News

#1141 Newsy z dnia 23.09.2020

Ze środowych wydarzeń: Wenezuela legalizuje mining kryptowalut; Huobi uruchamia aplikację handlową w Rosji; Szef policji skazany za współpracę z rynkiem dark web; Crypto.com zatrzymała nielegalne transakcje; Drugi lockdown wywoła gospodarczą depresję w Europie; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Wenezuela legalizuje mining kryptowalut:

Rząd Wenezueli poinformował, że zalegalizował wydobywanie Bitcoinów i altcoinów – jednak dodał, że górnicy będą musieli uzyskać licencje i zgodzić się na nadzór organów regulacyjnych.

Według agencji medialnej Criptonoticias, rząd wydał oficjalny dekret stwierdzający, że wszyscy producenci platform do wydobywania kryptowalut, konstruktorzy „farm” kryptowalut i importerzy sprzętu górniczego również zostaną poddani wyrywkowym kontrolom.

Obywatele, którzy chcą wydobywać Bitcoiny i inne kryptowaluty, będą musieli ubiegać się o licencję od Krajowego Nadzoru nad Krypto aktywami i Działaniami Powiązanymi (SUNACRIP), który będzie nadzorował górników w kraju.

SUNACRIP nie wspomniał, ile będzie kosztować licencja, ale dodał, że szczegóły dotyczące cen będą udostępniane za pośrednictwem internetowego systemu, który jest obecnie w budowie.

Regulator dodał, że stworzy „kompleksowy rejestr górników”, internetową bazę danych zawierającą szczegółowe informacje o poszczególnych górnikach, szczegółowo opisującą, jakiego rodzaju działalność wydobywczą prowadzą, bez względu na to, czy sprzedają, produkują, importują lub wykorzystują sprzęt do wydobywania kryptowalut.

Nowe przepisy nie kończą się na tym: SUNACRIP stworzył to, co nazywa National Digital Mining Pool, nalegając, że członkostwo jest „obowiązkowe” – a nieprzestrzeganie będzie karane sankcjami. Organ regulacyjny stwierdził, że podjęte przez niego środki były częścią wysiłków mających na celu „połączenie wszystkich górników Wenezueli”.

Według danych opublikowanych na początku tego roku przez Centrum Alternatywnych Finansów Uniwersytetu Cambridge, Wenezuela jest największym górnikiem Bitcoinów w Ameryce Łacińskiej i plasuje się w pierwszej dziesiątce światowej czołówki.

  • Huobi uruchamia aplikację handlową w Rosji:

Czołowa giełda kryptowalut Huobi Global rozwija działalność w Rosji, wprowadzając swoją natywną aplikację mobilną w tym kraju.

Użytkownicy w Rosji mogą teraz uzyskać dostęp do rynku spotowego Huobi i handlować głównymi kryptowalutami, takimi jak Bitcoin, za pośrednictwem aplikacji mobilnej, poinformowała firma.

Wprowadzając aplikację w Rosji, Huobi chce dalej rozwijać się na jednym ze swoich najważniejszych rynków. Rosyjscy użytkownicy stanowią aż 10% całkowitego wolumenu transakcji kasowych Huobi, powiedział przedstawiciel giełdy.

Ciara Sun, wiceprezes rynków globalnych w Huobi Group, powiedziała, że ruch Huobi w celu wzmocnienia swojej pozycji na rynku rosyjskim następuje pomimo istniejących problemów z regulacjami kryptograficznymi w kraju, takich jak nowe przepisy kryptograficzne „O zasobach cyfrowych”, a także ustawa „O cyfrowej walucie”.

Pomimo niedawnych spekulacji na temat nowych regulacji dotyczących kryptowalut w Rosji, jesteśmy w pełni zaangażowani w ten rynek i posuwamy się pełną parą do przodu, aby zapewnić lokalnym użytkownikom bardziej intuicyjny sposób kupowania i handlu kryptowalutami z ich urządzeń mobilnych.

– powiedziała Sun.

Uruchomienie aplikacji mobilnej Huobi w Rosji jest następstwem niedawnego kroku w kierunku konsolidacji prowadzonej przez partnera rosyjskiej giełdy Huobi Russia w szerszym ekosystemie Huobi Global w połowie sierpnia.

W przeciwieństwie do innych globalnych giełd kryptowalut, Huobi nie obsługuje rosyjskiej waluty fiducjarnej, rubla.

  • Szef policji skazany za współpracę z rynkiem dark web:

Były szef policji Jurij Zajcew został niedawno skazany na osiem lat więzienia za działanie jako łowca nagród na rynku dark web. W grudniu 2018 r. Zajcew pracował jako szef swojej jednostki w ramach Głównego Zarządu ds. Kontroli Narkotyków Republiki Chakasji – wydział organów ścigania analogiczny do amerykańskiej Drug Enforcement Administration lub DEA. Zajcew zainicjował wówczas kontakt z operatorem rynku darknetowego, oferując pomoc w wytropieniu człowieka, który przywłaszczył narkotyki powierzone mu do umieszczenia w tajnych schowkach. 

W Rosji, w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, większość przedsiębiorców z dark web nie ufa poczcie w kwestii przesyłek. Dominujący sposób rozpowszechniania nielegalnych produktów polega zamiast tego na wykorzystaniu tajnych schowków – metodę, dzięki której dwie strony mogą przekazywać przedmioty lub informacje tam i z powrotem bez konieczności osobistego spotkania.

Według Głównego Departamentu Śledczego za swoje usługi policjant otrzymał równowartość 750 dolarów w Bitcoinie. Został uznany winnym zarzutów przekupstwa i ujawnienia informacji niejawnych.

Według żony Zajcewa jego oskarżenie było karą za śledztwo w sprawie wyższych urzędników w jego agencji. Zwolniony i postawiony przed sądem. Od października do listopada 2019 r. Zaitsev przesłał do YouTube szereg filmów, w których rzekomo ujawniał korupcję wśród wyższych urzędników zarządu. Wydaje się, że właśnie to doprowadziło do postawienia mu zarzutów karnych za ujawnienie informacji niejawnych.

  • Crypto.com zatrzymała nielegalne transakcje:

Problem z bazą danych doprowadził do przedłużenia przestoju giełdy Crypto.com. Według serii tweetów opublikowanych przez CEO platformy, Krisa Marszałka, dokładna przyczyna tych problemów pozostaje nieznana. Marszałek potwierdził jednak, że niektórzy użytkownicy wykorzystali tę sytuację, manipulując ceną ETH/USDT przed przerwą w dostawie usług.

Użytkownicy ci ograniczali zyski, sprzedając inne kryptowaluty masowo, umożliwiając im przeprowadzanie nielegalnych transakcji. Po odkryciu sytuacji firma przełączyła swoje usługi w tryb offline.

Próby wypłaty tych nieuczciwie zdobytych środków na szczęście zostały powstrzymane przez system zarządzania ryzykiem na stronie, umożliwiając firmie przywrócenie sald do poprzedniego stanu. Firma Crypto.com opublikowała również aktualizację, wyjaśniając, że jej aplikacja „wróciła do trybu online i jest w pełni funkcjonalna” oraz że „wszystkie fundusze są bezpieczne”.

Aplikacja Crypto.com działa od wczoraj a giełda lada moment wróci do trybu online. Fundusze klientów nie były w żadnym momencie zagrożone. Szybko się rozwijamy, a systemy są w naturalny sposób pod naciskiem. W odpowiedzi wzmocniliśmy infrastrukturę, aby zapewnić większą pojemność, aby sprostać rosnącemu popytowi.

– mówi CEO firmy.

  • Drugi lockdown wywoła gospodarczą depresję w Europie:

Powrót wirusa COVID-19 do Europy to także powrót obaw o kolejny lockdown, który wpędziłby stary kontynent w gospodarczą depresję.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się nastrojami mieszanymi. Bitcoin, Ethereum i XRP notują niewielkie spadki, kolejno o 0,1%, 1% i 0,1%, Binance Coin natomiast spadł o 0,5%. Bitcoin Cash notuje wzrost o 0,3%, Polkadot o 2,4%, Litecoin o 1% a Bitcoin SV o 6,6%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 331 mld dolarów, a całkowity obrót 88 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl, cryptonews.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button