News

#1123 #1124 Newsy z dni 27-28.08.2020

Z ostatnich wydarzeń: OKEx stawia na DeFi; Afrykańska giełda krypto zyskuje 1.5 mln dolarów; FBI i Tesla udaremniają poważny atak hakerski; Telos ogłasza współpracę z Dapp Katalyo; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • OKEx stawia na DeFi:

OKEx to najnowsza giełda kryptowalut, która poszła za trendem na DeFi. 28 sierpnia ogłosili aukcje ośmiu różnych tokenów DeFi, w tym Band Protocol (BAND), JUST (JST), REN, Reserve Rights (RSR), Yearn.finance (YFI), Nexus Mutual (wNXM), YFII.finance ( YFII) i Tellor (TRB). Te nowe oferty powiększają ich pakiet DeFi do łącznie 27.

CEO OKEx, Jay Hao, pochwalił sferę DeFi, stwierdzając:

OKEx uważnie obserwuje dynamikę rynku DeFi i stara się współpracować z wysokiej jakości innowacyjnymi projektami DeFi, które wykazują największy potencjał. Jesteśmy bardzo zadowoleni, widząc tak wiele doskonałych projektów pojawiających się na rynku, ponieważ to również wskazuje, że przestrzeń DeFi szybko się rozwija.

OKEx z pewnością nie jest osamotniony w swoim zaangażowaniu w ten konkretny aspekt ekosystemu blockchain. W kwietniu, Binance wydało nowy token DeFi wspierany przez zasób kryptograficzny Ontology (ONT). Zbudowany na Binance Chain i zarządzany przez szereg parametrów znanych jako BEP2, nowy token nosi nazwę ONT-33D, powiedział rzecznik Binance.

W czerwcu Coinbase ogłosił wsparcie dla popularnego projektu DeFi, Compound (COMP). Huobi Global również niedawno ogosił wsparcie dla Band Protocol (BAND) w dniu 10 sierpnia, a Poloniex dla Decentr Defi token w lipcu.

  • Afrykańska giełda krypto zyskuje 1.5 mln dolarów:

Pokazując stały wzrost aktywów cyfrowych w Afryce, giełda kryptowalut z siedzibą w Nigerii, Yellow Card, zabezpieczyła ponad 1 mln dolarów inwestycji od graczy z branży kryptowalut, w tym firmy Polychain, która aktywnie zarządza funduszem Celo Ecosystem Fund.

Yellow Card zebrał 1.5 mln dolarów od inwestorów, aby pomóc nam w dalszej ekspansji i umocnić się jako pierwsze miejsce do kupowania i sprzedawania bitcoinów w Afryce. Zebraliśmy 1.5 mln dolarów od Polychain, Andreessena Horowitza i Celo za pośrednictwem funduszu Celo Ecosystem Fund. Celem tej podwyżki jest pomoc w rozwoju i ekspansji poza Nigerię, RPA i Botswanę, gdzie obecnie dominujemy.

– powiedział Chris Maurice, dyrektor generalny giełdy.

Wykorzystanie kryptowalut rośnie w całej Afryce, wyjaśnił Maurice w poprzednim wywiadzie, zauważając, że wiele osób w całym regionie zna Bitcoina, podobnie jak w przypadku obecności tego aktywa w Stanach Zjednoczonych. Znaczna część wolumenu kryptowalut na kontynencie pojawia się w transakcjach pozagiełdowych lub OTC, chociaż Yellow Card jest również dostępna jako opcja.

Jesteśmy podekscytowani sposobami, w jakie kryptowaluty mogą pomóc zmodernizować afrykańską infrastrukturę finansową i lepiej służyć jej mieszkańcom. Mobilny pakiet produktów Yellow Card z obsługą kryptowalut umożliwia użytkownikom przenoszenie wartości, przechowywanie wartości lub przekazywanie wartości po znacznie niższych kosztach oraz przy większej szybkości i lepszym bezpieczeństwie niż dotychczasowe usługi dotychczasowe.

– powiedział dyrektor generalny Polychain Capital Olaf Carlson-Wee w komentarzu przedstawionym przez Yellow Card.

Oprócz podniesienia kapitału, Yellow Card podjął decyzję o zwiększeniu dostępności w Kenii i Kamerunie, o czym szczegółowo opowiada Maurice, opisując przypadek użycia Bitcoina w tych regionach w oparciu o ich klimat gospodarczy i niestabilność waluty krajowej. Giełda otwiera się dla mieszkańców Kenii i Kamerunu 1 września.  Jason Marshall, były starszy dyrektor usług płatniczych w Walmart, również dołączył do Yellow Card jako dyrektor ds. Produktu, czyli CPO, podsumowując szereg wydarzeń związanych z giełdą.

Pośród utrzymujących się globalnych obaw związanych z pandemią COVID-19, kryptowaluty zajęły miejsce w centrum uwagi  jako rosnąca alternatywna klasa aktywów.

  • FBI i Tesla udaremniają poważny atak hakerski:

FBI aresztowało jednego ze spiskowców w ramach planowanego ataku ransomware na Teslę, producenta samochodów elektrycznych. Młody obywatel Rosji i jego współpracownicy byli o cal przed przeprowadzeniem dużego ataku ransomware na Teslę. W zeszłym tygodniu amerykańskie Federalne Biuro Śledcze ujawniło zawiadomienie przeciwko konspiratorowi w udaremnionym spisku ransomware przeciwko producentowi samochodów elektrycznych Tesla.

22 sierpnia Biuro aresztowało 27-letniego obywatela Rosji Pawła Kriuchova w Los Angeles, który rzekomo spędził większość swojego czasu w USA, na próbie zwerbowania pracownika Tesli w zakładzie Gigafactory w Nevadzie, aby porozumieć się w sprawie tzw. „specjalnego projektu.”

Ten „specjalny projekt” przyniósł ze sobą lukratywną zachętę w postaci łapówki w wysokości 500.000 dolarów, a później do 1 mln dolarów. Niewielka zaliczka miała zostać wpłacona do portfela Bitcoina pracownika, zainstalowanego za pomocą przeglądarki Tor, w celu uniknięcia wykrycia. W zamian za łapówkę poproszono pracownika o pomoc w instalacji ukierunkowanego ataku złośliwego oprogramowania na Teslę – dwuetapowego spisku obejmującego rozproszony atak, po którym nastąpiła eksfiltracja poufnych danych firmy. Plan polegał na zmuszeniu Tesli do zapłacenia okupu pod groźbą upublicznienia informacji. Kompani Kriuchova liczyli na 4 mln dolarów okupu.

Problem polegał na tym, że wkrótce po pierwszym spotkaniu Kriuchova z pracownikiem, który pozostaje anonimowy, ten drugi zaalarmował już Teslę, która z kolei powiadomiła FBI. Seria sierpniowych spotkań między Kriuchovem a pracownikiem była fizycznie monitorowana i podsłuchiwana przez agentów FBI. Podczas przygotowań do cyberataku zgromadzili informacje o operacji i innych wcześniejszych exploitach.

Jednym ze spiskowców był, zgodnie z komunikacją Kriuchova z pracownikiem, haker specjalizujący się w szyfrowaniu, który rzekomo pracuje jako pracownik wysokiego szczebla w banku rządowym w Rosji. Sam Kriuchov nie był świadomy do końca co do technicznych aspektów planowanego ataku i rzekomo dostał 250.000 dolarów za swoje wysiłki rekrutacyjne. Podczas jednego z wcześniejszych spotkań, Kriuchov, pracownik i dwóch jego przyjaciół wybrali się na wycieczkę nad jezioro Tahoe w Kalifornii. Kriuchov nalegał na opłacenie rachunku za wydatki grupy, ale unikał pozowania na zdjęciach grupowych, twierdząc, że może „zapamiętać piękno zachodu słońca” bez żadnej pamiątki. 21 sierpnia Kriuchov poinformował pracownika, że atak został przesunięty na późniejszy termin, i że następnego dnia opuści Nevadę. Po aresztowaniu w Los Angeles 22 sierpnia, przebywa obecnie w areszcie oczekującym na proces.

Chociaż Tesla nie jest wyraźnie wymieniona w zawiadomieniu FBI, witryna informacyjna Tesla Teslarati potwierdziła, że firma była celem. Dyrektor generalny Elon Musk potwierdził ten schemat w tweecie z 28 sierpnia.

  • Telos ogłasza współpracę z Dapp Katalyo:

Telos ogłosił, że nawiąże współpracę z platformą deweloperską Dapp Katalyo w celu tokenizacji chorwackich nieruchomości o wartości 35 mln dolarów.

Telos, jeden z najbardziej aktywnych blockchain na świecie pod względem transakcji, ogłosił, że Katalyo wyda dwa tokeny dla każdej zainteresowanej nadmorskiej nieruchomości. Jeden token reprezentowałby własność nieruchomości, a drugi byłby stablecoinem opartym na fiducjach, generowanym z przychodów z wynajmu. Współzałożyciel Katalyo, Ivica Ljubicic, nazwał Telos „wyjątkowo dobrze przystosowanym” do tokenizacji nieruchomości, a przejście na blockchain może pomóc przyciągnąć inwestorów na chorwacki rynek.

Douglas Horn, główny architekt łańcucha blokowego Telos, przewidział, że partnerstwo z Katalyo może skutkować „eksplozją nowych projektów tokenizowanych”.

Jesteśmy u zarania tokenizacji, która zrewolucjonizuje branżę nieruchomości.

Telos to inteligentna platforma kontraktowa, która obsługuje tworzenie zdecentralizowanych aplikacji i zdecentralizowanych, autonomicznych organizacji działających na EOSIO, oprogramowaniu stanowiącym podstawę łańcucha blokowego EOS. Jest to drugi najbardziej aktywny blockchain według Blocktivity, z ponad czterema milionami użytkowników w ciągu ostatnich 24 godzin.

Wartość tokenizowanych nieruchomości wzrosła we wczesnych stadiach pandemii, kiedy wielu szukało rozwiązań online, zyskując średnio 4,27% w kwietniu. Jednak specjaliści branżowi, tacy jak Matthew McAuley, dyrektor ds. Badań globalnych w JLL, powiedział, że nie wierzy, iż blockchain „będzie tak samo używany lub użyteczny” w nieruchomościach, jak się przypuszcza.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Stan na godzinę 9:00 w dniu dzisiejszym wskazuje zdecydowanie na zielony kolor wśród najpopularniejszych krypto. Do góry poszedł Bitcoin o 1,04%, Ethereum o 2,60%, XRP o 1,67%, Chainlink o 5,48%, Bitcoin Cash o 1,17% i Litecoin o 2,01%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 362.5 mld dolarów, a całkowity obrót 80,5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button