News

#1148 Newsy z dnia 30.09.2020

Ze środowych wydarzeń: MOON, czyli ratunek dla światowej gospodarki; Bitfinex oferuje możliwość zarobku do 6,2%; Zmienić relacje pożyczkodawca – pożyczkobiorca; Wenezuela: Krypto pomoże uniknąć sankcji?; „Flash Crash”, czyli ciemne chmury nad Bitcoinem; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • MOON, czyli ratunek dla światowej gospodarki:

Wbrew oczekiwaniom Reddit, handlowcy kryptowalut wymyślili sposób wymiany tokenów punktów platformy społecznościowej na fiat, i jak się okazało zaowocowało to dość zaskakującą kapitalizacją rynkową.

W maju Reddit ogłosił, że rozpocznie dystrybucję tokenów nagród ERC-20 w sieci testowej Rinkeby wśród użytkowników swojej kryptowaluty i społeczności. Tokeny są dystrybuowane zgodnie z wkładem użytkownika do odpowiednich subredditów.

Pary xMOON pojawiły się na giełdzie sieciowej xDai Honeyswap w zeszłym tygodniu po tym, jak Reddit wprowadził funkcję umożliwiającą zamianę „Księżyca” na „monety”. Posiadacze MOON mogą teraz handlować tokenami, konwertując je na xMOON za pośrednictwem xmoon.exchange, a następnie wymieniając xMOON na xDAI, które można zamienić na stablecoin DAI 1:1, za pośrednictwem Honeyswap.

Według Etherscan, ponad 30000000000000000000000 (30 septilionów) MOON zostało rozesłanych na około 7.800 adresów, co oznacza, że kapitalizacja rynkowa tokena wynosi około 2.66 septiliona dolarów. Z drugiej strony cała światowa gospodarka była warta około 133 bln dolarów w 2019 roku, co sugeruje, że powstanie MOON zwiększyło wartość światowej gospodarki o blisko 2 bln procent. Kto powiedział, że kryptowaluty nie są dobre dla gospodarki? Po obrocie za około 0.015 dolara przez pierwsze dwa dni handlu, xMOON osiągnął rekordowy poziom 0.35 dolara 26 września, a następnie powrócił do 0.055 dolara w dniu dzisiejszym.

Reddit organizuje obecnie konkurs dla programistów pracujących nad rozwiązaniami skalującymi, które mogłyby ułatwić uruchomienie tokenów platformy w sieci głównej Ethereum, najlepiej przed 2021 rokiem.

  • Bitfinex oferuje możliwość zarobku do 6,2%:

Giełda kryptowalut Bitfinex oferuje teraz posiadaczom trzech różnych kryptowalut możliwość zarabiania do 6,2% rocznych odsetek. Zgodnie z ogłoszeniem z 30 września posiadacze Bitcoina i Ethereum mogą teraz zarabiać do 6,2% rocznej stopy procentowej, dzięki partnerstwu z Celsius Network. Natomiast posiadacze XRP mogą zarobić do 4,91% RRSO . Platforma pożyczkowa, która obecnie ma ponad 1 mld dolarów monet od około 150.000 użytkowników, stwierdziła, że pozwoli na naliczanie odsetek od tokenów codziennie, a nagrody będą wypłacane w tygodniowych odstępach czasu.

Oczekujemy, że ta oferta spodoba się klientom, którzy kupili Bitcoina jako długoterminową inwestycje środków, a także chcą zarabiać na swoich aktywach.

– powiedział dyrektor techniczny Bitfinex Paolo Ardoino.

Giełda oferuje posiadaczom BTC, ETH i XRP lepsze stawki RRSO niż średnia dla rachunków oszczędnościowych fiducjarnych. Dzięki tej sytuacji Bitfinex jest pod pewnymi względami konkurencyjny w stosunku do banków. Chociaż wielu tradycyjnych inwestorów nadal postrzega banki jako mniej ryzykowne przedsięwzięcie niż kryptowaluty, to ich stopy procentowe rzadko przekraczają 1-2%. Z drugiej strony kryptowaluty często zmieniają się bardziej w ciągu dnia niż roczna stopa procentowa w Bitfinex.

CEO Celsius, Alex Mashinsky, często powtarzał, że celem platformy pożyczkowej jest „przyciągnięcie 100 mln nowych ludzi do kryptowalut”. Obecnie klienci mogą zarobić do 15,89% RRSO na nagrodach z 12 stablecoinów, korzystając z platformy.

Coinbase uruchomił podobny system dla handlowców kryptowalut, aby uzyskać 2% APY na swoich zasobach DAI i 0,15% dla posiadaczy monet USD. Giełda twierdzi, że nagrody z obu stablecoinów oferują sposób pasywnego generowania dochodu z aktywów kryptograficznych „przy rekordowo niskich dochodach z kont oszczędnościowych i obligacji rządowych”.

  • Zmienić relacje pożyczkodawca – pożyczkobiorca:

Swipe, dostawca kart debetowych kryptowalut należących do Binance, rozszerza swoją ofertę o nową kartę kryptograficzną Visa, która umożliwia użytkownikom pożyczanie środków za pomocą technologii blockchain.

LendFi Visa Card, nowy produkt wykorzystuje główne zdecentralizowane protokoły finansowe, aby zapewnić „niemal natychmiastowy dostęp do sald pożyczek”. Karta jest zintegrowana z aplikacją LendFi, zdecentralizowaną platformą pożyczkową, która łączy się z pożyczkobiorcą za pośrednictwem urządzenia mobilnego. W momencie premiery platforma będzie obsługiwać główny protokół DeFi Compound, powiedział rzecznik Swipe.

Zgodnie z zapowiedzią, nowa platforma pożyczkowa oparta na blockchain zatwierdza pożyczki dla użytkowników i przekazuje je na konta. Aplikacja LendFi oferuje również agregator stablecoinów, dzięki czemu użytkownicy mogą wpłacać różne stablecoiny do wydania za pomocą swojej karty.

Swipe opracował kartę we współpracy z firmą Marqeta z siedzibą w Kalifornii. Wiceprezes Marqeta ds. Rozwoju Biznesu, Salman Syed, powiedział, że karta umożliwia pożyczkodawcom udzielenie pożyczki bezpośrednio na kartę, co rozszerza wysiłki firmy, aby:

(…) zmienić relacje pożyczkodawca-pożyczkobiorca.

Praktycznie wydawane karty LendFi Visa są dostępne dla pożyczkobiorców w USA po pobraniu aplikacji LendFi, zarejestrowaniu się i wykonaniu procedur identyfikacyjnych. Po wirtualnym złożeniu wniosku o kartę LendFi Visa, użytkownicy mogą zamówić fizyczną kartę. Karta oferuje również 4% zwrotu gotówki na wszystkie zakupy.

Pożyczanie kryptowalut jest jednym z najważniejszych trendów w branży DeFi. W przeciwieństwie do tradycyjnego finansowania, pożyczki DeFi nie wymagają od strony centralnej ani pośrednika zatwierdzania i dystrybucji pożyczek, ponieważ są one udzielane za pośrednictwem systemu rozproszonego i zdecentralizowanych aplikacji. Jednak zdecentralizowane pożyczki wiążą się z pewnym ryzykiem, ponieważ nadal  nie są w 100% bezpieczne.

  • Wenezuela: Krypto pomoże uniknąć sankcji?:

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro stwierdził, że rząd jego kraju postrzega teraz kryptowaluty jako potencjalny sposób uniknięcia sankcji. 29 września Maduro przedstawił nową ustawę, która ma pomóc temu krajowi przezwyciężyć wpływ sankcji Stanów Zjednoczonych.

W ramach projektu Wenezuela sprawdzi możliwość wykorzystania różnych kryptowalut zarówno w handlu krajowym, jak i zagranicznym. Maduro twierdził, że nowa ustawa antysankcyjna obejmuje zarówno prywatne, jak i wspierane przez państwo inicjatywy kryptograficzne, takie jak kryptowaluta powiązana z ropą naftową w Wenezueli, Petro:

Ustawa antysankcyjna jest pierwszą odpowiedzią […] mającą na celu nadanie nowej siły Petro i innym kryptowalutom krajowym i globalny oraz, w handlu krajowym i zagranicznym, tak aby wszystkie kryptowaluty świata, państwowe i prywatne, mogły być użytym. To ważny projekt, który jest w fazie rozwoju.

Według raportów internetowych, nowa ustawa jest obecnie rozpatrywana przez organ ustawodawczy Wenezueli, Narodowe Zgromadzenie Konstytucyjne.

Najnowsze wiadomości najwyraźniej pokazują, że zainteresowanie kryptowalutami Wenezueli nie ogranicza się do krajowej krypto Petro, która została umieszczona jako główne narzędzie do unikania sankcji USA.

Nowe słowa Maduro pojawiły się wkrótce po tym, jak rząd Wenezueli wydał oficjalne ramy regulacyjne dotyczące wydobywania kryptowalut, takich jak Bitcoin. 23 września wenezuelski krajowy nadzór nad aktywami kryptograficznymi i powiązanymi działaniami wydał pierwszy dekret regulujący całą działalność związaną z wydobywaniem kryptowalut, określając szczególne wymagania dla górników, m.in. takie jak obowiązek dołączenia do tak zwanej „krajowej puli wydobywczej”. Maduro nie wspierał żadnych innych kryptowalut poza stanowym Petro .

Pod koniec 2019 roku prezydent Wenezueli ogłosił, że emeryci i renciści otrzymają premie świąteczne w Petro. Pod koniec 2018 roku rząd Wenezueli zamienił miesięczną premię emerytów w Petro.

Petro, oficjalnie wprowadzone w lutym 2018 roku, stało się pierwszą na świecie krajową kryptowalutą wypalaną w oleju. Moneta ma rzekomo przyciągać inwestycje zagraniczne, a także unikać sankcji ze strony rządu USA. Jednak token nie jest  dostępny do zakupu poza Wenezuelą.

  • „Flash Crash”, czyli ciemne chmury nad Bitcoinem:

Clem Chambers sugeruje, że bitcoin może ulec znacznej korekcie cenowej przed wyborami prezydenckimi w USA. Czy czeka nas flash crash na BTC? Jeśli tak, to z jakiego powodu?

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba nie przyniosła większych zmian na giełdach. Do góry poszedł Bitcoin o 0,17%, Ethereum o 0,33%, Bitcoin Cash o 0,67% i Chainlink o 1,45%. Korekty widzimy po stronie XRP o -0,39% i Polkadot 2,18%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 346.5 mld dolarów, a całkowity obrót 82.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.combithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button