News

#1132 Newsy z dnia 05.09.2020

Z sobotnich wydarzeń: Oto powody spadku ceny Bitcoina; Branża krypto w cieniu Apple; Blockchain poprawia jakość usług płatniczych; Altcoiny nadal spadają.

  • Oto powody spadku ceny Bitcoina:

Cena Bitcoina spadła dziś ponownie do poniżej 10.000 dolarów na głównych giełdach. To czas testowania kluczowego poziomu. Trzy czynniki, które prawdopodobnie przyczyniły się do gwałtownego spadku wartości Bitcoin, to górnicy, silny dolar i wieloryby czerpiące zyski.

Kiedy cena Bitcoina nagle spadła o 5% do 9.975 dolarów na Binance, likwidacje BitMEX spadły poniżej 40 mln dolarów. Zazwyczaj gwałtowny ruch cenowy powoduje anulowanie kontraktów futures o wartości ponad 100 mln dolarów. Dane z kontraktów futures sugerują, że presja sprzedażowa pochodziła z rynku kasowego. Chociaż jest to możliwe, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że inwestorzy detaliczni zaczęli agresywnie tracić na wartości powyżej 10.500 dolarów. Bardziej prawdopodobne jest, że wieloryby spieniężają zysk w miejscu 10.500 dolarów, który w przeszłości służył jako wieloletni poziom oporu dla Bitcoina, choć wyprzedaż rozpoczęła się odkąd Bitcoin osiągnął 12.000 dolarów.

Stopniowa wyprzedaż BTC przez górników od połowy sierpnia mogła wywrzeć znaczną presję sprzedaży na Bitcoinie, co jest prawdopodobnie drugą z przyczyn spadków. Jednak wiceprezes Poolin Alejandro De La Torre podkreślił, że dokładne śledzenie wypływów górników jest trudne.

I powód trzeci – dolar amerykański. Powszechnym tematem ostatnich dwóch tygodni – po konsolidacji Bitcoina – było umocnienie dolara. Zaczął on wykazywać oznaki odreagowania po czterech miesiącach spadków, podczas gdy euro zaczęło spadać. Ponieważ zarówno Bitcoin, jak i złoto są wyceniane głównie w dolarach amerykańskich, a wielu handlowców BTC ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych, rosnąca wartość dolara przyczyniła się do osłabienia tempa BTC.

  • Branża krypto w cieniu Apple:

Podczas gdy kryptowaluty odnotowały ogromny wzrost w ciągu ostatniej dekady, klasa aktywów nadal ma niewielką wartość w porównaniu z rynkami głównego nurtu, zwłaszcza gdy konkuruje z gigantami, takimi jak Apple.

Akcje Apple (AAPL) mają zdumiewającą kapitalizację rynkową wynoszącą 2 biliony dolarów, co przyćmiewa cały kapitał spekulacyjny utrzymywany w przestrzeni kryptowalut, który w czasie publikacji wynosi zaledwie 330 mld dolarów. Kapitalizacja rynkowa całej branży Blockchain może się potroić i nadal nie osiągnąć wyceny rynkowej Apple.

Ta firma technologiczna, znana z rewolucji w dziedzinie smartfonów, posiada obecnie największą kapitalizację rynkową na amerykańskiej giełdzie, na podstawie danych TradingView.

To pierwsza spółka notowana USA, która osiągnie kapitalizacje 2 bilionów dolarów.

– Przekazał zespół Apple 19. sierpnia w wywiadzie dla CNBC.

  • Blockchain poprawia jakość usług płatniczych:

W związku z tym, że firma Wirecard zajmująca się płatnościami online przechodzi w tym miesiącu postępowanie upadłościowe, główne usługi finansowe, takie jak VISA, PayPal i Mastercard, spieszą się, aby wypełnić pustkę w płatnościach cyfrowych i być jednymi z pierwszych, którzy oferują kryptograficzne karty płatnicze, stwierdzili eksperci w branży kryptograficznej.

Podczas wywiadu z Cointelegraph, Jerry Chan, CEO dostawcy usług blockchain TAAL i Rod Hsu, prezes i współzałożyciel platformy wirtualnej waluty Coincurve, zgodzili się, że konkurencja może być właśnie tym, czego potrzebuje branża, aby zmienić sposób, w jaki cyfrowe waluty są wykorzystywane jako metoda płatności.

Ale Chan wykracza poza potrzebę powszechnej świadomości kryptowalut i wskazuje, że blockchain może uczynić usługi płatnicze jeszcze bardziej wydajnymi:

Technologia płatności jest już całkiem wydajna. (…)  Karty kredytowe zapobiegają oszustwom, a ten koszt ubezpieczeń ponoszą akceptanci i ich banki. Platformy Blockchain, które są przejrzyste, niezmienne i nie obsługują technologii mieszania lub ukrywania monet, takich jak Bitcoin SV, mogą w dużej mierze wyeliminować oszustwa, zmniejszając w ten sposób koszty dla sprzedawców.

Hsu z CoinCurve powiedział, że obecny ekosystem płatności obejmuje różne role w tym procesie. Obejmuje to izby rozliczeniowe, banki lub pośredników dostawców usług płatniczych i zwiększa opłaty i efektywność rozrachunku:

Blockchain to wszechobecna i globalna księga publiczna. Dlatego wysyłając waluty cyfrowe po całym świecie, rozliczenia trafiają bezpośrednio do łańcucha bez pośredników utrzymujących niskie opłaty, a rozliczenie w czasie rzeczywistym widoczne jest w tej publicznej księdze.

  • Altcoiny nadal spadają:

Trzeci dzień korekt stał się faktem. Dotyczy to jednak głównie altów, gdyż sam Bitcoin praktycznie nie zmienił swojej pozycji od ostatnich 24 godzin, choć jak wspominaliśmy wyżej, przez moment na niektórych giełdach jego cena wynosiła mniej niż 10.000 dolarów. Z innych czołowych kryptowalut spadki odnotowały: Ethereum o 6,3%, XRP o 1,3%, a Chainlink o 5,9%. Z pierwszej 30-tki największych altów wg CoinMarketCap, wyróżniły się Bitcoin Cash, Bitcoin SV oraz EOS, które wzrosły kolejno o: 1,3%, 5,3% i 4,9%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi na tę chwilę 330 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button