News

#1128 Newsy z dnia 01.09.2020

Z wtorkowych wydarzeń: Binance uruchamia blockchain kompatybilny z Ethereum; Szwajcarski ubezpieczyciel umożliwia płatności w krypto; Australijskie banki oferują gwarancje blockchain; Ataki na polityków pro Bitcoin w Rosji; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Binance uruchamia blockchain kompatybilny z Ethereum:

Zgodnie z kwietniowymi zapowiedziami, Binance uruchomiło główną sieć swojego Smart Chain blockchain z obsługą inteligentnych kontraktów, działającego równolegle z Binance Chain. Binance Smart Chain jest dostarczany ze środowiskiem kompatybilnym z Ethereum Virtual Machine, które pozwala programistom Solidity przejść do nowego łańcucha bez większych problemów..

Nowy blockchain będzie interoperacyjny z Binance Chain. Binance DEX również pozostanie na swoim miejscu.

Binance obiecuje, że blockchain będzie miał tanie opłaty transakcyjne „tak niskie jak 1 cent” i 3-sekundowy czas blokowania. Blockchain używa wariantu delegowanego dowodu stawki o nazwie Proof-of-Staked-Authority. Im więcej BNB jest w posiadaniu, tym więcej głosów ma każdy uczestnik – co naturalnie sprzyjałoby Binance.

Kilka projektów DeFi w Ethereum (takich jak Aave, 1inch i dForce) podobno pracuje nad stworzeniem nowych protokołów w łańcuchu. Binance nigdy nie próbowało ukrywać swoich ambicji DeFi, często naciskając na przyjęcie BNB jako aktywa zabezpieczającego w protokołach innych niż Ethereum, takich jak Equilibrium czy Kava.

Brak łatwej interoperacyjności i silny popyt na rynku oznaczał, że BNB w dużej mierze pozostawał wykluczony z głównej sceny DeFi na Ethereum. Wydaje się, że uruchomienie Smart Chain ma na celu odwrotne podejście – zamiast wprowadzić BNB do DeFi, firma stara się przenieść DeFi do BNB.

Okaże się wkrótce, czy ekosystem będzie w stanie konkurować ze znacznymi efektami sieciowymi Ethereum, pomimo obietnicy szybszego łańcucha bloków i bezpośredniego wsparcia. W międzyczasie Binance zaczęło otwierać się na DeFi na swojej głównej giełdzie, oferując tokeny takie jak DAI, Wrapped BTC i nowo wydane projekty, takie jak yEarn.

  • Szwajcarski ubezpieczyciel umożliwia płatności w krypto:

Zgodnie z ogłoszeniem z dnia 31 sierpnia, Atupri Health Insurance nawiązała współpracę z firmą kryptograficzną Bitcoin Suisse dla swoich 200.000 klientów, którzy dokonują płatności za pomocą Bitcoin lub Ethereum. Atupri, z siedzibą w Bernie, nie będzie sam przechowywać żadnych aktywów cyfrowych, ale raczej będzie otrzymywać płatności fiducjarne we frankach szwajcarskich po wymianie BTC lub ETH przez Bitcoin Suisse. Firma ubezpieczeniowa z około 887 mln dolarów rocznej sprzedaży od 2019 roku, będzie miała klientów płacących za wszelkie opłaty związane z wydobyciem.

Jako pionierzy technologii cyfrowej w sektorze opieki zdrowotnej, przewidujemy trendy społeczne i oferujemy długoterminowe rozwiązania ubezpieczeniowe. Technologia blockchain i związane z nią wykorzystanie kryptowalut stają się coraz ważniejsze.

– powiedziała Caroline Meli, dyrektor ds. Marketingu i sprzedaży w Atupri.

Bitcoin Suisse przechowuje aktywa o wartości ponad 1 mld dolarów, i od jakiegoś czasu dokonuje wypraw do różnych sektorów finansowych. W maju broker krypto dodał wsparcie powiernicze i usługi stakingu dla Tezos oraz włączył złoto, srebro i platynę do handlu na swojej platformie. Podobno planuje również zaoferować token zabezpieczający w przyszłym roku i wprowadzić swoje aktywa na giełdę do 2022 roku.

Mieszkańcy Szwajcarii często są w czołówce rozwiązań kryptograficznych. W kraju tym znajduje się „Crypto Valley”, czyli region przyjazny dla FinTech z siedzibą w mieście Zug, gdzie wiele instytucji, a nawet transport publiczny, akceptuje kryptowaluty. Szwajcarska gmina Zermatt również niedawno wprowadziła opcję płatności podatku Bitcoin we współpracy z Bitcoin Suisse.

  • Australijskie banki oferują gwarancje blockchain:

Trzy z „wielkiej czwórki” australijskich banków tworzą nową organizację o nazwie Lygon w celu digitalizacji gwarancji bankowych przy użyciu technologii blockchain. Gwarancje bankowe są oficjalną umową pomiędzy dłużnikiem a instytucją finansową. Zapewnia dłużnikowi i pożyczkodawcy, że dług zostanie spłacony na czas w każdych okolicznościach.

Australia and New Zealand Banking Group Limited, Commonwealth Bank of Australia i Westpac Banking Corporation wraz z dwoma innymi udziałowcami, tj. australijską firmą zajmującą się centrami handlowymi Scentre Group i technologicznym behemotem IBM – tworzą firmę po udanym pilotażu w zeszłym roku.

Ostatni z największych czterech australijskich banków, National Australia Bank, również przetestował tę technologię w zeszłym roku, ale wycofał się z projektu w następstwie trwającej pandemii koronawirusa, donosi Financial Review 1 września.

Głównym celem Lygon jest cyfryzacja komercyjnych gwarancji najmu, aby oszczędzić właścicielom komercyjnym czasu i kosztów związanych z procesami operacyjnymi, a jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo małym firmom w krótkim okresie, powiedział prezes Lygon Nigel Dobson.

Dzisiejsze gwarancje bankowe są całkowicie papierowe i ich przygotowanie i dostarczenie może zająć kilka tygodni. Pięć podmiotów wspierających Lygon zamierza wykorzystać technologię IBM Hyperledger do cyfryzacji gwarancji bankowych i uczynienia ich wystawiania jednodniowym procesem. Firma ma rozpocząć działalność we wrześniu.

Dobson powiedział:

Pojawia się na rynku w czasie, gdy niektórzy kwestionują wartość blockchain, ale to, co sprawia, że działa to na korzyść dla nas i naszych klientów, to to, że rozwiązuje naprawdę duży problem.

  • Ataki na polityków pro Bitcoin w Rosji:

To były złe tygodnie dla działaczy pro-Bitcoin / anty-Putin w Rosji. Najpierw 20 sierpnia został otruty lider opozycji Aleksiej Nawalny, a 31 sierpnia nieznani napastnicy pobili w pobliżu swojego domu wybitnego blogera Jegora Żukowa.

Ta dwójka jest nie tylko najbardziej zagorzałymi krytykami prezydenta Putina w kraju, ale także w przeszłości przyjmowali darowizny w Bitcoinach, chociaż ich wsparcie dla kryptowaluty prawdopodobnie nie jest czynnikiem zachęcającym do tych ataków. Bardziej prawdopodobne jest to, że są uciszani, ponieważ są także aktywistami politycznymi, którzy sprzeciwiają się rosyjskiemu rządowi, a obawy przed przejęciem ich darowizn doprowadziły do zaakceptowania przez nich kryptowaluty jako efektu ubocznego. Jeśli to prawda, nie byłoby to odmienne od WikiLeaks, które zdecydowało się zaakceptować Bitcoin po tym, jak rząd USA zmusił PayPal do zawieszenia swoich kont.

Nawalny od ponad dekady postrzegany jest jako największy (i być może jedyny) pretendent do Putina. Przez lata był przedmiotem licznych ataków fizycznych i prawnych oskarżeń. Żukow zaś ma zaledwie 22 lata i jest pobożnym libertarianem. Po raz pierwszy zdobył publiczne uznanie w 2019 roku za swoje filmy na YouTube wspierające protesty polityczne w Moskwie. Wkrótce został aresztowany za udział w nieautoryzowanych protestach. Następnie został skazany na trzyletni okres próby, który opozycja odebrała jako zwycięstwo.

Wielu uważa, że Kreml spiskował, aby przeprowadzić ostatnią falę ataków na dysydentów politycznych. Sytuację mogła także wywołać sytuacja na sąsiedniej Białorusi, gdzie dziesiątki tysięcy protestowało przeciwko sfałszowaniu wyborów prezydenckich. Prezydentowi Białorusi Aleksandrowi Łukaszence może grozić realne niebezpieczeństwo utraty władzy po raz pierwszy od objęcia władzy 26 lat temu.

Chociaż obaj mężczyźni mogli stać się zwolennikami Bitcoina z konieczności, to jednak ma to tylko zilustrować potężną, realną alternatywę dla autorytaryzmu, którą zapewnia decentralizacja.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

W dniu dzisiejszym należy odnotować znaczący wzrost Ethereum o 10,16%. Do góry poszedł też Bitcoin o 2,43%, XRP o 4,33%, Bitcoin Cash o 2,61% i Litecoin o 3,18%. Korektę notuje zaś Chainlink o -1,12%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 391,5 mld dolarów, a całkowity obrót 123,9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button