News

#1144 Newsy z dnia 26.09.2020

Z sobotnich wydarzeń: Alameda Research pobiła rekord wydobycia Wrapped Bitcoin; FinCen potwierdza istnienie branży kryptograficznej; Spadki akcji Ethereum alarmem dla handlowców DeFi; CEO Square: Bitcoin posiada klucze bezpieczeństwa; Giełda KuCoin shakowana na ponad 150 mln dolarów; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Alameda Research pobiła rekord wydobycia Wrapped Bitcoin:

25 września firma handlująca kryptowalutami Alameda Research wybiła największą w historii ilość Wrapped Bitcoin (WBTC). Wieści te zostały udostępnione na Twitterze przez WBTC, gdzie podano, że mennica była warta 2.317 BTC, co odpowiada 25 mln dolarów.

W rzeczywistości Alameda Research pobiła poprzedni rekord ustanowiony przez firmę Three Arrows Capital z siedzibą w Singapurze. Co ciekawe, Three Arrows Capital zakończyło największą pojedynczą emisję nowych tokenów WBTC przez dowolnego handlowca po wybiciu 2.316 WBTC 24 września, za pośrednictwem Bitgo.

Przed Three Arrows Alameda Research ustanowiła poprzedni rekord z większością wydanych tokenów w jednej mennicy. Po odzyskaniu tronu Sam Bankman-Fried, założyciel Alameda Research, rzucił wyzwanie dyrektorowi Three Arrows Capital, aby utrzymać przyjazną konkurencję.

Pomimo tego, Alameda Research jest liderem w produkcji i emisji WBTC z 37.609 tokenami. Wręcz przeciwnie, po innych, takich jak CoinList i imToken, pojawiły się odpowiednio 28.162 i 8.991 WBTC.

Zapotrzebowanie Bitcoina na DeFi rośnie, w tym na inne platformy. Według danych dostarczonych przez Dune Analytics podaż WBTC wzrosła o ponad 13,000% od stycznia i pozostaje najbardziej znaczącą spośród innych syntetycznych form BTC. Zgodnie z Arcane Research, WBTC widział najwięcej zablokowanych BTC, posiadających 67% całkowitej ilości Bitcoinów reprezentowanych na blockchain Ethereum. Drugie miejsce zajął RenBTC z około 24% udziałem w rynku i HBTC z około 4%.

Bitcoin stanowi obecnie prawie 5% TVL w DeFi, co wskazuje na wzrost udziału kapitalizacji DeFi reprezentowanej przez BTC, który wzrósł o 150% w ciągu ostatnich trzech i pół miesiąca.

W czasie prasowym DeFi Pulse donosiło, że całkowite BTC zablokowane w DeFi wynosi 125. 000. Stało się to po załamaniu, które miało miejsce 21 września, spadkiem, który spowodował spadek wartości BTC, a także BTC zablokowany w DeFi. Wartość w poniedziałek spadła do 82.16 tys., Ale szybko odskoczyła i w momencie pisania tego tekstu notowała szczyt.

  • FinCen potwierdza istnienie branży kryptograficznej:

Współzałożyciel Nexo, Antoni Trenchev, powiedzia, że uważa, iż informacje ujawnione podczas ostatniego wycieku z FinCen potwierdzają istnienie branży kryptograficznej. Według wycieku, wiodące światowe instytucje finansowe rozliczyły ponad 2 bln dolarów „podejrzanych” transakcji. Sam Deutsche Bank dokonał rozliczenia ponad 1.3 bln dolarów z tej kwoty. Trenchev powiedział:

Pierwszą rzeczą, którą czuję, jest odzyskanie praw, ponieważ jak wszyscy od lat powtarzają, cały ten Bitcoin i pranie brudnych pieniędzy na jednym oddechu. Słyszeliśmy to od regulatorów, polityków, bankierów, prawie każdego. Okazuje się, że numerem jeden wśród osób zajmujących się praniem brudnych pieniędzy nadal jest dolar amerykański i nadal jest to dotychczasowy system finansowy

Gdyby taki poziom aktywności pochodził z Coinbase lub Nexo, zgodził się, że organy ścigania złożyłyby im wizytę już następnego dnia, mówiąc:

Tak, to straszny podwójny standard.

Trenchev podkreślił również fakt, że jedyną firmą, która została wymieniona w Leaku z jakimikolwiek powiązaniami kryptowalutowymi, był OneCoin, i nawet to było jego zdaniem naciągane:

Jej projekt (Ruja Ignatova, założycielka OneCoin) miał niewiele wspólnego z kryptowalutą, nie mieli nawet łańcucha blokowego . To klasyczny wielopoziomowy schemat marketingowy Ponzi.

Jeśli chodzi o bankowców, Trenchev uważa, że motywacja do ograniczenia prania pieniędzy i innych nielegalnych działań jest niewielka, ponieważ kara wydaje się raczej wyrozumiała. W rzeczywistości takie działania mogą być bardzo dochodowe:

Nazywa się to„ świadomą ślepotą ”, tak jak wtedy, gdy wiesz, że coś jest nie tak, ale decydujesz się to zignorować. (…) Po drugie, sankcje nie są takie złe. Patrząc na to, co się stało, prawie nikogo z bankierów nie ścigano za pranie brudnych pieniędzy. Zastrzeżenie polega również na tym, że złożenie raportu o podejrzanej transakcji prawie daje Ci immunitet od przestrzegania prawa.

Nexo przesyła również „różne zgłoszenia podejrzanych działań” do odpowiednich organów regulacyjnych na całym świecie. Trenchev powiedział, że około 4% transakcji Nexo jest oznaczanych. Firma jest również zmuszona do przestrzegania sankcji USA i krajów znajdujących się na czarnej liście, takich jak Iran, Wenezuela i Korea Północna,

Chociaż nie jest jasne, czy rozgłos wywołany przez wyciek doprowadzi do śledztw i postępowań sądowych, wiele zaangażowanych banków zostało ukaranych przez rynek.

  • Spadki akcji Ethereum alarmem dla handlowców DeFi:

Wpływy ETH do giełd spadły o 53% w mniej niż tydzień, co może być alarmem dla handlowców DeFi. Wpływy do giełd spadły z 3.15 mln dolarów w dniu 21 września, do 1.48 mln dolarów w momencie pisania tego tekstu. Podczas gdy spadek ETH utrzymywany na giełdach może być postrzegany jako sygnał niedźwiedzi, to cena spadła o mniej niż 5% w ciągu ostatnich 30 dni.

Sieć Ethereum również była ostatnio miejscem dużej aktywności. W rzeczywistości to samo można przypisać aktywnemu udziałowi handlowców DeFi na rynku. Chociaż zwiększa to zasięg i stwarza wysoki popyt w sieci, podkreśla fakt, że płynność Ethereum ma kluczowe znaczenie dla DeFi.

W rzeczywistości płynność jest podstawą całego ekosystemu DeFi. Zrównoważony rozwój i wzrost akcji kredytowej i pożyczania zdecentralizowanych aplikacji, handlu zabezpieczeniami, protokołów płynności, stablecoinów, ubezpieczeń i instrumentów pochodnych zależy od przepływu płynności w różnych protokołach DeFi.

Jest to powodem, dla którego pojawiło się kilka pul płynności, Jednak całkowita płynność w tych zdecentralizowanych pulach pozostaje niewielka, zwłaszcza w porównaniu z wolumenem transakcji na giełdach. Ergo, wolumen obrotu Ethereum ma bezpośredni wpływ na cenę i TVL kilku projektów DeFi.

Spadek płynności ETH może mieć bezpośredni wpływ na górników ETH i handlowców inwestujących w projekty DeFi. Przed wzrostem DeFi na niezrealizowane zyski HODLers wpłynęła akcja cenowa ETH. Jednak gdy opłaty w sieci ETH uderzyły w nowe ATH wraz ze zwiększoną aktywnością DeFi. O ile wpływ spadku płynności ETH nie jest jeszcze widoczny na giełdach spot, to samo widać na giełdach instrumentów pochodnych.

Na przykład na BitMEX w ciągu ostatniego tygodnia krótkie pozycje o wartości 2.4 mln dolarów zostały zlikwidowane wobec pozycji długich o wartości 925 tys dolarów. Podczas, gdy inwestorzy na giełdach instrumentów pochodnych obstawiają niedźwiedzi sygnał, spadek TVL DeFi może być niezbędnym czynnikiem wyzwalającym cenę ETH.

Może to również wpływać kaskadowo na najważniejsze projekty DeFi, a oczekiwany pęknięcie bańki może nastąpić w wyniku spadku napływu ETH. Może się to zmienić, jeśli HODLers zdecydują się zarezerwować niezrealizowane zyski i wymiany z ETH. Jednak wpływ może być nagły, a następstwa przedłużone.

  • CEO Square: Bitcoin posiada klucze bezpieczeństwa:

Forum Wolności w Oslo, organizacja organizująca wydarzenia pod skrzydłami Fundacji Praw Człowieka (HRF), zaprosiła dyrektora generalnego Square, Jacka Dorseya, na szybki wywiad na YouTube. Podczas wydarzenia prezes wypowiadał się pozytywnie o największym zasobie kryptowaluty, Bitcoinie.

Na przykład cały duch Bitcoina polega na zapewnieniu zaufanego systemu w nieufnym środowisku, jakim jest Internet.

– powiedział Dorsey gospodarzowi i prezesowi HRF Thorowi Halvorssenowi.

Komentarz Dorseya pojawił się w trakcie dyskusji na temat bezpieczeństwa i metod ochrony przed nikczemnymi stronami:

Zasadniczo wierzę, że bezpieczeństwo nie jest czymś, co można kiedykolwiek udoskonalić. To ciągły nacisk, aby być 10 kroków przed napastnikami.

W odniesieniu do Twittera, platformy, którą również przewodzi Dorsey, wskazał wiele pomocnych sposobów utrzymania przewagi nad atakami, w tym utrzymanie przez firmę poczucia wewnętrznej samoświadomości na temat własnego bezpieczeństwa i różnych spostrzeżeń zewnętrznych. Wspomniał również o wyborze odpowiednich frameworków firmowych:

Upewniamy się, że budujemy odpowiednie bezpieczne systemy w ramach naszej platformy, abyśmy mogli zaufać niezaufanemu środowisku.

Dorsey wykorzystał ten zasób i jego technologię jako przykład świeżych innowacji technologicznych torujących drogę dla większego bezpieczeństwa, czyniąc zaufanie mniej istotnym elementem. Wspomniał również o koncepcji i znaczeniu posiadania przez osoby fizyczne własnych możliwości dostępu i kluczy, jak widać w Bitcoin.

W dalszej części wywiadu Dorsey opisał również blockchain i decentralizację jako zmianę krajobrazu treści online, hostowanych przez wiele stron zamiast scentralizowanych podmiotów.

Blockchain i Bitcoin wskazują na przyszłość i wskazują na świat, w którym treść istnieje na zawsze, gdzie jest trwała, gdzie nie znika, gdzie istnieje na zawsze na każdym węźle, który jest z nią połączony.

– wyjaśnił.

Dorsey również wypowiadał się pozytywnie na temat Bitcoina w przeszłości, często opisując potencjał tego aktywa.

  • Giełda KuCoin shakowana na ponad 150 mln dolarów:

KuCoin, giełda aktywów cyfrowych z siedzibą w Singapurze, podała w oświadczeniu, że wykryła duże wypłaty tokenów Bitcoin i Ehereum na nieznany dla giełdy portfel. Pierwsze transfery miały miejsce w piątek, 25 sierpnia od godziny 19:05 czasu UTC (20:05 w Polsce).

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba nie przyniosła większych zmian na giełdach. Wzrosty notują Bitcoin o 0,73%, Ethereum o 2,00%, XRP o 1,30%, Bitcoin Cash o 2,94% i Chainlink o 0,45%. Korektę odnotowuje Polkadot o -2,4%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 343.9 mld dolarów, a całkowity obrót 102.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, eng.ambcrypto.com, coinmarketcap.combithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button