News

#1127 Newsy z dnia 31.08.2020

Z poniedziałkowych wydarzeń: De-Fi: Uniswap przeskoczył Coinbase; Bitcoin RSK zostanie wyposażony w wyrocznie Chainlink; Weterani opuszczają CoinMarketCap; Lopp: Nie sugerujcie się opiniami w mediach społecznościowych; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Uniswap przeskoczył Coinbase:

Uniswap, najczęściej używana zdecentralizowana giełda DEX na Ethereum, przeskoczyła Coinbase pod względem dziennego wolumenu 30 sierpnia. Gwałtowny wzrost rynku zdecentralizowanych finansów popchnął wielu zapalonych inwestorów do DEX-ów w porównaniu z giełdami scentralizowanymi.

Według danych Uniswap, platforma przetworzyła 426 mln dolarów w ciągu 24 godzin. W tym samym okresie, Coinbase Pro miała 349 mln dolarów w obrocie, według danych z CoinMarketCap.

Od czerwca łączna wartość zablokowana w protokołach DeFi wzrosła z 1 mld do 7.7 mld dolarów, według Defipulse.com. Po wzroście pojawiło się wiele małych tokenów związanych z DeFi, zwłaszcza tokenów. Zanim pojawią się na scentralizowanych giełdach, zwykle uruchamiają się na Uniswap, ponieważ nie wymaga to zatwierdzenia przez jednostki centralne.

Na przykład, kiedy yearn.finance YFI został wydany po raz pierwszy, pojawiał się na zdecentralizowanych giełdach, takich jak Uniswap, Poloniex, FTX i ostatecznie Binance. Wiele tokenów związanych z DeFi o małej i średniej kapitalizacji jest aktywnie sprzedawanych na Uniswap, szczególnie te, które nie są notowane na głównych giełdach.

Ilość tokenów DeFi na Uniswap, uzupełniona szybką ekspansją rynku DeFi, katalizuje wykładniczy wzrost Uniswap. Hayden Adams, twórca Uniswap, napisał:

Wow, 24-godzinny wolumen obrotu Uniswap jest po raz pierwszy wyższy niż w Coinbase. Uniswap: 426 mln USD Bank Coinbase: 348 mln USD. Trudno wyrazić, jakie to szalone.

Rosnąca aktywność użytkowników na Uniswap zbiega się również z zauważalnym wzrostem dziennego wolumenu transakcji Ethereum. Eksplorator Ethereum Blockchain Etherscan pokazuje, że liczba transakcji Ethereum wzrosła z około 435.000 w styczniu do ponad 1.1 mln w sierpniu. Dzienna aktywność transakcyjna na blockchainie Ethereum zbliża się do poziomu z 2018 roku po raz pierwszy od dwóch lat. W tym czasie ETH przekroczył 1.400 dolarów na Coinbase, co jest najwyższą ceną w historii.

Tempo wzrostu rynku DeFi wzrosło do tego stopnia, że „zbieranie” monet DeFi może być bardziej lukratywne niż ich wydobywanie. Tim Swanson powiedział:

W mempoolu Ethereum jest ponad 150.000 TXN, a nawet „wolna” opłata za transakcję wynosi około 10 dolarów. To może wydawać się dużo dla górników w stosunku do innych okresów, ale zwrot z kapitału na zbieranie monet DeFi jest prawdopodobnie wyższy, nawet przy nietrwałych stratach.

Już sama dynamika rynku DeFi i wolumen na Uniswap wskazują, że trend wzrostowy na rynku DeFi nie wykazuje oznak spowolnienia.

  • Bitcoin RSK zostanie wyposażony w wyrocznie Chainlink:

Bitcoin sidechain RSK wkrótce zostanie wyposażony w wyrocznie Chainlink, które umożliwią programistom używającym łańcucha bloków z obsługą inteligentnych kontraktów, korzystanie z kanałów cen rynkowych i innych danych spoza łańcucha, w celu budowania ich aplikacji.

Integracja jest opracowywana przez IOVLabs, firmę stojącą za sidechain RSK. Jest obecnie dostępny w sieci testowej i oczekuje się, że zostanie uruchomiony w sieci głównej za niecały miesiąc, powiedział rzecznik IOVLabs. Dane Chainlink zostaną przeniesione do RSK za pośrednictwem RIF Gateways, platformy interoperacyjności, która została zaprojektowana tak, aby umożliwić programistom dostęp do szerokiej gamy danych z innych łańcuchów bloków i świata zewnętrznego. Framework łączy się z węzłami Chainlink i przekazuje dane między nimi a łańcuchem bloków RSK. System wykorzystuje również most RSK do Ethereum, który umożliwia transfer tokenów LINK między dwoma ekosystemami.

Julian Rodriguez, szef RIF Gateways, powiedział, że pozwala to operatorom węzłów Chainlink na otrzymywanie „dowolnego tokena w łańcuchu bloków ETH”. Jeśli chcą otrzymać rekompensatę w LINK, „mogą, wystarczy, że przejdą przez most, aby je odkupić”, dodał. Rodriguez powiedział, że dzięki tej integracji „programiści mogą wykorzystać sieć inteligentnych kontraktów, która jest zakotwiczona w najsilniejszym łańcuchu blokowym Proof of Work”.

RSK to łańcuch boczny Bitcoina, który używa powiązanej wersji BTC jako swojej rodzimej waluty. Firma ostatnio dążyła do celu, jakim jest „Bitcoin DeFi”, aby wykorzystać boom pożyczkowy DApps i zdecentralizowanych giełd, które miały miejsce głównie na Ethereum. Posiada własny protokół pożyczkowy, który generuje stablecoin o nazwie Money On Chain, który wykorzystuje BTC RSK jako zabezpieczenie.

Chociaż wyrocznie Chainlink są szeroko stosowane w DeFi, wiele projektów nadal woli tworzyć własne. Integracja RSK mogłaby uprościć rozwój na platformie dzięki gotowemu rozwiązaniu, a Rodriguez powiedział, że „dla RSK było bardzo sensownie włączyć Chainlink jako jedną z technologii wyroczni”. Bezpieczeństwo i funkcjonalność RSK opiera się na Bitcoinie, ale nadal jest to oddzielna sieć o innej architekturze, która w dużym stopniu koncentruje się na inteligentnych kontraktach.

Chcąc wykorzystać swoje uogólnione możliwości tworzenia skryptów, projekt zaczął ostatnio rozszerzać swoją działalność na szerszą interoperacyjność i rozwiązania ukierunkowane na przedsiębiorstwa. W sierpniu RSK uczestniczyło w pilotażu handlu energią w Los Angeles, napędzając eksperyment dotyczący gospodarki o obiegu zamkniętym. Kolejny projekt pilotażowy obejmował grupę argentyńskich banków, które wykorzystały technologię RSK w celu poprawy wydajności transakcji poleceń zapłaty.

  • Weterani opuszczają CoinMarketCap:

Carylyne Chan, dyrektor ds. Strategii CoinMarketCap oraz pełniący obowiązki dyrektora generalnego, opuszcza znaną witrynę z danymi na temat rynku kryptowalut, wraz z dwoma swoimi współpracownikami, Jeremy Seow i Spencer Yang.

Chan, która pracuje w CMC od stycznia 2018 roku, publicznie ogłosiła swoje odejście 31 sierpnia. Objęła stanowisko tymczasowego dyrektora generalnego wkrótce po przejęciu CMC przez Binance w kwietniu tego roku. Seow jest wiceprezesem ds. Produktów w CMC od czerwca 2019 roku,, czyli tego samego miesiąca, w którym Yang dołączył jako wiceprezes ds. Operacyjnych, wzrostu i przychodów.

Chan powiedziała, że odchodzi z firmy z nadzieją, że CMC odegra bardziej znaczącą rolę w edukacji kryptowalut. Kamieniem węgielnym strategii, którą opracowała dla najbliższej funkcji była „CMC Alexandria”, czyli nowa sekcja edukacyjna CMC, której celem jest zorientowanie nowicjuszy w kryptowalutę.

Chan nakreśliła swoją wizję kryptowaluty jako „rewolucji” opartej na współpracy i kierowanej przez społeczność, która wciąż wymaga znacznych wysiłków, zanim będzie mogła się przebić i „przekroczyć przepaść” do powszechnego użytku.

Oprócz rzucania światła na skomplikowane wewnętrzne działanie kryptowalut, uważam, że musimy zrobić o wiele więcej, aby ułatwić rzeczywiste korzystanie z tej technologii. Wszyscy od jakiegoś czasu wiemy, że lepsze doświadczenia użytkowników oraz uproszczone interfejsy i produkty będą kluczem do przyspieszenia adopcji kryptowalut.

– powiedziała Chan.

W swoim liście do społeczności CMC, Chan zauważyła, że osobiście zatrudniła i przeszkoliła ponad jedną czwartą prawie 50-osobowego zespołu CMC. Wiosną 2019 roku CMC uruchomiło dwa indeksy referencyjne kryptowalut na platformach Nasdaq, Bloomberg i Refinitiv (Thomson Reuters) w ramach starań witryny o przeniesienie danych o aktywach kryptowalut na platformy „głównego nurtu”.

Mam nadzieję, że z biegiem czasu rozwiążemy błędne przekonania, jakie opinia publiczna może mieć na temat przestrzeni kryptograficznej. Nastąpi to z czasem, gdy użyteczność różnych produktów kryptograficznych i pochodnych opartych na kryptowalutach zyska na znaczeniu i pokaże swój prawdziwy potencjał w całej gospodarce.

– dodała Chan.

  • Lopp: nie sugerujcie się opiniami w mediach społecznościowych:

Jameson Lopp, współzałożyciel i CTO w firmie Casa, uważa się za maksymalizatora monetarnego Bitcoina i badacza altcoinów, więc ostrzegł opinię publiczną, aby nie brać zbytnio interakcji online na kryptowalutach.

Chociaż Lopp nie widzi na rynku innych opcji, które mogłyby konkurować z solidną i bezpieczną propozycją Bitcoina, uważa również, że inne kryptowaluty mogą przynieść wartości, których Bitcoin nie osiągnie, takie jak digitalizacja aktywów i funkcje pozafinansowe.

W rzeczywistości Lopp doradzał projektowi blockchain opartemu na Ethereum. Widzi potencjał projektu, oferując kryptowalutę i token bezpieczeństwa inwestorom instytucjonalnym i detalicznym. Jednak ostrzega również, że firma nie ma gwarancji, że stanie się rentowna. Podkreślił, że:

Chociaż posiadacze tokenów INX mają gwarancję otrzymania części skumulowanych dodatnich przepływów pieniężnych netto (znanych również jako„ zysk ”), nie ma oczywiście żadnej gwarancji, że INX Limited stanie się rentowny. Ludzie w mediach społecznościowych mają tendencję do generowania kontrowersji, aby zdobyć wpływ. Każdy, kto rozważa inwestycję, powinien przeprowadzić własne badania!

To samo dotyczy innych komentarzy Loppa na temat innych projektów blockchain lub kryptowaluty innej niż Bitcoin. Stwierdził, że to, co publikuje w mediach społecznościowych, nie jest rekomendacją inwestycyjną. Lopp i inni maksymaliści Bitcoin zostali oskarżeni o szyling INX. INX został rozliczony przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

Lopp wskazał, że wierzy, iż Bitcoin jest najlepszym aktywem pieniężnym na świecie; jest jednak nadal otwarty na korzystanie z innych platform kryptowalutowych, gdy pojawia się taka potrzeba lub chęć. Zasugerował, aby nadać nową „etykietę” ludziom, którzy wyznają takie przekonania jak „Bitcoin Pragmatist ”, mając nadzieję, że opinia publiczna będzie mniej krytykowana za zbyt dosłowne traktowanie tego, co mówi.

Nie ma znaczenia, jakim jesteś Bitcoinerem. Możesz być maksymalistą, pragmatykiem, toksymalistą, gówniarzem lub multiinstrumentalistą. Nie jest mi obca krytyka, ataki, a nawet groźby w mediach społecznościowych. Nie jestem zainteresowany angażowaniem się w autocenzurę tylko po to, aby przejść testy czystości określonych podzbiorów moich zwolenników. Sugeruję przyjmowanie interakcji online z przymrużeniem oka.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba nie przyniosła większych zmian, poza wyraźną korektą Chainlink o -5,20%. Do góry poszedł Bitcoin o 0,64%, Ethereum o 2,97%, XRP o 0,01%, Bitcoin Cash o 0,19% i Litecoin o 0,06%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 378.7 mld dolarów, a całkowity obrót 97.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button