News

#1147 Newsy z dnia 29.09.2020

Z wtorkowych wydarzeń: IoTeX oferuje Ucam w technologii blockchain; Gemini dodaje nowe funkcje dla Zcash; Chainalysis otwiera nowe biura w Tokio i Singapurze; Bank Centralny Bahrajnu otwiera się na blockchain; Ethereum 2.0: Aktualizacja Spadina wprowadzona; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • IoTeX oferuje Ucam w technologii blockchain:

IoTeX, platforma skupiająca się na prywatności w internecie, nawiązała współpracę z producentem kamer Tenvis Technology, by móc zaoferować Ucam, wewnętrzną kamerę bezpieczeństwa opartą na technologii blockchain.

Szef działu rozwoju biznesu w IoTeX Larry Pang powiedział, że użytkownicy Ucam mogą uzyskać dostęp do danych z kamer za pośrednictwem zdecentralizowanego systemu i zalogować się za pomocą „ niemożliwego do złamania ” hasła. telefon komórkowy użytkownika obsługuje wszystkie obliczenia, co oznacza, że odszyfrowanie odbywa się na urządzeniach, umożliwiając użytkownikom kontrolowanie własnych danych.

Klucz prywatny jest używany do pełnego szyfrowania wszystkich danych. Musimy mieć technologię, która gwarantuje naszą prywatność i własność, a nie stawia warunki i zasady.

– powiedział Pang.

System został tak zaprojektowany, aby uniknąć tego typu naruszeń bezpieczeństwa danych, które prześladowały wiele firm za pośrednictwem internetowych kamer. Użytkownicy Amazon’s Ring zgłosili w grudniu serię włamań, z których część dotyczyła hakerów używających systemu do nękania ludzi w ich domach. W tym roku miały miejsce podobne incydenty ze strony użytkowników aparatów Google Nest, z których jeden dotyczył aktora odtwarzającego dźwięki pornograficzne w sypialni 2-letniej dziewczynki.

Korzystając z infrastruktury blockchain, Ucam podobno wprowadzi szyfrowanie typu end-to-end, typowe dla kryptowalut do nadzoru domowego za pomocą infrastruktury blockchain. Pang powiedział, że nawet ci mniej zaawansowani technicznie użytkownicy Ucam zaczną dostrzegać zalety tej technologii, oferując tradycyjne funkcje aparatu.

Możemy spróbować przekonwertować klientów na użytkowników kryptowalut.

– powiedział, dodając, że podstawowa technologia zapewni zupełnie nowy sposób dotarcia do osób niezaznajomionych z cyfrową walutą.

Nie mówimy o spekulacji aktywami. Tak naprawdę nie muszą wiedzieć o blockchain. Po prostu muszą wiedzieć, że prywatność jest celem i wynikiem.

  • Gemini dodaje nowe funkcje dla Zcash:

Gemini, giełda kryptowalut założona przez bliźniaków Winklevoss, ma na celu poprawę prywatności użytkowników za pomocą głównego tokena Zcash (ZEC). Od 29 września Gemini będzie obsługiwać zabezpieczone wypłaty ZEC, co pozwala użytkownikom ukrywać dane transakcji.

Przedstawiciele Gemini powiedzieli, że nowa funkcja to „pierwsze wypłaty z zabezpieczeniem ZEC dostępne na regulowanej giełdzie”. Nowa opcja jest zgodna z misją Gemini polegającą na wzmocnieniu prywatności finansowej i „wzmocnieniu pozycji jednostki poprzez kryptowaluty”, powiedzieli kierownictwo Gemini.

Uruchomiony w 2016 roku Zcash jest główną kryptowalutą koncentrującą się na prywatności, umożliwiającą dwa poziomy zabezpieczenia użytkowników za pośrednictwem dwóch typów adresów. Według Gemini giełda będzie przechowywać ZEC w adresach t. Aby zakończyć wycofanie ekranowanego ZEC, użytkownicy mogą po prostu wycofać swoje ZEC na adres z. Użytkownicy giełdy mogą już wpłacać ZEC z adresu z na swoje konta.

Gemini nie określiło, czy giełda otrzymała jakieś specjalne zezwolenia regulacyjne na wprowadzenie ekranowanych wycofań ZEC. Jednak przedstawiciele powiedzieli, że nowa funkcja „pokazuje, że:

(…) przy odpowiednich kontrolach i odpowiedniej edukacji organy regulacyjne mogą przyzwyczaić się do kryptowalut zapewniających prywatność.

Dodanie przez Gemini zabezpieczonych wypłat ZEC jest związane z niepewnością regulacyjną dotyczącą Zcash.

Jak wcześniej informowaliśmy, niektóre globalne giełdy, takie jak Japanese Liquid, musiały usunąć Zcash, aby zachować zgodność z przepisami. W ciągu 2019 roku liczba usług kryptograficznych, takich jak OKEx i Upbit ucięli wsparcie dla Zcash, powołując się na obawy o ich charakter. W sierpniu 2019 roku, duża amerykańska giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła zakończenie wsparcia Zcash dla klientów z Wielkiej Brytanii.

  • Chainalysis otwiera nowe biura w Tokio i Singapurze:

Chainalysis, globalna firma analityczna zajmująca się kryptowalutami, rozszerza swoją obecność na całym świecie, w celu objęcia większej ilości jurysdykcji w swoich dochodzeniach w obszarze kryptowalut.

Świadcząc usługi agencjom federalnym, takim jak Internal Revenue Service i FBI, Chainalysis otwiera nowe biura w Singapurze i Tokio, aby lepiej obsługiwać klientów w regionie Azji i Pacyfiku. Tworząc dwie nowe placówki, Chainalysis podwaja swoje zobowiązanie do pełnego wspierania lokalnych firm kryptograficznych, agencji rządowych i instytucji finansowych.

Nowe biura będą służyć jako centra sprzedaży, profesjonalnych usług śledczych i szkoleń.

– powiedział przedstawiciel firmy.

Ulisse Dell’Orto, dyrektor zarządzający APAC w Chainalysis, przeniesie się do Singapuru, aby stanąć na czele nowych operacji jako dyrektor zarządzający APAC.

Ogłaszając newsy na Twitterze, Chainalysis podkreślił, że nowe biura w regionie APAC będą służyć jako ważne miejsce dla lokalnych dochodzeń w zakresie kryptowalut. Najwyraźniej firma zamierza dokładnie zbadać włamanie na giełdę kryptowalut KuCoin o wartości 200 mln dolarów, która ma rzekomo swoją siedzibę w Singapurze. Chainalysis napisał na Twitterze:

KuCoin hack to kolejny przykład tego, że giełdy kryptowalut, organy ścigania i instytucje finansowe na całym świecie potrzebują narzędzi dochodzeniowych i zgodności. Cieszymy się, że możemy ogłosić nowe biura w Singapurze i Tokio, które będą lepiej obsługiwać klientów w regionie APAC.

Wcześniej, KuCoin ogłosił w 2018 roku, że ma siedzibę w Singapurze. Jednak KuCoin nie jest licencjonowany w Singapurze i nie złożył wniosku w Monetary Authority of Singapore, który jest zobowiązany do legalnej działalności w tym kraju. Nie jest jasne, gdzie właściwie znajduje się siedziba KuCoin. Profil firmy KuCoin mówi, że „działa na Seszelach”.

  • Bank Centralny Bahrajnu otwiera się na blockchain:

Zgodnie z komunikatem prasowym, Bank Centralny Bahrajnu upoważnił dziś brytyjską firmę fintech, Fasset, do rozpoczęcia testowania tokenizacji aktywów trwałych w regulacyjnej piaskownicy Bahrajnu.

Firma do tej pory zebrała około 4.7 mln dolarów od „strategicznych sponsorów” w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Bahrajnie, Kuwejcie i Singapurze. Ogłoszenie mówi o uruchomieniu swojej flagowej giełdy kryptowalut FEX w Bahrajnie w przyszłym roku, z informacją, że będzie ona otwarta dla inwestorów z Kuwejtu, Omanu, Kataru, Arabii Saudyjskiej i ZEA.

Region zobowiązuje te platformy do uzyskania certyfikatu Shariya Review Bureau (SRB) z siedzibą w Bahrajnie, który pozwala firmom przestrzegać zasad prawa islamskiego, które nie zezwala między innymi na hazard i oprocentowanie pożyczek. Chociaż może się to wydawać dodatkowym, a może nawet niepotrzebnym krokiem dla osób z zewnątrz, certyfikacja jest postrzegana jako zaleta w regionie, ponieważ umożliwia firmom odblokowanie sieci inwestorów przestrzegających islamskiej polityki finansowej.

W rzeczywistości, według badania przeprowadzonego w 2017 roku przez Malaysia International Islamic Financial Center, inwestycje z sieci przestrzegających szariatu mają wartość ponad 70 mld dolarów. Na przykład sieć Algorand uzyskała już wspomniany certyfikat szariatu na prowadzenie działalności w Bahrajnie.

Podczas gdy lokalne przepisy w Zatoce przyczyniły się do ograniczenia handlu kryptowalutami, to Bahrajn, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Arabia Saudyjska również koncentrują się na przyjęciu technologii blockchain. Może to wynikać z faktu, że region jest domem dla ogromnej liczby emigrantów wywodzących się z rynków rozwijających się.

Na przykład detaliczny bank z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, RAKBank, przyjął technologię blockchain firmy Ripple, aby rozszerzyć swoje możliwości przekazów pieniężnych, by móc zapewnić szybkie płatności transgraniczne do Indii i Bangladeszu. W międzyczasie Chainanalysis poinformował, że Saudyjski Urząd Monetarny (SAMA) i bank centralny Arabii Saudyjskiej, „przeprowadził kilka inicjatyw blockchain”, wykorzystując tę technologię do „deponowania środków w lokalnych bankach”.

Wraz z uruchomieniem FEX i wejściem do regulacyjnej piaskownicy Bahrajnu, firma może wkrótce konkurować z inną kryptowalutą Rain, działającą już w Królestwie z pełną licencją banku centralnego.

  • Ethereum 2.0: Aktualizacja Spadina wprowadzona:

Aktualizacja Spadina została wprowadzona na Ethereum. Przed nami ostatnia prosta do Ethereum 2.0.

Deweloperzy Ethereum 2.0 wdrożyli „Spadinę” – ostatnią sieć testową przed zaktualizowaną wersją sieci głównej blockchainu Ethereum. Innymi słowy jesteśmy już na ostatniej prostej do pełnej implementacji Ethereum 2.0!

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Ostatnia doba przyniosła nam serię korekt wśród najpopularniejszych krypto. Kolorem czerwonym oznaczeni są Bitcoin notujący spadek o -2,04%, Ethereum o -2,84%, XRP o -2,19%, Bitcoin Cash o -2,18%, Polkadot o -3,79% i Chainlink o -9,45%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 342.4 mld dolarów, a całkowity obrót 95.4 mld dolarów.

źródło: eng.ambcrypto.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.combithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button