News

#1126 Newsy z dnia 30.08.2020

Z niedzielnych wydarzeń: De-Fi: Aave ma przyciągnąć inwestorów; Wartość YFI ciągle rośnie; USA: Agencje Federalne obrały kierunek na blockchain; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • De-Fi: Aave ma przyciągnąć inwestorów:

Aave stał się topowym protokołem DeFi z 1.5 mld dolarów zamkniętym w inteligentnych kontraktach. Stał się również pierwszym projektem DeFi, który osiągnął kapitalizację rynkową 1 mld dolarów i otrzymał licencję instytucji pieniądza elektronicznego od brytyjskiego Urzędu Nadzoru Finansowego.

Aave niedawno przedstawił swoją propozycję Aavenomics, w celu nagradzania zarówno dostawców, jak i posiadaczy AAVE, którzy biorą udział w pozycji ryzyka i dbają o bezpieczeństwo protokołu. Stani Kulechov, dyrektor generalny Aave, powiedział, że funkcja, która pozwala posiadaczom tokenów Aave na udział w Modelu Bezpieczeństwa, ma podobno przyciągnąć więcej inwestorów instytucjonalnych i ogół społeczeństwa do złożenia depozytu w Aave.

Celem jest stworzenie punktu, w którym protokół na wzrost, stabilność i bezpieczeństwo ma pierwszeństwo nad indywidualnymi celami interesariuszy. Kulechov wyjaśnił, że:

Jedna z funkcji tokena AAVE umożliwia posiadaczom obstawianie modelu bezpieczeństwa i zapewnianie bezpieczeństwa deponentom.

Model bezpieczeństwa to mechanizm obstawiania służący do zabezpieczenia tokenów AAVE w celu zabezpieczenia przed zdarzeniami związanymi z niedoborami. Zachęty finansowe będą skupiać się na tych interesariuszach, którzy zajmują najbardziej ryzykowne pozycje, stwierdził założyciel.

Aby zarządzanie protokołem Aave było bardziej zdecentralizowane, projekt przeprowadzi migrację oryginalnego tokenu LEND do AAVE. Przejdzie przez głosowanie Genesis Governance w proponowanym tempie 100 LEND na 1 AAVE. Mówi się, że zarząd albo zaakceptuje proponowaną stopę procentową, albo nie w nadchodzących tygodniach.

Całkowita podaż AAVE wyniesie 16 milionów tokenów. Trzynaście milionów tokenów AAVE zostanie wykupionych przez LEND. Oznacza to, że podaż tokena Aave będzie mniejsza w porównaniu do POŻYCZKI. Według Kulechova powodem jest bardziej techniczne ulepszenie niż cokolwiek innego. Dodano nową funkcję Mint AAVE dla „bezpieczeństwa protokołu”:

Jeśli wystąpi błąd w inteligentnym kontrakcie, nieudana likwidacja lub jakieś zdarzenie, w którym występuje deficyt w protokole, mówi się, że użycie większej ilości AAVE oszczędza deficyt protokołu.

Zachowano rezerwę w wysokości 3 milionów tokena Aave, aby zachęcić twórców protokołów w przyszłości:

Jeśli ktoś tworzy interesujące funkcje protokołu, ta rezerwa może zostać wykorzystana do obsługi tego rodzaju działań.

Kulechov podkreślił, że interoperacyjność protokołów w ekosystemie DeFi Ethereum ma kluczowe znaczenie dla umożliwienia obecnej oceny rynku DeFi. Dodał, że:

Kluczowy czynnik dla znacznego wzrostu przestrzeni DeFi zależy od infrastruktury, w której programiści mogą używać jednego lub dwóch protokołów bazowych i budować na nich inne protokoły.

Powiedział, że budowane projekty mają charakter eksperymentalny, a DeFi zapewnia pole manewru dla programistów i użytkowników. Ostatecznym celem DeFi, zdaniem Kulechova, jest usunięcie nieefektywności tradycyjnych finansów i zapewnienie infrastruktury bez pozwolenia, która umożliwia ludziom dostęp do systemu finansowego bez żadnych barier.

Kulechov zwrócił uwagę, że obecnie istnieje około 30 różnych punktów dostępu dla użytkowników, w celu uzyskania dostępu do protokołu Aave. Portfele kryptograficzne pozwalają ludziom korzystać z protokołu i wpłacać stablecoiny i inne fundusze w celu uzyskania odsetek.

System bez uprawnień jest również kluczowym czynnikiem masowej adopcji kryptowalut. Założyciel wyjaśnił, że brak uprawnień oznacza, że każdy może wbudować funkcjonalność w DeFi:

Każdy programista z różnych części świata może zbudować nową aplikację finansową lub niefinansową, która korzysta z Aave w dowolnym miejscu i czasie, ponieważ nasz protokół jest dostępny dla programistów i jest to ważny czynnik przy wdrażaniu.

Kulechov widzi, że protokoły DeFi będą działać bez pozwolenia, aby wykonywać inteligentne kontrakty. W przyszłości regulacje skupią się na procesie tworzenia inteligentnych kontraktów i zapewnieniu, że są one wystarczająco bezpieczne, aby można je było wdrożyć w sieci.

  • Wartość YFI ciągle rośnie:

Natywny token Yearn.finance, YFI, wzrósł o ponad 75% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając nowy rekord wszech czasów na poziomie 38.883 dolarów na Binance. Silny ruch w górę spowodował również, że kapitalizacja rynkowa tokena DeFi przekroczyła 1 mld dolarów.

Ogólne nastroje wokół YFI ze strony entuzjastów DeFi pozostają pozornie pozytywne. Ian Lee z IDEOVC wskazał dewelopera yearn.finance Andre Cronje jako pozytywny długoterminowy katalizator dla YFI. W zeszłym miesiącu Cronje wprowadziło różne produkty, w tym yinsure.finance. Wielu inwestorów, w tym Fred Ehrsam z Paradigm, podkreślało potencjał ubezpieczeń DeFi, aby przejść na kolejny duży rynek.

Szybki rozwój produktów, a także aktywna społeczność wokół yearn.finance napędzają wzrost YFI. Lee napisał:

Jesteśmy świadkami czegoś jeszcze większego. Ze względu na szybkość budowy Andre Cronje, YFI jest najszybciej rozwijającym się samodoskonalącym / innowacyjnym zasobem, kropka.

W dłuższej perspektywie niektórzy analitycy twierdzą, że wycena yearn.finance może sięgnąć kilku miliardów dolarów. Jako ostateczny przypadek byka, analityk Tyler Reynolds zasugerował możliwość osiągnięcia 15 mld dolarów kapitalizacji rynkowej w oparciu o analizę przepływów pieniężnych. Istnieje jednak kilka zagrożeń związanych z długoterminowym trendem YFI. Najbardziej oczywistym ryzykiem byłoby duże uzależnienie yearn.finance od jej głównego dewelopera Cronje. Deweloper wywiera znaczną presję, aby konsekwentnie wydawać nowe produkty i funkcje.

Podobnie jak w przypadku wszystkich tokenów DeFi, istnieje również ryzyko spadku wydajności. Jeśli ogólna rentowność na rynku DeFi spadnie, popyt na YFI i yearn.finance również może spaść. Największym zagrożeniem dla plonów w przestrzeni DeFi jest cena Ethereum. Jeśli Ether stale spada i powoduje, że żetony  tracą w rezultacie, to zysk może znacznie spaść.

W najbliższym czasie dwie zmienne, które mogą spowolnić dynamikę YFI, to wycena i płynność. Pod względem całkowitej wartości zablokowanej, YFI osiągnął swoją godziwą wycenę powyżej 700 mln dolarów, bliżej swoich konkurentów. Badacz kryptowalut, znany jako Hasu, powiedział również, że w porównaniu z innymi parami stabilnych monet typu DeFi, YFI są niepłynne. Poślizg pary YFI ETH jest zgodny z LEND, ale pary stablecoin są znacznie niższe.

  • USA: Agencje Federalne obrały kierunek na blockchain:

Według magazynu FedTech kilka agencji federalnych, takich jak US Food and Drug Administration (FDA), oraz Departament Skarbu zaczęły używać blockchain.

Urzędnicy z amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków potrzebowali skutecznego sposobu, aby pomóc im śledzić dane dotyczące wirusa świńskiej grypy H1N1, który zaczął się ponownie rozprzestrzeniać w 2017 roku. Oczywiście, urzędnicy amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków nie znaleźli lepszego sposobu niż przyjęcie technologii blockchain.

Henry Francis, zastępca dyrektora ds. Eksploracji danych i oceny informatyki oraz badań w Centrum Oceny i Badań Leków FDA, z powodzeniem opracował aplikację opartą na łańcuchu bloków, która automatycznie umożliwia im uzyskiwanie zaszyfrowanych danych w czasie rzeczywistym z wielu źródeł. Francis wyjaśnił, że program Application for Portable Interactive Devices (RAPID) jest jednym z pierwszych pełnowymiarowych wdrożeń blockchain w rządzie federalnym, a zainteresowanie tą technologią rośnie.

Biuro ds. Innowacji i Transformacji Finansowej Departamentu Skarbu, czyli FIT, również zwróciło się ku blockchain.  Pierwsza aplikacja służyła do śledzenia urządzeń mobilnych, a druga do zarządzania licencjami na oprogramowanie. FIT przetestował również, czy wykorzystanie blockchain może usprawnić procesy płatności grantów we współpracy z National Science Foundation.

Wczesne testy blockchain okazały się obiecujące, ale wskazały, że FIT musi dowiedzieć się więcej o technologii, aby efektywniej nią zarządzać i dopasować ją do przypadków najlepszych zastosowań.

– powiedział Craig Fischer, dyrektor projektu FIT.

Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS) również korzysta z technologii rozproszonych rejestrów, aby zwiększyć swoją masową siłę nabywczą, zmniejszyć obciążenie sprawozdawcze, obniżyć koszty partnerów branżowych i poprawić prowadzenie ewidencji transakcji z dostawcami.

FDA bada również, w jaki sposób może wykorzystać blockchain do śledzenia i zarządzania zagrożeniami dla bezpieczeństwa żywności w rozległym i zdecentralizowanym systemie żywnościowym w kraju oraz zwiększania przejrzystości w łańcuchu dostaw leków. Amerykański Departament Rolnictwa (USDA) już certyfikował BeefChain, firmę blockchain, która śledzi łańcuch dostaw wołowiny.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna dobra przynosi widoczne wzrosty wśród najbardziej liczących się kryptowalut. Do góry poszedł Bitcoin o 1,29%, Ethereum o 4,88%, XRP o 3,00%, Chainlink o 3,94%, Bitcoin Cash o 2,69% i Litecoin o 6,32%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 372 mld dolarów, a całkowity obrót 90,8 mld dolarów.

 

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button