czołowej firmy zajmującej się płatnościami kryptograficznymi Ripple, powiedział, że chińskie przywództwo w zakresie cyfrowej waluty to „szansa jedna na stulecie”, aby zastąpić dolara amerykańskiego cyfrowym juanem jako światową walutą rezerwową.

Larsen przedstawił główne powody, dla których Chiny zwyciężają nad Stanami Zjednoczonymi w toczącej się walce technologicznej. Mianowicie, Chiny „osiągnęły już niemal powszechne wykorzystanie płatności cyfrowych” za pośrednictwem gigantów technologicznych, takich jak Alipay i WeChat.

I chociaż Chiny są „u progu” emisji własnej cyfrowej waluty banku centralnego – cyfrowego juana – Stany Zjednoczone nadal nie mają oficjalnej inicjatywy dotyczącej cyfrowego dolara, zauważył Larsen, dodając:

Co najmniej 65 procent wydobycia kryptowalut koncentruje się w Chinach, co oznacza, że chiński rząd ma większość potrzebną do sprawowania kontroli nad tymi protokołami i może skutecznie blokować lub odwracać transakcje.

Larsen wspomniał również o ekspansji Chin w dziedzinie bezpieczeństwa w Hongkongu, twierdząc, że Chiny są obecnie „jedynym krajem na świecie, który kontroluje dwa globalne centra finansowe”.

Aby rzucić wyzwanie chińskiemu przywództwu w dziedzinie technologii i kryptowalut, Stany Zjednoczone „muszą uznać, że silne amerykańskie firmy zajmujące się technologiami finansowymi” są w ich własnym interesie bezpieczeństwa narodowego, podsumował Larsen.

Powiedział, że Stany Zjednoczone muszą natychmiast rozpocząć inicjatywę cyfrowego dolara, aby nadążyć za cyfrowym juanem, a następnym krokiem będzie ustanowienie Doliny Krzemowej jako globalnej potęgi technologii finansowej.

Rynek na darknet offline z nieznanych powodów:

Empire Market, czołowy rynek darknet do kupowania i sprzedawania nielegalnych towarów, był niedostępny przez ponad 48 godzin od czasu publikacji. Klienci zaczęli zgłaszać obawy, czy to atak DDoS spowodował, że witryna pozostaje w trybie offline, czy też szykuje się coś większego.

Użytkownik Twittera dark.fail, anonimowy dziennikarz specjalizujący się w Projekcie Tor, zasugerował, że blackout „jest bardziej stresujący niż częste przestoje [Empire market]” w 2019 r., kiedy ataki DDoS utrzymywały witrynę w trybie offline przez dłuższy czas.

Ktoś podający się za jednego z głównych moderatorów Empire, nazwany „Se7en”, wydał po ataku niejednoznaczne oświadczenie:

Jeśli za kilka dni rynek nadal nie będzie działać, napiszę o całej sytuacji, z drugiej strony są to jeszcze wczesne dni i być może administratorzy go przywrócą.

– czytamy.

Dark.fail udostępnił kolejną aktualizację, rzekomo od pracowników Empire Market, stwierdzającą, że ludzie powinni być świadomi „wielu fałszywych narracji”, które podobno krążą. Zasugerowali również, że „robienie czegokolwiek bezpiecznie wymaga czasu”.

W serwisie Reddit nadal krążą pogłoski, a niektórzy użytkownicy sugerują, że Empire Market może przygotowywać się na „exit scam” – scenariusz, w którym firma znika z funduszami klientów bez ostrzeżenia.

Minister finansów Japonii: Blockchain może pomóc w walce z koronawirusem:

Japoński minister finansów Taro Aso zasugerował, że Blockchain odegra kluczową rolę w światowej walce z pandemią koronawirusa, ponieważ technologię tę można wykorzystać do śledzenia kontaktów, zapewniając jednocześnie prywatność.

Aso wygłosił przemówienia otwierające konferencję Blockchain Global Governance, znaną również jako FIN / SUM Blockchain & Business, 24 sierpnia w Tokio.

W walce z szeroko rozpowszechnionymi chorobami zakaźnymi, Blockchain zapewnia jedno rozwiązanie do handlu kontaktowego.

– powiedział, odnosząc się do koronawirusa.

Na całym świecie jest prawie 24 mln przypadków COVID-19, z czego ponad 60.000 w Japonii. Pomimo tematu przemówienia Aso, fizycznie uczestniczyć w konferencji Blockchain uczestniczyć mogła ograniczona ilość osób, podczas gdy inni oglądali prelegentów podczas transmisji na żywo. 

Minister finansów przyznał, że chociaż zagrożenie ze strony koronawirusa nie ustąpiło, Blockchain może zapewnić prywatność każdemu, kto uzyska pozytywny wynik dzięki śledzeniu kontaktów. Ponadto technologia ta mogłaby dać władzom lepszy pomiar tego, co należy zrobić w zakresie ograniczenia rozprzestrzeniania, zapobiegając możliwym wybuchom epidemii w przyszłości.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach obserwujemy nastroje wzrostowe. Bitcoin notuje wzrost o 0,9%, Ethereum o 2,9%, XRP o 1,6%, Bitcoin Cash o 1,4%, Chainlink o 0,9% a Bitcoin SV o 1,4%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi obecnie 367.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 82 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button