News

#1143 Newsy z dnia 25.09.2020

Z piątkowych wydarzeń: Rosja dodaje domenę Binance na czarną listę; Społeczność krypto krytykuje proponowane regulacje KE; Większość Amerykanów przeciwko cyfrowemu dolarowi; Chińskie szajki hazardowe wykorzystują krypto do zagranicznych transferów; USA| Import rośnie, obawy również; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Rosja dodaje domenę Binance na czarną listę:

Wydaje się, że władze rosyjskie obrały za cel Binance – największą na świecie giełdę kryptowalut. Jej domena znajduje się teraz na liście zabronionych witryn w tym kraju. 24 września Binance oficjalnie ogłosiło na rosyjskim kanale Telegram, że rosyjski regulator telekomunikacyjny Roskomnadzor dodał tę stronę do rejestru platform rozpowszechniających zabronione informacje.

Zgodnie z ogłoszeniem Binance znalazło się na liście ze względu na dystrybucję danych związanych z pozyskiwaniem walut cyfrowych, takich jak Bitcoin. Gleb Kostarev, szef operacji Binance w Rosji i WNP, powiedział, że giełda ogłosiła tę wiadomość natychmiast po otrzymaniu powiadomienia od Roskomnadzoru.

Pomimo umieszczenia domeny na liście zabronionych stron internetowych, Rosjanie nadal mogą uzyskać do niej dostęp bez żadnych dodatkowych narzędzi, takich jak VPN. Obecnie adres URL można znaleźć w oficjalnym rejestrze stron internetowych na czarnej liście Roskomnadzoru. Według danych strona została dodana na listę 2 czerwca 2020 r., a dostęp do niej „nie jest ograniczony”.

W publicznym komunikacie kierownictwo Binance podkreśliło, że nie otrzymało żadnych informacji o ograniczeniu przed 24 września, stwierdzając:

Przed otrzymaniem powyższego powiadomienia nie byliśmy wcześniej informowani o żadnych roszczeniach ze strony organów ścigania, służb cywilnych ani sądów. Zwróciliśmy się teraz do naszych radców prawnych o dalsze porady i chcielibyśmy zapewnić wszystkich naszych rosyjskich użytkowników, że w międzyczasie ich usługi nie będą zakłócane, a ich fundusze są bezpieczne.

– czytamy.

Ponieważ witryna Binance została umieszczona na czarnej liście przez Roskomnadzor w czerwcu 2020 r., wydaje się, że działanie to nie ma związku z planami Binance wprowadzenia swojej kryptowalutowej karty debetowej w Rosji, ponieważ plany zostały ogłoszone nieco później, we wrześniu 2020 r.

  • Społeczność krypto krytykuje proponowane regulacje KE:

Główni gracze w globalnej społeczności kryptowalut odnieśli się do nowych propozycji legislacyjnych Komisji Europejskiej dotyczących aktywów cyfrowych. Międzynarodowe Stowarzyszenie Zaufanych Aplikacji Blockchain, czyli INATBA, opublikowało wstępną odpowiedź na przepisy dotyczące rynków kryptowalut (MiCA) zaproponowane przez KE. Stowarzyszenie obejmuje czołowe firmy kryptograficzne, takie jak Ripple, ConsenSys i Iota.

Twierdzą, że w swojej obecnej formie MiCA może „przeciążyć młodą i innowacyjną branżę kosztownymi i złożonymi wymogami prawnymi i przepisami, które są nieproporcjonalne do celów polityki, które realizuje”. Stowarzyszenie wyraziło nadzieję, że KE zapewni środki wspierające, aby zapewnić, że MiCA nie będzie hamować innowacji w Unii Europejskiej i powodować ucieczkę firm z UE do krajów spoza UE.

W ramach odpowiedzi INATBA podkreśliła również, że proponowane przepisy w ich obecnej formie mogą negatywnie wpłynąć na niektóre wschodzące sektory przemysłu, takie jak zdecentralizowane finanse czy DeFi.

Niektóre analizy sugerują, że zgodnie z proponowanym rozporządzeniem nowe rynki rozwijające się na wczesnym etapie, takie jak zdecentralizowane finanse, prawdopodobnie nie będą już dostępne dla Europy i jej obywateli.

– czytamy w oświadczeniu INATBA.

Przepisy MiCA, oficjalnie przedstawione 24 września, są częścią nowego pakietu finansów cyfrowych KE, który jest przedmiotem rozważań ustawodawczych odpowiedników KE. Zgodnie z globalną polityką dotyczącą aktywów cyfrowych i doradcą regulacyjnym XReg Consulting, MiCA po przyjęciu będzie bezpośrednio obowiązywać w całym EOG, bez konieczności przyjmowania krajowych przepisów.

  • Większość Amerykanów przeciwko cyfrowemu dolarowi:

Nowe badanie przeprowadzone przez firmę Genesis Mining zajmującą się wydobyciem kryptowalut sugeruje, że większość obywateli USA jest przeciwna wprowadzeniu cyfrowej waluty banku centralnego. Badanie przeprowadzone przez Genesis Mining wykazało, że spośród 400 uczestników mniej niż 25% zgodziło się z propozycją, że rząd powinien porzucić papierowe pieniądze na rzecz cyfrowego dolara, podczas gdy ponad połowa była temu przeciwna.

Jednak liczba zwolenników CBDC w ciągu 12 miesięcy prawie się podwoiła – tylko 13% respondentów opowiedziało się za cyfrowym dolarem, gdy to pytanie zadano w 2019 r.

Podczas gdy ponad 85% respondentów ankiety wyraziło znajomość aktywów kryptograficznych, wielu z nich kojarzy wirtualne waluty z działalnością przestępczą, prawdopodobnie przyczyniając się do słabego poparcia dla CBDC.

W raporcie stwierdzono również słabą znajomość polityki monetarnej wśród ogółu społeczeństwa, stwierdzając, że 38% respondentów uważa, że dolar amerykański jest zabezpieczony złotem, obligacjami lub ropą, a dodatkowe 13% po prostu nie wie. Pomimo braku zainteresowania polityką pieniężną, 88% respondentów wskazało inflację jako krytyczną.

W sierpniu Bank of Canada opublikował badanie, w którym stwierdzono, że respondenci posiadający dużą wiedzę finansową byli o połowę bardziej skłonni do posiadania kryptowalut niż ogół społeczeństwa.

  • Chińskie szajki hazardowe wykorzystują krypto do zagranicznych transferów:

Nielegalny hazard i kasyna powodują odpływ ponad biliona juanów rocznie (około 146.5 mld dolarów) z Chin – powiedział Liao Jinrong, dyrektor generalny Departamentu Współpracy Międzynarodowej przy chińskim Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego.

Powiedział, że operatorzy zagranicznych platform hazardowych i kasyn zbierają fundusze od graczy korzystających z walut cyfrowych, co sprawia, że śledztwo w tej sprawie jest trudniejsze dla władz.

Przemawiając na spotkaniu w Pekinie, Liao powiedział, że nielegalny odpływ tak dużej kwoty może osłabić bezpieczeństwo gospodarcze Chin. Dodał, że jeśli „gangi” stojące za kasynami i hazardem opartym na kryptowalutach spiskują z „obcymi mocarstwami” przeciwko subkontynentowi, stanowiłoby to zagrożenie dla bezpieczeństwa finansowego. 

Liao powiedział ponadto, że niewystarczający nadzór nad podejrzanymi transakcjami przez dostawców usług płatniczych, instytucje zewnętrzne, akceptantów i platformy handlu elektronicznego jest główną przyczyną tak bezprecedensowego odpływu środków z Chin. Ponadto Liao podkreślił, że istnieją trudności w śledzeniu przepływu funduszy do zagranicznych platform hazardowych i kasyn ze względu na współpracę między praktykami branży płatniczej i organizacjami przestępczymi.

Liao powiedział, że rząd już podniósł koszty otwierania rachunków płatniczych w instytucjach niefinansowych, zastosował bardziej efektywne sposoby identyfikacji nietypowych transakcji i nałożył na posiadaczy rachunków obowiązek używania prawdziwych nazwisk. Jego zdaniem środki te pomogły Chinom w stłumieniu przepływu funduszy do nielegalnych platform hazardowych i kasyn za granicą.

  •  USA| Import rośnie, obawy również:

Import wśród detalistów w Stanach Zjednoczonych rośnie ze względu na obawy związane z pandemią.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się kontynuacją wzrostów. Bitcoin zwiększa wartość o 2,3%, Ethereum o 2,5%, XRP o 6%, Bitcoin Cash o 0,6% a Polkadot o 3,3%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 338.7 mld dolarów, a całkowity obrót wyniósł 106.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button