News

#1138 Newsy z dnia 20.09.2020

Z niedzielnych wydarzeń: CoinEx jako pierwszy wprowadza ONES; Kava pracuje nad ulepszeniem swojego blockchain; Ethereum Classic współpracuje z ChainSafe i OpenRelay; Hinduski stan otwiera się na blockchain; 69.370 BTC – odważysz się po nie sięgnąć?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • CoinEx jako pierwszy wprowadza ONES:

CoinEx, globalny dostawca usług wymiany kryptowalut, jest pierwszym, który wystawił token ONES OneSwap, jednocześnie uruchamiając wydarzenie Initial Trade Offering (ITO).

OneSwap to w pełni zdecentralizowany protokół wymiany inteligentnych kontraktów. Ostatnio cieszy się dużym zainteresowaniem w świecie DeFi, ponieważ łączy model zautomatyzowanych animatorów rynku (AMM) z książką zamówień on-chain, a także przyjazny dla użytkownika interfejs z wykresem świecowym, mapą głębokości, ceną trendy i wolumeny handlowe.

CoinEx kiedyś wspiął się na szczyt rankingów wolumenu giełd po przyjęciu „wydobywania opłat transakcyjnych”. Teraz aktywnie bada, jak uczestniczyć w ekologicznej budowie DeFi podczas tegorocznej fali zdecentralizowanych finansów, i jak pozwolić użytkownikom CoinEx czerpać korzyści. Dlatego, gdy fala DeFi nadeszła w 2020 roku, CoinEx jako pierwsza założyła fundusz rozwoju ekosystemu, aby promować stabilny rozwój ekosystemu DeFi i pomóc w zastosowaniu go na większą skalę w branży finansowej. Od momentu powstania funduszu rozwoju ekosystemu zespół CoinEx przeprowadził dogłębne badania i analizę dziesiątek projektów DeFi na całym świecie. Wreszcie OneSwap pomyślnie uzyskał pierwszą inwestycję z Funduszu.

CoinEx wystawił również token OneSwap na ONES, a wydarzenie początkowej oferty handlowej (ITO) trwa od 19 września do 8 października. W tym czasie użytkownicy otrzymają odpowiednią nagrodę za wydobycie, przeprowadzając i kończąc transakcję. Użytkownicy mogą otrzymać ONES jako nagrodę, handlując na CoinEx (bez limitu tokenów, par handlowych lub rynków). Całkowita dzienna nagroda wynosi 25.000 ONES, z czego 20.000 ONES jest przeznaczonych na transakcje spotowe (w tym transakcje z depozytem zabezpieczającym), a 5.000 ONES trafia do obrotu kontraktami wieczystymi. Tylko użytkownicy, którzy złożyli zgłoszenia na to wydarzenie, zostaną uznani za kwalifikowanych uczestników. OneSwap uruchomił również rynek ONES i oficjalnie wspiera jednocześnie hodowlę plonów i wydobywanie zamówień.

  • Kava pracuje nad ulepszeniem swojego blockchain:

Zdecentralizowana platforma finansowa Kava, ogłosiła zamiar hostowania międzyłańcuchowego rynku pieniężnego na swoim blockchain Cosmos, aby móc w pełni wykorzystać możliwości DeFi.

Platforma zapowiedziała w oświadczeniu na swojej stronie internetowej, że chce zbudować aplikację o nazwie Harvest, która umożliwi użytkownikom m.in. pożyczanie zasobów cyfrowych, w tym BTC, CRP, BNB, BUSD, KAVA i USDX. Klienci otrzymają odsetki oraz token zarządzania Harvestem HARD.

Harvest zintegruje referencyjne dane cenowe Kava z Chainlink, aby ułatwić transfery między łańcuchami. Firma twierdzi, że platforma może być dostępna „dla każdego i wszędzie”, ponieważ jest otwarta i nie wymaga pozwolenia. Idealnie byłoby, gdyby Harvest pomogła w integracji „interesariuszy rynków finansowych w niszach, nie tylko w aplikacjach fintech, giełdach i instytucjach finansowych”.

Ostatecznie, Kava wyda więcej aplikacji wykorzystujących swój blockchain dla produktów DeFi. Harvest wykorzystuje ulepszenie sieci głównej Kava.

Dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Kava, Brian Kerr, powiedział, że ważne jest, aby firma oferowała token zarządzania. Jego symbol zarządzania, HARD, „zharmonizuje zdecentralizowane działania w ramach ekosystemu pożyczek i pożyczek”.

Co ważne, ta podstawa zapewnia programistom możliwość szybkiego tworzenia aplikacji w otwartej, zdecentralizowanej sieci Kava, jednocześnie mogąc wykorzystać jej zabezpieczenia, mosty międzyłańcuchowe i inną infrastrukturę, która w innym przypadku kosztowałaby miliony, a samodzielne opracowanie zajęłoby lata.

– powiedział Kerr.

Użytkownicy zbiorów posiadający HARD będą również mogli zarządzać dystrybucją nagród w sieci i wybierać, które zasoby cyfrowe mogą być prezentowane. Kava przekazał 20% całkowitej ilości tokenów HARD do stakerów Kava w ciągu najbliższych kilku lat.

  • Ethereum Classic współpracuje z ChainSafe i OpenRelay:

Ethereum Classic Labs boryka się z wieloma naruszeniami bezpieczeństwa, w związku z czym nawiązało współpracę z ChainSafe i OpenRelay w nadziei na zwiększenie ochrony przed 51% atakami. Ethereum Classic i jego Core Dev Team będą współpracować zarówno z ChainSafe, jak i OpenRelay, aby opracować i przetestować odpowiedzi bezpieczeństwa.

James Wo, założyciel i prezes Ethereum Classic Labs, powiedział, że partnerstwo ma sens:

OpenRelay i ChainSafe są dobrze zaznajomieni z Ethereum Classic, pracując razem, będą mieć jedne z najbardziej błyskotliwych umysłów w blockchain, rozwiązując 51% problemu w tandemie. Zespół wniesie dodatkową wiedzę w zakresie systemów bezpieczeństwa Proof-of-Work i środowisk testowych.

OpenRelay pomoże Ethereum Classic w „opracowaniu praktycznych symulacji i modeli dla proponowanych funkcji, ustanowieniu infrastruktury sieci testowej oraz zaprojektowaniu i wdrożeniu testów sieci testowej”, podczas gdy ChainSafe pracuje nad przeglądem wielu propozycji bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczeństwo sieci.

Ethereum Classic odnotował co najmniej trzy 51% ataki w samym sierpniu. Ataki te spowodowały m.in. giełdy takie jak OKEx, aby ostrzec Ethereum Classic, że usunie ETC, jeśli nie poprawi swoich zabezpieczeń. Firma, zdeterminowana, aby poprawić swoje bezpieczeństwo, stwierdziła, że regulacja może być kluczem do powstrzymania przyszłych ataków poprzez ograniczenie wypożyczalni hashpower. Podobno co najmniej dwa ataki były spowodowane przez moc mieszającą, wypożyczoną od NiceHash.

  • Hinduski stan otwiera się na blockchain:

Hinduski stan Tamil Nadu przedstawił nowe projekty technologiczne, w tym infrastrukturę blockchain, mającą na celu ułatwienie procesów rządowych. Według The New Indian Express, główny minister Tamil Nadu, Edapaddi K. Palaniswami, ogłosił przyjęcie przez Tamil Nadu etycznej polityki blockchain.

Palaniswami ogłosił również, że Tamil Nadu zamierza uruchomić projekt świadczenia usług opartych na tożsamości potwierdzającej wiedzę, co zdaniem ministra zrewolucjonizuje sposób, w jaki rząd świadczy usługi obywatelom.

Projekt zostanie wdrożony poprzez utworzenie i wykorzystanie infrastruktury State Family Database (SFDB) i Blockchain Backbone. Infrastruktura blockchain funkcjonuje jako jedno źródło dla wszystkich danych i procesów rządowych. Może być również używany do ponownego wyobrażenia sobie zarządzania i zachęcania do korzystania z blockchain w państwie.

Uruchamiając infrastrukturę Blockchain Backbone, państwo uznaje również potrzebę stworzenia forum promującego współpracę między przemysłem, start-upami i środowiskiem akademickim w celu zbudowania ekosystemu.

Stan Tamil Nadu podobno przyjął również etyczną politykę sztucznej inteligencji, która ma na celu wykorzystanie zalet AI przy jednoczesnym zachowaniu jej bezpieczeństwa i etycznej zgodności z wartościami ludzkimi. Przyjęta została również polityka podobna do cyberbezpieczeństwa, aby chronić informacje i zwalczać cyberprzestępstwa.

  • 69.370 BTC – odważysz się po nie sięgnąć?:

Hakerzy od lat próbują złamać portfel Bitcoin zawierający 69 370 BTC. Bezskutecznie. Wielu próbowało (i nadal próbuje) dostać się do środka w nadziei na zgarnięcie BTC o wartości ponad 750 milionów dolarów. Pytanie, czy ten adres ma w rzeczywistości jakiekolwiek saldo?

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba obfituje w kolor czerwony. Najbardziej wyraźną korektę notuje Polkadot o -10,45%. Znaczące spadki widzimy też po stronie Bitcoin Cash o -4,49%, Chainlink o -3,21% i Ethereum o -3,15%.Korektę notuje też Bitcoin o -2,03% i XRP o -2,66%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 349 mld dolarów, a całkowity obrót 78.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, eng.ambcrypto.com, coinmarketcap.combithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button