News

#1134 Newsy z dnia 16.09.2020

Ze środowych wydarzeń: Avalanche ma rozwiązać główne problemy z DeFi; Kiyosaki przewiduje załamanie Bitcoina; Bahamy uruchomią krajową kryptowalutę; Lazio Rzym wkracza na rynek kryptowalut; Willy Woo o BTC: To scenariusz kupowania dołka; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Avalanche ma rozwiązać główne problemy z DeFi:

Nowy protokół blockchain ma rozwiązać główne problemy z DeFi. Avalanche, bo właśnie o nim mowa i kryptowaluta wspierana przez Emin Gün Sirer z Uniwersytetu Cornell, w końcu zostanie uruchomiona za kilka dni. Wraz z uruchomieniem sieci mainnet, token Avalanche (AVAX) – natywny token platformy – może być notowany na giełdach kryptowalut, chociaż Ava Labs nie określiła, na których.

Jak wcześniej informowaliśmy, token AVAX posłuży jako narzędzie do zabezpieczenia sieci Avalanche poprzez uiszczanie opłat operacyjnych, przekazywanie wartości peer-to-peer i tworzenie nowych sieci. Po uruchomieniu sieci głównej dane o tokenie AVAX będą dostępne dla głównych eksploratorów tokenów, takich jak CoinMarketCap, powiedział przedstawiciel Ava Labs.

Oprócz sieci Avalanche, Ava Labs uruchomi również platformę open source do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji finansowych i narzędzi blockchain dla przedsiębiorstw. Wraz z uruchomieniem, Ava Labs ma na celu rozwiązanie głównych problemów DeFi, takich jak przeciążenie sieci Ethereum, poprzez zapewnienie wysoce skalowalnej sieci blockchain.

Współzałożyciel i dyrektor operacyjny Ava Labs, Kevin Sekniqi, powiedział, że DeFi zawsze było głównym celem firmy Avalanche. Stwierdził też, że sieć jest praktycznie nieograniczona pod względem skalowalności:

Nie ma żadnego znanego ograniczenia liczby pełnych walidatorów wytwarzających bloki, które mogą uczestniczyć w konsensusie Avalanche bez utraty wydajności. Przetestowaliśmy ponad 2.000 z tych pełnych węzłów walidujących bez żadnych spadków wydajności lub przestojów.

Według przedstawicieli Ava Labs, sieć Avalanche jest w stanie potwierdzić transakcje w czasie krótszym niż jedna sekunda, z przepustowością ponad 4.500 transakcji na sekundę i progami bezpieczeństwa „znacznie przekraczającymi 51% standardów innych sieci”.

Ponieważ platforma Avalanche została zaprojektowana, aby pomóc w dalszym rozwoju obecnych projektów DeFi, sieć musi zapewnić wystarczający poziom interoperacyjności z innymi sieciami. Sekniqi powiedział, że Avalanche będzie obsługiwać mosty do innych sieci, aby umożliwić użytkownikom przenoszenie zasobów między nimi.

Wkrótce uruchomimy most do Ethereum, który umożliwi działania między sieciami, takie jak przenoszenie aktywów, takich jak stablecoiny między sieciami lub„ pakowanie ”zasobów natywnych w Avalanche, bez utraty funkcjonalności.

– dodał.

Według firmy, Avalanche do tej pory zebrała 60 mln dolarów, w tym 42 mln ze sprzedaży tokenów publicznych w lipcu i 12 mln ze sprzedaży prywatnej prowadzonej przez Galaxy Digital, Bitmain i Initialized Capital. Projekt został zainicjowany w maju 2019 roku.

Założyciel i dyrektor generalny Avalanche, Gün Sirer, niedawno skrytykował powstające projekty blockchain za stosowanie wątpliwych strategii w branży.

  • Kiyosaki przewiduje załamanie Bitcoina:

Robert Kiyosaki nazywa Stany Zjednoczone „bankrutami”, ponieważ dług publiczny kraju wynosi 27 bilionów dolarów, wymieniając jednocześnie Bitcoin jako jedną z trzech „najlepszych” inwestycji długoterminowych. Autor „Bogaty ojciec, biedny ojciec” przewiduje też, iż gdy świat znajdzie skuteczną szczepionkę na koronawirusa, Bitcoin się załamie.

W tweecie z dnia wczorajszego, Kiyosaki ostrzegł, że funkcjonalne rozwiązanie dla Covid-19 zniszczy tzw. Bezpieczne aktywa. Kontynuując, Kiyosaki argumentował, że wirus maskuje „rzeczywiste” problemy, w szczególności w gospodarce Stanów Zjednoczonych. Kraj ten, z 26.7 bilionów dolarów zadłużenia według zasobów monitorujących US National Debt Clock, z których większość pojawiła się w wyniku działań stymulacyjnych od czasu uderzenia Covid-19, jest teraz „bankrutem”.

Prawdziwy problem, a nie pandemia. Prawdziwy problem, ogromny dług USA. Bankructwo w USA. 28.000 dolarów długu bilansowego. Pozabilansowe zobowiązania społeczne o wartości 120.000 dolarów.

– czytamy na Twitterze.

Argument przemawiający za długoterminowymi inwestycjami w Bitcoin stał się coraz bardziej publiczny od czasu marcowego krachu na rynku aktywów. Pomimo obecnej siły, dolar amerykański jest powszechnie postrzegany jako znajdujący się w fazie spadkowej, która pogorszy się tylko dzięki polityce Rezerwy Federalnej, również rzekomo mającej na celu przeciwdziałanie skutkom koronawirusa.

Słabość indeksu dolara amerykańskiego wpłynęła na wzrost Bitcoina i złota w ostatnich miesiącach, podkreślając odwrotną korelację, która pozostaje głównym czynnikiem branym pod uwagę przez inwestorów.

W środę Fed ma przekazać świeże komentarze na temat przyszłości jego udziału w rynku, jeszcze bardziej zwiększając perspektywę zmienności dolara. Inny trend wskazuje na wzrosty BTC / USD, ponieważ zadłużenie zgromadzone przez banki centralne na całym świecie wzrosło w tym roku.

Tymczasem Kiyosaki pozostaje zagorzałym zwolennikiem Bitcoina, niezależnie od okoliczności. W sierpniu, wezwał obserwujących na Twitterze do kupowania kryptowaluty przed pojawieniem się „poważnego kryzysu bankowego”.

Słabość dolara i wtrącanie się Fed w gospodarkę również dały impuls jego radą. Warren Buffett, który opuścił amerykańskie inwestycje bankowe i kupił złoto, był kolejnym sygnałem ostrzegawczym dla autora.

Co robi Warren Buffet? Warren Buffett ma ogromną pozycję pieniężną, niedawno przeniósł się do akcji złota, co jest zupełnie innym rodzajem inwestycji niż dokonywał przez ostatnie dziesięciolecia, a od tego tygodnia ma teraz dużą pozycję w japońskich akcjach.

– stwierdził Max Keizer , który często przedstawia podobne wnioski na temat gospodarki, kontynuował w wywiadzie w ten weekend.

Również w sierpniu Keizer prognozował, że Bitcoin osiągnie nowy rekord wszechczasów w najbliższej przyszłości, gdy obecna sytuacja gospodarcza będzie się rozwijać.

  • Bahamy uruchomią krajową kryptowalutę:

Bahamy zamierzają stać się pierwszym krajem na świecie, który wprowadzi w całym kraju wspieraną przez państwo wirtualną walutę, jednocześnie ogłaszając, że stanie się to w październiku tego roku. Zastępca kierownika eSolutions w Banku Centralnym Bahamów, Chaozhen Chen, powiedział Bloombergowi, że cyfrowa waluta, nazwana „Sand Dollars”, ma na celu zwiększenie integracji finansowej odległych wysp w archipelagu.

Wielu mieszkańców tych bardziej oddalonych wysp nie ma dostępu do infrastruktury płatności cyfrowych ani infrastruktury bankowej. Naprawdę, musieliśmy dostosować starania i rozwiązania w tej dziedzinie, czego potrzebujemy jako suwerenny naród.

Przelewy w dolarach piaskowych są dokonywane przez telefon komórkowy, a od 2017 roku około 90% populacji Bahamów korzysta z telefonów komórkowych.

Chen zauważył, że cyfrowa waluta banku centralnego, czyli CBDC, będzie podlegać tym samym przepisom co dolar bahamski, z ochroną przed praniem brudnych pieniędzy i innymi zabezpieczeniami „Know Your Customer”, które dotyczą tworzenia kont w celu korzystania z wirtualnej waluty.

Bank Centralny Bahamów po raz pierwszy ogłosił chęć pilotowania CBDC w czerwcu 2018 roku, zauważając, że wiele mniejszych wysp doświadczyło „zmniejszenie rozmiarów banków komercyjnych i wycofanie ich ze swoich społeczności, pozostawiając je bez usług bankowych”.

Rząd uruchomił pilotaż „ Project Sand Dollar ” w zeszłym roku, testując jego CBDC na małych wyspach Exuma i Abaco – reprezentujących odpowiednio 7.314 i 17.244 populacji. Każdy dolar piaskowy jest powiązany z dolarem bahamskim, który z kolei jest powiązany z dolarem amerykańskim. Chociaż w ramach projektu pilotażowego wydano tylko 48.000 Sand Dollars, projekt okrzyknięto sukcesem.

  • Lazio Rzym wkracza na rynek kryptowalut:

SS Lazio, włoski profesjonalny klub sportowy, podpisał wieloletnią umowę z platformą handlu kryptowalutami StormGain. Ogłaszając wiadomość w dniu dzisiejszym, StormGain powiedział, że jest teraz „oficjalnym partnerem handlowym kryptowalut” Lazio Rzym. Według firmy, nowo ogłoszona umowa umożliwi StormGain i Lazio zwiększenie zaangażowania fanów poprzez wyjątkowe prezenty, takie jak ekskluzywna oferta VIP podczas meczy w Rzymie.

W ramach inicjatywy StormGain zapewni dostęp do prywatnych wycieczek i wydarzeń na Stadio Olimpico, głównym i największym obiekcie sportowym Rzymu, będącym stadionem macierzystym Associazione Sportiva Roma i Lazio.

Chociaż ogłoszenie zawiera niewiele informacji na temat tego, jak dokładnie kryptowaluty mają być używane w ramach partnerstwa, dyrektor generalny StormGain, Alex Althausen, zasugerował, że jest to duża część współpracy:

Dzięki współpracy cieszymy się, że możemy razem dołączyć do świata handlu kryptowalutami i piłki nożnej oraz zaoferować wiele ekscytujących korzyści naszym klientom, którzy dzięki StormGain mogą wygrać wyłączny dostęp do rzymskich supergwiazd i wyjątkowe nagrody.

Marco Canigiani, dyrektor w Lazio, podkreślił, że partnerstwo wzmocni „innowacyjne pozycjonowanie” klubu i przyniesie więcej projektów dla fanów, a także pomoże mu w ekspansji międzynarodowej.

Według danych CoinMarketCap , StormGain został uruchomiony w lipcu 2019 roku i jest scentralizowaną giełdą zarejestrowaną na Seszelach. Giełda ułatwia handel głównymi kryptowalutami, takimi jak Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash i Litecoin.

Partnerstwo SS Lazio nie jest pierwszym podejściem klubu do technologii blockchain i kryptowalut. W marcu drużyna ta nawiązała współpracę z Sorare, dostawcą gier piłkarskich w technologii blockchain , aby uruchomić tokenizowane karty gracza w łańcuchu blokowym Ethereum.

  • Willy Woo o BTC: To scenariusz kupowania dołka:

Bitcoin może być gotowy do dalszego odrodzenia pomimo słabości altcoinów. Pewien analityk zauważył, że BTC właśnie odbił się od kluczowej średniej ruchomej, której wykorzystanie spopularyzował Willy Woo. Ta średnia krocząca powstrzymywała wielokrotnie BTC przed głębszymi spadkami podczas ostatnich korekt.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejszy dzień nie przyniósł większych zmian na giełdach. W górę poszedł Bitcoin o 2,68%, Ethereum o 1,43%, XRP o 0,21%, Bitcoin Cash o 1,04% i Binance Coin o 0,64%. Korektę notuje zaś Polkadot o -2,02%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 352.6 mld dolarów, a całkowity obrót 98 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button