News

#1133 Newsy z dnia 08.09.2020

Z wtorkowych wydarzeń: Nowa zdecentralizowana giełda umożliwia handel towarami krypto pochodnymi; Fuzja Blockpit i CryptoTax; Współpraca CyberVein z chińskim rządem; Atak ransomware na chilijski bank; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Nowa zdecentralizowana giełda umożliwia handel towarami krypto pochodnymi:

Fetch.ai uruchamia Mettalex, zdecentralizowaną giełdę, która umożliwia swoim użytkownikom handel towarami krypto pochodnymi. Użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do tradycyjnych par kryptowalut, a także towary, takie jak złoto, srebro, kobalt, ropa, a nawet indeksy giełdowe.

Humayun Sheikh, który jest dyrektorem generalnym w obu projektach, powiedział, że oprócz zapewnienia dostępu do nowych produktów inwestycyjnych dla społeczności kryptowalut, daje on trzy główne przewagi konkurencyjne dla handlowców towarowych:

Jedną z bardzo kluczowych zalet jest dla nich to, że mogą budować rynek i dostarczać go ludziom. Po drugie, oczywiście koszty są znacznie niższe. […] I tak naprawdę trzecią korzyścią jest sposób, w jaki można faktycznie obsługiwać te instrumenty. Aby mieć je mieć, będą musieli zabezpieczyć się w dwóch lub trzech różnych miejscach. To, co im to umożliwia, to po prostu połączenie go w jeden instrument, aby koszty depozytu były niskie.

Sheikh powiedział, że koszty są utrzymywane na niskim poziomie dzięki użyciu Fetch jako łańcucha bocznego. Stwierdził również, że Mettalex zabezpieczył już zobowiązania od około 30 handlowców towarowych:

Myślę, że w tej chwili około 30 traderów będzie początkowo skakać. A każdy przedsiębiorca prawdopodobnie handluje w regionie około stu milionów rocznie.

Zdaniem prezesa, potrzeba umieszczenia collatora w kryptowalutach nie powinna stanowić prawdziwego wyzwania dla użytkowników pochodzących z tradycyjnego świata. Uważa, że wiele osób dobrze radzi sobie z kryptowalutą i że firma zapewni łatwy w użyciu interfejs.

Ci, którzy będą tworzyć rynki na Mettalex, będą musieli zapewnić zabezpieczenie w postaci stablecoinów, które zostaną zamienione na natywny token MTLX. Ponieważ projekt ma być zdecentralizowany, token będzie używany zarówno do pul płynności, jak i do zarządzania.

  • Fuzja Blockpit i CryptoTax:

Blockpit, austriacki ekspert ds. Zgodności kryptograficznej, zakończył fuzję ze swoim niemieckim konkurentem CryptoTax, poinformowała firma 8 września. Obaj koncentrują się na dostarczaniu narzędzi do raportowania podatków kryptograficznych. Blockpit i CryptoTax będą teraz współpracować, aby w 2021 roku rozszerzyć się na globalne jurysdykcje, takie jak USA, Kanada, Australia i Wielka Brytania. Działające obecnie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, Blockpit i CryptoTax planują również rozszerzyć swoją europejską obecność dzięki fuzji, poinformowali przedstawiciele Blockpit.

Klaus Himmer, współzałożyciel i dyrektor zarządzający w CryptoTax, powiedział, że nowe połączenie zasadniczo umożliwia obu firmom stanie się korporacją międzynarodową.

Celem najbliższym jest połączenie obu firm w renomowanego gracza globalnego, a także intensywna ekspansja na rynek amerykański.

– powiedział Himmer.

Kierownictwo Blockpit zauważyło, że fuzja nie wpłynie w żaden sposób na obecnych klientów obu firm, ponieważ zarówno Blockpit, jak i CryptoTax zachowają swoje biura w Linz i Monachium. W ciągu najbliższych kilku miesięcy CryptoTax ma przeprojektować i dostosować swój frontend do interfejsu Blockpit, przekazali przedstawiciele firmy.

Blockpit i CryptoTax podjęły wspólny wysiłek, aby rozszerzyć swoją wiedzę na temat raportowania podatków kryptograficznych, wkrótce po tym, jak amerykański organ podatkowy, Internal Revenue Service, opublikował aktualizację zasad opodatkowania kryptowalut. Według IRS dochody z kryptowalut uzyskane z mikrozadań poprzez crowdsourcing lub podobne platformy podlegają opodatkowaniu jako zwykły dochód.

Blockpit i CryptoTax najwyraźniej zmierzą się z dużą konkurencją w USA, ponieważ istnieje wiele lokalnych firm zajmujących się podatkami kryptograficznymi, takich jak CryptoTrader.Tax i TokenTax z siedzibą w Missouri.

  • Współpraca CyberVein z chińskim rządem:

CyberVein, firma zajmująca się danymi blockchain, stała się jedną z 12 firm uczestniczących w budowie chińskiego Hainan Wenchang International Aerospace City. Budowa rozpoczęła się w zeszłym miesiącu, a na miejscu znajdowało się wcześniej centrum wyrzutni satelitów. Opisywane jako „pierwsze chińskie miasto związane z kulturą i turystyką kosmiczną”, będzie ośrodkiem rozwoju produktów lotniczych i usług pomocniczych przeznaczonych do użytku w chińskich statkach kosmicznych i misjach wystrzeliwania satelitów na orbitę.

Obiekt o powierzchni 12 milionów metrów kwadratowych będzie miejscem pierwszego w kraju kosmicznego centrum super-obliczeniowego i skupi się na rozwoju 40 obszarów technologicznych, w tym dużych zbiorów danych, teledetekcji satelitarnej i technologii precyzyjnego pozycjonowania.

CyberVein będzie współpracować z dużymi chińskimi firmami, w tym firmami z listy Fortune 500 Huawei i Kingsoft Cloud, i wykorzysta swoje technologie blockchain, sztucznej inteligencji i dużych zbiorów danych do wspierania rozwoju miejskiego Smart Brain Planning and Design Institute. Zgodnie z informacją CyberVein, Smart Brain jest jego głównym projektem, „systemem zarządzania opartym na danych” wykorzystującym zastrzeżoną technlogię firmy, która będzie przetwarzać dane w czasie rzeczywistym w celu „organizacji miejskich zasobów publicznych”. Jednak kilka szczegółów dotyczących tego, jak blockchain zostanie wykorzystany przy opracowywaniu modelu zarządzania, zostało upublicznionych.

Rozwój miasta jest częścią inicjatywy rozwoju „Wolnego Portu Handlowego” w Hainan, ogromnego programu infrastrukturalnego mającego na celu przekształcenie wyspy w globalny port wolnego handlu do 2050 roku.

Chiny od kilku już starają się współpracować z najlepszymi zespołami zajmującymi się technologią rozproszonych rejestrów, aby opracować inteligentne miasta, a usługa notarialna blockchain Factom współpracowała z chińskim rządem w 2016 roku.

  • Atak ransomware na chilijski bank:

Banco Estado, jedyny bank publiczny w Chile i jeden z trzech największych w kraju, musiał w poniedziałek zamknąć swoją ogólnokrajową działalność z powodu cyberataku ransomware dokonanym przez REvil. Według publicznego oświadczenia, oddziały pozostaną zamknięte przez co najmniej jeden dzień, ale wyjaśniono, że incydent nie wpłynął na fundusze klientów.

Powołując się na źródła, ZDNet poinformował, że za atakiem stoi grupa REvil. Podobno pochodzi z dokumentu Office zainfekowanego złośliwym oprogramowaniem, który pracownik otrzymał i otworzył. Incydent został zgłoszony władzom Chile, które wydały alert bezpieczeństwa cybernetycznego, ostrzegający przed masową kampanią ransomware wymierzoną w sektor prywatny w tym kraju.

Pomimo zauważenia przez ekspertów IT z Banco Estado, Chilijczycy doszli do wniosku, że normalne operacje nie mogą odbyć się w poniedziałek, co oznacza, że szkody spowodowane przez oprogramowanie ransomware mogą być gorsze niż się spodziewano. W poniedziałek, Banco Estado zdołał ponownie otworzyć 21 swoich oddziałów w kraju z ograniczonymi usługami w zakresie wpłat i przekazów pieniężnych, ale zamknęło je ponownie o godzinie 14:00 ET.

W czerwcu, REvil ukradł dane z dwóch amerykańskich firm prawniczych. Aukcja ukazała się 6 czerwca za pośrednictwem oficjalnego bloga REvil w darknet, gdzie oferenci chcą uzyskać 50 GB danych od Fraser Wheeler & Courtney LLP oraz 1,2 TB danych z bazy Vierra Magen Marcus LLP.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

W dniu dzisiejszym na giełdach dominuje kolor czerwony. Korekty notują Bitcoin o -0,55%, Ethereum o -1,52%, Chainlink o -2,05%, Bitcoin Cash o -0,24% i Polkadot o -2,95%. Delikatny wzrost widzimy zaś po stronie XRP o 0,21%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 327.3 mld dolarów, a całkowity obrót 156.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button