News

#114 Aktualności z dn. 10.11.2017

Z piątkowych wydarzeń: Zapowiedź regulacji w Polsce; Europejski Bank Centralny nie wtrąca się do kryptospace; Tom Zender twierdzi, że BitcoinCash zastąpi Bitcoina; Blockchain rewolucjonizuje branżę finansową Tajlandii; Spadki na giełdach.

• Zapowiedź regulacji w Polsce:

Po wczorajszym artykule w Faktach RMF FM Komisja ds. Finansów oraz Komisja ds. Służb Specjalnych ogłosiły, że zajmą się sprawą kryptowalut. RMF FM przedstawia kryptowaluty jako ogromne zagrożenie. Dodatkowo, radio to zarzuca instytucjom państwowym brak działań prawnych i regulacji w zakresie walut cyfrowych.

Dalej podaje ono, że posłowie mają pomysł na uregulowanie sprzedaży kryptowalut m.in. nakładając na sprzedawcach obowiązek sprawdzania wiedzy klientów z zakresu inwestowania, aby mieć pewność, że inwestorzy znają ryzyko, jakiego się podejmują. W ich dzisiejszym artykule na rmf24.pl przeczytamy również, że waluty cyfrowe są bardzo często wykorzystywane do wyłudzania okupów przez hakerów, handlu bronią i narkotykami oraz prania brudnych pieniędzy.

Na koniec dzisiejszego wpisu pada stwierdzenie, że niewystarczająca kontrola nad kryptowalutami jest problemem globalnym, a większość krajów nie potrafi nad nim zapanować.

• Europejski Bank Centralny nie wtrąca się do kryptospace:

Podczas poszerzania się świadomości na temat Bitcoina i coraz szerszej jego implementacji, Europejski Bank Centralny (EBC) wydaje się być obojętny wobec ostatnich wiadomości i wydarzeń z kryptospace. Jednak ostatnio Benoît Cœuré, członek wykonawczy Banku Centralnego, podkreślił, że Europa nie ignoruje kryptowalut. Pomimo, że EBC nie ma uprawnień do regulacji Bitcoina, 29. października, w wywiadzie dla Le Journal du Dimanche, Cœuré podzielił się stanowiskiem instytucji w sprawie kryptowalut. Stwierdził w nim, że bank śledzi rozwój przestrzeni krypto, rozwijając swoje poglądy na temat Bitcoina i innych kryptowalut.

Nie stanowią one żadnego ryzyka pieniężnego, ponieważ zaangażowane kwoty są marginalne (…) Są spekulacyjnymi instrumentami finansowymi, które stwarzają ryzyko o charakterze finansowym, a nawet kryminalnym. Banki Centralne bardzo uważnie śledzą ich rozwój, ponieważ kryptowaluty mogą się bardzo szybko rozprzestrzenić, szczególnie w krajach, które odchodzą od banknotów i monet.

– powiedział Cœuré.

Cœuré nie jest jedynym przedstawicielem Banku Centralnego, który na przestrzeni ostatnich miesięcy skomentował kryptowaluty. We wrześniu wiceprezes EBC, Vitor Constancio, powiedział, że technologia Blockchain nie jest zagrożeniem dla polityki banku. Po nim wypowiedział się także prezes, Mario Draghiego, który stwierdził, że organizacja nie ma uprawnień do regulowania czy zakazywania kryptowalut.

Wychodzi na to, że póki co europejskie Banki Centralne przyglądają się sytuacji panującej na rynku kryptowalut i monitorują aktywności z nimi związane.

• Tom Zender twierdzi, że BitcoinCash zastąpi Bitcoina:

W oficjalnym oświadczeniu z czwartku, Tom Zander pochwalił BitcoinCasha i powiedział, że jego wartość oznacza wykonanie zadania przez Bitcoin Classic. Dalej poinformował, że jest przekonany, że w przeciągu pół roku do BTC przestanie być dodawana końcówka Cash, i że zaczniemy nazywać go nowym Bitcoinem.

Podczas oczekiwań na hard forka, BCH podniósł swoją wartość o 35%, a w następstwie odwołania SegWit2x duża część inwestorów postanowiła przerzucić do niego swój kapitał przygotowany na podział łańcucha.

Fakt, że łańcuch Legacy utknął na 1 MB i prawdopodobnie tak już zostanie, potwierdza rentowność łańcucha Cash. Teraz rynek zadecyduje.

– dodał Zander.

• Blockchain rewolucjonizuje branżę finansową Tajlandii:

Bank of Ayudha w Tajlandii wraz z IBM ukończył testy projektu pilotażowego technologii blockchain. Test miał na celu uproszczenie procesu zarządzania umowami za pomocą technologii rozproszonej księgi rachunkowej (DLT). Po miesiącach współpracy zarówno bank, jak i IBM są zadowoleni z wyników. Zgodzili się, że możliwości transakcji powiązanych poprawiły się pod względem przejrzystości, bezpieczeństwa danych i operacji ogólnych. W komunikacie prasowym, Voranuch Dejakaisaya, szef Działu Informacji i Operacji banku powiedział:

W ubiegłym roku rozpoczęliśmy testy projektu pilotażowego, a wyniki były zadowalające: celem jest cyfryzacja procesu dokumentacji, przechowywanie zawartości dokumentów za pomocą informacji uwierzytelniających i zatwierdzających w bazie danych opartej na technologii blockchain i rozszerzenie tej platformy usługowej na nasz bank i spółki zależne.

Pani Parnsiree Amatayakul, Dyrektor Zarządzający IBM Thailand Ltd. dodała:

Sukces projektu pilotażowego dotyczącego zarządzania kontraktami opartego na blockchain pokazuje duży wpływ, jaki technologia może mieć na branżę finansową. IBM ma zaszczyt współpracować z Bank of Ayudha w Tajlandii zapewniając efektywność i przejrzystość procesu zarządzania umowami oraz przyczyniając się do prężnego rozwoju finansów w Tajlandii.

• Spadki na giełdach:

W przeciągu ostatniej doby na giełdach obserwujemy liczne spadki. Bitcoin traci 5,3%, a pozostałe z największych kryptowalut takie jak Ethereum i LiteCoin po 6,1%. Użytkownicy BitcoinCash mają powód do świętowania. Podczas czerwonej fali, cena BCC wzrosła o 28,7%. Kapitalizacja rynku na dzień dzisiejszy wyniosła 198,2 mld dolarów, co oznacza odpływ kapitału z rynku równy 7,9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, rmf24.pl, coinmarketcap.com, worldcoinindex.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button