News

#1131 Newsy z dnia 04.09.2020

Z piątkowych wydarzeń: Bitcoin spadnie do 8800 dolarów?; Tak cyberprzestępcy piorą kryptowaluty; Wszystkie firmy fintech będą korzystać z blockchain?; Waluta banku centralnego Brazylii w 2022 roku; Na giełdach dalej czerwono.

  • Bitcoin spadnie do 8800 dolarów?

Cena Bitcoina gwałtownie spadła dziś do 10%. Po spadku nastroje wokół rynku kryptowalut stały się zauważalnie ostrożne, a indeks Cryptocurrency Fear & Greed po raz pierwszy pokazał wysoki „poziom strachu”, który poprzednio widoczny był w lipcu.

Jednak dane rynkowe pokazują, że wieloryby przygotowują się do zakupu Bitcoinów na poziomie wsparcia 8800 dolarów. Wskazuje to, że spadek podobny do tego z 13 marca jest mało prawdopodobny, kiedy BTC spadł do zaledwie 3600 dolarów.

Analitycy przypisują korektę Bitcoina przede wszystkim wyprzedaży ze strony górników. Cole Garner, popularny analityk powiedział:

Miło znów widzieć wielorybów na Bitfinex. Duże pieniądze czekają przy 8800 dolarów. Spodziewam się, że dno będzie właśnie tam.

Tezę ten potwierdza Michael van de Poppe, pełnoetatowy trader na giełdzie w Amsterdamie, który dodał, że Bitcoin zbliża się do swojego dna w okresie krótkoterminowym, a Van de Poppe wróży koniec sezonu dla altcoinów.

  • Tak cyberprzestępcy piorą kryptowaluty:

Brytyjska międzynarodowa firma zajmująca się bezpieczeństwem BAE Systems and the Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication, opublikowały raport ujawniający, w jaki sposób cyberprzestępcy piorą kryptowaluty.

Według badania Follow the Money przypadki prania pieniędzy za pośrednictwem kryptowalut są nadal stosunkowo niewielkie w porównaniu z ogromnymi ilościami gotówki pranej tradycyjnymi metodami, takimi jak przelewy bankowe.

Ale jest kilka godnych uwagi przykładów, a raport zagłębia się w metody prania pieniędzy stosowane przez Lazarus Group, dobrze znany gang hakerski sponsorowany przez reżim północnokoreański.

Lazarus zazwyczaj kradnie kryptowaluty z giełdy, a następnie zaczyna przekazywać transakcje przez różne giełdy, używając czegoś, co nazywa się „techniką warstwową”.

Hakerzy zatrudniają pomocników z Azji Wschodniej, którzy otrzymują część skradzionych funduszy za pomoc w ich praniu. Ci facylitatorzy przenoszą kryptowaluty na wiele adresów, których są właścicielami, aby „zaciemnić pochodzenie funduszy”, jak stwierdzono w badaniu.

Facylitatorzy przenoszą część otrzymanych środków za pośrednictwem nowo dodanych rachunków bankowych, które są powiązane z ich kontem giełdowym – umożliwia to zamianę kryptowaluty na walutę fiducjarną. Inne skradzione środki mogą zostać przelane w Bitcoinie na przedpłacone karty podarunkowe, które można wykorzystać na innych giełdach do zakupu dodatkowych Bitcoinów.

  • Wszystkie firmy fintech będą korzystać z blockchain?:

Specjalna komisja Senatu rządu australijskiego ds. Technologii finansowych i technologii regulacyjnych opublikowała raport projektu, w którym powołuje się na technologię blockchain ponad 50 razy.

Raport jest odpowiedzią na pierwszą od 30 lat recesję w Australii w wyniku COVID-19, co zostało potwierdzone w negatywnym wzroście w czerwcu kwartału ogłoszonym 2 września.

Dokument zawiera liczne zalecenia dotyczące tego, jak naród może przyjąć technologię i stać się konkurencyjnym w skali globalnej, o czym opowiedział przewodniczący komisji senator Andrew Bragg. Dodał również:

Mam nadzieję, że ten raport okresowy można postrzegać jako serię sukcesów (…) Większość projektów fintech i regtech będzie zbudowana głównie w oparciu o technologię blockchain lub będzie w dużym stopniu z nich korzystać w ciągu najbliższych 10 lat.

Współzałożyciel Power Ledger i prezes wykonawczy, dr Jemma Green, podkreślił, że dzięki ICO udało się zebrać ponad 26 miliardów dolarów, jednak Australia zdobyła mniej niż jeden procent tej wartości. Wyjaśniła, że ​​wprowadzając nowe przepisy podatkowe, kraj mógłby wykorzystać okazję do uchwycenia „większego kawałka tego 26 miliardowego tortu”, co dałoby zatrudnienie dziesiątkom tysięcy ludzi.

  • Waluta banku centralnego Brazylii w 2022 roku:

Prezes Banco Central – banku centralnego Brazylii – zapowiedział, że Brazylijczycy mogą spodziewać się cyfrowej waluty banku centralnego przed 2023 rokiem.

Według raportu Correio Braziliense z 2 września, Brazylia może być gotowa na wprowadzenie CBDC w ciągu  dwóch lat. Roberto Campos Neto, prezes Banco Central, stwierdził, że bank centralny kraju podjął już działania w celu zmodernizowania brazylijskiego systemu finansowo.

Prezydent wymienił między innymi system płatności natychmiastowych PIX i otwartą bankowość. Bank centralny planuje umożliwić transakcje peer-to-peer i business-to-business w ciągu 10 sekund lub mniej przy użyciu telefonu komórkowego, bankowości internetowej lub bankomatów od listopada. Otwarty system bankowy pozwala na wymianę informacji między bankami użytkownika.

Banco Central już rozpoczął prace przygotowawcze pod CBDC. W sierpniu bank ogłosił, że utworzył wyspecjalizowaną grupę, która ma ocenić, jak cyfrowa waluta może pasować do krajowego ekosystemu płatności i jaki może mieć wpływ na brazylijską gospodarkę. Campus Neto powiedział, że spodziewa się, że grupa będzie gotowa do przedstawienia publicznie swoich ustaleń w tej sprawie w ciągu 6-12 miesięcy.

  • Na giełdach dalej czerwono:

Na giełdach kontynuacja korekt. Bitcoin był bliski spadku poniżej 10.000 dolarów, ale ostatecznie na moment publikacji tego newsa po krótkim odreagowaniu, zatrzymał się przy cenie 10.452 dolarów, co oznacza spadek o 2,5% przez ostatnie 24 godziny. Inne kryptowaluty doznały jeszcze silniejszych korekt – Ethereum o 4,3%, XRP o 2,8%, a Chainlink o 7,2%. Z pierwszej 20-tki, największy spadek doznał świetnie radzący sobie wcześniej TRON aż o 20,5%. Wyróżnił się EOS, który z kolei odnotował wzrost na poziomie 4,9%.

Kapitalizacja rynku wynosi aktualnie 339 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button